Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
NEM EZ MÉG AZ VOLT,AMIT 4 ÉVE KELLETT VOLNA MEGKAPNOM:mad:!MOST VISZONT,HOGY DIETETIKUSNÁL IS VOLTAM ÉS TUDOM MIKOR MELYIK BÓLUS MŰKÖDIK ELVILEG NEM LEHET HIBA:cool::cool::cool:,CSAK A BÁZISBAN,DE ARRA RÁ KELL JÖNNÖM MIKOR VEGYEM LEJJEBB??!!JA,MEGKAPTAM A SMART PIXET IS,EZZEL LESZNEK GONDJAIM,DE VHOGY CSAK MEGOLDOM!ELLEHET RONTANI?:p
Na akkor hajrá az új tudással.

A SmartPixet nem lehet elrontani, de a beüzemeléshez lehet kell némi segítség. Nekem is segítettek a számtangépes fiúk, mert nem úgy indult, hogy bedugom, és már olvas is.

Valahogy próbáld meg minél előbb beizzítani, és akkor legalább a pumpa adatait le tudod tölteni. Ha azt elküldöd, abból már látok valamit.
Cukormérőt az AccuCheket használod? Mert akkor annak az adatai is kellenek. Persze majd először emilben.
 

manocs

Új tag
Csak egy gyakorlati tapasztalat: nekem a vizsgaidőszakban mindíg felfelé megy a cukrom (akár 15-ig)
Nekem egy hétig otthon kellett maradnom, az első nap óránként, aztán naponta 1x-2x hívtam az orvost a mérésekkel (éjjel 3 kor is mértem), viszont nem voltam kórházban, csak az első nap ültem a rendelőben. (laptop és egy évad szívek szállodája fülessel :D )
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata!Igazad van tényleg inkább az ismeretlentől félek!
Most délután 4 óra ebédre 5 egység apidrát adtam 1 korpás zsömle meg 1 tányér babfőzelék minimális hús feltéttel és a cukim 4- kor 9.2.Ja meg ittam kávét utána.remélem pumpa mellett ilyen nem lesz!
Ma hívtam a tréneremet és beszéltem vele:Mondtam eddig minden rendben van 2 szer cseréltem szereléket.Éjszaka az első időkben milyen gyakran mértetek cukrot,már amikor pumpa volt rajtatok?
Ha az átállás és a vizsgák mennek probléma nélkül én a találkozón tuti bulizok!!!!
Először is, a bulit számonkérem rajtad. Mégpedig azért, mert a vizsga tuti sikerülni fog, másodszor az átállás tuti sikerülni fog. Ez már két dolog, kettőt kell buliznunk. :)

Szóval, a babfőzi milyen babbal készült, és mennyi liszt, habarás volt benne? Mert az mérvadó lehet. Önmagában az egy zsömi csak 30 g CH, a korpás még kevesebb, ill alacsonyabb GI. Neked tudom, hogy kevés a napi össz. inzulin, csodálkozom, hogy ehhez az ebédhez 5 E inzulint adtál, és mégis felment a cukid. Vagy volt egy rejtett hipo ebéd körül, vagy a bázissal van gond. (Vagy valami volt abban a főziben.)

Önmagában a pumpa az egyéb tényezőket, amik hibásak, azokat nem szünteti meg. Tehát ha itt az ebédnél tudnánk mi az oka a magas cukinak, akkor azt pennel is (talán) meg lehet oldani.
De ha egyértelmű, hogy az ebéd után mindig magas a cuki, és nem lehet pennel rendezni, akkor lehet gondolni a kifejezett délutáni jelenségre, azt viszont szinte csak pumpával lehet rendezni. Bár a délutáni jelenség (penes kezelésnél) a déli bólussal sokkal jobban kordában tartható, mint a hajnali.

