Fizikai sport/aktivitás

poe

Őstag
csak most elképzeltem hogy is viselted a pumpát :) én nem szoktam variálni a pumpahordással. fölcsiptetem a bugyira aztán a madzag meg ott burjánzik körülöttem. Palástolni egy olyan kendőszerűvel szoktam, dehát mondjuk a fiúk érdekesen mutatnának benne :) Különben meg úgy vagyok vele, hogy engem az sem zavar ha látszik, akit meg zavar ne nézze.
A melegen mit értesz? a melegfrontot? vagy a meleget meleget :) na ezt jól megmondtam.
van olyan akinek évszaktól függően változtatni kell a bázisán? vagy ez csak az évszak adta életvitelhez kapcsolodik, egyénenként változó??
A variálás részemről is csak strandon és csak azért volt, hogy ne érje tűző nap a pumpát, mert úgy sejtem nem használ az inzulinnak...;) Alapból tok nélkül hordom, fejjel lefelé az övemre felcsíptetve.
Úgy vettem észre, hogy ha 35 fokban akárcsak sétálok is lejjebb kell venni a bázist, mert elindul lefelé a VC.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A pumpát és a csövét óvni kell a direkt tűző naptól és a 3 fok alatti hidegtől, mert az inzulin elveszti a hatékonyságát. A vékony csőben könnyen felmelegszik az inzulin, tehát a csövet kell elsősorban óvni a napfénytől úgy hogy begyűrködjük mindenhova. Télen a testen viselt pumpa nem tud lehűlni, akkor sem, ha -10 fokban mászkálunk. A kabát alatt a testünk melegen tartja az inzlint.
 

gretta

Új tag
A pumpát és a csövét óvni kell a direkt tűző naptól és a 3 fok alatti hidegtől, mert az inzulin elveszti a hatékonyságát. A vékony csőben könnyen felmelegszik az inzulin, tehát a csövet kell elsősorban óvni a napfénytől úgy hogy begyűrködjük mindenhova. Télen a testen viselt pumpa nem tud lehűlni, akkor sem, ha -10 fokban mászkálunk. A kabát alatt a testünk melegen tartja az inzlint.

jó hogy felhoztad az inzulin hatékonyságát... Már rá is akartam kérdezni, csak valahogy mindig elfelejtettem. azt hallottam hogy a 3ik napi szerelékcserével együtt az inzulinpatront is cserélni kell, mert veszít a hatékonyságából. tehát csak annyi inzulint szívjunk ki a patronból ami 3 napra elegendő... ki-ki kiszámolva a saját mennyiségét. ugye az inzulint szobahőmérsékletúre tervezték. akkor a hatákony ha azon van. De mivel rajtunk mindenen van csak azon nem, így célszerű 3 nap után azt is cserélni. Hát nekem ez elég macerának tűnik. mondjuk kiváncsi lennék hogy ezt meg ki csinálja így :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
jó hogy felhoztad az inzulin hatékonyságát... Már rá is akartam kérdezni, csak valahogy mindig elfelejtettem. azt hallottam hogy a 3ik napi szerelékcserével együtt az inzulinpatront is cserélni kell, mert veszít a hatékonyságából. tehát csak annyi inzulint szívjunk ki a patronból ami 3 napra elegendő... ki-ki kiszámolva a saját mennyiségét. ugye az inzulint szobahőmérsékletúre tervezték. akkor a hatákony ha azon van. De mivel rajtunk mindenen van csak azon nem, így célszerű 3 nap után azt is cserélni. Hát nekem ez elég macerának tűnik. mondjuk kiváncsi lennék hogy ezt meg ki csinálja így :)

Nem szükséges, sőt teljesen fölösleges 3 napos ciklusoka osztani az inzulint. A hűtőből kivett inzulin szobahőkérsékleten 6 hétig tartható. Ebbe bőven belefér a szoba,- vagy testhőmérséklettől eltérő hőmérséklet is, hiszen azok nem tartanak olyan sokáig (pont ezért kell óvni a direkt napfénytől). Olvasd el az inzulinban lévő tájékoztatót, kevés eltéréssel, nagyjából ugyanazok a különböző inzulinok paraméterei.
 

