Edukáció

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:lol:
Képeket majd rakok fel. (Azt elárulhatnátok, hogy hogyan kell, ide még sogóha nem tettem fel képeket. :confused:)
Albumok, új album létrehozása, itt beírod a címet, és bevezetőnek amit akarsz, aztán képfeltöltés, ha jól tudom, akkor egyszerre 10 képet tudsz feltölteni, de mentés előtt tudsz újabb 10 képet tölteni, és a végén a mentés (vagy küldés? nem tudom agybul).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm a gratulációt, nomeg a szorítást is. :confused:)
Ahogy írod az élményeidet, olyan, mintha most lettem volna ott. A kötetlenség, közvetlenség nagyon jó dolog volt, és hogy ha valamit nem értettünk, akkor közbe lehetett kérdezni.
Ezt mindenkinek át kéne élni, és a megszerzett tudás sem utolsó. Nekem hihetetlen módon megmaradtak az ott szerzett "tudományok", arra nagyon jól lehet alapozni, fejleszteni, bővíteni az ismeretanyagot.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Fiúk Lányok!
Zsuzsa hozzájárult, hogy a privát üzenetét a nyilvánosságra hozzam.
Íme



<table class="tborder" id="post" width="100%" align="center" border="0" cellpadding="6" cellspacing="1"><tbody><tr><td class="thead">1 órával ezelőtt <!-- / status icon and date -->
</td> </tr> <tr> <td class="alt2" style="padding: 0px;"> <!-- user info --> <table width="100%" border="0" cellpadding="0" cellspacing="6"> <tbody><tr> <td class="alt2"> </td> <td nowrap="nowrap"> zsuzsa zsuzsa jelenleg nem elérhető <script type="text/javascript"> vbmenu_register("postmenu_", true); </script>
Feltörekvő
</td> <td width="100%">
</td> <td valign="top" nowrap="nowrap"> Regisztráció dátuma: Aug 2007
Üzenet: 461


</td> </tr> </tbody></table> <!-- / user info --> </td> </tr> <tr> <td class="alt1" id="td_post_"> <!-- message, attachments, sig --> <!-- icon and title -->
dr.infó
<hr style="" http:="" drinfo.hu="" forum="" images="" smilies="" icon_cool.gif="" border="0" alt="" title="Cool" smilieid="23" class="inlineimg">; background-color: rgb(238, 238, 238);" size="1"> <!-- / icon and title --> <!-- message --> Nagyon jó érzés edukátornak lenni. Nagyon sokat profitálunk egy ilyen tanfolyamból. Túl azon, hogy elmélyítettük a szakmai tudásunkat, olyan kapcsolatokra tesz szert az ember, amilyenekre másképp nincs lehetőség. Békefi Főorvos Úr 2007 ben dedikállta a könyvét az akkor még a pumpa terápia kapujában álló Tibikének, és most az edukátorok között üdvözölte az anyukáját. Ilivel is jó volt beszélgetni, mindent tud, és biztos ha tanácsért fórdúlnék hozzá bármikor segítne. Azon kívűl nekem nagy erőt adó dolog volt, hogy csupa egyetimista fiatallal ismerkedtem meg, építészmérnök, sportszervező szakon TFN tanuló, amúgy pumpás fiatalok, akik elmondták hogy 3-6 évesen lettek cukorbetegek, és itt vannak, boldogok, sikeresek, és élik az életüket. Jó volt bennük látni az én fiamat, aki ugyanilyen sikeres boldog fiatalember lehet, és nem a cukorbetegség befolyásolja az életét, hanem ő irányítja az állapotát, és a jövőjét is. Felejthetetlen élmény volt. Ja és Paja, hát ő Pál Úr, róla nem is beszélek, nagy ember, jó ember, de hát te már ismered.
</td></tr></tbody></table>
 

christina

Őstag
Kedves Edukátorok!
Érdeklődnék, hogy milyen módon (hol, kinél, mikor....) lehet jelentkezni edukátor képzésre.
Hány óra, ill. nap elfoglaltság.
Szeretnék eljutni alkalomadtán.
Jelentkeztem már az eü.-s pumpakezelés továbbképzésre, de oda sajnos nem vettek fel, mert nem diabetológián dolgozom. :-(
 

