Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

tímeácska

Őstag
Érdekes, elgondolkodtam egy kicsit... Mármint, nem az érdekes, hogy gondolkodtam...
Szóval... Akitlosz a Maga negatívkodásával, borúlátásával elgondolkodtatja az embereket... Úgy értem, én is leírom, amit gondolok. Mások is leírják, ahogy Ők gondolják... És ez jó! Azért jó, mert elgondolkodnak rajta többen, hogy most mi is van valójában?! Látják Akitlosz igencsak negatív véleményét, életképét... Ami igencsak tartalmaz túlzásokat... (ez saját szerény véleményem...;-)) És eddig annál csak pozitívabb visszajelzést írt Mindenki. Ergo, azt látják az új cukorbetegek, akik erre tévednek, hogy nem is annyira szörnyű betegség, vagyis inkább állapot ez a diab... Ha már ennyi ember állítja Akitlosszal szemben az ellenkezőjét...
Nem?!
 

zsuzsa

Új tag
Köszönöm Goyo a tanácsot.
Szóval, azért egy kicsit szólnék Akitlosz mellett is. amennyiben ő egy friss diabos ,és még hozzá jön az is hogy nem a megfelelő helyen a megfelelő ellátást kapja, hát bizony érezhet így. Én a kisfiammal is végigcsináltam. Úgy éreztem nem hallgatja meg a dr.-nő a problémámat, nem figyel rá oda úgy ahogy én azt elvártam, elégedetlen voltam a helyzettel, a kezeléssel, a világgal, nindennel. Aztán: sokat olvastam, fórumot, újságot stb... okosodtam, kezdtem megfogalmazni, hogy mivel miért nem vagyok elégedett, és felsorakoztattam mellett hogy mit hogyan várnék el, hogyan lenne jó és mit tudok tenni ennek érdekében. Aztán: orvost válltottam. A mai napig beszélő viszonyban vagyunk a volt dr.-néninkkel, de nem értettük meg egymást a kezelést illetően, válltottam, és ő ezt megértette, látta hogy a lelki békémnek, nyughatatlanságomnak ez sükséges. Bizony én is azt csináltam, mentem panaszkodtam neki, kevés az étel, álandó jelleggel éhes, nem gyarapodik, elmaradt a súlyfejlődésben, éhes, éhes, éhes, mi meg kikészültünk. Aztán váltottunk, és a másik dr.-néni mindjárt úgy kezdte, anyuka miért éhezik a gyerek? Borzasztó álapotban volt, és fel kellett táplálni. A régi dr.-néni javára legyen írva, hogy bevett minket a pumpa programba, és könyebb lett az élet, miután az új dr.-néni a diétát is hozzá igazította. Szóval nem volt könnyü út de tudni, és akarni kell tenni a saját érdekünkben.
 

dg

Őstag
Érdekes, elgondolkodtam egy kicsit... Mármint, nem az érdekes, hogy gondolkodtam...
Szóval... Akitlosz a Maga negatívkodásával, borúlátásával elgondolkodtatja az embereket... Úgy értem, én is leírom, amit gondolok. Mások is leírják, ahogy Ők gondolják... És ez jó! Azért jó, mert elgondolkodnak rajta többen, hogy most mi is van valójában?! Látják Akitlosz igencsak negatív véleményét, életképét... Ami igencsak tartalmaz túlzásokat... (ez saját szerény véleményem...;-)) És eddig annál csak pozitívabb visszajelzést írt Mindenki. Ergo, azt látják az új cukorbetegek, akik erre tévednek, hogy nem is annyira szörnyű betegség, vagyis inkább állapot ez a diab... Ha már ennyi ember állítja Akitlosszal szemben az ellenkezőjét...
Nem?!


Szívemből szóltál. A negatív példa is jó példa lehet. A célhoz kizárásos alapon is el lehet jutni. És az egészséges vitához (és nem vitatkozáshoz!) kell az ellenvélemény!
Azért remélem, Akitlosz ki fog halászni egy-két korszerű gondolatot az írásainkból, amivel segít saját magán! Mi, sajna, többet nem tehetünk.
 

dg

Őstag
Köszönöm Goyo a tanácsot.
Szóval, azért egy kicsit szólnék Akitlosz mellett is. amennyiben ő egy friss diabos ,és még hozzá jön az is hogy nem a megfelelő helyen a megfelelő ellátást kapja, hát bizony érezhet így. Én a kisfiammal is végigcsináltam. Úgy éreztem nem hallgatja meg a dr.-nő a problémámat, nem figyel rá oda úgy ahogy én azt elvártam, elégedetlen voltam a helyzettel, a kezeléssel, a világgal, nindennel. Aztán: sokat olvastam, fórumot, újságot stb... okosodtam, kezdtem megfogalmazni, hogy mivel miért nem vagyok elégedett, és felsorakoztattam mellett hogy mit hogyan várnék el, hogyan lenne jó és mit tudok tenni ennek érdekében. Aztán: orvost válltottam. A mai napig beszélő viszonyban vagyunk a volt dr.-néninkkel, de nem értettük meg egymást a kezelést illetően, válltottam, és ő ezt megértette, látta hogy a lelki békémnek, nyughatatlanságomnak ez sükséges. Bizony én is azt csináltam, mentem panaszkodtam neki, kevés az étel, álandó jelleggel éhes, nem gyarapodik, elmaradt a súlyfejlődésben, éhes, éhes, éhes, mi meg kikészültünk. Aztán váltottunk, és a másik dr.-néni mindjárt úgy kezdte, anyuka miért éhezik a gyerek? Borzasztó álapotban volt, és fel kellett táplálni. A régi dr.-néni javára legyen írva, hogy bevett minket a pumpa programba, és könyebb lett az élet, miután az új dr.-néni a diétát is hozzá igazította. Szóval nem volt könnyü út de tudni, és akarni kell tenni a saját érdekünkben.


