Fizikai sport/aktivitás

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata neked pedig gratulálok az oklevélhez!

Köszönöm, jó móka volt. Garantált ajándékként kaptam egy T-Mobile-os fejkendőt, azt a fiamnak adtam, és egy fényvisszaverős karpántot. A legbulibb az egészben az volt, hogy az oklevelet és az ajándékot a munkahelyemre címezték, de mindenkiét.
 

gretta

Új tag
ti ha mozogtok akkor általában mennyire veszitek vissza a pumpát? van hogy inkább evéssel korrigáltok mint az inzulinmennyiséggel? vagy kombináltok??
Kíváncsi lennék arra is hogy menszesz előtt ki mennyivel emeli a bázisát és a hányadik napon....
Köszi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én a mozgást a szerint válogatom, hogy mennyire megterhelő. Ha csak betekerek a melóhelyre, vagy hétvégén lebicajozok a Duna-partra, akkor semmit nem teszek. Nagyobb aktivitásnál mindenképpen leveszem a %-ot a mért cukitól függően 80-70-60%-ra, és a mozgi előtt mindenképpen eszem egy fél müzliszeletet, vagy egy banánt. A müzli jobb, mert van benne gyorsan felszívódó (aszalt gyümi darabok) és lassan felszívódó (gabona).
Na a mozgás után én a legtöbb tiabossal ellentétesen működöm.
a pumpán a %-ot felveszem 120-150%-ra, megin csak a cuki méréstől függően. A mozgás után 20, aztán 30 perccle is mérek, hogy lássam a tendenciát.

A menzeszhez nem tudok szólni, ebben mákom van, nem befolyásolja a diabomat.
 

poe

Őstag
ti ha mozogtok akkor általában mennyire veszitek vissza a pumpát? van hogy inkább evéssel korrigáltok mint az inzulinmennyiséggel? vagy kombináltok??
Szia!
Én rendszerint reggeli után sportolok, amikor még dolgozik bennem a reggeli bolus.
Az otthoni eddzéshez (kb 40 perc + 20 perc ugrókötél vagy szobabicikli) leveszem magamról a pumpát mert zavar. Amikor visszateszem akkor eddzésintenzitás, esetleg mérés függvényében leveszem 50-30 %-ra, 2-3 órás időtartamra.
Ha bringázni megyek el reggel (kb 30km) akkor 30% ra állítom, de közben, illetve utána megiszok fél liter narancslavet. Ez nekem így működni látszik, de sokat kísérletezgettem vele és még így is belefutok néha egy-egy hipóba...
 

bogex

Új tag
a bázis % állítását csak 1 napra előre lehet megadni mondjuk 24 órára kiterjedőre? teszem azt tudom hogy pár napig 120%on akarok működni akkor ezt mindennap állítani kellene??
 

poe

Őstag
a bázis % állítását csak 1 napra előre lehet megadni mondjuk 24 órára kiterjedőre? teszem azt tudom hogy pár napig 120%on akarok működni akkor ezt mindennap állítani kellene??
A Medtronicos pumpán az ideiglenes bázist a beállítás időpontjától kezdődően 0-24 órás időintervallumban (félóránként léptethető), 0-200%-ig tudod beállítani. Tehát ha több napig akarsz 120 %-on lenni, akkor minden nap állítanod kell.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia!
Én rendszerint reggeli után sportolok,
Ha bringázni megyek el reggel (kb 30km)

Én reggel dolgozni megyek, és reggeli után (is) dolgozom. Vagy csak a hétvégéről beszélsz? Azért nem kis teljesítmény, amit leírsz.
Ettől én sokkal lustább vagyok, igaz, mindenhova bicajjal járok, liftet nem használok, mert nincs, viszont minden hónapban rendszeresen elolvasom a Welnes magazint.
Apropó! Hogy működött az első pumpás strandolásod? Van-e valami, amit te magad fedeztél fel, és bevált?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Medtronicos pumpán az ideiglenes bázist a beállítás időpontjától kezdődően 0-24 órás időintervallumban (félóránként léptethető), 0-200%-ig tudod beállítani. Tehát ha több napig akarsz 120 %-on lenni, akkor minden nap állítanod kell.

A Spiriten 15 perces léptetések vannak, de azt nem tudom, hogy hány órára lehet állítani. Szerintem a Spiriten sem lehet 24 óránál tovább, annak nincs is sok értelme. ha olyan hosszú időre van szükség változtatni, akkor a bázison kell módosítani.
A %-os állítás korrekcióra, vagy kifejezetten a sportra való, az meg nem haladja meg a 24 órát. A 0-200%-ig egyezik a két pumpánál.