Meli, neked mindig nagyon jó cukraid voltak. Az utóbbi időben néha-néha előfordul, hogy kissé magasabbakat mérsz. Azt mondom, soha jobbkor a pumpára átállás. Talán most még a feszültség is benned van, ez az oka a mai magasabb ebéd utáni értéknek. Nyugi, nálad is azt mondom, egy mérés nem mérés.
Persze azért meg tudom érteni az izgatottságodat a pumpa iránt, számomra sem volt közömbös annak idején, sőt, még ma sem. Én még a te pumpádtól is teljesen felvillanyozódtam. Alig várom, hogy megmutogass rajta mindent.
 
Sziasztok!

Megint segítséget szeretnék kérni, hátha van valami jó ötletetek, hogy tudnám Réka cukrát kordában tartani.
Az egyetlen működő dolog a nagyon intenzív mozgás vacsora előtt, de az sajnos nem oldható meg a hétköznapokban.
Reggel is megugrik a cukra, pedig tejet nem kap, de az csak rövid ideig tart.
Vacsora után 1,5-2 órával normális értéket mérünk, viszont éjfél felé már 10-12.:sad:

Szenzort most nem tudok rátenni, mert az utolsó 3 alkalommal mindig pont akkor lett beteg (torokgyuszi, agyrázkódás...), szóval nem mentünk vele semmire, és most nincs erre 10 ezer Ft-om. Réka nem is szereti ha rajta van, és fél hogy akkor megint beteg lesz. Persze hiába tudjuk, hogy nem a szenzortól voltak az elmúlt betegségek, mégis bennünk van kicsit a félsz.

A bólus a nap folyamán fokozatosan csökken, reggelihez kapja a legtöbbet. Elképzelhető, hogy vacsihoz megint többet igényelne?
A bázis az esti órákban a legmagasabb, de ez sem elég.
Nem hiszem hogy hipózik vacsora után, 30-70%/ban kapja általában a bólust.

Az orvosnak nem említettem, mert pont előtte pár nappal jó volt az éjszaka, azt gondoltam, sikerült megonldani, de nem.


Várom az ötleteiteket!
Előre is köszönöm,
Erika
 

bogesz

Új tag
Sziasztok!
Van egy kis gondom! A kombináltnál,ha beírom,hogy mennyit adjon,akkor kiszámolja és lebontja,mert a könyvben leírtak nem fehérek!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Van egy kis gondom! A kombináltnál,ha beírom,hogy mennyit adjon,akkor kiszámolja és lebontja,mert a könyvben leírtak nem fehérek!
Igen, kiszámolja. Beadja azonnal, amit beállítasz, és a maradék időre, amit szintén te állítasz be, kiszámolja a fentmaradó adagot, és egyenlő részletekben beadja a pumpa.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Megint segítséget szeretnék kérni, hátha van valami jó ötletetek, hogy tudnám Réka cukrát kordában tartani.
Az egyetlen működő dolog a nagyon intenzív mozgás vacsora előtt, de az sajnos nem oldható meg a hétköznapokban.
Reggel is megugrik a cukra, pedig tejet nem kap, de az csak rövid ideig tart.
Vacsora után 1,5-2 órával normális értéket mérünk, viszont éjfél felé már 10-12.:sad:

A bólus a nap folyamán fokozatosan csökken, reggelihez kapja a legtöbbet. Elképzelhető, hogy vacsihoz megint többet igényelne?
A bázis az esti órákban a legmagasabb, de ez sem elég.
Nem hiszem hogy hipózik vacsora után, 30-70%/ban kapja általában a bólust.

