Fizikai sport/aktivitás

blaci

Őstag
Igen, igen, igen! Mond meg remélemfatereltudvinni-nek, hogy Mi nagyon szeretjük Őt, és tudjuk, hogy milyen rendes, meg aranyos! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Próbálkozom, de ez attól függ hogy dolgozik é e, avagy nem.;)
Kata írta valahol hogy eső esetén lehet hogy vasárnap lesz, úgyhogy még nem biztos addig...:?:
 

tímeácska

Őstag
Próbálkozom, de ez attól függ hogy dolgozik é e, avagy nem.;)
Kata írta valahol hogy eső esetén lehet hogy vasárnap lesz, úgyhogy még nem biztos addig...:?:

Á-há! Most már érteni Csigunak...:rolleyes: Nem baj, attól mi még szeretjük, szombaton is, meg vasárnap is...:rolleyes:;):mrgreen::mrgreen: -Csak hozzon el!:twisted::mrgreen:-
 

blaci

Őstag
Vajon miért érzem én azt hogy saját topikom van? ;):mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Azért az eredeti szándékom az volt hogy mindenkit rávegyek arra hogy mozduljon ki kicsit a szabad levegőre a kellemes őszi időben. Úgyhogy aki csak teheti tegye meg. ;):D
 

tímeácska

Őstag
Vajon miért érzem én azt hogy saját topikom van? ;):mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Azért az eredeti szándékom az volt hogy mindenkit rávegyek arra hogy mozduljon ki kicsit a szabad levegőre a kellemes őszi időben. Úgyhogy aki csak teheti tegye meg. ;):D

Meg is teszem!
Azért elképzeltem a látványt: a csapat után kullogok, úgy 6 méterrel, hapcizok, fújom az orromat (mert biztosan forró:mrgreen::mrgreen::mrgreen:), Laci meg sántikál, Növényke kergeti a gyerekeket, hatalmas batyuval, Tekenyős Mátéval rohangál (vagyis, Máté futtatja Tekit:mrgreen:), közben Hannácska és Máté egy jót zsörtölődnek (megint:mrgreen:)... Micsoda csapat már megint...:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :lol:
 

Zsu77

Új tag
Hát, most hideg van rajta de tényleg fázik. Lecserélem langyosra a meleget nem bírja a lábam mert túlérzékeny a neuropathia (remélem jól írtam) miatt.

Ja,tényleg nem szabad,ezt ortopédusok mondják.Iszonyú érzékeny a boka a hidegre és tényleg megfázik.Bár ez nem tudom mit jelent.
Figyu Lacika!Ne mondjad aztat nekem,hogy te neuropátiás vagy,mert aztat úgysem hiszem el!Amúgy az pont nem hogy érzéketlenséget okoz?
 

Zsu77

Új tag
Vajon miért érzem én azt hogy saját topikom van? ;):mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Azért az eredeti szándékom az volt hogy mindenkit rávegyek arra hogy mozduljon ki kicsit a szabad levegőre a kellemes őszi időben. Úgyhogy aki csak teheti tegye meg. ;):D

Na ne menetegetőzzél!Aki ilyen szuper...az vegye azt tudomásul!!!:mrgreen:
 

Zsu77

Új tag
Meg is teszem!
Azért elképzeltem a látványt: a csapat után kullogok, úgy 6 méterrel, hapcizok, fújom az orromat (mert biztosan forró:mrgreen::mrgreen::mrgreen:), Laci meg sántikál, Növényke kergeti a gyerekeket, hatalmas batyuval, Tekenyős Mátéval rohangál (vagyis, Máté futtatja Tekit:mrgreen:), közben Hannácska és Máté egy jót zsörtölődnek (megint:mrgreen:)... Micsoda csapat már megint...:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :lol:

Csigu!Most te maradtál le!!!Én nem leszek ott,mert mások már előbb le stipi-stopiztak,de eztet már írtam!!!!Azért itt most sajnálkozok,de holnap olyan boldog leszek azokkal a haverokkal is,hogy csuda.De azért egy kicsit sajnálkozok...:(
 

blaci

Őstag
Figyu Lacika!Ne mondjad aztat nekem,hogy te neuropátiás vagy,mert aztat úgysem hiszem el!Amúgy az pont nem hogy érzéketlenséget okoz?