poe

Őstag
Azt hiszem legegyszerűbb, ha beidézem Pumpás kolléga figyelemfelhívó hozzászólásást, én erre figyeltem fel. Itt simán lehetsz civil, ha diabeteses vagy az elég nagy előny...
A Juvenilis-Diab-Help Alapítvány hagyományaihoz híven 2009 márciusában is megrendezi négy napos bentlakásos Edukátorképző tanfolyamát.
1994 óta közel kettőszázötvenen szereztek edukátori oklevelet, melyet táborokban, sorstársi közösségekben hasznosíthatnak. Célunk, hogy arra alkalmas fiatalok elméleti és gyakorlati ismereteket szerezhessenek cukorbetegekkel, főleg gyermekekkel, serdülőkkel történő foglalkozások vezetéséhez és híd szerepet tölthessenek be a gondozó team és a páciens között.
A képzés tematikája:
  • Általános diabetológiai ismeretek
  • Korszerű inzulinterápiák
  • Táplálkozási és dietetikai tudnivalók
  • Pedagógiai és pzichológiai alapok
  • Személyiségfejlesztő foglalkozások, szituációs gyakorlatok, önismeret-fejlesztés

A jelentkezéshez szükséges:
  • Középiskolai érettségi vagy annál magasabb iskolai végzettséget igazoló bizonyítvány másolata
  • Érett személyiség, rátermettség, elhivatottság
  • Személyes hangvételű önéletrajz, beleértve a diabéteszes közösségekben végzett tevékenységeket is
  • Ha a jelentkező cukorbeteg, diabetológus orvosának javaslata

Előnyt jelent, ha:
  • a jelentkező IDDM-es, és jó önmenedzselő
  • a jelentkező egészségügyi, pedagógiai területen tanul vagy dolgozik
  • a diabétesz edukációhoz kapcsolódó, laikus, vagy szakmai sajtóban megjelent publikáció
A tanfolyam elvégzéséhez a később megküldendő kötelező irodalom elolvasása is szükséges. Az elsajátított ismeretekről a képzés végén záróvizsgán számolnak be a jelöltek.
A tanfolyam korlátozott létszáma miatt 2008. december 31.-ig a fenti címre kérjük postázni:
Juvenilis-Diab-Help Alapítvány
1277 Budapest, Pf. 105.​
A tanfolyamra történő felvétel kedvező elbírálása után a hallgatók 2009 elején kapnak majd további tájékoztatót.
Az edukátorképzés költségét (igényes szállás, étkezés, szakmai gyakorlatok, programok, útiköltség) Juvenilis-Diab-Help Alapítvány vállalja fel, az adminisztrációs és az oktatási anyaghoz szükséges 7500 Ft hallgatói hozzájárulás.
 

szolnok

Új tag
Azt hiszem legegyszerűbb, ha beidézem Pumpás kolléga figyelemfelhívó hozzászólásást, én erre figyeltem fel. Itt simán lehetsz civil, ha diabeteses vagy az elég nagy előny...

Talán jó lenne, ha ez az alapítvány a felhívását a következő tanfolyamra pl itt az mcd.hu-n is megjelentetné, mert erről a márciusiról már le késett aki esetleg jelentkezni akart.
Nem tudom szokták e ezt megħirdetni pl óvodákban iskolákban, ahol nagyon jó lenne, ha lenne olyan nevelő aki konyít a diabhoz. Itt is volt róla szó valamelyik fórumon, hogy kellene ez ügyben valamit tenni /ovi, isi/ aztán elhalt a dolog?
 

dg

Őstag
Talán jó lenne, ha ez az alapítvány a felhívását a következő tanfolyamra pl itt az mcd.hu-n is megjelentetné, mert erről a márciusiról már le késett aki esetleg jelentkezni akart.
Nem tudom szokták e ezt megħirdetni pl óvodákban iskolákban, ahol nagyon jó lenne, ha lenne olyan nevelő aki konyít a diabhoz. Itt is volt róla szó valamelyik fórumon, hogy kellene ez ügyben valamit tenni /ovi, isi/ aztán elhalt a dolog?


