Paleolit táplálkozás

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Izé... Lehetne kérni, hogy személyeskedés ne legyen?:(
Sajna, már késő. De engem tényleg érdekel a gyerekekkel kapcsolatban, hogy nekik is rendesen 8-11 hósan majd bevezetitek-e a tejtermékeket? Nem személyeskedésből kérdezem, ezt már akkor meg akartam kérdezni, amikor megtudtam, hogy Apa lettél, csak valahogy mindig lemaradt.
 

poe

Őstag
Nem beszéltük még meg Nitával, de én úgy gondolom, igen. Nagyjából 9 hónapos kortól tejterméket, 1 éves kor után pedig színtejet is.
(Egyébként már kérdezted, én mulasztottam el válaszolni.)
 

borka

Őstag
Szia Poe !

Engem viszont jobban érdekelne,hogy mi van a csajszikkal, :o és nagyon örülnék,ha fel tudnál tenni Róluk néhány képet az albumokba.:cool:
 

poe

Őstag
Szia Poe !

Engem viszont jobban érdekelne,hogy mi van a csajszikkal, :o és nagyon örülnék,ha fel tudnál tenni Róluk néhány képet az albumokba.:cool:

Köszönjük, a csajok jól vannak. Adél lassan 5 kiló, Liza kb 25 dekával kevesebb. Esznek, alszanak, háton forognak, vigyorognak, gagyarásznak. :) Friss képek is vannak, de még nem tudtam velük foglalkozni. Addig is:
http://indafoto.hu/poe/adelliza_public
 

Zsu77

Új tag
"nehogymár te oktass ki arról, hogy milyen hangnemben írok neked. Csak utánad mentem..."

A legelső hsz-m minden rossz vonatkozását idézd!Ugyanis az arra való válaszod nem épp szüzleányi...
Az a szó,hogy fertőzés,a normális címkézés melyik részét képezi?Akkor aki egyetért veled,az nem fertőzött?Aki meg nem az fertőzött?Ez mi?Miféle beszólás ez?A nyúl viszi a puskát!Én kezdtem?Nem érzed kissé falsul inkorrektnek ezt egy ilyen beszólással a füled mögött?
Tipikusan úgy viselkedsz,mint azok,akik érvek híján a másik sértegetésével mentik magukat a helyzetből.

Én "hülyézek"?A te reagáló hsz-d az én elsőmre volt olyan szagú,hogy "jó-jó,tanulod,de attól még hülye vagy hozzá".Csak én nem akartam offolni,hát nem tettem szóvá.Valószínű a keletkezett fesz azért átmehetett,nem tudom.De hogy nem fesz miatt kérek érveket,az biztos!Tudod ez lenne a topik megfelelő használata.

Sok orvos mondja neked?Nekem sok orvos,meg még professzor is,meg a releváns(!) tudományok doktora is teljesen mást mond...Ők talán smafuk?(Vagy:Játszunk "ki tud több dokit összegyűjteni?"-t?) De tudod előveszem,hogy mi alapján beszélnek(pubmed,csak angolul van,aztán nem akarnám,hogy még azt is felródd iszonyat okosan,hogy nem tudok magyarul...) és azt látom,hogy igazat mondanak!Hogy hogy jön ide Lenkei?Tudod a neve előtt ott a Dr...Orvosi értelemben...Az Oéti meg üldözi...Miért?Mert az Oéti táplálkozási ajánlásától kezdve minden állításán keresztül smafu,meg ember-betegítő?Miért nem kérdezed meg,hogy miért javasolhatta egy fülész ezt neked?Miért nem?Hogy-hogy nem akarod tudni?Nem értelek...
Szóval Oéti ajánlás...Hm...Te nem tudod,hogy ugyanaz,mint az ADA-é?(ADA= American Diabetes Association*),meg szerte a világon még sok másiké?Ezeket is megfertőzte az egyetem?Miről beszélsz?Te ellene mész ezeknek a szervezeteknek?Na már ne is haragudjál...de ezt értelmes hozzáállásnak nevezni dolgokhoz egész egyszerűen nem lehet!