Várom az ötleteiteket!
Előre is köszönöm,
Erika
Ha vacsi után jó a cuki, akkor a vacsihoz beadott bólus megfelelő. Viszont éjfél körül kevés lehet a bázis. Arra azért figyelni kell, hogy ez mennyire rendszeres, mert ha csak ritkán van, akkor nem szabad a bázishoz nyúlni, mert azzal a többi jó napot tönkre tehetitek.
Ha módosítani kell, akkor csak nagyon minimális mértékben, 0,1 E/h és csak 1-2 óra időtartamra szabad emelni. Ha szükséges, lehet még emelni, de az éjszakai állítgatás mindig necces. Az éjfél körüli magas cuki miatt az este 9-10 óra körüli időben kell emelni.
Reggel ébredéskor általában mennyi a cuki az éjféli 10-12 után? Mert ha az 5,0-6,0 mmol/l körül van, akkor az esti 9 órai emelést kompenzálni kell, mondjuk hajnali 2-3 óra körüli csökkentéssel. Kb. annyival, amennyivel az estit növeled. Így nem változtatsz a napi össz. inzulinon, csak a görbét módosítod egy kicsit.
Ha reggel is megmarad a 10-12-es cuki, akkor természetesen csak az esti emelés szükséges.

A 30-70 %-ot úgy érted, hogy 30% azonnali, a 70 % elnyújtott bólus? Mert az jónak tűnik az arányait tekintve, mutatja a vacsi utáni mérés.
 

pusimelu

Őstag
Ma a nadrágommal kirántottam a kanült egyenlőre még inzulin nélkül a suli mosdójában.Picit fájt de nem volt nálam semmi ilyen dolog mert még nem megy élesben a dolog de hazaértem és tettem be másikat!
A jobb tompor tájékból sikerült.
A vizsgák sikerültek!
Most már évvégére hajtok azután buli!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma a nadrágommal kirántottam a kanült egyenlőre még inzulin nélkül a suli mosdójában.Picit fájt de nem volt nálam semmi ilyen dolog mert még nem megy élesben a dolog de hazaértem és tettem be másikat!
A jobb tompor tájékból sikerült.
A vizsgák sikerültek!
Most már évvégére hajtok azután buli!
Hát igen, a rántott kanül a pumpások menüje. :rohog::rohog::rohog: Szerencsére nem gyakori.

A vizsgához nagy-nagy gratula, és hajrá évvége, no meg hajrá a buli. :cool::cool::cool:
 
Ha vacsi után jó a cuki, akkor a vacsihoz beadott bólus megfelelő. Viszont éjfél körül kevés lehet a bázis. Arra azért figyelni kell, hogy ez mennyire rendszeres, mert ha csak ritkán van, akkor nem szabad a bázishoz nyúlni, mert azzal a többi jó napot tönkre tehetitek.
Ha módosítani kell, akkor csak nagyon minimális mértékben, 0,1 E/h és csak 1-2 óra időtartamra szabad emelni. Ha szükséges, lehet még emelni, de az éjszakai állítgatás mindig necces. Az éjfél körüli magas cuki miatt az este 9-10 óra körüli időben kell emelni.
Reggel ébredéskor általában mennyi a cuki az éjféli 10-12 után? Mert ha az 5,0-6,0 mmol/l körül van, akkor az esti 9 órai emelést kompenzálni kell, mondjuk hajnali 2-3 óra körüli csökkentéssel. Kb. annyival, amennyivel az estit növeled. Így nem változtatsz a napi össz. inzulinon, csak a görbét módosítod egy kicsit.
Ha reggel is megmarad a 10-12-es cuki, akkor természetesen csak az esti emelés szükséges.

A 30-70 %-ot úgy érted, hogy 30% azonnali, a 70 % elnyújtott bólus? Mert az jónak tűnik az arányait tekintve, mutatja a vacsi utáni mérés.

Köszi a választ. Sajnos mindennapos ez a probléma. Éjfél körül korrigálok, 1-1,2E, és így reggelre normális lesz a cukra. Mivel nayon türelmetlen típus vagyok, mindog korrigálok egyből :(

Tegnap állítottam a bóluson és a bázison is, 14g ch helyett 12-höz kapott 1 E inzulint. A bázist 0,05-tel emeltem meg este 8/tól éjfélig. Eredmény: 3 körüli cukor 10 körül. Kis kaja, éjfél felé 5 lett a cukra.
Viszont reggelre kicsit magas lett, 6,5. Ez tudom, önmagában nem magas, de a reggeli kb. 4 egységgel megdobja a cukrát, és az nagyon sok.

