A Greenpeace aszerint állítólag már műholdképről is látszott, hogy szivárog a gát egy repedésen.
Ezzel csak az a baj, hogy ha megnézed a képet (nagyképernyőn, teljes nagyítással), akkor az, ami abban a sarokban elsőre repedésnek látszik, az már inkább a feltöltéskor keletkező zagykúpon lefutó vízmosásnak látszik ... amúgy a gát északi oldala mentén ilyen alakzatból van még egy csomó, azoknál a homokkúp is látszik. (különben meg ha az ami a képen van, tényleg repedés lett volna, akkor az a gát 2 percig se állt volna, nemhogy fél évet ... a lépték szerint kb 2 méter széles és kb 15 méter hosszú lenne az, amire azt mondták, hogy repedés) ....
itt van a műholdkép a jelzést nagyjából oda tettem, ahol átszakadt a gát.
Nemrég vittek újságírókat a gáthoz ... szóval az ott készült képeket látva már értem miért néztek értelmetlenül a cég szakemberei elsőre .... egy, az alapjánál 65 méter vastag, tömörített, cementálódott kohósalakból (lényebében salakbeton) épített gátnál tényleg eléggé érthetetlen, hogy mitől tudott így átszakadni?
cikk és képek itt