mindenkinek

tímeácska

Őstag
Sziasztok!S.O.S. Segítsetek nekem abban a kérdésben,hogy beadassam-e a kisfiamnak az influenza elleni oltást!?????Igazából nagyon érdekelne a ti véleményetek,mert csak ti tudjátok hogy mennyire van szüksége a diabosoknak az oltásra!Az orvosunk sem igazán tud mit mondani!Kérlek benneteket segítsetek,mit tegyek mert a jövőhéten aktuális lenne a dolog!Köszönöm nektek előre is!!!!!!!!

Szia Eszti!
Itt kicsit bővebben olvashatsz arról, kinek mi a véleménye az influenza elleni védőoltásról: http://drinfo.hu/forum/virusfertozesek/3931-h1n1-uj-tipusu-influenza-feljunk-e-tole-vagy-sem-45.html

Én személy szerint beoltattam már magamat párommal együtt. Gyermekeink jövőhéten kedden kapják meg. Tavaly is mindenki be lett oltva, senki nem lett influenzás - bár, nem tudom, hogy 100%-ig a védőoltás biztosította e az influenza-mentességünket... Vagyis, férjem lett influenzás, de még az influenza-szezon legeslegelején, akkor még a védőoltás sem volt elérhető, csak később, és maga az influenza járvány (bár, ezt később vitatták, hogy járvány volt-e...) is csak később "jelent meg". Így Ő nem oltás ellenére lett beteg. Viszont, mi sem voltunk ekkor még beoltva, de egyikünk sem kapta el tőle a betegséget, pedig vérvétel igazolta Nála a H1N1 jelenlétét... Mai napig sem értem, hogy mi (rajta kívül 4-en, ráadásul én akkor még várandósan) miért nem betegedtünk meg:o, minden nap érintkeztünk Vele, egy légtérben voltunk, stb.
 

lizzi

Őstag
ha ez segítség akkor vércukornaplót minden diabetológián tartanak ,ott érdemes kérni
kártya meg régen volt a 77 elektronikás gépekhez,talán van nekik külön is ,meg kell kérdezni őket
 

zsuzsa

Új tag
Mi is beadattuk magunknak tavaly, akkor nagy kampány volt körülötte, most idén hívtam a dr.-néninket hogy bejeletsem rá a fiamat, azt mondta most mehetünk nyugodtam kevesebb a hírverés nincsenek annyian mint tavaly. Én egy kicsit elbizonytalanodtam így várandósan hogy beadassam e de az orvosom feltétlenül ajánlotta, csak egy kicsit meg voltam fázva, ezért eltoltam, majd a közeljövőben sort kerítek rá.
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok,

Tudom, hogy nem ide való a téma, de most nincs hozzá se türelmem, sem pedigi időm, hogy megkerssem a megfelelő helyet a bejegyzésemnek.
Szóval a lényeg, hogy Szandi ma ismét kórházba került, most éppen a Gyula kórházban fekszik, egyelőre nincs magánál, elég súlyós agyrázkodása lett. Jelenleg infúzión keresztül kapja a cukrot.
Ebéd után elment papáékhoz, és hazafele jövet az utcán elájult, és iszonyatosan beütötte a fejét. A mentős orvos nem engedte meg, hogy beadjam a glukagonját, pedig ott volt nálunk. Kizavartak a mentőből, hogy majd ők tudják, egyelőre tartósan 5 fölött nem tudják neki tartani a cukrát, folyamatosan visszaesik neki hypóra.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok,

Tudom, hogy nem ide való a téma, de most nincs hozzá se türelmem, sem pedigi időm, hogy megkerssem a megfelelő helyet a bejegyzésemnek.
Szóval a lényeg, hogy Szandi ma ismét kórházba került, most éppen a Gyula kórházban fekszik, egyelőre nincs magánál, elég súlyós agyrázkodása lett. Jelenleg infúzión keresztül kapja a cukrot.
Ebéd után elment papáékhoz, és hazafele jövet az utcán elájult, és iszonyatosan beütötte a fejét. A mentős orvos nem engedte meg, hogy beadjam a glukagonját, pedig ott volt nálunk. Kizavartak a mentőből, hogy majd ők tudják, egyelőre tartósan 5 fölött nem tudják neki tartani a cukrát, folyamatosan visszaesik neki hypóra.

Szorítok Szandinak!
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok,

Tudom, hogy nem ide való a téma, de most nincs hozzá se türelmem, sem pedigi időm, hogy megkerssem a megfelelő helyet a bejegyzésemnek.
Szóval a lényeg, hogy Szandi ma ismét kórházba került, most éppen a Gyula kórházban fekszik, egyelőre nincs magánál, elég súlyós agyrázkodása lett. Jelenleg infúzión keresztül kapja a cukrot.
Ebéd után elment papáékhoz, és hazafele jövet az utcán elájult, és iszonyatosan beütötte a fejét. A mentős orvos nem engedte meg, hogy beadjam a glukagonját, pedig ott volt nálunk. Kizavartak a mentőből, hogy majd ők tudják, egyelőre tartósan 5 fölött nem tudják neki tartani a cukrát, folyamatosan visszaesik neki hypóra.