Igen, elhalt, véleményem szerint ezt a problémát így "házilag" nem lehet megoldani.
Sajnos, azt kell mondjam, az edukátorrá válás csak annak becses, aki valamilyen módon érintett, vagy ha pedagógusokról van szó, legalább van egy kollégája, aki az érdeklődést beléoltotta valahogyan.

Azok között a pedagógusok között, akik a fenti csoportba nem sorolhatók, nem lesz jellemző az érdeklődés (udvariasságból megadom az elvi lehetőségét annak, hogy talán mégis). Már az csoda lenne, ha valahogy az általános magatartásból ki lehetne mosni a "dehogy is! bajlódjon vele más!" vezérelvet. Hol van ettől a speciális kitanulása a témának? Hogy ehhez kedv, érdeklődés legyen? Holdra előbb szállunk...

Vannak példák zömmel. Azért szerencsére, jók is akadnak, de nem mondhatjuk, jószándékkal sem, hogy ez lenne a jellemző.
 

poe

Őstag
Talán jó lenne, ha ez az alapítvány a felhívását a következő tanfolyamra pl itt az mcd.hu-n is megjelentetné, mert erről a márciusiról már le késett aki esetleg jelentkezni akart.
Nem tudom szokták e ezt megħirdetni pl óvodákban iskolákban, ahol nagyon jó lenne, ha lenne olyan nevelő aki konyít a diabhoz. Itt is volt róla szó valamelyik fórumon, hogy kellene ez ügyben valamit tenni /ovi, isi/ aztán elhalt a dolog?
Pumpás 2008.11.30-án írzta ezt be a fórumra, tehát itt is közzé volt téve. Ez a tanfolyam egyébként múlt héten lezajlott. Csak azért idéztem be, mert minden évben kb ezek lehetnek a feltételek...
Nem tudom mennyire hirdetik máshol. Úgy gondolom, hogy az alapítvány anyagi lehetőségei is eléggé behatároltak, nem tud nagyszámú embert etetni, elszállásolni, oktatni...
Egyébként szerintem óvoda, iskola tekintetében már az is jelentős előrelépés lenne, ha edukátorok tartanának a pedagógusoknak előadásokat, adnának egy kis rálátást a diabetesre, ill néhány gyakorlati tanácsot.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Igen ez így van valóban, csak kicsit gondolkozom ezen a dolgon...kívülről mert egyenlőre nem vagyok érintett. Lehet nem jól látom, ez az én véleményem csak, bármilyen hasonlóság…stb., stb.;):roll::roll::roll:
Szóval belátható hogy egy cukorbeteg gyerkőccel való szakszerű foglalkozás (kezelés) egy óvónő vagy éppen tanár részéről olyan plusz elfoglaltság vagy inkább felelősség amit szerintem, főleg ha nem érintett a dologban és nincs tapasztalata, nem szívesen vállal magára, van elég baja így is, mint mindenkinek. Ez kötelessége lenne, vagy csak elvárás a szülők részéről? Persze értem én hogy mindenki szeretné a gyerekét jó kezekben, biztonságban tudni akkor is ha oviban vagy iskolában van. Valamennyire meglehet érteni a szülőket, de a pedagógusokat is. Azért ez nagy felelősség, manapság meg főleg mikor már azért is bajba kerülhet egy tanár ha nem "előre köszön a diáknak"…bocsi. Szóval érteni… Erre egy 4 napos tanfolyam meg nagyon kevés ha eddig nem is találkozott valaki a problémával, némi elmélet és gyakorlat. Semmi tapasztalat. Nagyon kevés pedagógus van aki olyan bátor vagy lelkes hogy a munkája mellett ezt is "bevállalja", szerintem. Meg miért áldozna a fizetéséből a tanfolyam költségeire (pl.: itt a tanfolyamon 7500 ft), vagy a rendes szabadságát miért erre fordítsa? Nehéz ügy… Nem valószínű hogy egy iskola vagy óvoda ezt megfinanszírozná vagy fizetett szabadságot adna a pedagógusnak mostanában hogy elvégezze a tanfolyamot. Ezt tényleg nem lehet "házi keretek" között megoldani.
Viszont azért vannak néhányan akik ezt vállalják ahogy szoktam a fórumon olvasgatni, minden segítséget meg kell adni nekik ahhoz hogy legalább ők ne változtassák meg a véleményüket és a lelkesedésüket…
Minden tisztelet megilleti őket!
Üdv.,
Laci
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Talán jó lenne, ha ez az alapítvány a felhívását a következő tanfolyamra pl itt az mcd.hu-n is megjelentetné, mert erről a márciusiról már le késett aki esetleg jelentkezni akart.
Nem tudom szokták e ezt megħirdetni pl óvodákban iskolákban, ahol nagyon jó lenne, ha lenne olyan nevelő aki konyít a diabhoz. Itt is volt róla szó valamelyik fórumon, hogy kellene ez ügyben valamit tenni /ovi, isi/ aztán elhalt a dolog?

