Insulinpumpa

gretta

Új tag
A blogomba felraktam a tegnap esti 31,9-es mérésem körülményeit.

Nekem is már volt olyan hogy a kanül miatt volt magas a cuki, de azért 20 fölé sosem ment amiatt... Az egy picit durva. Jó hogy nem volt semmi gondod belőle...
Ilyenkor megnézed a kanült amikor kiszeded, hogy valóban ltni a dugulást?
a megbizonyosodás végett...
Kanülről jut eszembe, nekem is ideje lenne a csere. Fórum után :)
 

gretta

Új tag
Sziasztok!

Két hete van inzulinpumpám. Az első pár napban nagyon jó volt a cukrom, azóta meg csak küzdök az össze-visszasággal. Remélem hamar sikerül beállítanom. Egyébként 8 éve találkoztam először a pumpával, de tartottam tőle. Nem kellett volna... Mindenkinek ajánlom, ha másért nem is, de a későbbi problémák elkerülése végett. (szövődmények)


hát kell egy kis idő míg beállsz, de ha jó úton haladtok akkor utána már csak csiszolgatni kell :) A pumpa azért sztem is remek dolog. Kár vele sokat várni. Akkor már régóta vagy cukros te is... 8 éve volt már itt pumpa???? Azt hittem ez nem olyan régi dolog itt nálunk. Bár igaz rajtam is lassan 4 éve hogy van...
És milyen a pumpeszed?
 

cuki

Új tag
Huh Lányok iszonyatos dolgokat tudtok produkálni! Vigyázzatok nagyon magatokra.

Kata!! Neked nagyon jó cukikat kivánok, Timeácska neked pedig holnapra nagy nagy kitartást!!! Ugye holnap lesz a vizsgálatod?

Ja és a band az tlnyleg remek...:)
 

tímeácska

Őstag
Huh Lányok iszonyatos dolgokat tudtok produkálni! Vigyázzatok nagyon magatokra.

Kata!! Neked nagyon jó cukikat kivánok, Timeácska neked pedig holnapra nagy nagy kitartást!!! Ugye holnap lesz a vizsgálatod?

Ja és a band az tlnyleg remek...:)

De hát Cuki, éppen Neked magyarázzam, hogy én ilyen vagyok (...5 elem kontra pumpa...:mrgreen:);)?! Köszönöm a biztatást (igen, holnap lesz...:???:), rám fér, azért, mert én olyan vagyok, amilyen (...5 elem kontra pumpa...):???::rolleyes:...
 

pusimelu

Őstag
Teki!Csigu!Holnap beteszek egy kanült és péntekig leírom mit érzek,ha érzek valamit.Melyiket használjam először a 45 fokosat vagy a 90 fokosat.Nem baj ha csak úgy ott van a bőrömön?Lezárom a vakdugóval azt kész.
 

tímeácska

Őstag
Teki!Csigu!Holnap beteszek egy kanült és péntekig leírom mit érzek,ha érzek valamit.Melyiket használjam először a 45 fokosat vagy a 90 fokosat.Nem baj ha csak úgy ott van a bőrömön?Lezárom a vakdugóval azt kész.

Teljesen mindegy, melyiket... ;) Nem baj, ha csak úgy csüng, vakdugó, és ennyi!;-) Csak az a merőleges van, amit én adtam? Az a RapidD Link, a fém kanül... Majd küldök Neked a fél egységes pennel együtt másik 90 fokosat (FlexLink) is!;-) Kíváncsian várom tapasztalataidat!;-)
Ja, privire küldjél légyszíves postacímet!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Teki!Csigu!Holnap beteszek egy kanült és péntekig leírom mit érzek,ha érzek valamit.Melyiket használjam először a 45 fokosat vagy a 90 fokosat.Nem baj ha csak úgy ott van a bőrömön?Lezárom a vakdugóval azt kész.

Papucska, szerintem először a szélsőt használd, aztán a másik szélsőt. Vagyis tényleg mindegy, amelyik szimpibb. Várom a beszámolót, de én nem aggódom, aki ennyire akarja a pumpát, annak semmi sem "szólhat" közbe.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na a tegnapi 31,9-esnél éreztem ugye hogy nem oké a dolog. És gondolom itt nem csak a kanül játszott be. Szerintem ez előző esti éjszakai szalonnázás, amire reggel volt egy magasabb érték, aztán egy húzós 2,1-es mérés. Na innentől már nálam borul a mutatvány, de 30-as éréket én sem produkáltam legalább 4 éve. És a kanül cserére csak végső megoldásként gondoltam, mert még nem volt 1 napos sem, ugyanis ha nem jó a felszívódás, akkor nem csinálok 2,1-est. Szerintem összetett volt a dolog.
Minden esetre ma éreztem magam úgyy, mintha átment volna rajtam az úthenger, ahogy Papucska mondaná. Ma 5,8 és 13,3 között hullámzott és én már így is örülök, hogy nem ugrott meg megint 20-ig, és nem is hipoztam. Most ebéd után 3 órábal 8,1-est mértem, én most ennek is nagyon tudok örülni.
 

