Tresiba Inzulin

N.Berni

Új tag
Kedves József!
Én használtam 1,5 évig, nekem nem voltak tőle rosszullétek, viszketés, hasmenés, stb. A magas cukorértékek miatt változtatták meg. Viszont a fenti kommentelőknél lehet ilyen hozzászólást olvasni, vagyis másnál előfordultak ilyen tünetek. Szerintem ez nem általános és valószínű nem is normális mellékhatás. Én biztosan visszamennék a diabetológushoz és kérnék másik inzulint. :)
Szép napot kívánok!


Kedves József!
Nekem a toujeo inzulin beadása után 10 perccel kezdődtek el ezek a tünetek.
Kórházban voltam pont emiatt az inzulin váltás miatt.
A vérnyomás ingadozás és erős szívdobogás társult hozzá.
Azonnal hívták az orvost!
De akkor nagy hallgatás volt ami nem is tetszett.
Nem adtak másikat,mert hogy majd megszokom.
De a nővér azzal az ijedt szöveggel hívta fel az orvost,hogy "-Doktor Úr!!!... a mellék hatások!!! "
Ezt pont a szoba társam hallotta amíg én ki voltam terülve a szobában.
Szóval én is csak azt tudom javasolni,hogy ezt akkor nem kellene erőltetni,ha nem bírja a szervezet.
Nekem izom rángást is okozott!
Nem mindenkinek jó ezek szerint.
Ne hagyja,hogy ezt erőltesse az orvos,ha ezeket a tüneteket okozza!
Mert ugye a beteg szenved az orvos ezt nem érzi.
 
Kedves József!
Nekem a toujeo inzulin beadása után 10 perccel kezdődtek el ezek a tünetek.
Kórházban voltam pont emiatt az inzulin váltás miatt.
A vérnyomás ingadozás és erős szívdobogás társult hozzá.
Azonnal hívták az orvost!
De akkor nagy hallgatás volt ami nem is tetszett.
Nem adtak másikat,mert hogy majd megszokom.
De a nővér azzal az ijedt szöveggel hívta fel az orvost,hogy "-Doktor Úr!!!... a mellék hatások!!! "
Ezt pont a szoba társam hallotta amíg én ki voltam terülve a szobában.
Szóval én is csak azt tudom javasolni,hogy ezt akkor nem kellene erőltetni,ha nem bírja a szervezet.
Nekem izom rángást is okozott!
Nem mindenkinek jó ezek szerint.
Ne hagyja,hogy ezt erőltesse az orvos,ha ezeket a tüneteket okozza!
Mert ugye a beteg szenved az orvos ezt nem érzi.
Üdvözlöm milyen inzulinja volt a toujeo mellett
 

Kesia

Új tag
Kedves Fórum társaim!
Több mint 36 éve vagyok inzulinnal kezelt cukorbeteg. Nem egész egy éve állítottak át Toujeo-ra.
A cukrom viszonylag stabil, de magasabb mint a Lantus mellett, a Hb1ac 7,8 körüli.
A Lantushoz képest 25%-al több Toujeo-t adok. Sokszor éjszaka arra ébredek, hogy szakad rólam a víz, de nem az
alacsony cukor miatt, hanem azért, mert magas. Fáradékonyabb vagyok, nagyon rosszul alszom.....
A Toujeo adásának második félévében nagyon sokat híztam, 7 kg amit semmi mással nem tudok magyarázni mint ezzel az
inzulinnal, mert az életvitelemben semmi változás nem történt és annak ellenére hízok, hogy ténylegesen kevesebbet eszek, mert
a Toujeo-nál egy falat több Ch is borítja a cukrom. Más is tapasztalt Mónikán kívül hízást a Toujeo vagy Tresiba mellett?
Köszönöma válaszokat.
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Fórum társaim!
Több mint 36 éve vagyok inzulinnal kezelt cukorbeteg. Nem egész egy éve állítottak át Toujeo-ra.
A cukrom viszonylag stabil, de magasabb mint a Lantus mellett, a Hb1ac 7,8 körüli.
A Lantushoz képest 25%-al több Toujeo-t adok. Sokszor éjszaka arra ébredek, hogy szakad rólam a víz, de nem az
alacsony cukor miatt, hanem azért, mert magas. Fáradékonyabb vagyok, nagyon rosszul alszom.....
A Toujeo adásának második félévében nagyon sokat híztam, 7 kg amit semmi mással nem tudok magyarázni mint ezzel az
inzulinnal, mert az életvitelemben semmi változás nem történt és annak ellenére hízok, hogy ténylegesen kevesebbet eszek, mert
a Toujeo-nál egy falat több Ch is borítja a cukrom. Más is tapasztalt Mónikán kívül hízást a Toujeo vagy Tresiba mellett?
Köszönöma válaszokat.
Kedves Kesia! Azt szeretném kérdezni, hogy ha a Lantus sokkal jobb volt, miért állították át az inzulint másra? Ha ez ennyire nem jó, miért nem kéred vissza a Lantust ennyi kínlódás után?
 