Úgyhogy igen,megmondanám bárkinek,hogy ne idegenítse el az embereket a tejtől/tejtermékektől indokolatlanul és ne írja felül a gabona alapú ajánlást indokolatlanul.És egyben megkérdezném tőle,hogy miért és mi alapján állítja,hogy ezt kéne tenni.Értelmes ember erre nem azt mondja,hogy undorító kérés,hanem azt,hogy jogos.Amennyiben egy ilyen témában és ilyen körökben forgolódó ember undorítónak nevezi,a jogos kérést,amely ellene megy igen sok bizonyított érvnek...mert hogy bizonyítékon alapuló orvoslásról beszélek,azt nem tudom,hogy te miről beszélsz...,akkor igen...kiakadok rajta.Főleg,ha orvos.

A linkeket kéne kommentelned,nem offolni ÉS offolásra kényszeríteni azt,aki rendeltetésszerűen próbálja használni a topikot.Például...íme:Rendben,hogy dokik mondták,hát mond azt,hogy megkérdezed őt/őket és megírod,ők honnan vették.Egyenlőre még neked kell(ene) bizonyítanod,amit állítasz!

Az alternatívizmust arra értem,amikor valaki a tudományos tényekre tojik,ahogy te is.

*http://www.diabetes.org/ Itt keresgélj tej-ellenes megmozdulásokat!

Tudod,ha vevő lettél volna az offolás helyett a topik rendeltetésszerű használatára és nem kezdesz el sértegetni,hogy fertőzött vagyok,akkor egy építő jellegű vita is lehetett volna.Ennyit erről...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tudod,ha vevő lettél volna az offolás helyett a topik rendeltetésszerű használatára és nem kezdesz el sértegetni,hogy fertőzött vagyok,akkor egy építő jellegű vita is lehetett volna.Ennyit erről...
Zsu, te az építő jellegű vitára alkalmatlan vagy. Abba nem fér bele a személyes sértegetés, és az önfényezés.
Nem tudom mi bajod, csak gyanítom, hogy az egyetemen nem hallgatnak már meg, máshol pedig már nem olvasnak, ezért itt is teszel néhány próbálkozást.

Gondolkodtam rajta, hogy minden cinikus beszólásodat kitörlöm, de inkább meghagyom neked az élvezetet, hogy megmutathasd magadat, bemutatkozhass mindenkinek. Már nem először, csak az újak még nem ismernek. Hát itt a lehetőség, éltél vele, az írásaid maradnak.

Egy dolgot nem árt észben tartanod, de biztosan pontosan tisztában vagy vele. A dietetikusi végzettséged birtokba vétele után minden hozzád forduló, tanácsot kérő földi halandó tőled képzetlenebb lesz.....
 

Zsu77

Új tag
Felőlem...töröld!A tagságommal együtt,látom megy az másoknál is.

Persze le is írhatnád,hogy miként kell használni a paleolit topikot,mert ez,amit gondoltam,nem jó:
1.X állít valamit
2.Én úgy gondolom nem úgy van,elmondom miért
3.X erre hoz érvet,megindokolja
4.Én hozok más érvet indokkal
stb,avagy stb...Ezt máshol vitának hívják.Érdemi vitának.

Vagy szerinted mit jelent az érdemi vita? Ez már komédia,amit rendezel,elnézést,csak nem tudom a röhögést abbahagyni. :D

Az,hogy jó politikus módjára leírsz rólam hazug állításokat,tudva,hogy az embereket általában nem érdekli,hogy igaz-e,csak ami le lett írva,ez még mindig nem engem,vagy bárkit aki neked bármikor is ellent merészel mondani,minősít.Erre a hsz-dre nagyon türelmesnek kellene lennem az itteni törvények szerint.Hát...nem vagyok.Sőt.Inkább megkérdezem:Magaddal hogyan szoktál kezet fogni?

Nincs érdemi mondanivalója a hsz-dnek.Én tudom,hogy te nagy tej-gyűlölő vagy.Legyél.De indokold meg.Ja,hogy ez nem az a hely...Bocsi,tévedtem!Mondd csak:Mióta vagy paleos?Meggyőzött az önjelölt táplálkozástudományi Szendi?

"Zsu, te az építő jellegű vitára alkalmatlan vagy."