satti72

Új tag
hát kell egy kis idő míg beállsz, de ha jó úton haladtok akkor utána már csak csiszolgatni kell :) A pumpa azért sztem is remek dolog. Kár vele sokat várni. Akkor már régóta vagy cukros te is... 8 éve volt már itt pumpa???? Azt hittem ez nem olyan régi dolog itt nálunk. Bár igaz rajtam is lassan 4 éve hogy van...
És milyen a pumpeszed?

Úgy néz ki, alakulok. Medtronic pumpám van, kaptam 2 hónap próbaidőt, de úgy néz ki, megtartom. Úgy vettem észre, itt zömében accu check pumpát használtok!?
 

szucsa

Tag
Sziasztok!

Régóta nem néztem már errefelé és most is csak azért, hogy kérdezzek... Tudom, nem szép dolog.

Szóval tudtok e valamilyen tesztcsíkot ajánlani, ami kimutatja a vizeletben a ketotesteket, acetont?

Sajnos nagyon rossz mostanában a cukrom. A nyáron szabadjára engedtem magam, bátran korrigáltam, persze hullámvasút lett a vége. Két hete jártam az orvosomnál, azt mondta, hogy álljak le a korrigálással. Nos az eredmény: átlag 14-es cukrok, nem egyszer 19-es, 20-as értékek.

Szóval ilyen cukroknál indokoltnak érzem a ketoacidózis vizsgálatát.

Ha valaki tud ilyen csíkot, írja meg legyen szíves.

Elpre is köszönöm:
szucsa
 
Úgy néz ki, alakulok. Medtronic pumpám van, kaptam 2 hónap próbaidőt, de úgy néz ki, megtartom. Úgy vettem észre, itt zömében accu check pumpát használtok!?
Gratulálok a pumpához, ha odafigyelsz, akkor lassan, de biztosan alakulni fogsz, ez biztos. Zömében Accu Chek, de azért vagyunk páran Medtronicosok is.
 
Sziasztok!

Szóval tudtok e valamilyen tesztcsíkot ajánlani, ami kimutatja a vizeletben a ketotesteket, acetont?
...
Ha valaki tud ilyen csíkot, írja meg legyen szíves.

Elpre is köszönöm:
szucsa

Egy vizsgálat kapcsán hozzájutottam egy vércukormérőhöz, ami ketont is mér a vérből. Ezzel kapcsolatban azt mondták, hogy 16,7 fölötti vércukornál indokolt a ketont is ellenőrizni. Nekem még mindig 0,1-et mért, ami a leírás szerint normális, igaz, mindig csak pár óráig, tehát nem tartósan volt ilyen magas a vércukrom. Kicsit messze vagyunk egymástól, így mérni nem tudok neked, esetleg, ha Pesten járok és még aktuális lesz...
Vizeletcsíkra a Google többek között ezeket dobta ki, talán segít:
http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=4&p4=7 - kicsit régi fórum, de talán használható
http://www.szkarabeusz.hu/viz.htm
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Régóta nem néztem már errefelé és most is csak azért, hogy kérdezzek... Tudom, nem szép dolog.

Szóval tudtok e valamilyen tesztcsíkot ajánlani, ami kimutatja a vizeletben a ketotesteket, acetont?

Sajnos nagyon rossz mostanában a cukrom. A nyáron szabadjára engedtem magam, bátran korrigáltam, persze hullámvasút lett a vége. Két hete jártam az orvosomnál, azt mondta, hogy álljak le a korrigálással. Nos az eredmény: átlag 14-es cukrok, nem egyszer 19-es, 20-as értékek.

Szóval ilyen cukroknál indokoltnak érzem a ketoacidózis vizsgálatát.

Ha valaki tud ilyen csíkot, írja meg legyen szíves.

Elpre is köszönöm:
szucsa


Hát bizony szégyelld magad, a hiányzásodat igazolatlannak tekintem. A büntetésed pedig az, hogy a most őszi taliról lemaradtál. De hogy ne legyek olyan szigorú, az Albumokban a képeket megnézheted, és a tavaszi talin számítunk Rád.

A csíkra otthon megnézem a pontos adatokat, hogy mi van ráírva. Nekem van, mi a Roche-tol a pumpához kaptunk.
 
Oldal tetejére