Mi is nagyon-nagyon szorítunk!!!!!!!
 
Drága Zsuzsa! Kedves Sorstársak!

Valami van az idővel, ez lehetett a probléma! Mikor olvastam soraidat, Isten bizony sírva fakadtam, annyira sajnállak benneteket, és magunkat sorstársakat, hogy ilyen szörnyűségeket kell megélnünk! Teljesen tehetetlennek érzem magam! 2 hónapja nincs 41 évesen, hogy cukros vagyok, én a sportember, aki mindig úgy élt, hogy még a teában se itta a cukrot.
Sok Sortárs-sal beszélgetek, és van egy téma amitől mindenki retteg, és ez a NAGY HIPO AZ UTCÁN.
Megfigyeltem, a cukor betegek 90%-a legalább is Miskolcon, mind pánikbeteg. Nyugtatókat szednek, és nem mernek egyedül közlekedni, (ami ugye nem igazán kivitelezhető), de igyekeznek soha-sem egyedül lenni.
Mindenki retteg, ÉN IS, hogy az utcán valami ilyesmi történik velünk. És mondjuk meg, az emberek nem igazán segítőek (legalább is, itt nálunk). Ha valami történik pl. az utcán, rögtön ráfogják az emberre, hogy részeg, nem segítenek (tisztelet a kivételnek, nagyon kevés ezen emberek száma, aki segít)! Pedig sok minden lehet, cukros, magasvérnyomás, stb.
Hogyan lehet a rettegésen úrrá lenni, van valakinek ötlete?
Én ott tartok, ma reggel is, sajnos még mindig két hétig acrapidon vagyok, hogy nagyon ingatag az anyagcsere-helyzetem. Össze vissza ugrál, sok a hipo. 2 hét múlva tesznek rá, az analógra, meg az ultra-gyorsra.
Már reggel, mikor elindultam, éreztem hogy izzadok, gyengül a lábam...ugye ez a hipo kezdete...a buszon végig-verekedtem magam a tömegen, valahogy hátra mentem. De éreztem, hogy valami nem stimmel. Elővettem valahogy a vércukormérőm, és a nagy-tömeg közepén legugoltam, és megmértem. Néztek sokan, de nem érdekelt. 12,3 volt, tehát nem a cukor volt, hanem megint pánikroham a cukor miatt.

Egy helyzet :

Nem tudom más városban, faluban, hogy van a helyzet, de itt rettenetes, főleg a fiatalok körében. Minden reggel jövök az egyetemre, és már az állomás utáni első buszmegállóba úgy érkezik a busz, hogy tele van vidékiekkel. Van egy két gyerekes anya, egy 1,5 évessel, és egy 7 évessel, és száll fel a buszra. Állunk a tömegben, a kicsi elkezd sírni, az anya kínjában az ölébe veszi, a tömeg közepén a fiatalok bámulnak ki az ablakon, mi kínosan a barátnőmmel feszengünk. Aztán a barátnőm elkezdi : "Hogy lehetnek ezek ilyenek? ilyen érzéketlenek, hogy nincs bennünk emberség..itt áll ez az anya két kisgyerekkel, és bámulnak ki az ablakon...fejtegetni kezdjük, miért ilyenek az emberek?" Hallanak mindent, de semmi reakció....
Aztán jönnek a sorba a középiskolák a vonalon, és leszállnak, az anya csak ennyit mondd : "Rohadjatok meg! remélem Ti is így fogtok járni, ha két gyerekkel minden reggel így kell kínlódnotok!"

Így megy ez? Akkor mit várhatunk mi Cukrosok ha baj van?

Várom megtisztelő válaszotokat!

Moncsi
 

poe

Őstag
Moncsi2010!