dg

Őstag
Az inzulin eltarthatóságához...
Nos, remegve írom le, de hátha nem búbol meg senki, de mi ugyebár mixtardot használunk. Azt meg kegyesen kivonták a forgalomból, jóideje. Mixtard 30-ast még adtak a pácienseknek, aminek soká jár le a szavatossága, de más keverék nincs elérhető (a Lilly hasonlója igen). Hát mi bespejzoltunk a Mixtard 20-ból, aminek Ég és Föld megmozgatása után is a legfrissebb szavatosság 2007. őszi. Jelentem, vígan elvagyunk még mindig rajta! Az orvossal egyeztetve, az egyetlen rizikó, hogy egyszer csak elkezd nem hatni, mert a fehérje lebomlik, de azt meg úgyis észrevesszük. Nyilván a spájz-adag a hűtőben, de semmi gond vele!
 

dg

Őstag
Sajnos ez csak vágyakozás, nem tervezzük komolyan a költözést :). Csak felmerült a gondolat, hogy milyen jó lenne meleg éghajlatra vándorolni, a melegben ugyanis sokkal jobbak a cukraink, strandoláskor pedig egyenesen ki is csaponghattunk!

Egy LADA-s ismerősöm mesélte, hogy napos, meleg időben sokkal kevesebb az inzulinigénye. (nem fronthatásról van szó, csak simán, napos időről). Ti is ezt tapasztaljátok?
Nekem még eszembe se jutott ezt figyelni, csak a frontokat néztem egy jó ideig, de nálunk, egyelőre és szerencsére ezeknek nincs hatásuk.
 

Zsu77

Új tag
Hát én úgy olvastam ennek a természetes biológiai hátterét,hogyha a test kimelegszik(sport,kánikula),akkor a vérkeringés felgyorsul és ez az,ami hatékonnyá teszi az inzulin-felhasználást mind egészségesek,mind diabosok esetében is.:)
 

pusimelu

Őstag
Én 30 évesen lettem beteg.1 éve lassan és most nekem is vissza kellett vennem egy egy egységet a reggeliből meg a déliből mert sok volt a 4 alatti érték.Kata vettem egy olyan fürdőruhát amivel már gondoltam a pumpás jövőmre is .Nagyon tetszik.Rgyörgy jó időt kérünk szeptemberre és Tímeácskát...(minnél hamarabb)
 

rgyörgy

Új tag
Rgyörgy jó időt kérünk szeptemberre és Tímeácskát...(minnél hamarabb)

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Timeácska most fontosabb a jó időnél, mielőbbi gyógyulást kívánok neki.<o>:p></o>:p>
Az időjárás idén eddig úgy alakult, hogy minden fontos esemény előtt és után rossz idő volt. Amikor kellett, akkor mindig olyan volt, mint Sukorón.:mrgreen:<o>:p</o>
Ez biztató.:D<o>:p

</o> <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

gretta

Új tag
Én 30 évesen lettem beteg.1 éve lassan és most nekem is vissza kellett vennem egy egy egységet a reggeliből meg a déliből mert sok volt a 4 alatti érték.Kata vettem egy olyan fürdőruhát amivel már gondoltam a pumpás jövőmre is .Nagyon tetszik.Rgyörgy jó időt kérünk szeptemberre és Tímeácskát...(minnél hamarabb)

milyen a pumpás fürdőruci????
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én 30 évesen lettem beteg.1 éve lassan és most nekem is vissza kellett vennem egy egy egységet a reggeliből meg a déliből mert sok volt a 4 alatti érték.Kata vettem egy olyan fürdőruhát amivel már gondoltam a pumpás jövőmre is .Nagyon tetszik.Rgyörgy jó időt kérünk szeptemberre és Tímeácskát...(minnél hamarabb)

Aha, tetszik Christina gondolkodás módja. Nekik is meg van már a pumpa tartó tok, és a síneket is gyűjtik már a vonathoz. A fürdőruci engem is érdekel.

