Edukáció

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Valójában Dr Halmos Tamásné, Eszternek köszönhető, hogy Magyrországon elindult a szakápoló képzés a diabetológián belül. Eszter szervezte meg ennek a képzésnek minden feltételét, és azóta is OKJ-s jegyzékben szereplő elismert végzettséget ad.

Az idei szeptemberi kezdésről már lemaradtunk, mivel a jelentkezési határidő lejárt.

http://www.diabet.hu/hirek.aspx?cid=197

A tájékoztatón az szerepel, hogy a jelentkezőnek eü-snek kell lennie. Azonban, ha egy diabost az orvosa ajánl (sponzorál), akkor jelentkezhet, és akkor már csak létszámtól függ, hogy bejut-e.

És akkor most "bemutatom" Nektek Halmos Tamásné Esztert.

http://diabetesonline.hu/2005-szeptember-oktober/gyogyitonk-halmos-eszter.html
 
Valójában Dr Halmos Tamásné, Eszternek köszönhető, hogy Magyrországon elindult a szakápoló képzés a diabetológián belül. Eszter szervezte meg ennek a képzésnek minden feltételét, és azóta is OKJ-s jegyzékben szereplő elismert végzettséget ad.

Az idei szeptemberi kezdésről már lemaradtunk, mivel a jelentkezési határidő lejárt.

http://www.diabet.hu/hirek.aspx?cid=197

A tájékoztatón az szerepel, hogy a jelentkezőnek eü-snek kell lennie. Azonban, ha egy diabost az orvosa ajánl (sponzorál), akkor jelentkezhet, és akkor már csak létszámtól függ, hogy bejut-e.


Sziasztok!!

Kedves Kata! tőled kérdezném, azt, hogy tudsz olyan cukorbetegről aki nem végzett egészségügyi sulit és felvették a diabszakápolói képzésre??
Ha igen légyszi írd már meg, hogy ki az mert nagyon-nagyon szerertnék vele beszélni!!

Előre is köszike T.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Edukátorképző tanfolyam

A Juvenilis-Diab-Help Alapítvány hagyományaihoz híven 2009 márciusában is megrendezi négynapos, bentlakásos edukátorképzô tanfolyamát.
Célunk, hogy arra alkalmas fiatalok elméleti és gyakorlati ismereteket szerezzenek cukorbetegekkel, főleg gyermekekkel, serdülőkkel való foglalkozások vezetéséhez, a gondozó team és a páciensek közötti kapcsolatként.
A képzés tematikája: általános diabetológiai ismeretek, korszerű inzulinterápiák, táplálkozási és dietetikai tudnivalók, pedagógiai és pszichológiai alapok, személyiségfejlesztő foglalkozások, szituációs gyakorlatok, önismeret-fejlesztés.
A jelentkezéshez szükséges: középiskolai érettségi vagy annál magasabb iskolai végzettség, személyes hangvételű önéletrajz, valamint rátermettség, elhivatottság. Ha a jelentkező cukorbeteg, diabetológus orvosának javaslata. Előnyt jelent, ha a jelentkező IDDM-es és jó önmenedzselő, egészségügyi, pedagógiai területen tanul vagy dolgozik, esetleg a diabétesz-edukációhoz kapcsolódó, megjelent publikációval rendelkezik. Az elsajátított ismeretekről a képzés végén záróvizsgán számolnak be a jelöltek.
A tanfolyam korlátozott létszáma miatt a jelentkezéseket dec. 31-ig a következő címre kérjük postázni:
Juvenilis-Diab-Help Alapítvány – 1277 Bp., Pf. 105.
Az edukátorképzés költségét (igényes szállás, étkezés, szakmai gyakorlatok, programok, útiköltség) a Juvenilis-Diab-Help Alapítvány vállalja, az adminisztrációs és az oktatási anyaghoz 7500 Ft hallgatói hozzájárulás szükséges.
A J.D.H. Alapítvány kuratóriuma
juvdiabhelp@freemail.hu
 

Sani

Új tag
Csak ajánlani tudom mindenkinek az edukátorképzést!
Nagyon sokat tanultam ott és nagyon sok jó barátra tettem szert!
Nagyon jó élményeim vannak róla!
Érdemes elmenni!
 

