MÁK - Hatósági Igazolvány

rugach

Új tag
Sziasztok!
Én automatikusan megkaptam az igazolványt de még nem használtam.Az igaz,hogy vidékre utazásnál 90%-os kedvezménnyel lehet vonat és volánbuszjegyet venni?
 

alonso

Új tag
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy az Államkincstár milyen betegségekre/egyebekre adja ki az igazolványt? A családi pótlékoson és a fogyatékosságin kívül!
Csak annyit hallottam sok mindenre kiadják, de pontosan senki nem tudja. Lehet én is jogosult lennék rá, mostanában hallottam erről a dologról!

Köszönöm szépen a segítséget!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Felnőttek esetében:
Fogyatékossági támogatásra látás-, hallás- mozgássérült, értelmi fogyatékos vagy autista személy lehet jogosult, cukorbeteg nem.
Akik jogosultak a fogyatékossági támogatásra, azok kaphatják meg a hatósági bizonyítványt, amivel igénybe veheti az utazási kedvezményt.
A fogyatékos támogatás, amit a MÁK utal, nem azonos a cukorbetegek adókedvezményével.
 

kitta75

Új tag
Felnőttek esetében:
Fogyatékossági támogatásra látás-, hallás- mozgássérült, értelmi fogyatékos vagy autista személy lehet jogosult, cukorbeteg nem.
Akik jogosultak a fogyatékossági támogatásra, azok kaphatják meg a hatósági bizonyítványt, amivel igénybe veheti az utazási kedvezményt.
A fogyatékos támogatás, amit a MÁK utal, nem azonos a cukorbetegek adókedvezményével.


Szia Kata!

Én azt olvastam ,hogy az adókedvezményt ,csak saját maguk vehetik igénybe . Nem tudod véletlenül ,hogy ha a gyermek cukorbeteg akkor a szülő nem veheti esetleg figyelebe a gyermek jogán?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!

Én azt olvastam ,hogy az adókedvezményt ,csak saját maguk vehetik igénybe . Nem tudod véletlenül ,hogy ha a gyermek cukorbeteg akkor a szülő nem veheti esetleg figyelebe a gyermek jogán?

Nem, csak saját jogon jár.
Ja, ja, csak saját jogon jár. Egy kicsit bővebben, az adókedvezmény munkaviszonnyal rendelkező személy adójóváírása, Kitta, te a gyerkőc után kiemelt családi pótlékban részesülsz. Azért azzal jobban is jársz. Az adójóváírás 3.675,-Ft/hó.
 

Nikki

Új tag
Mák, személyi hatósági megigénylése

Sziasztok!!

Azt szeretném megtudni, hogy utazási kedvezményre hogy és hogyan kell benyújtanom igényt. Interneten nem találtam róla semmit, csak a súlyos fogyatékossággal kapcsolatban,az pedig -szerencsére- engem nem érint.

18 éves vagyok, már régóta meglévő panaszaimmal elmentem asztma és allergia vizsgálatra. Az eredmény szerint kétféle atkatípusra vagyok allergiás és asztmás(allergiás). Az orvosomtól sajnos nem tudtam meg sokmindent, mivel leblokkoltam a ténytől, és a kérdéseim csak később jutottak eszembe.
A gyógyszer amit szedek: Symbicort Turbuhaler belégzőpor.

A támogatottságra való jogosultság milyen súlyos asztmától kezdődik?
Azért gondolom, hogy jár nekem is a támogatás, mert egy barátom asztmás és neki nem olyan "súlyos" mint nekem és Ő is kap támogatást.

Köszi
 

gabibaba

Aktív tag
'A közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007.(IV.25.) Korm. rendelet értelmében utazási kedvezmény igénybevételére jogosult – többek között –
- aki vakok személyi járadékában,
- aki fogyatékossági támogatásban, valamint
- aki vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül.'