Pedig elhiheted, megaztán papírom is van ám róla. Ja, meg érzem is!;)

Egyébként a kezdetekben túlérzékeny lesz és ha nem kezelik akkor később tényleg érzéketlenné válik.
 

tímeácska

Őstag
Csigu!Most te maradtál le!!!Én nem leszek ott,mert mások már előbb le stipi-stopiztak,de eztet már írtam!!!!Azért itt most sajnálkozok,de holnap olyan boldog leszek azokkal a haverokkal is,hogy csuda.De azért egy kicsit sajnálkozok...:(

Tényleg... Növényke mentes lesz a holnap... HURRÁ!!! :twisted:
Csak vicceltem ám!:twisted::mrgreen: De azért megnéztem volna az arcodat, amikor olvastad!:twisted::mrgreen::cool: :lol::lol:
;););)
 

Zsu77

Új tag
Tényleg... Növényke mentes lesz a holnap... HURRÁ!!! :twisted:
Csak vicceltem ám!:twisted::mrgreen: De azért megnéztem volna az arcodat, amikor olvastad!:twisted::mrgreen::cool: :lol::lol:
;););)

Tényleg!Gondolhattam volna,hogy ezzel örömre adok okot!Mer így legalább nem késitek le!Nagy gáz ám zárórára odaérni!!!!:mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves anyukák!
Kérlek, írjátok le, hogy a gyerkőcöknél mire kell figyelnetek, ha szabadtéri mozgás van, és hogyan tudjátok kivédeni a hipot, hipert. Hogyan tudtok felkészülni a mozgásra az inzulinnal és az érkezéssel, nasikkal.
 

dg

Őstag
Ha tudom, hogy nagy futkározás, játék következik, akkor olyat eszünk, ami jobban megtartja a cukit. Erre kenyérféle, kifli, zsemle, pogácsa, stb... a legalkalmasabb. De legalább a soros étkezés mennyiségének fele álljon ilyesmiből.
Ha csak gyümölcsből állna, ami egyébként itthon előfordulhat, az nem jelentene biztonságot hosszú távra, önmagában biztos hogy nem elég.
Ha olyasmit eszünk, amiről tudom, hogy nem tartja a vércukrot és fennáll a hipo veszélye, akkor nyugodtan jöhet legalább 10 gr ch (esetleg több -- ez helyzetfüggő) étel pluszban.

A magas értékeket igyekszem úgy elkerülni, hogy nem etetem túl a gyerekemet. Még talán a legveszélyesebbnek azt érzem, hogy a hipotól való félelem miatt adok valamit enni vagy inni, a nagy mozgásra való tekintettel, amit pedig nem kellett volna. De ez csak utólag derül ki. Ráadásul Hannán sem látszott hipo jele (ami viszont tud alattomos lenni, mert 2,6-nál is előfordulhat, hogy rózsás arccal, nevetve szaladgál! -- úgyhogy ez az agypara alapja).

Összegezve: az, hogy kell-e plusz szénhidrát a mozgás miatt, leginkább az elfogyasztott étel tulajdonságaitól függ. Esetünkben, az a mennyiségű és jellegű mozgás, ami a lányomat jellemzi, nem feltétlenül kíván plusz ch bevitelt.
Valószínű, ahogy nővekszik, és egyre nagyobb energiát felhasználó programokat talál magának, ez változni fog.
 