Zsu77

Új tag
Sziasztok!!

Kedves Kata! tőled kérdezném, azt, hogy tudsz olyan cukorbetegről aki nem végzett egészségügyi sulit és felvették a diabszakápolói képzésre??
Ha igen légyszi írd már meg, hogy ki az mert nagyon-nagyon szerertnék vele beszélni!!

Előre is köszike T.

Én külker. érettségivel akarok ugyancsak a Semmelweisre menni ápoló szakra,és ott szakosodni.A magyar és közgáz(külker) (persze vannak más választható tárgyak is,nézd meg a felvi.hu-n)érettségi elég,meg a megfelelő pontszámok...:???:Remélem sikerül!:rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!!

Kedves Kata! tőled kérdezném, azt, hogy tudsz olyan cukorbetegről aki nem végzett egészségügyi sulit és felvették a diabszakápolói képzésre??
Ha igen légyszi írd már meg, hogy ki az mert nagyon-nagyon szerertnék vele beszélni!!

Előre is köszike T.

Szia Timi!
Én személyesen nem ismerek ilyen diabost, de Eszter az előadáson pont emiatt a feltételek miatt említette, tehát végezték már el nem eü-s diabosok is. Valóban kell a diab doki javaslata, akkor is, ha nem sponzorálja a képzés költségeit, tehát el lehet végezni önerőből is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az edukátor képzőt én is csak javasolni tudom. Rengeteget tanultam ott neves és elismert szakemberektől. A legjobb a személyes konzultáció volt, vagyis lehetett kérdéseket feltenni. A csapat pedig szuper volt.
 

gretta

Új tag
az általános topikban nemrég tettem fel egy kérdést a somogyival kapcsolatosan, de azért ide is beszúrom :) Szóval kiváncsi lennék hogy kinek mennyi idő után jelentkezik a Somogyi egy hipo után? Honnan lehet azt tudni hogy az Somogyi és nem valamilyen más külső tényező??? ( front, diéta vagy tudom is én...) Hogy lehet ezt pumpával kezelni? a hipo utáni első magas értéknél esetleg %osan megemelni a bázist pár oróra???? Ha igen akkor mennyi időre?
Szóval most ez nagyon foglalkoztat engem :)
 

pumpás

Őstag
A Juvenilis-Diab-Help Alapítvány hagyományaihoz híven 2009 márciusában is megrendezi négy napos bentlakásos Edukátorképző tanfolyamát.
1994 óta közel kettőszázötvenen szereztek edukátori oklevelet, melyet táborokban, sorstársi közösségekben hasznosíthatnak. Célunk, hogy arra alkalmas fiatalok elméleti és gyakorlati ismereteket szerezhessenek cukorbetegekkel, főleg gyermekekkel, serdülőkkel történő foglalkozások vezetéséhez és híd szerepet tölthessenek be a gondozó team és a páciens között.
A képzés tematikája:
  • Általános diabetológiai ismeretek
  • Korszerű inzulinterápiák
  • Táplálkozási és dietetikai tudnivalók
  • Pedagógiai és pzichológiai alapok
  • Személyiségfejlesztő foglalkozások, szituációs gyakorlatok, önismeret-fejlesztés

A jelentkezéshez szükséges:
  • Középiskolai érettségi vagy annál magasabb iskolai végzettséget igazoló bizonyítvány másolata
  • Érett személyiség, rátermettség, elhivatottság
  • Személyes hangvételű önéletrajz, beleértve a diabéteszes közösségekben végzett tevékenységeket is
  • Ha a jelentkező cukorbeteg, diabetológus orvosának javaslata