Hát pont ez az. Mérföldkő az elégedetlenség, az ember válaszút elé kerül. Te arra kanyarodtál, amerre a megoldás lakik!
 

tímeácska

Őstag
Hát pont ez az. Mérföldkő az elégedetlenség, az ember válaszút elé kerül. Te arra kanyarodtál, amerre a megoldás lakik!

...És nem arra, amerre a "besavanyodás", az "életutálat" vezet! Ennek teljes szívemből örülök! És további hasonló jó döntéseket kívánok, az élet bármely kérdésére, területére!!!;-)
 

Zsu77

Új tag
Hát ja.Én egy ideje már olvasgatom az eszmecseréiteket és ez alapján azt kell mondjam,hogy a mi Akitloszunk nagyon irigylésre méltó helyzetben van.Amíg ti újból és újból "megszakadtok",hogy ne legyen magas,ne legyen alacsony,jaj milyen lesz a HgA1c-m,addig az ő legnagyobb gondja az,hogy:"ÚrIsten!Folyik a vér!"Nem tudom.De nem kéne tudnia,hogy nem ez a diab lényege?;)
 

dg

Őstag
[/quote]...Nos, akkor én miért is érezzek együtt Akitlosszal?! Pár hónapja ugyan ezt tette! Belekötött jó néhány hozzászólásba, választ nem adott a kérdéseinkre, de az észt tudta osztani, hááát, elég érdekes stílusban, na!...[/quote]

Jaj, Tímeácska, hát van Neked lelked?:mrgreen:
Hidd el, mindenkinek van helye a Teremtésben, és a Fórumon is!
A stílusán meg, ne mondjátok már, hogy bosszankodtok?! Engem szórakoztat. Határozottan építő jellegű! :twisted:
 

tímeácska

Őstag
...Nos, akkor én miért is érezzek együtt Akitlosszal?! Pár hónapja ugyan ezt tette! Belekötött jó néhány hozzászólásba, választ nem adott a kérdéseinkre, de az észt tudta osztani, hááát, elég érdekes stílusban, na!...[/quote]

Jaj, Tímeácska, hát van Neked lelked?:mrgreen:
Hidd el, mindenkinek van helye a Teremtésben, és a Fórumon is!
A stílusán meg, ne mondjátok már, hogy bosszankodtok?! Engem szórakoztat. Határozottan építő jellegű! :twisted:[/quote]

Nekem?! Lelkem?! Na, mindjártmegsértődök ám!:rolleyes: Lelkem? Nincs!:mrgreen::twisted::twisted:
Bosszankodni?!:confused: Kicsoda?! Én tök élvezem!:mrgreen: Jóóól kiadhatom magamból a kiadni valót! És úgyis olyan szimpatikus vagyok pár napja... :mrgreen::mrgreen: Szóval, tööök jóóó!:mrgreen::mrgreen:
 

dg

Őstag
...Nos, akkor én miért is érezzek együtt Akitlosszal?! Pár hónapja ugyan ezt tette! Belekötött jó néhány hozzászólásba, választ nem adott a kérdéseinkre, de az észt tudta osztani, hááát, elég érdekes stílusban, na!...

Jaj, Tímeácska, hát van Neked lelked?:mrgreen:
Hidd el, mindenkinek van helye a Teremtésben, és a Fórumon is!
A stílusán meg, ne mondjátok már, hogy bosszankodtok?! Engem szórakoztat. Határozottan építő jellegű! :twisted:[/quote]

Nekem?! Lelkem?! Na, mindjártmegsértődök ám!:rolleyes: Lelkem? Nincs!:mrgreen::twisted::twisted:
Bosszankodni?!:confused: Kicsoda?! Én tök élvezem!:mrgreen: Jóóól kiadhatom magamból a kiadni valót! És úgyis olyan szimpatikus vagyok pár napja... :mrgreen::mrgreen: Szóval, tööök jóóó!:mrgreen::mrgreen:[/quote]


Igen, ez a kipakolás hasznos! :D Nékem nehezemre is esik, hogy ne jöjjek elő gonosz kis poénjaimmal, de félek, hogy a Moderátorok kitolnának, meg így is jelentősen elkanyarodtunk a "Vércukormérők" témától.
Lehet, hogy legközelebb a közzel tenne jót Akitlosz, ha egyből a "Nap vicce" rovatba írna...
Na jó. Elnézést mindenkitől! Befejeztem!
 

