Vércukormérők

misamaci

Aktív tag
Annak idején amikor a 3x3 hónapos insulin tesztet csináltuk,az egyik alkalommal nagyon magasra szökött avc.m.Telefonon tartottuk a kapcsolatot a Dr-nővel,és Ő mondta ,hogy 1 órán bellül igyak meg legalább 1-1,5 l vizet.
Marcsinak is ezt ajánlottam,hogy nem kell rögtön insulinnal korrigálni,mert az hypóhoz vezethet.De ezek szerint a sok víz is.

Mondjuk a teljes képhez hozzátartozik, hogy nekem általában az ebéd utáni vércukrom se nagyon szokott 7,5-8 fölé szaladni, szóval nagyjából erre ittam gyorsan sok vizet. (amíg haza nem értem, nem is éreztem mennyire szomjas vagyok ... utána meg csak ittam, ittam, ittam :))
 

rugach

Új tag
Azt hallottam,hogy a nagyon keresett multiclix ujjbegyszúró sok helyen nem kapható, nem lehet hozzájutni.Egy ismerősöm például Kaposváron szeretett volna venni multiclixet egy patikában,de nem kapott,sőt úgy tűnt neki,hogy az ottani patikus mégcsak nem is hallott róla.
 

misamaci

Aktív tag
Azt hallottam,hogy a nagyon keresett multiclix ujjbegyszúró sok helyen nem kapható, nem lehet hozzájutni.Egy ismerősöm például Kaposváron szeretett volna venni multiclixet egy patikában,de nem kapott,sőt úgy tűnt neki,hogy az ottani patikus mégcsak nem is hallott róla.

Segítek! Itt hallottad http://drinfo.hu/forum/vercukormeres/36-ujjszuro-49.html#post69642
Olvasd el a folytatást is! (Én is Kaposváron vettem, több mint egy hónapja)
 

manocs

Új tag
Nem hallottak róla? :) Amikor annyit dicsértétek én is ráálltam a dologra és megpróbáltam felhajtani egy multiclixet...(azóta meggyógyult a sofclix, szóval most nem kell) aztán jött a pofára esés...:dr_27: nem egy patikában nemhogy nem tudtak a létezéséről, de még azt sem tudták, hogy létezik külön bármilyen ujjszúró, vagy egyáltalán ujjszúró :mad:(igen, tényleg volt ilyen.) Mindenáron mérőt akart eladni nekem a csaj. :D
 

borka

Őstag
Nem hallottak róla? :) Amikor annyit dicsértétek én is ráálltam a dologra és megpróbáltam felhajtani egy multiclixet...(azóta meggyógyult a sofclix, szóval most nem kell) aztán jött a pofára esés...:dr_27: nem egy patikában nemhogy nem tudtak a létezéséről, de még azt sem tudták, hogy létezik külön bármilyen ujjszúró, vagy egyáltalán ujjszúró :mad:(igen, tényleg volt ilyen.) Mindenáron mérőt akart eladni nekem a csaj. :D

Szia , meg gyógyultál ?????????

Sajnos nagyon sok mindent nem tudnak sok helyen,ezért fel kell világosítani őket ,és hogy olvassák a fórumunkat.Szomorú ,hogy ennyire nincsenek képbe,sem az orvosok ,sem a patikusok.Persze tisztelet a kivételnek.
 

manocs

Új tag
igen, mire a szabim véget ért, már jól voltam:mad:
Tapasztalat: ha esetleg bakteriális tüszős garatgyulladásotok lenne, 150-160% al több inzulin kell. 3 napig nem tudtam 10 alá menni..:rolleyes:
 

misamaci

Aktív tag
Nem hallottak róla? :) Amikor annyit dicsértétek én is ráálltam a dologra és megpróbáltam felhajtani egy multiclixet...(azóta meggyógyult a sofclix, szóval most nem kell) aztán jött a pofára esés...:dr_27: nem egy patikában nemhogy nem tudtak a létezéséről, de még azt sem tudták, hogy létezik külön bármilyen ujjszúró, vagy egyáltalán ujjszúró :mad:(igen, tényleg volt ilyen.) Mindenáron mérőt akart eladni nekem a csaj. :D