Előnyt jelent, ha:
  • a jelentkező IDDM-es, és jó önmenedzselő
  • a jelentkező egészségügyi, pedagógiai területen tanul vagy dolgozik
  • a diabétesz edukációhoz kapcsolódó, laikus, vagy szakmai sajtóban megjelent publikáció
A tanfolyam elvégzéséhez a később megküldendő kötelező irodalom elolvasása is szükséges. Az elsajátított ismeretekről a képzés végén záróvizsgán számolnak be a jelöltek.
A tanfolyam korlátozott létszáma miatt 2008. december 31.-ig a fenti címre kérjük postázni:
Juvenilis-Diab-Help Alapítvány
1277 Budapest, Pf. 105.​
A tanfolyamra történő felvétel kedvező elbírálása után a hallgatók 2009 elején kapnak majd további tájékoztatót.
Az edukátorképzés költségét (igényes szállás, étkezés, szakmai gyakorlatok, programok, útiköltség) Juvenilis-Diab-Help Alapítvány vállalja fel, az adminisztrációs és az oktatási anyaghoz szükséges 7500 Ft hallgatói hozzájárulás.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Juvenilis-Diab-Help Alapítvány hagyományaihoz híven 2009 márciusában is megrendezi négy napos bentlakásos Edukátorképző tanfolyamát.

Hát Pumpás megelőztél. Épp hétvégén gondoltam rája, hogy felhívom a fórumozók figyelmét a jelentkezés közelgő határidejére.
Köszke, hogy megtetted.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Örömmel jelentem minden kedves fórumtársnak, hogy vasárnap a fórumról ketten is, Zsuzsa és jómagam, sikeres edukátori vizsgát tettünk. :grin:
A tanfolyamon igen hasznos dolgokat lehetett tanulni, elismert szakik tartották az előadásokat, jó volt a hangulat. Szóval aki többet akar tudni a diabetesről, akár azért, hogy magát, vagy valamely családtagját eredményesebben kezelhesse, akár azért, hogy másoknak segítsen ebben, annak melegen ajánlom az elvégzését.

Ja és elképzelhető, hogy néhány új tag is lesz a fórumon a közeljövőben...:wink:

<!-- / message --> <!-- sig --> __________________
Üdv: poe
Medtronic Paradigm 722



Poe, és Zsuzsa!

Szeretnék én is gratulálni, igazán nagy dolog, amit elértetek
Én végig gondoltam Rátok és drukkoltam, de tudtam, hogy sikeresek lesztek.
Az új tagoknak nagyon örülünk, várjuk szeretettel őket.
Tőletek pedig szeretném kérni, hogy egy kis élménybeszámolóval, újonnan tanult tudománnyal tájékoztassatok minket. Ha fotók készültek, azt az Albumok-ban várjuk.
 

poe

Őstag

Poe, és Zsuzsa!

Szeretnék én is gratulálni, igazán nagy dolog, amit elértetek
Én végig gondoltam Rátok és drukkoltam, de tudtam, hogy sikeresek lesztek.
Az új tagoknak nagyon örülünk, várjuk szeretettel őket.
Tőletek pedig szeretném kérni, hogy egy kis élménybeszámolóval, újonnan tanult tudománnyal tájékoztassatok minket. Ha fotók készültek, azt az Albumok-ban várjuk.

Köszönöm a gratulációt, nomeg a szorítást is. Vizsgadrukk bennem nemnagyon volt, egyrészt rutinos vagyok, másrészt ez nem igazán a vizsgáról szólt, hanem a tanulásról. Mi meg ezért mentunk oda. Szóval én nem éreztem nehéznek, hasznosnak annál inkább. (No jó, pénteken du-n öt körül már nehezebb volt koncentrálni. ;))
Azt, hogy mi új nektek nem tudom, nekem sokminden új volt, hisz csak saját tapasztalataim vannak, a szakmám teljesen más. A kötetlenebb előadások, (hogy bele lehetett kérdezni) nekem nagyon tettszettek, és az előadók (akik szakmai konferenciákon, egyetemeken szoktak előadást tartani, nem vidéken, laikusoknak) teljesen partnerként kezeltek bennünket. Békefi doktorúrral pl az előadás után még kb fél órát beszélgettünk az öröklődésről, őssejtlevételről, ilyesmik...:rolleyes:
A társaság rendben volt, 17-50+ éves korig, az ország minden részéből. Akadt gitár és néha egy kos "hangulatfokozó" is...:lol:

Képeket majd rakok fel. (Azt elárulhatnátok, hogy hogyan kell, ide még sogóha nem tettem fel képeket. :confused:)
 
Oldal tetejére