Azt hiszem sokat segítene, ha másként állnál a diabhoz... Sem önsajnálattól marcangolva, sem rettegve nem lehet leélni egy életet. (Illetve le lehet, de az elég gáz...) Sajnálni már csak azért sem kell magunkat, mert a diabbal teljes élet élhető. Kétségtelen, hogy oda kell figyelni sok mindenre, de ha jól csinálod, ez azt is jelenti, hogy az átlagnál egészségesebb életmódot folytatsz. Rettegni meg azért nem szabad, mert ennyi erővel attól is retteghetnél, hogy elüt egy autó mikor lelépsz a járdáról, amilyen "őrült módon" vezetnek manapság...
A hipónak megvan az esélye, illetve a veszélye. Annyit lehet tenni, hogy megtanulod kezelni, odafigyelsz a jelekre (az esetek jó részében, az emberek többségénél megvannak a jelei) és mindig tartasz magadnál szőlőcukrot, cukros üdítőt, kekszet. Ha megnyugtat akkor glukagon injekciót is.
Az, hogy a diab manifesztációja előtt mennyi cukrot fogyasztottál, nincs összefüggésben azzal, hogy kialakult nálad. Tehát semmiképp ne vádold magad és próbáld meg elfogadni, egyrészt mert mást nem nagyon tehetsz, másrészt mert úgy könnyebb lesz az életed és valószínűleg az eredményeid is jobbak lesznek, mint így rágörcsölve, pánikolva... A WHO legutóbb "az egészség feltételekhez kötött állapota"-ként definiálta ezt a komplex anyagcserezavart (szándékosan nem a betegség szót használtam! :)).
Az meg, hogy ki, hogyan viszonyul a másikhoz, illetve viselkedik vele az utcán, csak őt minősíti. Mi annyit tehetünk, hogy ezzel nem törődve segítőkészek és empatikusak vagyunk. Hátha ragadós lesz a példa. ;)
 

tímeácska

Őstag
Drága Zsuzsa! Kedves Sorstársak!

Valami van az idővel, ez lehetett a probléma! Mikor olvastam soraidat, Isten bizony sírva fakadtam, annyira sajnállak benneteket, és magunkat sorstársakat, hogy ilyen szörnyűségeket kell megélnünk! Teljesen tehetetlennek érzem magam! 2 hónapja nincs 41 évesen, hogy cukros vagyok, én a sportember, aki mindig úgy élt, hogy még a teában se itta a cukrot.
Sok Sortárs-sal beszélgetek, és van egy téma amitől mindenki retteg, és ez a NAGY HIPO AZ UTCÁN.
Megfigyeltem, a cukor betegek 90%-a legalább is Miskolcon, mind pánikbeteg. Nyugtatókat szednek, és nem mernek egyedül közlekedni, (ami ugye nem igazán kivitelezhető), de igyekeznek soha-sem egyedül lenni.
Mindenki retteg, ÉN IS, hogy az utcán valami ilyesmi történik velünk. És mondjuk meg, az emberek nem igazán segítőek (legalább is, itt nálunk). Ha valami történik pl. az utcán, rögtön ráfogják az emberre, hogy részeg, nem segítenek (tisztelet a kivételnek, nagyon kevés ezen emberek száma, aki segít)! Pedig sok minden lehet, cukros, magasvérnyomás, stb.
Hogyan lehet a rettegésen úrrá lenni, van valakinek ötlete?
Én ott tartok, ma reggel is, sajnos még mindig két hétig acrapidon vagyok, hogy nagyon ingatag az anyagcsere-helyzetem. Össze vissza ugrál, sok a hipo. 2 hét múlva tesznek rá, az analógra, meg az ultra-gyorsra.
Már reggel, mikor elindultam, éreztem hogy izzadok, gyengül a lábam...ugye ez a hipo kezdete...a buszon végig-verekedtem magam a tömegen, valahogy hátra mentem. De éreztem, hogy valami nem stimmel. Elővettem valahogy a vércukormérőm, és a nagy-tömeg közepén legugoltam, és megmértem. Néztek sokan, de nem érdekelt. 12,3 volt, tehát nem a cukor volt, hanem megint pánikroham a cukor miatt.

Egy helyzet :

Nem tudom más városban, faluban, hogy van a helyzet, de itt rettenetes, főleg a fiatalok körében. Minden reggel jövök az egyetemre, és már az állomás utáni első buszmegállóba úgy érkezik a busz, hogy tele van vidékiekkel. Van egy két gyerekes anya, egy 1,5 évessel, és egy 7 évessel, és száll fel a buszra. Állunk a tömegben, a kicsi elkezd sírni, az anya kínjában az ölébe veszi, a tömeg közepén a fiatalok bámulnak ki az ablakon, mi kínosan a barátnőmmel feszengünk. Aztán a barátnőm elkezdi : "Hogy lehetnek ezek ilyenek? ilyen érzéketlenek, hogy nincs bennünk emberség..itt áll ez az anya két kisgyerekkel, és bámulnak ki az ablakon...fejtegetni kezdjük, miért ilyenek az emberek?" Hallanak mindent, de semmi reakció....
Aztán jönnek a sorba a középiskolák a vonalon, és leszállnak, az anya csak ennyit mondd : "Rohadjatok meg! remélem Ti is így fogtok járni, ha két gyerekkel minden reggel így kell kínlódnotok!"

Így megy ez? Akkor mit várhatunk mi Cukrosok ha baj van?

Várom megtisztelő válaszotokat!