Tímeácskát jó időben, rossz időben, földön, ízen, levegőben, sülve, főve, mindenhogy és bárhogy, csak legyen már közöttünk, ígérjük megszabadítjuk minden nyavalyától.
 

pusimelu

Őstag
Eddig volt egy szép bikinim már nekem szép .Viszont fogytam 8 kg- ot .(mindenhonnan)Úszok-úszok és a felső meg lassan úszik utánam.Ez volt a régi rucim.Most voltam 3 boltban 10 féle fürdőruhát felpróbáltam azt mondta a párom, ilyen nincs! De van!(mondtam én)És végül találtam egy barna egyberészes szép fürdőruhát.(kicsi ezüst mintával)Hátul is elfér a pánt alatt a pumpa ha majd lesz meg elől sem látszik a szerelék ha uszkálok és leveszem a pumpát.(Eleinte nem merek majd vízbe menni vele!)Meli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hátul is elfér a pánt alatt a pumpa ha majd lesz meg elől sem látszik a szerelék ha uszkálok és leveszem a pumpát.(Eleinte nem merek majd vízbe menni vele!)Meli

Bár a pumpa vízálló, mégis ajánlatos levenni, mivel az adapternél (az a csatlakozás az inzulin patron és a szerelék között), ami menetes, elképzelhető, hogy egy nem megfelelő becsavarásnál víz kerül a pumpába. Persze ha belekerül, akkor sincs gond, mert a víz ekkor is csak a patron házába kerül, nem a motorba vagy a mechanikába, elektronikába.
Nekem egyszer egy feltöltés alkalmával ebbe a házba került egy kis inzulin, végig látszottak a ház falán az inzulin cseppek, de nem okozott semmi problémát. Következő feltöltéskor fültisztító pálcikával kitöröltem és kész. Ennek ellenére nem ajánlatos megkockáztatni egy ilyen drága kütyünél, hogy egy illesztési problémánál több víz bejusson a pumpába. Úgy tudom többen úsznak vele probléma mentesen, főleg gyerekek, de ha megoldható a levétel, akkor én inkább azt választom.

Egy dologra nagyon fontos figyelni, mindegy hogy úszás, vagy egyéb sport. A pumpa levételkor megszűnik az inzulin ellátottság, mert a bázist is a pumpa adagolja. Mivel az előző időszak inzulinja még dolgozik a szervezetben, így csak egy-két óra múlva látszik a kiesett inzulin hatása. Ilyen alkalmakkor a sport után azonnal, aztán fél óra, egy óra és két óra múlva is cukit kell mérni, mert nem lehet pontosan tudni, hogy a sport vércukrot csökkentő, és a kiesett inzulin vércukrot növelő hatását hogyan hogyan reagálja le a szervezet. Az egyéni sajátosságra is figyelni kell, van akinél még órákkal a sport után is csökkenteni kell a dózist, másnál (pl. nálam) viszont órákon át növelni. A különbség nem tudni miből adódik.
 

pusimelu

Őstag
Bárcsak már azon filóznék be vigyem e vízbe és mennyit állítsak a bázison?nem baj elég ritkán adom fel az álmaimat.A lényeget elis felejtettem leírni.Ct voltunk a párommal tegnap és szerencsére nincs semmi komoly de 3 hónap múlva vissza kell mennünk.Valószínüleg nem pihent ki egy kezdődő mellhártyagyulladást.A lényeg hogy nincs nagy gond.Meli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bárcsak már azon filóznék be vigyem e vízbe és mennyit állítsak a bázison?nem baj elég ritkán adom fel az álmaimat.A lényeget elis felejtettem leírni.Ct voltunk a párommal tegnap és szerencsére nincs semmi komoly de 3 hónap múlva vissza kell mennünk.Valószínüleg nem pihent ki egy kezdődő mellhártyagyulladást.A lényeg hogy nincs nagy gond.Meli

Lesz pumpád, azért is összehozzuk
 
Oldal tetejére