:D:D ... mondjuk amikor elsőre a számtangépen kereste, akkor nálunk se találta a gyógyszerészcsaj (a bökő már ott röhögött a pulton, ezen a részen már túl voltunk, csak éppen a vonalkód alapján se találta meg a rendszerben) ... aztán kiderült, hogy mégiscsak ott van, csak valami nagyon idióta nevet adtak neki (ujjbegyszúró kitt v. készlet már nem emlékszem pontosan) ... és persze ha csak simán rákeresett a "Multiclix" névre, akkor nem kapott találatot a programtól :mad:
 

misamaci

Aktív tag
Annak idején amikor a 3x3 hónapos insulin tesztet csináltuk,az egyik alkalommal nagyon magasra szökött avc.m.Telefonon tartottuk a kapcsolatot a Dr-nővel,és Ő mondta ,hogy 1 órán bellül igyak meg legalább 1-1,5 l vizet.
Marcsinak is ezt ajánlottam,hogy nem kell rögtön insulinnal korrigálni,mert az hypóhoz vezethet.De ezek szerint a sok víz is.

Ha belegondolsz a magas cukinál is az az első tanács hogy inni, inni, inni.................és így jobban belegondolva ha magas cukinál "kimossa" a folyadék a cukrot a normálnál mért ne tenné ugyanezt????

Ha végiggondoljuk, akkor a hirtelen nagy mennyiségű víznek kettős hatása van.
Egyrészt - kiszáradásnál - pótolja a hiányzó folyadékmennyiséget a szervezetben, de ugyebár ez csak egy bizonyos határon belül lehetséges ...
Másrészt intenzívebb működésre serkenti a veséket ... és mivel a vesék első körben a fölös cukrot kiválasztják a vizeletbe és utána a vesekapuk valamennyit visszatartanak ozmotikus elven ... egyszerűen a nagyobb mennyiségű és hígabb vizelettel több cukor tud távozni, mint annakelőtte.

Szerintem nálam mind a két hatás beindult ... ezért is lehetett ennyire látványos a vízivás hatása. Mondjuk alapjáraton /normális hőmérséklet esetén / nagyjából 3-4 liter vizet fogyasztok naponta, szóval ehhez képest eléggé nagy mennyiséget vittem be egyszerre.
 

rugach

Új tag
vércukorértékek

Sziasztok!
Azt szeretném tudni,hogy vajon a gyulladásos folyamatok nem okoznak-e vércukor emelkedést.
Mert napok óta úgy megy fel hirtelen a cukrom,hogy betartom a diétát,és hirtelen,sokszor 8-9-es reggeli cukoreredmény felmegy délre 14-15 fölé is.Viszont már egy jó ideje beütöttem a vállam és zúzódások vannak rajta.
Nem okozhat-e egy ilyen baleset vércukor emelkedést?
 

misamaci

Aktív tag
A front hatással van a vércukorszint változásra?

Azt megfigyeltem,hogy a nyári nagy meleget nehezen viselem és akkor a cukrom is hajlamosabb arra,hogy felmenjen.

Az időjárási frontok egy csomó élettani folyamatra lehetnek hatással, így pl a vércukorszint alakulására is, ha valaki érzékeny rájuk.

A nagy melegben a magasabb vércukorszintet okozhatja a nem kellő mennyiségű folyadékbevitel is. Ugyanis a vércukorszint szabályozásában fontos szerepe van a veséknek is, viszont ha nincs elegendő folyadék a szervezetben, akkor a vesék hatásfoka is csökken, így több cukor marad a szervezetben.
 

cukorfalat

Új tag
Az időjárási frontok egy csomó élettani folyamatra lehetnek hatással, így pl a vércukorszint alakulására is, ha valaki érzékeny rájuk.

A nagy melegben a magasabb vércukorszintet okozhatja a nem kellő mennyiségű folyadékbevitel is. Ugyanis a vércukorszint szabályozásában fontos szerepe van a veséknek is, viszont ha nincs elegendő folyadék a szervezetben, akkor a vesék hatásfoka is csökken, így több cukor marad a szervezetben.

Köszönöm szépen én is a választ :)
 

macskosz

Új tag
Tisztelettem!
Most akciós a Méry cuki-mérő.Mi a véleményetek róla,havi hány csíkot írnak a 3* inzulinosnak.Nem merem tapasztalatok nélkül becserélni.
Kérem szives tájékoztatásotokat a tapasztalatokról.
Előre is köszönöm! jani.
 
Oldal tetejére