Én ma 7,5-ös cukinál megettem egy pöttyös rudi felét, és ehhez nem tudtam jobbat kitalálni, a pumpát 15 percre 110%-ra vettem. Bejött a dolog, fél óra múlva 7,2 volt a cuki. (Bár mindig ilyen jól jönne ki a tippem!)
 

poe

Őstag
Én reggel dolgozni megyek, és reggeli után (is) dolgozom. Vagy csak a hétvégéről beszélsz? Azért nem kis teljesítmény, amit leírsz.
Ettől én sokkal lustább vagyok, igaz, mindenhova bicajjal járok, liftet nem használok, mert nincs, viszont minden hónapban rendszeresen elolvasom a Welnes magazint.
Apropó! Hogy működött az első pumpás strandolásod? Van-e valami, amit te magad fedeztél fel, és bevált?

Szia Kata!
Én is dolgozom, de szerencsés helyzetben vagyok, mert nem kell 8-kor kezdenem, így belefér a reggeli sport. A távot most, kb 2 hónapja növeltem ennyire, előtte kb a fele volt. A hétvégken csak túrázni, lovagolni, úszni stb vagyok hajlandó, eddzeni nem. :D
Strand:
Hát rájöttem arra, hogy nem üdvös elfelejteni újraindítani a pumpát, hogy a lángossal ésszel kell bánni, ill hogy kell majd egy olyan fürdőnadrág, aminek zippzáros, vagy patentos a zsebe. Ugyanis úgy csináltam, hogy kivágtam a zsebet és belül vezettem fel a madzagot a kanülhöz (mondjuk nem szúrtam át rejtett helyre, nem zavar, ha robotnak néznek :D), ez így jó, mert csak pár centi lóg ki, csak a parton fetrengés közben párszor kiesett a pumpa a zsebből. Ja és nekem ha meleg van le kell vennem a bázist 70-80 %-ra.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!
Strand:
Hát rájöttem arra, hogy nem üdvös elfelejteni újraindítani a pumpát, hogy a lángossal ésszel kell bánni, ill hogy kell majd egy olyan fürdőnadrág, aminek zippzáros, vagy patentos a zsebe. Ugyanis úgy csináltam, hogy kivágtam a zsebet és belül vezettem fel a madzagot a kanülhöz (mondjuk nem szúrtam át rejtett helyre, nem zavar, ha robotnak néznek :D), ez így jó, mert csak pár centi lóg ki, csak a parton fetrengés közben párszor kiesett a pumpa a zsebből. Ja és nekem ha meleg van le kell vennem a bázist 70-80 %-ra.


Köszi az infokat. A lángost bizony már én is megszívtam nemegyszer, mire azt okoskodtam ki, hogy 1-1,5 E-vel több inzulin, 30 perc helyett 45 perces nyújtás és még a bázis is felveszem 110-120%-ra 2 órás időtartmra. Pedig a lángos zsíros kaja, elvileg lassítaná a felszívódást. Lassítani lassítja, mert sokáig tart, de jó emelkedetten. Egyébként a lángost egyedül tőled hallom, eddig azt hittem, hogy ebben is különc vagyok. Most egy kicsit megnyugodtam.

Én a hosszú nyári ruhákon úgy oldottam meg a pumpaviselést, hogy varrónővel varrattam gomblukat a ruha oldalába, azon keresztül vezetem be a csövet. Kívül a pumpának többféle (színű, formájú) hordtáskákat alkalmazok. Az egyik ilyen egy indián mintás, hasított bőr mobil tok, pont pumpa méretű. Ezt használom a strandon is a fürdőruhához. A tok pántja kersztbe van vetve a vállamon. Utcán is így hordom a ruhához, és a bicajon sem akadályoz.

A pumpát soha nem kapcsolom ki, se strandon, se otthon a fürdésnél. Kb 10-20 estleg 30 percig van levéve, addig inzulint is alig pazarlok, viszont az elemet nem merítem a ki-bekapcsolással. Egyébként kikapcsoláskor is ketyeg a belső órája, tehát a napi rendszeres kikapcsolással nem hosszabbodik a kihordási idő.
 