Kesia

Új tag
Kedves Krisz.
Az átállítás oka, ahogy az előttem szólok is írták: sokszor mértem alacsony értékeket, sok hipom volt minimális inzulin mellett is , a Lantus csúcshatásait nem tudtam kivédeni. Ezt sajnos a szívem hosszú távon nem tolerálja ( azzal is gond van),
nem jó a szemnek, sem az ereknek, ahogy az sem ha tartósan magas, 10 felett van.
Általánosságban nem olyan rossz nálam a Toujeo, főleg amióta megemeltem a napi adagot 20-25%-al. De nem tudni, hogy ettől vagy esetleg más okból híztam 7 kg-t amióta ezt adom.
Ezért kérdeztem, hogy másnál okoztak e ezek az új inzulinok hízást.
Természetesen az orvosommal keressük a megoldást, felmerült a Tresiba is, de miután olvastam itt róla negatív tapasztalatokat, nem biztos hogy szeretném. Lantus is szóba jött, de ott meg a sok hipo a gond.
 
Üdvözletem!
Szeretnék érdeklődni,hogy használ-e valaki Tresiba inzulint és mi a véleménye róla.
Én 3 hete használom a Tresibát. A Levemirt váltották le vele. Az eddigi tapasztalatok alapján semmi féle mellékhatást nem tapasztaltam. A cukor értékek csökkentek és hipo sem alakult ki. Lehet hogy furcsa amit mondok, de olyan mintha nem csak csökkentené a cukorszintet, hanem szabályozza
 

P. Robi

Új tag
A Tresiba
nekem is olyan mintha szabályozná a vércukorszintet. Sokkal nehezebben mozdul el fel vagy le. Mellékhatás nekem nincs.
 

njik

Új tag
3 hónapja használom a Tresibát. A hízás miatt váltottunk Lantusról Levemirre, amitől meg 16-20-as cukraim voltak - mintha egyáltalán nem is adtam volna bázist. A Tresibának sokkal jobb, egyenletesebb a hatása, kevesebb egységet adok, viszont ismét hízom. Esetleg van valakinek ötlete, mit lehet ezzel kezdeni?
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni ti tapasztalatok-e ilyet? Kb 2 hónapja cseréltünk a Tresibára az étvágyam nagyon megnőtt. És ez idő alatt 5 kiló fel is szaladt. Egész télen nem híztam ez meg most mi? Olyan étvágyam van mint egy sáska
 
3 hónapja használom a Tresibát. A hízás miatt váltottunk Lantusról Levemirre, amitől meg 16-20-as cukraim voltak - mintha egyáltalán nem is adtam volna bázist. A Tresibának sokkal jobb, egyenletesebb a hatása, kevesebb egységet adok, viszont ismét hízom. Esetleg van valakinek ötlete, mit lehet ezzel kezdeni?
Pontosan ugyan ez a problémám.
 

