Vércukormérők

katka90

Új tag
Kedves Rugach
Elárulnád nekem,hogy mégis hogyan jó. Az Accu-chek tesztcsíkokat a roche gyárgya a Perszonál tesztcsíkot pedig a 77 elektronika cég.Egyébként is az Accu-chekes tesztcsíkok dobozába van egy csip a perszonálba pedig nincs. Mondjuk már más is mondta nekem ezt a dolgot,hogy kompatibilis más tesztcíkkal,de akkor írd le nekem,hogy hogyan és konkrétan melyik tesztcsíkkal az.Nekem amúgy Accu-Chek Aktív gépem van.
 

MPéter

Új tag
Kedves Rugach
Elárulnád nekem,hogy mégis hogyan jó. Az Accu-chek tesztcsíkokat a roche gyárgya a Perszonál tesztcsíkot pedig a 77 elektronika cég.Egyébként is az Accu-chekes tesztcsíkok dobozába van egy csip a perszonálba pedig nincs. Mondjuk már más is mondta nekem ezt a dolgot,hogy kompatibilis más tesztcíkkal,de akkor írd le nekem,hogy hogyan és konkrétan melyik tesztcsíkkal az.Nekem amúgy Accu-Chek Aktív gépem van.

Kedves Katka90!
A félreértések tisztázása végett: Minden 77 Elektronika által Magyarországon forgalmazott tesztcsíkot a Roche gyárt (ez fel is van tüntetve a 77E teszcsík dobozokon), továbbá minden 77 Elektronika készüléknek (D-Cont) van egy Roche (Accu-Chek) megfelelője tesztcsík vonatkozásban, amibe jó a D-Cont tesztcsík, azonban a Roche ezt a csip közbeiktatásával igyekszik nem használhatóvá tenni (ha korábbi bejegyzéseket elolvasol ezen a forumon, láthatod, hogy sokan használnak Akku-chek mérőt D-Cont tesztcsíkkal, mégpedig úgy, hogy nem cserélnek csipet a készülékben, hanem egyszer megnézik a mérési eltérést a két tesztcsík (D-Cont, Accu-chek) által mért eredmény között, utána a különbséggel kalkulálva számítják ki a jövőben a D-Cont tesztcsíkkal mért eredményt.
 

ildikó

Új tag
Sziasztok!

Gondozáson áradoztam az Xceedről, és mondták, hogy a 77Elektronika valami hiper-szuper gépet fog a piacra dobni. Hát erre nagyon kíváncsi vagyok! És az Optimumra rengetegen panaszkodnak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Gondozáson áradoztam az Xceedről, és mondták, hogy a 77Elektronika valami hiper-szuper gépet fog a piacra dobni. Hát erre nagyon kíváncsi vagyok! És az Optimumra rengetegen panaszkodnak.
Én is hallottam a tervezett hiper-szuper gép tervezett piacra dobásáról, és én is kíváncsi vagyok mit tud újítani. Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy ezt mennyiért fogja tenni. Mert eddig pont a magyar vc mérők voltak a legdrágábbak. Fele tudással, praktikummal, és stabilitással 3x voltak drágábbak a többi készüléktől. Még 50%-os Tb támogatással is drágábbak voltak a külhoni társaikétól.
És akkor az ujjbegyszúróról még nem is beszéltünk. Egy szúrással épp hogy nem szakítja ketté az ujjat, ráadásul én már láttam széttört bökőt a 77E cégtől.
 
