Tresiba Inzulin

N.Berni témája a 'Általános kérdések, hozzászólások' fórumban , 2018 Február 20.

1. Vitamin

Vitamin Tag

Milyen gyakran és meddig fordul ez elő?

A vércukor tesztcsíkokhoz létezik controll folyadék, sajnos az inzulinokhoz nincs ilyen.
    Fogalmam sincs hogy lehet megállapítani egy inzulinról hogy az még jó vagy már rossz.
    Mikroszkóppal?

A jelenség amit leírtál hogy délelőtt leadja az ereje nagy részét sztem arra utal hogy bedöglött vagy valamilyen gyógyszerrel kölcsönhatásban van.

2. Daniel87

Daniel87 Új tag

Amióta visszaálltam Lantusra. Ez kb. 4 hónappal ezelőtt történt. Nem értek hozzá,de szerintem az inzulin molekulát eletronmikroszkóppal, vagy valamilyen bonyolult laboratóriumi eljárással lehetne vizsgálni. Mivel sok dobozt elhasználtam azóta, különféle patikákból beszerezve, én is megfelelően tárolom, ezért nem feltételezem hogy úgymond megromlott volna. Vagy strukturális változtatás történt, vagy pedig a szervezetem működik másként

3. Vitamin

Vitamin Tag

Nagyon remélem nem a Tresiba rontott el valamit...

Azt is remélem valakik csak ellenőrzik az inzulin minőségét, amit se szó se beszéd nagyon remélem nem változtathat meg a gyártó.
    Vagy igen?

Tárolás: elnézést hogy ezt is írtam, de ez nem egy triviális probléma.

+ Az analóg inzulinok sokkal jobban a hatásgörbéjük tekintetében.
    - Az alacsony - magas értékeket sajnos már sokkal kevésbé érezzük ezekkel az inzulinokkal (ezért is kellene CGM!)
    - És sokkal könnyebben veszítik hatásukat ha nem megfelelően tárolták korábban őket.

Otthon a hűtőben ott kell tárolni ahol megvan a 2-8 fok. Mindig. Ha valaki a középső polcon tárolja akkor minden ajtónyitáskor hőterhelés fogja érni.
    Ez tehát szerintem nem oké:

https://diabforum.hu/cikk/inzulinkezeles/az-inzulin-tarolasa-a-hutoszekrenyekben/

Nyáron kánikulában különösen hazaszállításkor is érheti hő (hűtőtáska, hűtőakku) az inzulint.

Fele ekkora (mint régen!) patronokkal ez sokkal kisebb probléma lenne. Hamarabb elfogyna a használatban lévő - nem hűtött - inzulin.

4. Vitamin

Vitamin Tag

Jobb lett? Fél egységes osztással jobb lett?

5. Vitamin

Vitamin Tag

Még valami, a penes problémák topicban olvastam:

"2 naponta tűcsere szükséges, mert beleszárad az inzulin, és beszűkíti a tű lumenét. Ha ott nem tud kijönni az inzulin, kijön, ahol utat talál, a gumidugó mellett csoroghat (valaki írta, hogy "fröcsköl", a ritka tűcsere lehet az oka), és nehezebben benyomható."

6. cukros_péter

cukros_péter Új tag

Kissé elhamarkodottan írtam: ui. azt tapasztaltam a sufnitunigolt novopennel, hogy nem akkora adagokat kell vele beadni, mint a gyári treshibával. Valszeg a novo echo pen kellene inkább.

7. Vitamin

Vitamin Tag

Echo: ha Ebayről vennéd a szavatossági dátumra figyelj, mert elem van benne. (Bár csak a kijelzéshez kell, anélkül is használható.)
    Elvileg 2 év az élettartama amit garantálnak. A valóságban talán picit több.

A dokidat is kérdezd meg, hátha tud szerezni.

Most jön (jött?) ki a Novo a EchoPlussal és a hatossal (más országokban).
    Ezek kulturált, normális tollak, nem pedig veszélyes szemétgyár mint az eldobható, csak egyszer használható penek.

Megosztás