Vércukormérők

Igaz,hogy valahol a Fehérvári úton van egy szaküzlet ahol kapható,de hát ez nem mindenkinek van könnyen elérhető távolságban.Ami még zavart a Dcont cabrio készülékemben,hogy hamar elállítódott az idő és sokszor mikor mérni akartam a cukrom,valami oknál fogva nem,vagy hülyeséget mért,pl.ha nem elég mennyiségű vércsepp került a teszt csíkra.
A Fehérvári úton lehet venni, de biztos neten keresztül is megrendelhető. Ezek szerint Te nem pesti vagy? Honnan írsz?
 

christina

Őstag
Hű, mekkora port kavart ez a dolog.
Ha megnézitek, akkor az egy beirásból született vagy két oldalnyi...
Úgy tűnik, hogy rugach ennyire meg van elégedve a vércukormérőjével... inkább örüljünk neki, felesleges ezen kiakadni.

Nem akadtunk ki, én legalábbis. Nem voltam rest, ezért megnéztem tegnap kiváncsiságból: rugach 17 üzenetéből kb. 2!! kivételével az Accu Chek készüléket, vagy ujjszúrót dícséri mintegy sablonszöveggel. Semmiféle bővebb infót nem írt sohasem.;)
Amúgy nem fogynak el az oldalak. Vagy igen?:D

Nekem sokáig D-cont mérőm volt,ami legalábbis tapasztalatom szerint elég hamar lemerült,azonkívül sokszor olyan is előfordult vele,hogy pl.a tartójában magától bekapcsolódott,ezzel is fogyasztva az elég rövid életű elemet,amit ráadásul ha lemerült elég nehezen lehetett beszerezni,mert nem volt hozzá a boltban kapható, megfelelő elem. Igaz,hogy valahol a Fehérvári úton van egy szaküzlet ahol kapható,de hát ez nem mindenkinek van könnyen elérhető távolságban.Ami még zavart a Dcont cabrio készülékemben,hogy hamar elállítódott az idő és sokszor mikor mérni akartam a cukrom,valami oknál fogva nem,vagy hülyeséget mért,pl.ha nem elég mennyiségű vércsepp került a teszt csíkra.
Az Accu Chek Activeba,ami nekem van,többek között az a jó,hogy például nem kell állandóan kalibrálni a kódot,hanem egy kód chip segítségével csak bele kell dugni a gépbe és már kész is a beállítás,ezenkívül nem volt olyan,hogy ne mért volna.Nem kellett sose még egyszer megszúrnom az ujjamat ahhoz,hogy végre elegendő mennyiségű vért tudjak tenni a mérőcsíkra,hogy mérni tudjon a készülék. De azt is jónak tartom,hogy be lehet állítani,hogy valamilyen jelzőhangot adjon mikor megadja a mért értéket.Tudom,ez nem annyira fontos,de mégis jó ötletnek tartom.
A problémát főleg abban látom az Accu Chekkel kapcsolatban,hogy sajnos az által,hogy a készülék nincs támogatva,elég drága.De szerencsére legalább a tesztcsíkra van támogatás.

Szerintem ezt hiányoltuk többen is. De én biztosan. Köszi.:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Rugach, elemet a vc mérőbe bármelyik elektronikai boltban kapsz, CR 2032-es gombelemet kell venned. Órásnál ne vegyél, mert 2-3x drágábban árulják, mint boltban. Gyakran használt elem, ezért tényleg szinte mindenhol van.
Ha elfelejtenéd, hogy milyen elem kell, nem gond, ha veled van a vc mérő (márpedig miért ne lenne nálad), mert a hátulján rajta van az elem fajtája.

Ha 1 percen belül kicseréled az elemet, akkor nem "felejti el" a beállított időt. Erre figyelj, mert a következő mérésnél nem fogod észrevenni, hogy nincs dátum, és ha nincs idő beállítva, akkor a memóriában visszanézve nem tudod mikor mértél. A mért értékek ott lesznek, de nem kapcsolódik dátumhoz. Dátum nélkül átlagolni sem tudsz, pedig az is hasznos info az elmúlt időszak méréseiről.
 

cukorfalat

Új tag
Nem akadtunk ki, én legalábbis. Nem voltam rest, ezért megnéztem tegnap kiváncsiságból: rugach 17 üzenetéből kb. 2!! kivételével az Accu Chek készüléket, vagy ujjszúrót dícséri mintegy sablonszöveggel. Semmiféle bővebb infót nem írt sohasem.;)
Amúgy nem fogynak el az oldalak. Vagy igen?:D

Hidd el, én meg nem kötekedni szerettem volna. A megfigyelés helyes, az oldalak nem fogynak el, nem is erre céloztam.
 

rugach

Új tag
Köszönöm.Eddig nem tudtam a típus számát,de már próbáltam venni hozzá szemre,és ez volt a baj,mert rosszat sikerült vennem és hát nem éppen olcsó.
 

cukorfalat

Új tag
Nektek egyébként milyen tapasztalataitok vannak a vércukormérőkről?