Moncsi

Drága Moncsi!
Megértem a félelmeidet... Sajnos szerintem ez mindannyiunk fejében ott motoszkál, még ha nem is mondjuk, vagy kívülről nem is látszik a félelem (az utóbbi például nagyon is ÉN vagyok...)! Sokszor kerültem Mátém miatt hasonló helyzetbe... De hányszor! A legbosszantóbb így - már utólag - visszagondolva az volt, amikor a kórházban megjegyezték, hogy hát anyuka (viszket ettől a kifejezéstől a hátam!:mad:), magán egyáltalán nem látszik, hogy izgulna! Igen, igaz, hogy nem látszott, de ami belül volt, azt nem kívánom senkinek! Miért kell ahhoz az embernek rágnia a körmét, és 28 zsebkendőt/perc telebőgnie, hogy gondos és aggódó (egyáltalán érzelmekkel rendelkező:mad:) szülőnek tűnjön??? Én biztosan kicsit másképp látom az egészet, és máshogy viselkedem egy-egy szituációban - lévén, hogy egészségügyes vagyok... Ettől még igenis féltem a gyermekemet/gyermekeimet! Minden áldott nap úgy engedem el Mátémat az iskolába (Ő is buszozik), hogy akarva akaratlanul csak megfordul a fejemben, hogy csak nehogy történjen valami... Még akkor is, ha tudom, hogy nem egyedül megy, másik 2 gyermek kíséri... Bár, haza egyedül jön gyakran, de ez az Ő kérése volt - közben benéz papáékhoz is 1 órára :). Én pedig minden aggódásom és féltésem ellenére engedem, hogy egyedül közlekedjen. Ez egy óriási civódás nekem: ha nem engedem, nem biztos, hogy jó irányba terelem a diabhoz való viszonyát, ha pedig engedem, mi lesz, ha történik vele valami - nem kellett volna engednem...
Nehéz megtalálni azt a bizonyos aranyközép utat... De meg kell. Viszont, azt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, kinek mi, és meddig ér az a bizonyos aranyközépút! És nem biztos, hogy mindig az észre kell hallgatni, de az sem biztos, hogy mindig csak a szívünkre... Na, aztán ebből hozzon ki az ember valami "megoldás" félét...!:rolleyes:

Sajnos, már nem emberközpontú ez a társadalom... Ha ez így van - márpedig nagyon úgy tűnik... - akkor mi vagyunk a csodabogarak... :) Nem baj, én szeretnék ilyen csodabogár lenni, még ha néha érdekesen is néznek rám, sőt, azt szeretném, ha a gyermekeim is "csak ennyire" lennének "furcsák", mint én...:cool: Erre szoktam azt mondani, hogy nem tudom, milyenek lesznek a gyermekeim, és nem tudom, mit szeretnék, hogy milyenek legyenek, de azt határozottan meg tudom mondani, hogy milyennek nem szeretném, hogy legyenek!!!;)
Talán ha mi, kis furi csodabogarak a csemetéinkből is hasonlóakat nevelünk - vagy legalábbis megpróbáljuk... -, akkor Ők nem a másik emberben csak a rosszat megtalálóak, érzéketlen emberek lesznek...
Persze, mindemellett igen lényeges kérdés, hogy mindemellett a "társadalomnak" is meg kívánnak felelni... Én is, de köszönöm szépen, én így érzem jól magamat, ahogy vagyok, társadalom ide vagy oda!!!:cool:;):dr_31:
 

manocs

Új tag
Jobbulást a kismanónak!!!

Moncsi:
Csak csatlakozni tudok Poe-hoz... Az állandó rettegés csak az életet teszi tönkre... Tanuld meg a saját tüneteidet észlelni, ez a legfontosabb. Az ájulásos utcai rosszullét nagyon ritka...én is probléma nélkül mérek nyilvános helyen, nincs mit takargatni ezen szerintem. Akinek nem tetszik, ne nézze...:mad: Amíg penes voltam, simán beadtam bárhol. Levemirt elvileg combba kellett adni, de persze nem mindenhol tudod letolni a nadrágodat, fél lábon ugrálva a wc-ben meg kínlódás volt, úgyhogy végül a legtöbb barátom, családtagom megtanulta nekem beadni karba:dr_32: (magamnak nem tudom egyszerre összefogni a bőrt és beadni.. :) ). Legalább gyakoroltak az esetleges vészhelyzetre. :D
Sőt, volt olyan, hogy egy pasim ezt nem tudta megcsinálni....
hááát, éreztem, hogy ez nem fog menni... :D. A férjemnek bezzeg semmi problémát nem okozott, az elejétől kezdve lelkesen támogatott mindenben. A pumpára is ő dumált rá...amiért nem győzök elég hálás lenni :dr_24::D
 
Oldal tetejére