Kedves Szolnok!
Poe írta, hogy Pumpás 2008.11.30-án feltette a tájékoztatót, én kiegészíteném, hogy ugyanezen a topikon Nofre is megtette ezt a felhívást 2008.10.22-én.
Ezen kívül a DrInfo papíralapú magazinunkban is is megjelenik a "toborzó".

Ebben az évben, amikor közeledik a jelentkezési határidő, akkor mindenképpen fel fogjuk tenni a tájékoztatót, és fogok rá figyelni, hogy több topikban is megjelentessük.

Javasolni tudom még a JDH alapítvány http://www.jdh.hu/ oldalát is , ott jelenik meg legelőször. Itt meg lehet nézni az elmúlt évek összefoglalóit is.
De itt a saját házunk táján is van felhívás: http://diabetesonline.hu/2008-szeptember-oktober/edukatorkepzo-tanfolyam-2009-ben.html
 

poe

Őstag
Van igazságod Laci, de....
Normális esetben ezt úgy kellene tekinteni, hogy kell egy ilyen szakember az óvodákba, iskolákba. Államilag meg kellene szervezni a képzést. Az intézményvezető (nyilván nem saját költségen) elküldene a tanfolyamra 1-2 munkatársat, akik a végzettség mellé utána + fizetést kapnának. Ja és normális esetben örülnének a megszerzett tudásnak. Szerintem...
 

dg

Őstag
Van igazságod Laci, de....
Normális esetben ezt úgy kellene tekinteni, hogy kell egy ilyen szakember az óvodákba, iskolákba. Államilag meg kellene szervezni a képzést. Az intézményvezető (nyilván nem saját költségen) elküldene a tanfolyamra 1-2 munkatársat, akik a végzettség mellé utána + fizetést kapnának. Ja és normális esetben örülnének a megszerzett tudásnak. Szerintem...


Teljesen igazad van! Ez szükséges és jó lenne! De erre csak akkor van esély, ha központilag propagálnák, támogatnák az egész folyamatot. (Hogy mi lenne ez a központ? És ki finanszirozná a leépítések közepette? Arra nincs reális ötletem.)

Csak egy példa, a miénk, az elmúlt napokból.
Az egyik óvodát azért kerestem fel épp, mert tudtam, hogy oda jár egy diabos kisfiú. Gondoltam: milyen jó, nyilván lett rálátásuk a helyzetre. Nos, nem. Azonnal azt mondták, hogy még egy diabos gyereket nem vállalnak fel, elég egy is. Nem ecsetelem azt a magatartásváltozást, ami azután következett be, hogy elmondtam, a lányom diabos. Onnantól kezdve totális volt az elutasítás. S mint utóbb kiderült, a már odajáró kisfiúnak sincs mérve a cukra, csak ha a mamája bemegy hozzá.
Szóval, elég lehangoló.
Egyértelműen az információhiány, és a túlzott, oknélküli félelem az oka ennek a magatartásnak. Ezt a félelem-gátat kellene áttörni. Na igen! De valójában hogyan?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem tudom szokták e ezt megħirdetni pl óvodákban iskolákban, ahol nagyon jó lenne, ha lenne olyan nevelő aki konyít a diabhoz. Itt is volt róla szó valamelyik fórumon, hogy kellene ez ügyben valamit tenni /ovi, isi/ aztán elhalt a dolog?
Igen, sajna tényleg befulladt, ahogy DG is írja. Sokan kitaláltunk valóban nagyon jó ötletet, és vállaltuk, hogy a saját környezetünkben terjesztjük is a lehetőséget.