napocska

Őstag
Mi is strandoltunk, és a sok búvárkodásnak köszönhetően belefért a sajtos tejfölös lángos (na nem egy egész...), a jóreggelt keksz, és a gyümölcslé is a menübe :)
Egész nap 4-5 közti cukrokat mértünk, ami köszönhető a jó időnek is, a sok fürdés mellett. Azt gondoltam, el kellene költöznünk melegebb éghajlatra. Pl. Rómába, egy úszómedencés villába, a jó cukrok érdekében :)
 

gretta

Új tag
Szia Kata!
Én is dolgozom, de szerencsés helyzetben vagyok, mert nem kell 8-kor kezdenem, így belefér a reggeli sport. A távot most, kb 2 hónapja növeltem ennyire, előtte kb a fele volt. A hétvégken csak túrázni, lovagolni, úszni stb vagyok hajlandó, eddzeni nem. :D
Strand:
Hát rájöttem arra, hogy nem üdvös elfelejteni újraindítani a pumpát, hogy a lángossal ésszel kell bánni, ill hogy kell majd egy olyan fürdőnadrág, aminek zippzáros, vagy patentos a zsebe. Ugyanis úgy csináltam, hogy kivágtam a zsebet és belül vezettem fel a madzagot a kanülhöz (mondjuk nem szúrtam át rejtett helyre, nem zavar, ha robotnak néznek :D), ez így jó, mert csak pár centi lóg ki, csak a parton fetrengés közben párszor kiesett a pumpa a zsebből. Ja és nekem ha meleg van le kell vennem a bázist 70-80 %-ra.

csak most elképzeltem hogy is viselted a pumpát :) én nem szoktam variálni a pumpahordással. fölcsiptetem a bugyira aztán a madzag meg ott burjánzik körülöttem. Palástolni egy olyan kendőszerűvel szoktam, dehát mondjuk a fiúk érdekesen mutatnának benne :) Különben meg úgy vagyok vele, hogy engem az sem zavar ha látszik, akit meg zavar ne nézze.
A melegen mit értesz? a melegfrontot? vagy a meleget meleget :) na ezt jól megmondtam.
van olyan akinek évszaktól függően változtatni kell a bázisán? vagy ez csak az évszak adta életvitelhez kapcsolodik, egyénenként változó??
 

gretta

Új tag
Szerintem a Spiriten sem lehet 24 óránál tovább, annak nincs is sok értelme. ha olyan hosszú időre van szükség változtatni, akkor a bázison kell módosítani.
A %-os állítás korrekcióra, vagy kifejezetten a sportra való, az meg nem haladja meg a 24 órát. A 0-200%-ig egyezik a két pumpánál.


Értelme van nemcsak sportolásnál, hanem pl lányoknál a menszesz előtti napokon amikor akár 5 napig is 120-an megy a pumpa. vagy ha esetleg tudod hogy több napig lábadozol valami betegségben. Mondjuk az is igaz, hogy valami profilokat is meg lehet adni a pumpának..... Még ezt a részét nem próbáltam. Sok azért pumpa adta lehetőség, csak meg kell tanulni és persze tudni alkalmazni. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mi is strandoltunk, és a sok búvárkodásnak köszönhetően belefért a sajtos tejfölös lángos (na nem egy egész...), a jóreggelt keksz, és a gyümölcslé is a menübe :)
Egész nap 4-5 közti cukrokat mértünk, ami köszönhető a jó időnek is, a sok fürdés mellett. Azt gondoltam, el kellene költöznünk melegebb éghajlatra. Pl. Rómába, egy úszómedencés villába, a jó cukrok érdekében :)

Ez jó ötlet. Fórumozni onnan is tudtok, mi pedig nyaranta meg tudunk látogatni Benneteket, természetesen a cukor érdekében.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
csak most elképzeltem hogy is viselted a pumpát :) én nem szoktam variálni a pumpahordással. fölcsiptetem a bugyira aztán a madzag meg ott burjánzik körülöttem. Palástolni egy olyan kendőszerűvel szoktam, dehát mondjuk a fiúk érdekesen mutatnának benne :) Különben meg úgy vagyok vele, hogy engem az sem zavar ha látszik, akit meg zavar ne nézze.
/quote]

Hát nekem is eléggé látványos egy kis tok az oldalamon, ami libben erre, libben arra, közben egy csővel hozám van ragasztva. De egyáltalán nem zavar.
Tavaly a fördő gatyókába raktam csak úgy natúr, de néha lecsúszott szépen középre, na az eléggé hülyén nézett ki, meg az is, amikor beturkáltam a gatyókámba, hogy a pumpát kivadásszam. Ha addig nem vették észre, hát akkor már biztosan.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem 3 bázis (alapritmus) van beállítva. Meg nekem mákom van, mert a menzesz nem befolyásolja a cukimat, és lábadozni is ritkán szoktam, mert nem igazán vagyok beteg. Egyébként a különböző bázisok pont erre valók.
 
Oldal tetejére