Megkérlek,hogy ne hívj Zsu-nak,nem vagyunk abban a viszonyban.A nicknevem Zsu77,a nevem pedig Zsuzsa.Persze,ha annyira akarod,találj ki valami jelzőt.
Szóval...Miért is?Hát nem akartok egy ilyen táplálkozáshoz tök hülyét érvekkel legyőzni? :D Micsoda klassz lenne pedig nem?És mindenki láthatná,hogy az ajánlások mennyire rosszak!!!Nos?Micsoda lehetőség!!!

"Abba nem fér bele a személyes sértegetés, és az önfényezés."

Tudom,azt csak a bratyinak lehet,nála nem is számít annak.Na látod,ezt már sok új megírta nekem!

"Nem tudom mi bajod,"

Pedig leírtam.

"csak gyanítom, hogy az egyetemen nem hallgatnak már meg,"

Ezen, ismerve a mögöttem és az előttem áll időszakot,már tényleg csak nevetni tudok... :D És csak azért nem írom le jókedvem okát,mert nehogy önfényezés legyen,úgyhogy csak szűk szavúan:Mellé! :D

"ezért itt is teszel néhány <acronym title="Google Page Ranking" style="border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 1px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; font-variant: normal; border-bottom-style: dotted; border-bottom-color: rgb(0, 0, 0); cursor: help; ">pr</acronym>óbálkozást. "

Semmi gond,kérem a tagságom törlését,aztán kész... Mondjuk nyílvánítsatok trollnak és már megy is!Ne már... :D Ha meg nem töröltök,akkor meg továbbra is írogatok.Kész. :D Ennyi. :D

"az írásaid maradnak."

Nyugodtan töröld,hiszen...csak Oéti...csak ADA...csak Semmelweis...mit neked az...kis fertő vélemények...Ez jó... :D Töröld csak,hiszen csak...smafuk. :D Jesszus... :D Sőt!Megkérlek,hogy töröld,aztán csináljatok tovább úgy,mintha ez egy paleolit topik lenne egy nyílvános fórumon.Tévedtem.Ez itt ilyen...igazán akármi! :D Bocs,csak... vicces "kicsit"... :D

Aztán kedves profnéni.... :D Mi van a linkekkel?Attól is jobban tudod mi a helyzet a tejjel?Tudod kicsoda írta azokat?Smafu néni? :D Vicces vagy te Víghkata,nagyon vicces. :D

"dietetikus"

Az új-diétát idéztem.Az...kiknek is a lapja?Vagy...szerinted az csak egy vicclap?
Csak halkan jegyzem meg:semmi közöd a jövőbeli terveimhez,akármilyen szakon tanulok is jelenleg.
;)

Hsz-d teljes tartalmát rágalomnak minősítem.
 

poe

Őstag
Ezzel kapcsolatban utoljára írok, de ez még nagyon kikívánkozik....
Zsu77, én a tejes-gabonás vitában nagy vonalakban veled értek egyet. A baj az, hogy ezzel a stílussal hiteltelenné tetted magad, teljesen más vágányra terelődött, elfajult a vita. Kár.
Nem érzem azonban helyénvalónak Molli és Kata stílusát sem, lévén ők moderátorok, akiknek megállítani kellene a flémet....
Kérlek benneteket nyugodjatok meg és pár nap múlva folytassuk a beszélgetést normális hangnemben. :dr_31:
 

Zsu77

Új tag
Nézd,én is tudom,hogy mérges vagyok,érzem.Nyílván oka is van.Ezért megkérlek,hogy ítéld meg,ha gondolod,a legelső hsz-m,örülnék neki.
Én már eddig is szerettem volna érveket hallani,ám ledegradáláson kívül mást nem kaptam.Ekkora szörnyű lenne az indító hsz-m?Nem hinném...De ha igen,írd meg.