Csuporka

Új tag
Szeretném megkérdezni, hogy milyen értékei voltak a HgA1c-i azoknak akiket átállítottak Tresibára. Nekem most 7,9 és a vélhetően egyenletesebbre váló napi cukorértékek miatt kellene a Tresiba, de mint kiderült a "jó" ?? HgA1C érték miatt nem jár rá 100% támogatás csak 50 . Az meg több mint 10ezer Ft havonta.
 
Szeretném megkérdezni, hogy milyen értékei voltak a HgA1c-i azoknak akiket átállítottak Tresibára. Nekem most 7,9 és a vélhetően egyenletesebbre váló napi cukorértékek miatt kellene a Tresiba, de mint kiderült a "jó" ?? HgA1C érték miatt nem jár rá 100% támogatás csak 50 . Az meg több mint 10ezer Ft havonta.
Az én Hgb értékei 6.6-6.8 értékek voltak .
Azzal semmi gond nem volt, de nem vagyok tőle elájulva. Reggel magas az érték napközben meg sokszor túl leesik.
 

Csuporka

Új tag
Az én Hgb értékei 6.6-6.8 értékek voltak .
Azzal semmi gond nem volt, de nem vagyok tőle elájulva. Reggel magas az érték napközben meg sokszor túl leesik.
Hát az alap adagból vissza kellett vennem mert leesett a cukrom,a gyorshatásut is csökkentenem kellett amit az étkezésekkor adok, viszont jóval egyenletesebbek lettek az értékeim.
Te 100% s támogatásra kapod?
 
Hát az alap adagból vissza kellett vennem mert leesett a cukrom,a gyorshatásut is csökkentenem kellett amit az étkezésekkor adok, viszont jóval egyenletesebbek lettek az értékeim.
Te 100% s támogatásra kapod?
Én Levemírt kaptam és ez is 400 forint egy doboz amiben 5 pen van. Hát én a munka miatt 3 x tudok enni nincs rá lehetőség. Napközben azért szépen tartja az értékeket csak reggel van 8 felett..
 

Csuporka

Új tag
Nem tapasztalok mellékhatást a Tresibánál, csak az , inzulin adagokat kellett csökkentenem a viszonylag gyakori hypó miatt, most úgy érzem lassan sikerül a napi értékeim egyenletesebbek lettek, remélem a HgA1c is csökkenni fog.
 

Daniel87

Új tag
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Úgy látszik, hogy másoknak is hasonló (hasonlóan rossz) tapasztalatai vannak a készítménnyel kapcsolatban.

Én kb. fél évvel váltottam Lantus-ról. Jelenleg ott tartok, hogy 10%-kal (6 egységgel) több kell a korábbi adagokhoz képest. Ez folyamatosan emelkedik, annak ellenére, hogy elvileg valamivel kevesebb egységre lenne szükség, mint a Lantus-ból. Ugyanolyan étkezés, ugyanolyan életvitel mellett az értékek még mindig emelkedettek, sőt, elég sok kiugró érték (20 mmol/l körüli) is van köztük. Egy másik, korábban szintén nem tapasztalt jelenséggel is szembesültem: minimális extra CH fogyasztás (pl. 2-3 g alacsony glikémiás indexű tejtermék, esetleg zöldség) hatására a vércukrom meredek emelkedésnek indul, és felugrik rövid időn belül akár 6-8 mmol/l-t is.
 

Vitamin

Aktív tag
Nekem nagyon bevált a Tresiba. A dokim ajánlotta. Pont annyi kell belőle, mint a Lantusból. Ezzel már kihagyhatom - ha úgy adódik - a reggeli étkezést és a hozzá tartozó gyors hatású inzulint. Tehát nem kell reggel gyors hatású a "hajnali jelenséget" ellensúlyozni. Az sem baj, ha kicsit később/előbb adom.
És nem romlik meg olyan hamar, mint a Lantus.
Annak idején a Lantus nagy előrelépés volt az NPH inzulinokhoz képest. Ez talán nem akkora lépés, de nekem egyértelműen jobb lett tőle a cukorgörbém és persze a HbA1C is.
 
Oldal tetejére