tímeácska

Őstag
Egyébként, elérte Akitlosz, amit akart -megint...-! Hát ezt! Hogy csak "Vele" foglalkozunk... Most örül... És ennek én is...:-D:rolleyes: Mert most boldoggá tettük... :mrgreen::mrgreen:
 

tímeácska

Őstag
Jaj, Tímeácska, hát van Neked lelked?:mrgreen:
Hidd el, mindenkinek van helye a Teremtésben, és a Fórumon is!
A stílusán meg, ne mondjátok már, hogy bosszankodtok?! Engem szórakoztat. Határozottan építő jellegű! :twisted:

Nekem?! Lelkem?! Na, mindjártmegsértődök ám!:rolleyes: Lelkem? Nincs!:mrgreen::twisted::twisted:
Bosszankodni?!:confused: Kicsoda?! Én tök élvezem!:mrgreen: Jóóól kiadhatom magamból a kiadni valót! És úgyis olyan szimpatikus vagyok pár napja... :mrgreen::mrgreen: Szóval, tööök jóóó!:mrgreen::mrgreen:[/quote]


Igen, ez a kipakolás hasznos! :D Nékem nehezemre is esik, hogy ne jöjjek elő gonosz kis poénjaimmal, de félek, hogy a Moderátorok kitolnának, meg így is jelentősen elkanyarodtunk a "Vércukormérők" témától.
Lehet, hogy legközelebb a közzel tenne jót Akitlosz, ha egyből a "Nap vicce" rovatba írna...
Na jó. Elnézést mindenkitől! Befejeztem![/quote]

:lol::lol::lol: Akkor, ha jól sejtem Mi -is?!- hasonlóképpen vélekedünk...:rolleyes::rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Pál! Akitlosz már pár hónapja is írt, hasonló jelleggel... Neki ilyen a stílusa, nekem meg olyan... :rolleyes: De semmit nem ír magáról, pedig más is kérte erre... Igazán kíváncsi lennék én is az általad feltett kérdések válaszaira... Talán megtudhatnánk, és átérezhetnénk akkor (?), hogy miért is ilyen "megkeseredett"... Talán segíteni is tudnánk (???)!

Dejavu-m van.
 

gretta

Új tag
Akitlosz:
Jól magad alatt vagy a cukor miatt.... Annyira azért nem vészes a helyzetünk. Mondjuk én is nehezen dolgoztam fel anno a dolgot és nagyon tudtam sajnálni magam. Anyukámat mégjobban sajnáltam. sztem ő mai napig jobban szenved nálam. ( mondjuk én már nem szenvedek egyáltalán) Mikor otthon voltam azért palástoltam azt, hogy " jaj szegény fejem. cukros vagyok és de rossz nekem..."
Én úgy tudom, hogy azért mondják meg a dokik, hogy mennyit fogyaszthatsz, mert ha többet eszel annál mint amennyire valóban szükséged van akkor a szervezeted raktározni kezd és előbb utóbb cukorrá alakítja a fölösleget. Aztán meg jönnek a magas cukrok.... Jól kivan ez találva.
Mondjuk pumpával a többlet evést elég jól lehet kezelni. Biztos a pennel is megoldható. Mikor penes voltam akkor én bizony se nem korrigáltam se nem iktattam be plussz étkezést, nehogy plussz szurit kelljen adnom magamnak....
Nem tudom, de mióta pumpám van azóta teljesen másképp állok a dolgokhoz. Nem érzem azt hogy kevesebb vagyok mint mások. Lehet a te lelki békédnek is jót tenne a pumpa. ( léleknek a Spirit biztos jót tesz :) - no de nem ez a reklám helye....) Nem gondolkoztál el még rajta??? Az újjböködőst én is utálom. Már tiszta szita az újjam, de tudja a fene azért azt már föl sem veszem. Már meg sem érzem :) Amikor cukros lettem a dokinő lándzsát adott... Ahhoz viszonyítva ezek az újjbegyszúrók kész megváltások voltak. Hát minden viszonyítás kérdése.
szóval csak fel a fejjel. van ennél sokkal rosszabb is.

A VC-mérőkkel kapcsolatban: az önellenörző folyadékról én sem sokat hallottam még. Annyira nem is látom szükségét. Ha mindig ugyanazzal a géppel mérek akkor ahhoz állítom a cukromat és akkor attól a kezelés helyesen lesz beállítva...
Amikor háromhavonta megyek laborra akkor egyeztetjük a laborral az értéket. A labor ált-ban többet mutat az enyémnél.... Mondjuk minekután egy párszor a labor összecserélte a mintáimat, nem igazán bízom benne.....

Most pénteken megyek dokinőhöz. felhívom majd a dietetikust is hátha ráér akkor. nagyon szeretnék már elbeszélgetni egy hozzáértővel...
Ha összejön akkor leírom a végeredményt :)
 
Oldal tetejére