Egyben itt jelzem,hogy az összes eddigi (a rihiröhiset nem,ha valaki gondolja nyugodtan) jelentésre elküldtem a modik felé.Ugyanakkor (igaz csak ctrl c-ctrl v-vel,de) kimentettem a szövegeket,csakhogy pontosan tudjam visszaidézni,mert azt látom,hogy szeretnek ok nélkül bántani itt embereket.Ezzel bizony nem vagyok egyedül.Mert könnyű beszúrni az ellenlábasnak,aztán pedig leüvölteni a fejét,ha nem tetszik a reakciója rá.Továbbra is fenntartom a magas fokú inkorrektség vádját.
Túl azon,hogy igazából van helye a vitákban az ilyen jellegű szúrkapiszkáknak.Hogy hol lehet erről meggyőződni?Nem mondom meg,nehogy önfényezésnek tűnjön!Így a hiteltelenség nem ebben jön ki,csakugye bár...itt talán hiába is bizonygatom.Egy vitában hiteltelen az,akinek nincsenek hathatós érvei.Állításaira érveket hozni nem képes.Minden másra igen.Vitában ez számít hiteltelenségnek.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ezzel kapcsolatban utoljára írok, de ez még nagyon kikívánkozik....
Zsu77, én a tejes-gabonás vitában nagy vonalakban veled értek egyet. A baj az, hogy ezzel a stílussal hiteltelenné tetted magad, teljesen más vágányra terelődött, elfajult a vita. Kár.
Nem érzem azonban helyénvalónak Molli és Kata stílusát sem, lévén ők moderátorok, akiknek megállítani kellene a flémet....
Kérlek benneteket nyugodjatok meg és pár nap múlva folytassuk a beszélgetést normális hangnemben. :dr_31:
Rendben, egyetértek, tulajdonképpen én azért indítottam el egyáltalán ezt a témát, mert egy értelmes eszmecserét szerettem volna eköré, engem érdekelt az ezzel kapcsolatos véleménye másoknak, de sajnos - ez öreg hibám - indulatot váltott ki belőlem Zsu és már többször bebizonyosodott, ha valaki személyeskedni kezd, akkor nehezen állítom le magam. Ezért elnézést kérek, ilyenkor nehezen uralkodom magamon.
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, amiről te valószínűleg nem tudsz, hogy hasonló, régebbi problémáink is voltak Zsuval (Katának is, nekem is) és nyilván ez kumulálódik egy ilyen szituban. Részemről lezártam és már el sem olvastam Zsu írásait, így reagálni sem fogok.
 

Zsu77

Új tag
Akkor,amikor a WHO-tól kiindulva minden érintett szakma komoly küzdelmeket folytat az osteoporissal szemben,én úgy vélem,hogy a lehető legnagyobb felelőtlenség a tej/tejtermékek fogyasztásától elidegeníteni az embereket.

Az osteoporosis bázisterápiája:
A napi kalciumbevitel minimumigénye 800-1200mg gyermekkorban, 1200-1500mg serdülőkorban, 1000mg felnőttkorban, azonban menopauza tájékán megnövekszik 1000-1500mg-ra. Ha a hazai adatokat nézzük, akkor egy átlagos magyar 400-600mg kalciumot visz be a szervezetébe (ennek is jelentős részét kenyérrel*), ami jó esetben is csak fele-harmada a kívánt értéknek. Amennyiben ez nem éri el a kívánt értéket kezelőorvosa segít Önnek szájon át tablettás formában történő bevitelben.”
„Intézményünkben mintegy 110 szakorvost*, neves, nemzetközilegelismert szakembert* kereshetnek fel”
Forrás: http://www.bhc.hu/szakma-osteoporozis/

*Kiemelések tőlem.

Tehát a lehető legrosszabb párosítás a tej és a gabona együttes száműzése az étrendünkből.

[h=2]„Megelőzés[/h]A megelőzés általában sikeresebb, mint a kezelés - könnyebb megelőzni a csont sűrűségének elvesztését, mint helyreállítani azt elvesztése után.* A megelőzés a csontsűrűség szintentartását vagy növelését jelenti, megfelelő mennyiségű kálcium és D-vitamin fogyasztásával, teherviselő tornagyakorlatokkal, és a betegek egy részénél bizonyos gyógyszerekkel.
A kívánatos mennyiségű kálcium és D-vitamin bevitele hatékony ellenszer*, különösen a maximális csontsűrűség kialakulása előtt (azaz kb. 30 éves korig), de később is. Körülbelül 1500 milligramm kálcium és 400-800 egység D-vitamin ajánlott naponta. Két pohár, 200 ml, D-vitaminban gazdag tej, kiegyensúlyozott diéta* és D-vitamin kiegészítés fontos, de sok nőnél kálciumpótlás is szükséges*. Ehhez számos készítmény kapható; egy részük D-vitamint is tartalmaz.”
Forrás: http://drinfo.hu/betegsegek/betegseg-abc/mozgasszervek/csontritkulas-osteoporosis