Nekem ez az AC Active az első vércukormérőm, és semmi viszonyitási alapom nincsen. De azt tudom, hogy egyszerű kezelni. De hogy hányadik kiadás, meg ilyenek, azt például nem tudom. Szivesen olvasok róla, itt tőletek eddig többet tanultam, mint a használatijából...
 

rugach

Új tag
vércukormérő

Az azt jelenti,hogy naponta csak 3x mérsz vc.t:o
Már megbocsáss! Azt írtam,hogy legalább.Ami azt jelenti nálam,hogy minimum.
De a főétkezéseknél rendkívül fontos mérni,mert különben nem lehet jól beállítani a cukorértéket.
A másik pedig amivel a cukorértékemet szabályozom,hogy ha magas,akkor kevesebbet eszem.Általában két zsemlyét szoktam reggelizni,de ha nagyon magas,akkor csak egyet és délre szépen le is megy normális értékre a vércukrom.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Már megbocsáss! Azt írtam,hogy legalább.Ami azt jelenti nálam,hogy minimum.
De a főétkezéseknél rendkívül fontos mérni,mert különben nem lehet jól beállítani a cukorértéket.
A másik pedig amivel a cukorértékemet szabályozom,hogy ha magas,akkor kevesebbet eszem.Általában két zsemlyét szoktam reggelizni,de ha nagyon magas,akkor csak egyet és délre szépen le is megy normális értékre a vércukrom.
Rugach, ha az eredeti üzenetnél rákattintasz a "beidéz" gombra, akkor tudni lehet, hogy kinek szánod a válaszodat. Mi is így csináljuk, így könnyebben követhető a beszélgetés.
 

tímeácska

Őstag
Rugach, ha az eredeti üzenetnél rákattintasz a "beidéz" gombra, akkor tudni lehet, hogy kinek szánod a válaszodat. Mi is így csináljuk, így könnyebben követhető a beszélgetés.
Rugach!
Utólagos engedelmeddel módosítottam a hozzászólásodat, beídéztem Borka ama írását, amelyikre reagáltál! :cool:
 

borka

Őstag
Már megbocsáss! Azt írtam,hogy legalább.Ami azt jelenti nálam,hogy minimum.
De a főétkezéseknél rendkívül fontos mérni,mert különben nem lehet jól beállítani a cukorértéket.
A másik pedig amivel a cukorértékemet szabályozom,hogy ha magas,akkor kevesebbet eszem.Általában két zsemlyét szoktam reggelizni,de ha nagyon magas,akkor csak egyet és délre szépen le is megy normális értékre a vércukrom.

Szoktad-e étkezés után 1,5-2 óra múlva is megmérni a cukrodat,hogy kontrolálhasd az étkezésed során bevitt Ch mennyiséget?
A másik dolog amit Kata nem írt le ,hogy "cím"rublikát sem kell kitöltened,ha csak nem szeretnél valamit kiemelni.Ennek az oldalnak az a neve,hogy Vércukormérők.

Írod ,hogy zsemlét reggelizel,ez normál fehér lisztből,avagy teljes kiőrlésű lisztből készült-e? Mert nem mindegy.
 

tímeácska

Őstag
Írod ,hogy zsemlét reggelizel,ez normál fehér lisztből,avagy teljes kiőrlésű lisztből készült-e? Mert nem mindegy.

Mátém itthon teljes kiőrlésű pékárukat szokott enni, az oviban régebben pedig "fehér" termékeket! Nem akartam minden áldott nap vinni Neki a reggelit, tízórait, uzsonnát, meg ha az ebéd "megkövetelte" volna (pl. főzelék), akkor még ebédre is a "saját" kenyerét/zsemléjét/kiflijét... Aztán rájöttem, hogy valójában teljesen mindegy volt, a lényeg csak a bólus beadás verziójától függött, azaz, ha sima kenyeret evett, akkor minimális mennyiséggel, de rövidebb időre kellett állítani a bólus beadási idejét, pl. nem a megszokott 30 percre, hanem 15-re kellett időzíteni! Mivel, a teljes kiőrlésű nem "dobja" annyira a cukrot, viszont lassabban szívódik fel, mint a fehér társai! Így, nem az volt a lényeg, hogy mindig teljes kiőrlésűt egyen, hanem az, hogy az inzulinon változtatni kellett! Úgy gondolom, ha Valaki hozzászokik a - mondjuk - csak fehér zsemléhez, akkor azt kell tudnia lereagálni megfelelően az inzulinnal (akár pennel is, a mennyiségen tud változtatni, vagy nem evés előtt, hanem utána adja be, kinek hogyan jó/jobb!) Ezt Mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, és ha működik Nála a dolog, akkor nincs semmi baj!:cool:

Régebben például Mátém rá sem bírt nézni a "színes" kenyérre, nem ette meg... Ez az ovi kezdésekor volt, pedig addig tk. zsemlét evett... :o Nem tuszmákolhattam le a gigáján mégsem, hanem próbáltam (és sikerült is!) máshogy megoldani a dolgot.
Ha már itt tartunk... Elég sok helyen jártunk kórházban, de tk. kenyeret/zsemlét alig 1-2 helyen adtak! Mindenhol a fehéret adták (legtöbb helyen...)!

Viszont tényleg érdemes lenne étkezés utáni cukrokat is mérni - ha nem mérsz, Rugach -!
 

poe

Őstag
Igazad van, de ez nem csak erről szól, szerintem.
Egyrészt egészségesebb a teljeskiőrlésű cucc, másrészt ez a régi "zsemlediéta" sajnos azt jelenti, hogy ennyit tanítottak meg velük a "diétáról", az egészséges táplálkozásról meg semmit. Heti sokszor, napi több étkezésre zsömlét enni nem valami egészséges szerintem.
Illetve te is tudod, hogy pennel bonyolultabb lekövetni a felszívódási görbét.
 
Oldal tetejére