hát megvan a véleményem a dcontról. Próbáltam feltelepíteni a kis kütyüt a gépre, hogy használhassam az internetes oldalukat. na most 100szor próbáltam különbötő usb lyukakba dugtam hosszabbítóval, és közvetlenül is. 40szer letöltöttem, telepítettem a progijukat, de mindig azt írja, hogy nem működik.:mad::mad: Tegnap végül feladtam. ennyit erről. használom BLaci táblicskuját, az működik:D:D
 

blaci

Őstag
Szia Marcsi!
Ezzel a problémával megküzdöttem én is, de már nem bajlódok vele...!:rolleyes:
Nekem kizárólag úgy sikerült a Dcont Optimum mérőt és a LiteLink USB kütyüt megbarátkoztatnom egymással, hogy az adatok letöltése közben szinte hozzáért a mérő a LiteLink-hez! Akkor látta csak a kütyü a mérőt, ha már csak pár centivel is távolabb volt a mérő, nem működött soha...!:mad:
Esetleg egy próbát megér csak azért, hogy nem Te vagyol ügyetlen...!!!;) Ez ilyen! Utána én se bajlódnék vele többet (nem is teszem!), a mostani táblázat sokkal jobb amit használok és még működik is!!!:cool::hurra::dr_24:
 

somcsika

Aktív tag
Hát jelentem itthon vagyunk, de mivel ez a vércukormérő topic itt csak erről szeretnék most írni, az élmény beszámolót majd később szépen lassan összesedve a gondolataimat megkapjátok.

Szóval vércukormérők.
Mint ismeretes nekünk viszonylag új D-Cont Optimumunk van, és márciusban vettem egy AC-Gooooo-t, amit ugye a nagylányom nem szeretett használni, -magam sem értem, hogy miért-, de ez már megint más téma.
Most, hogy hosszú útra mentünk -amit korábban már többször megtettünk, de cukorbetegen most először-, a sok hasznos infót begyűjtve és Murphy törvényén alapulva, miszerint ami elromolhat az el is romlik, hát mind a 2 db vércukor mérőnket vittük és legalább 3 doboz teszt csíkot, - ami jól is jött - és itt jön a lényeg a D-Cont optimum sem a Görögországi melegben, sem árnyékban, sem napon nem "szeretett" mérni. Gyakran előfordult, hogy 5 tesztcsíkot is el kellett használni, mire egyszer hajlandó volt valami számszerű adatot kiirni.
És hát előkerült az AC-go. Ami jelentem szuperül működött. Kisgyermekes anyukák biztosan ismerik azt a cumisüvegtartót ami melegen vagy éppen hidegen tartja a cumisüveg tartalmát, hát nekünk olyan Lacusról maradt itthon és abba minden hasznos dolog belefért. Így kapott benne helyett a glukagon, a vc mérő tesztcsíkkal, az újszúró és az Actrapid-os pen.
Hazaérkezvén elég nehéz volt összeszedni a két gépből az adatokat, de megvan és ha időm engedi, akkor majd fel is teszem közszemélre.
Ez számomra és azt hiszem Szandi számára is egy nagy tanulság volt, és azóta a AC-go-t használja. Ezt már sikerként könyvelem el.
 

nagytniki

Új tag
Szóval vércukormérők.
Mint ismeretes nekünk viszonylag új D-Cont Optimumunk van, és márciusban vettem egy AC-Gooooo-t, amit ugye a nagylányom nem szeretett használni, -magam sem értem, hogy miért-, de ez már megint más téma.
nekünk is ilyen mérőnk van, nem mér melegben ez sem..
de mi az az AC-Go?
 

szolnok

Új tag
Kedves Mindenki!

Ismeri valaki a Calsulin -inzulin calculátort? Sehol nem látok tapasztalatokat vele kapcsolatban. Jó ez? vagy hülyeség?

Köszi a válaszokat
 

Rami

Tag
Sziasztok!
Lehet kapni nálunk az ACCU-CHEK PERFORMA vc mérőt, ha igen felírhatja orvos?
Nagyon tetszik, de semmi magyar leírást nem találok róla!
Viszont, ha nincs, akkor az ACCU-CHEK GO is szép!
Most aktuális egy új felírása, és eddig még nem nézegettem a mérőket!
Szeretnék valami megbízható és színes mérőt! Somcsika ír jókat a GO-ról!
Viszont, amihez a tesztcsík sem horror áron kapható, vagyis receptre!
Lehet hülyeséget kérdezek, de van különbség árban a teszteknél!?
Eddig csak a Personal tesztet használtam, a havi 3 db durván 2000 forint.
 
Oldal tetejére