*Kiemelések tőlem

Kiegyensúlyozott étrend:

„Az egészséges táplálkozás ajánlásai és a diabéteszes étrend között kevés lényegi különbség van. Erre alapul most induló cikksorozatunk, amely a táplálékpiramist – mint közérthető, egészséges táplálkozási ajánlást – helyezi reflektorfénybe, de mindezt most cukorbeteg szemszögből fogjuk megvizsgálni...”
Forrás: http://diabetesonline.hu/kezeles/dieta-kezeles/1770-a-taplalekpiramis-bazisa-a-gabona-1

Továbbiak,csak szemléltetésül:

American Diabetes Association:
http://www.diabetes.org/food-and-fitness/fitness/weight-loss/food-and-portion-size.html

Szívbarát program:
http://m.blog.hu/ko/koleszterin-dieta/image/Új kép (19).png

Nagy britannia hivatalos ajánlása:
http://nutritionhealth1st.com/wp-content/uploads/2011/03/eatwell-plate.jpg

Kanadáé:
http://www.controllingcholesterolnow.com/wp-content/uploads/canada food guide cholesterol.jpg

Tehát a hivatalosan ajánlott étrend kifejezetten gabona-alapú,minden olyan diéta,ami ezt elvitatja,másképp látja,az egy teljesen más diéta.
 

Zsu77

Új tag
Van itt egy tanulmány,(a link csak az absztraktja)amely összefüggést feszeget a tejfogyasztás és a megnövekedett váladéktermelés között.A tejnek egy bizonyos komponensének származéka ugyanolyan folyamatokat indít el,mint amit egy fertőzés is képes megtenni.Noha a megfigyelések csak in vitro történtek,azt mondja,hogy ezek az előfeltételek/történések(a biokémiai folyamatokra utal vissza)esetlegesen magyarázatot adhatnak arra nézve,hogy néhány embernél miért van így.

Excessive milk consumption* has a long association with increased respiratory tract mucus production and asthma. Such an association cannot be explained using a conventional allergic paradigm and there is limited medical evidence showing causality.[…] These prerequisites could explain why only a subgroup of the population**, who have increased respiratory tract mucus production, find that many of their symptoms, including asthma, improve on a dairy elimination diet.”
Forrás: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19932941

*Vagyis a túlzott tejfogyasztás.
**Tehát nem az emberiség (közel) fele!

Ez az tehát,ami miatt én úgy gondolom,hogy jogos próba lehet a fül-orr-gégészeti részen a tejnek legalább egy időre való elhagyása.

Noha nem tudom,hogy maga a jelenség mennyire lehet hangsúlyos,mivel például ezen a honlapon,semmi erre utalót nem olvasni:
http://tudobeteg.hu/

Ha valaki azt állítja,hogy 3 éves kor alatt ő nem adná a tejet,azzal sem tudok vitába szállni,mert amennyire én tudom,a kérdés nincs eldöntve,noha több szól (amennyire én tudom) az indokolatlansága mellett,mint az indokoltsága mellett.Még sem mondanám rá azt,hogy hiba.

És ugyanakkor úgy vélem,hogy a tej fogyasztását egy éves kor alatt bevezetni nem szabad,mert ekkor még igen nagy rizikófaktor a tej egyik komponense az 1-es tipusú diabetes kialakulására nézve,mivel a csecsemők bélfala még rosszul zár,képes lehet ezt átengedni és bejutva immunreakciót okozni és sajnos a bétasejtekkel való hasonlóságuk miatt,azok is támadás alá kerülhetnek.
 