Ha még középiskolába jársz, akkor a legutolsó sora érvényes rád. Doki ad igazolást tartós betegségről, azt be kell küldeni MÁK-ba, és kiküldik az igazolványt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
aki fogyatékossági támogatásban,

Ez nem az, hogy mi adókedvezményt kapunk a cukorbetegség miatt? Az nem támogatás??
Nem, sajnos nem. Hiába az azonos meghatározás, mi nem a MÁK-tól kapunk a fogyatékossági támogatást, hanem adókedvezményt, ami az APEH-hel van elszámolásban.
(A MÁK nyilvántartásban szerepelnek a jogosultak adatai, a jogosultságuk függvényében. A 18 év feletti cukorbetegek, ha nincs egyéb jogosultság, nincsenek a nyilvántartásban.)
 
Akkor fogjuk fel úgy, hogy a cukorbetegség nem betegség, sőt nem is fogyatékosság, hanem egy állapot, mint a terhesség?? :rohog::rohog::rohog:Csak ennek nincs vége..... vagyis van, csak ne akard elérni.;)
 

Richárd

Új tag
hatósági igazolvány

problémám akadt a hatósági igazolványommal kérem segítsenek.
kiadása dátum szerint 2010.07.28
Hatályossága:2010.08.31.
egy hónapra adták ki ezt a kártyát?
mert azt mondták pesten az Örs vezér téri metróállomásnál az ellenrőrök hogy ez lejárt.buszon megnézte az ellenőr nem szólt semmit több ellenőr is látta és nem mondták hogy ez le lenne járva.
hatályosság szó nem azt jelenti ebben az esetben hogy ekkor lép hatályba? 2010.08.31 ig?
nem vagyok tisztában ezzel kérem válaszoljanak.
 

tina98

Új tag
az igazolvány tulajdonosával együtt utazó kísérő szintén jogosult a kedvezmény igénybevételére! ez a 18 éven aluli kísérőkre is érvényes? :)
 

bogesz

Új tag
Nem, sajnos nem. Hiába az azonos meghatározás, mi nem a MÁK-tól kapunk a fogyatékossági támogatást, hanem adókedvezményt, ami az APEH-hel van elszámolásban.
(A MÁK nyilvántartásban szerepelnek a jogosultak adatai, a jogosultságuk függvényében. A 18 év feletti cukorbetegek, ha nincs egyéb jogosultság, nincsenek a nyilvántartásban.)
ez ebben a formában nem igaz! én most kértem meg az igazolást a MÁK-tól,hogy jogosult vagyok emeltszintű csp.-ra! náluk van regisztrálva az OSZI nekik küldte be a határozatot!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
ez ebben a formában nem igaz! én most kértem meg az igazolást a MÁK-tól,hogy jogosult vagyok emeltszintű csp.-ra! náluk van regisztrálva az OSZI nekik küldte be a határozatot!
Bogesz, te milyen (saját) jogon vagy jogosult emeltszintű csp-re? És segíts léccike, mert nem tudom mi az az "OSZI".

Mert akkor így ebben a formában igaz, amit írtam, ugyanis én azt írtam: "ha nincs egyéb jogosultság...". Ezek szerint neked van valami egyéb jogosultság.
 

Richárd

Új tag
az én kérdésemre is válaszolnának ha ennyi okos ember jár erre felé?
problémám akadt a hatósági igazolványommal kérem segítsenek.
kiadása dátum szerint 2010.07.28
Hatályossága:2010.08.31.
egy hónapra adták ki ezt a kártyát?
mert azt mondták pesten az Örs vezér téri metróállomásnál az ellenrőrök hogy ez lejárt.buszon megnézte az ellenőr nem szólt semmit több ellenőr is látta és nem mondták hogy ez le lenne járva.
hatályosság szó nem azt jelenti ebben az esetben hogy ekkor lép hatályba? 2010.08.31 ig?
nem vagyok tisztában ezzel kérem válaszoljanak.
 
Oldal tetejére