poe

Őstag
Nahátakkor, Kettlebell...
Vasgolyó, fogantyúval. Ez az egy eszköz elég arra, hogy minden izmod átmozgasd, fejleszd az erőnléted, állóképességed. (eddig volt a reklámduma... ;))
A kezdősúly férfiaknál 16 kg, nőknél 8 kg (rendszerint). Fontos, hogy szakképzett edző tanítsa meg a gyakorlatokat, egyrészt ugyanis helytelen tartásnál fennál a sérülés veszélye, másrészt a gyakorlatok végzése közben sokszor más, az adott mozgásban nem, vagy csak kevéssé részt vevő izomcsoportokat is feszíteni kell, hogy igazán hatékony legyen. Az edzés 3 hónapos, arra szolgál hogy helyesen elsajátítsd az alapgyakorlatokat, egyébként végezhető otthon is (ha van saját súlyod). Rengeteg gyakorlat van, végtelenségig variálható, ha csak 20 perced van, annyi idő alatt is megtudod magad hajtani.
Az alap edzés 50 perc, elején bemelegítéssel, végén nyújtással (és levegőkapkodással :p). A gyakorlatokat nem úgy kell elképzelni, mint az edzőtermi testépítést, ha helyesen végzed, az ízületeket minimálisan terheli, viszont erősít sok, ritkán használt izmot, pl mélyhátizom.
Nekünk bejött. :p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A kezdősúly férfiaknál 16 kg, nőknél 8 kg (rendszerint). :p
Köszi, valami ilyesmire gondoltam. A kezdő súly 1x16 kg, vagy 2x16 kg. Pontosabban a kérdésem, az, hogy összesen, vagy kezenként van a súly meghatározva.
Mert gondolom az egyenletes terhelés megoszláshoz szimmetrikusan kell dolgoztatni az izomcsoportokat.

Egyébként pont a sérülések elkerülés végett kérdeztem a speckos gyakorlatokat. Ez itt valóban nagyon fontos, de a kevésbé fontosnak tűnő területeken is így van, mint pl a jógánál. Az ember nem is gondolná, hogy mennyire fontos a kezdőknél a szakedző irányítása, mert még a légvétel is sokat számít, de még az is, hogy a terheléskor éppen beszívja, vagy kifújja a delikvens a levegőt.
Erről is beszéltünk már, te tisztában vagy vele, beszívás izomnövelés, kifújás zsírégetés. De van néhány mozdulat, amikor a beszívás káros lehet, mint pl. levelgő megrekedése a tüdőcsúcsban, vagy izomgörcs. Ezek általában az alap, vagy előre néző testhelyzettől eltérő, csavart mozdulatok. Gondolom itt nagyon odafigyelnek ezekre, hiszen a 16 kg, de akár a 8 kg nem kis súly.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nahátakkor, Kettlebell...
Vasgolyó, fogantyúval. Ez az egy eszköz elég arra, hogy minden izmod átmozgasd, fejleszd az erőnléted, állóképességed. (eddig volt a reklámduma... ;))
:p
Amit erről leírtál, és amit láttam az oldalon, nekem nagyon tetszik. Számtangépes munka ellentételezésének kiváló kondi.
 

dg

Őstag
Írtátok, hogy előfordulhat, hogy extra mozgás, sport után felfelé tart a cuki, s ennek nem a hypo az oka, stb... (inzulinpumpa topik).
Elmagyarázná nekem valaki, hogy ez hogy is van? Vagy legalább azt, hogy hol tudnék utánaolvasni!

Köszönet és hála megelőlegezve!
 

poe

Őstag
Köszi, valami ilyesmire gondoltam. A kezdő súly 1x16 kg, vagy 2x16 kg. Pontosabban a kérdésem, az, hogy összesen, vagy kezenként van a súly meghatározva.
Mert gondolom az egyenletes terhelés megoszláshoz szimmetrikusan kell dolgoztatni az izomcsoportokat.
Még soha nem dolgoztunk két súllyal, az már haladóbb szint. Hidd el bőven elég az egy is. :rolleyes: Tehát nőknél 1 db 8 kg-os súly, férfiaknál 16 kg-os.
A súlyt van, hogy egy kézzel, van, hogy kettővel fogjuk. Ha eggyel, akkor értelemszerűen mindkét oldalra meg kell csinálni a gyakorlatokat.
 
Oldal tetejére