Zsu77

Új tag
Ugyanakkor milyen irányba folynak próbálkozások…

„A Ghent Egyetem kutatói a holland Akadémiai Orvosi Központ kutatóival karöltve egy új lehetőséget fedeztek fel az allergiás vagy auto-immun betegségek kezelésére. Az új módszer kulcsa az allergének (allergiát okozó anyagok) illetve auto-antigének (az autoimmun betegségekért felelős molekulák) szájon át történő fogyasztása lehet – kiegészítve a Lactococcus lactis nevű baktériummal.”
„A tejsavbaktérium (laktobacilus), a Lactococcus lactis természetes formájában egy jól ismert, élelmiszerekben is megtalálható baktérium, melyet időtlen idők óta arra használnak, hogy a tejből sajtot vagy joghurtot készítsenek.”
„A módszert először olyan egereken próbálták ki, melyek ovalbuminra érzékenyek voltak. Az OVA-termelő baktériumokat beadva azonban azt tapasztalták, hogy annak következtében, hogy a baktérium által a bél megfelelő helyére a kellő mennyiségben el tudta juttatni az ovalbumint, az egerek ovalbumin-toleránssá váltak, azaz allergiás betegségük megszűnt.”
Forrás: http://tudobeteg.hu/kiemelt-temak/t...99-uj-strategia-az-allergias-betegsegek-ellen

„A Johns Hopkins Gyermekgyógyászati Központjának kutatásai szerint a fokozatosan emelt dózisú tejfogyasztás segíthet enyhíteni a tejallergiás gyermekek tüneteit, sőt, teljesen meg is szüntetheti azokat.”
„a folyamat pontos megismeréséhez további kutatások és kísérletek szükségesek”
Forrás: http://tudobeteg.hu/kiemelt-temak/t...fogyasztas-enyhitheti-a-tejallergia-tueneteit
 

Zsu77

Új tag

Idézet:
"A McMaster Egyetem kutatói szerint a fizikailag aktív gyerekekkel tejet kell itatni, mert ez hatékonyabban véd a kiszáradástól, mint a sportitalok vagy víz.[...]
"A tej jobb a sportitaloknál és a víznél, mert egyszerre forrása a kiváló minőségű fehérjének, a szénhidrátoknak, a kálciumnak és az elektrolitoknak.” Hozzátette, hogy a tej pótolja a verejtékezéssel elvesztett nátriumot, és segíti a szervezet vízmegőrző képességét. Emellett a tejfehérje elősegíti az izmok fejlődését és a növekedést – ilyen hatása más italnak nincs."
 

Zsu77

Új tag

A tehéntej literenként átlagosan 7g ásványi anyagot tartalmaz. A makroelemek közül a magnézium kb. egyharmada, míg a kalcium és a foszfor 20%-a kalcium-kazeinát-komplex formában a kazeinhez kötődik. A szervezet a kalciumot ebben a fehérjéhez kötött formában tudja a legkönnyebben hasznosítani,* ezért a tej kitűnő kalciumforrásnak tekinthető.

*kiemelés tőlem
 

Zsu77

Új tag

A tej egyéb "lehetőségei":

"A sokféle eredmény közül azok a legígéretesebbek, amelyek arra utalnak, hogy a hasmenéses és a gyulladásos bélbetegségek megelőzésében és kezelésében szerepük lehet a probiotikus mikroorganizmusoknak.
Megfigyelték, hogy a rotavírus okozta fertőzések esetén csökkent a hasmenés időtartama, s enyhültek a tünetek, ha a beteg probiotikumot is kapott. Különösen a Lactobacillus acidophilus, a Lactobacillus GG és a Bifidobacterium bifidum adagolásával értek el jó eredményeket.
Az antibiotikumos kezelésekkel összefüggő hasmenéses állapotok megelőzésére olyan joghurtot adtak a betegeknek, amely a normál joghurtkultúra mellett Lactobacillus GG-t is tartalmazott. A hasmenéses napok száma a negyedére csökkent a kontrollcsoporthoz képest, akik nem kaptak probiotikus baktériummal kiegészített tejkészítményt."[...]
"Az élelmiszeriparban ezeket a baktériumokat leggyakrabban a tejkészítmények, tejtermékek előállításához használják fel. "[...]
"A különböző tejipari cégek egyre nagyobb választékban kínálnak probiotikus baktériumokkal előállított készítményeket."

Megjegyzés: az "élőflórás" nem probiotikus!
 
Oldal tetejére