Én most azt tudom mondani, hogy jövőre (idén) annyit meg tudok tenni, hogy amikor a JDH megjelenteti a következő tanfolyamot, akkor néhány fénymásolatot kiragasztgatok az ovik, sulik falitáblájára.
De őszintén megmondom, ha én ovódai gondozó lennék, és egy valaki által hozott fénymásolt cuccot látnék a falitáblán, nem venném komolyan. Ezt is "besorolnám" a többtucat reklám közé.

Ehhez valóban egy nagyobb méretű kampány kellene, rendes nyomdai plakáttal, és egy minimális tájékoztatóval.
És akkor még ott van, amit Laci is írt, hogy egy gondozó, vagy tanár plusz munkát és felelősséget vállaljon plusz pénz nélkül, és még a tanfolyamért is fizessen..... hát ez már az ötletnél is dugába dől.
Sajna ebből a szempontból és itt a fórumon több anyuka beszámolójából véve pesszimista vagyok. Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére vannak alkalmazkodó, humánus intézmények is gondozókkal, és tanárokkal.
 

poe

Őstag
Egyértelműen az információhiány, és a túlzott, oknélküli félelem az oka ennek a magatartásnak. Ezt a félelem-gátat kellene áttörni. Na igen! De valójában hogyan?

Én tervezem, hogy megkeresem itthon az intézményvezetőket egy előadás ötletével. Ehhez azonban még anyagokat kell szereznem és összeállítani egy nem túl hosszú (kb 20-25 percre gondoltam), abszolút laikusoknak szánt előadást. Hátha ....
 

blaci

Őstag
Van igazságod Laci, de....
Normális esetben ezt úgy kellene tekinteni, hogy kell egy ilyen szakember az óvodákba, iskolákba. Államilag meg kellene szervezni a képzést. Az intézményvezető (nyilván nem saját költségen) elküldene a tanfolyamra 1-2 munkatársat, akik a végzettség mellé utána + fizetést kapnának. Ja és normális esetben örülnének a megszerzett tudásnak. Szerintem...

Persze, szerintem is így van, én is így gondolom, ez lenne a normális, de...
Sajnos a probléma is éppen itt kezdődik. Ha valamit központilag, államilag kéne kezdeményezni, finanszírozni akkor jön a bürokrácia meg minden és nem lesz belőle semmi... Ha legalább egy ilyen szakember lenne az iskolákban már az is nagy előrelépés lenne.
Üdv.,
Laci
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Itt vagyunk mi, diabban érdekeltek, tele jó ötlettel, és szükséggel,
és vannak az intézmények, amelyek nem érdekeltek, és szükségük sincs a plusz teherre.

Sajna ez a valóság.
 

dg

Őstag
Én tervezem, hogy megkeresem itthon az intézményvezetőket egy előadás ötletével. Ehhez azonban még anyagokat kell szereznem és összeállítani egy nem túl hosszú (kb 20-25 percre gondoltam), abszolút laikusoknak szánt előadást. Hátha ....


Ez nagyon jó ötlet! Én se látok más gyakorlati lehetőséget, mint "házalni" a tanítással, karitatív tevékenységként. Cseppek a tengerben, de itt már a minimális haszon is nagyra értékelendő!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én tervezem, hogy megkeresem itthon az intézményvezetőket egy előadás ötletével. Ehhez azonban még anyagokat kell szereznem és összeállítani egy nem túl hosszú (kb 20-25 percre gondoltam), abszolút laikusoknak szánt előadást. Hátha ....

Poe, én ennek nagyon örülök, mindent meg kell próbálni, tenni kell valamit. Mindenképpen támogatom az ötletet, akkor is, ha nehéz menet lesz. Ha egy helyben ülünk, akkor semmi sem történik. Magától biztos nem.

Kérlek olvasd el a topikot, nézd meg milyen ötleteink voltak, milyen utat jártunk be: http://drinfo.hu/forum/altalanos-ke...da-iskolakezdes-ovonok-tanarok-edukalasa.html
 
Oldal tetejére