Ma visszavettem a bólust 13-ra, de így is alacsony volt a cukra, megint meg kellett etetnem 9-kor és 11-kor is :(
Ezt valószínűleg az is eredményezte,hogy vacsi előtt 1 órával 10 volt a cukra, és kapott 1E korrekciót.
Ma az elész nap elég rossz volt, hullámvasutazott a cukra. Sokat szaladgált, szánkózott délelőtt, és a mozgás gyakran felborít mindent. Ilyenkor kicsit megértem a barátanikat, ahol a gyerek inkább olvas, mióta cukros, mozgás helyett.

Szóval úgy tűnik, hogy a bázis nem jó. Holnap kipróbálok egy CH-mentes vacsit, meglátjuk utána mi lesz.

Erika
 

moncsi

Új tag
Hogy-é adják most az inzulinpumpát? Milyen felételekkel lehet igényelni ill. megkapni? Mennyi idő az ügyintézése? Gondolok itt az igényléstől a kézhezvételig. És egy pumpát mennyi ideig lehet használni? Mikor kell újjat venni?

Bennünket most még kifejezetten nem érint, de mire oda kerül a sor jó lenne ha tudnék ilyen dolgokat is. Annál is inkább, mert az összeget azt valahogyan össze kell spórolni.

Kedves Zsuzsi!

Mi éppen 1 hónapja fizettük ki a kisfiam pumpáját (nem tudom nálatok kinek kell). Szóval gyerkőc esetében a medtronic pumpa+ fél éves szerelék volt 125000 valahányszáz Ft. Már májusban megkaptuk a pumpát, az ügyintézés elég lassan haladt, aztán fölhívtak, hogy most már be kell adni az igénylést, majd küldtek recepteket, amit aztán visszaküldtünk, és lehetett választani, hogy egy összegben, vagy 4 havi kamatmentes részletben fizeted. Én egészségkártyával fizettem, azaz befizettem a kártyámra a 126000 Ft-ot, ők meg majd onnan leemelik. Ez azért jó, mert az egkátyás befizetések után jár 30% adókedvezmény. Ez elég sok, így majd a köv. adag szerelék ebből lesz megfinanszírozva. Szerintem ez így tök jó.
Azt hiszem 4-5 évig tart a kihordási idő. Az igényléshez kell a gondozó orvos véleménye is, illetve némi indok: nehezen beállítható vércukor, sok hypo stb. Erről az "öregebb" pumpások tudnának többet mondani.
Hát, talán ennyi, hirtelen...

Üdv
Moncsi
 

bogesz

Új tag
Reggel 8.30-kor megeszem a reggelit/30gr/-3 e-el,mindennap hypo 11 órakor!a bázis 0.9 volt,most vissza vettem 0.7-re,11-kor ismét hypo.már 10-kor 5,0 volt éreztem hogy lefelé indul átállítottam 70%-ra,mit ad isten így is!!!!!!!!!szerintetek?????????????
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Reggel 8.30-kor megeszem a reggelit/30gr/-3 e-el,mindennap hypo 11 órakor!a bázis 0.9 volt,most vissza vettem 0.7-re,11-kor ismét hypo.már 10-kor 5,0 volt éreztem hogy lefelé indul átállítottam 70%-ra,mit ad isten így is!!!!!!!!!szerintetek?????????????
Most talán te sem tudsz többet tenni, minthogy 70%-on pötyögsz. Valószínű te is ilyen érzékenyen éled meg a mostani időjárást. Most az nagyon fontos, hogy ne változtass vaktában a bázison, hagyd a beállított 0,7-en. Inkább mérjed folyamatosan és ha szükséges vedd csak le 80-70%-ra.

A tapasztalat ilyenkor az, hogy ennek a csökkent inzulinigénynek hirtelen vége lesz, és ez nálad is így szokott lenni, vagy valami hasonló.
Ha ez segítéség, akkor most én is este-éjszaka 80 %-on megyek, alacsonyakat mérek, pedig én néhány napja csökkentettem a bázison. De most én sem akarok újra bázist állítani, mert tudom, hogy ez nem tartós állapot.
Egy szuper jó van ebben a dologban. Lazán megehetek egy egész banánt, és nem adok hozzá bólust.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi a választ. Sajnos mindennapos ez a probléma. Éjfél körül korrigálok, 1-1,2E, és így reggelre normális lesz a cukra. Mivel nayon türelmetlen típus vagyok, mindog korrigálok egyből :(

Tegnap állítottam a bóluson és a bázison is, 14g ch helyett 12-höz kapott 1 E inzulint. A bázist 0,05-tel emeltem meg este 8/tól éjfélig. Eredmény: 3 körüli cukor 10 körül. Kis kaja, éjfél felé 5 lett a cukra.
Viszont reggelre kicsit magas lett, 6,5. Ez tudom, önmagában nem magas, de a reggeli kb. 4 egységgel megdobja a cukrát, és az nagyon sok.

Ma visszavettem a bólust 13-ra, de így is alacsony volt a cukra, megint meg kellett etetnem 9-kor és 11-kor is :(
Ezt valószínűleg az is eredményezte,hogy vacsi előtt 1 órával 10 volt a cukra, és kapott 1E korrekciót.
Ma az elész nap elég rossz volt, hullámvasutazott a cukra. Sokat szaladgált, szánkózott délelőtt, és a mozgás gyakran felborít mindent. Ilyenkor kicsit megértem a barátanikat, ahol a gyerek inkább olvas, mióta cukros, mozgás helyett.

Szóval úgy tűnik, hogy a bázis nem jó. Holnap kipróbálok egy CH-mentes vacsit, meglátjuk utána mi lesz.

Erika

Egy láthatóan rosszul beállított bázist nem korrekciókkal kell rendezni. Ahogy írtam, a 10-12-es cuki előtt kell 2-3 órával a bázison állítani.

Általános szabály, hogy egyszerre csak egy dolgon szabad változtatni, vagy a bóluson, vagy a bázison. Ha nem válik be, akkor nem lehet tudni, hogy melyik beállítás volt a helytelen. A mostani esetben a bóluson nem lett volna szabad változtatni. A kettő emelése egyszerűen sok volt.

10-es cukorra szerintem sok az 1 egységnyi korrekció, főleg egy gyereknél. Az az 1 egységnyi korrekció még 3 órával később is mutatja hatását.

Ha a gyerek szívesen olvas, akkor ne zavard ki a hóra, de ha inkább szaladgálna, akkor viszont ne ítéld szobafogságra. A cukorbetegség nem indokolja a négy fal közé szorulást. A pumpával viszont te minden más kezeléssel ellentétben sokkal jobban tudod követni a gyerek mozgásigényét. Igaz, nem könnyű flottul eltalálni, hogy mennyivel csökkents a bázist, de a lehetőség adott.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma visszavettem a bólust 13-ra, de így is alacsony volt a cukra, megint meg kellett etetnem 9-kor és 11-kor is :(
Erika
Itt valamit nem tudok értelmezni. 13 egység bólus??? Egy étkezés előtt vagy egész napra összesen?
Talán valamit elírtál, mert nekem a 13 egység egy gyerek esetében elég hihetetlennek tűnik. Kérlek segíts pontosítani.
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok,

Kisfiunk pénteken, szombaton és mai is hipózott (2,8 is volt), holott már jó ideje nem volt ilyen alacsony érték, sőt inkább magasabbak voltak.
Ezt a hó teszi?
Kérdezném, hogy másoknak is ilyen alacsonyak az értékei az elmúlt 1-2 napban?

Köszi
umbra
 
Oldal tetejére