A keresés eredményei

  1. napocska

    Insulinpumpa

    Én innen rendeltem: http://www.friouk.com/ Lehetett bankkártyával fizetni, e-mailben minden kérdésemre azonnal válaszoltak, és hamar megérkeztek a cuccok.
  2. napocska

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Azért írok, mert sikerült nekünk is belefutni egy olyan hányós vírusba, amely kórházzal végződött. Eddig a hányásokkal meg tudtunk birkózni, de ez most valami különösen makacs eset lehetett, és iszonyú gyorsan romlott. Előző este, lefekvéskor még 6-7 volt a cukor, éjfélkor 13...
  3. napocska

    mindenkinek

    Köszi! Lehet, ezt a One Touch Minit én is megpróbálom. (Mi nem kaptunk semmit, még infót sem, hogy lehetne :-()
  4. napocska

    mindenkinek

    Sziasztok! Csak a kíváncsiság kedvéért :-) Kapott valaki cukormérőt ingyenesen? Ezen a linken olvastam, hogy a D-Cont ajándék cukormérőket adományozott a hazai gyermekdiabetológiai szakellátóhelyeket támogató alapítványoknak...
  5. napocska

    A mai napom apró öröme...

    Én is örülök, hogy örültök :-)
  6. napocska

    Szólánc

    sünike?
  7. napocska

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    azúrkék
  8. napocska

    Cukorbeteg gyermek

    Én Pestlőrincen lakom.
  9. napocska

    A mai napom apró öröme...

    A HbA1C-je Daninak 5,4 lett!! :hurra:
  10. napocska

    Technikai kérdések

    Nekem is 8.0
  11. napocska

    mindenkinek

    De, persze, figyelembe lett véve. Nincs nagy para, csak bosszant az, hogy miért lefelé kerekítenek? Miért nem alapból 31 nappal számolnak, és akkor máris kiderülne, hogy bizony kell a negyedik ampulla is. Egyébként, ha az adott hónapban úgy látom, hogy van otthon bőven, akkor arra a hónapra nem...
  12. napocska

    Technikai kérdések

    Nekem csak Firefoxon jön be, Exploreren nem. Lehet, hogy elavult az Explorerem...
  13. napocska

    mindenkinek

    És sajnos sokszor elmegy a légtelenítéssel is egy pár egység, vagy tartálycserekor. Elhiszem, hogy drága, és spórolni akarnak vele, de én azt gondolom, hogy nem ezen kellene elkezdeni spórolni.
  14. napocska

    mindenkinek

    Mi is egy doboz (5 patronos kiszerelés) inzulint szoktunk egy hónapra kapni. Most azonban, már csak a 10 ampullás kiszerelés van, így hát 3 ampullát kaptunk. A receptre az van írva, hogy napi 30 egységet fogyaszt Dani, így egy 30 napos hónapra elég is. De a 31 napos hónapban, egy napig nem ad be...
  15. napocska

    Hamis, egészségtelen, és jó minőségű élelmiszerek megismerésére

    Én is arra gondoltam, hogy a keményítő és a dextróz mellett, amelyek csak 2,5 g CH-t tartalmaznak, tehát elvileg nem okozhatnának 6-7 egység vércukor emelkedést, a különféle adalékanyagok a ludasak. Nem vagyok egy táplálkozástan guru, de úgy képzelem, hogy valamelyik elősegítheti, ill...
  16. napocska

    Hamis, egészségtelen, és jó minőségű élelmiszerek megismerésére

    Nem vettem eddig észre, ill. egyszer már voltunk így, amikor szintén virslit evett, de akkor azt gondoltam, hogy nincs összefüggés a két dolog közt. Hát, akkor ezentúl ezt is számolni fogom, valamennyi szénhidrátnak. Majd kitapasztalom, hogy mennyi legyen.
  17. napocska

    Hamis, egészségtelen, és jó minőségű élelmiszerek megismerésére

    Apropó, virsli. Szerintetek lehetséges, hogy a frankfurti virsli tartalmaz vércukor emelő anyagokat? Tegnap este Dani mért vacsi után 2 órával egy 7-es körüli jó értéket, majd később evett egy pár virslit kenyér nélkül, szó szerint két csöpp ketchuppal. Lefekvés után meg kb. egy órával jön...
  18. napocska

    Influenza elleni védőoltás

    Ez a lényeg! :-)
  19. napocska

    Influenza elleni védőoltás

    Mi sem adattuk be az előző télen sem, és most sem fogjuk. Tavaly egyikünk sem kapta el, remélem most is megússzuk.
  20. napocska

    A mai napom apró öröme...

    Örülök, hogy Nálatok is zajlik az élet :-)
  21. napocska

    A mai napom apró öröme...

    Hát ilyen galamb hozzánk is repült :-)! És még egy micimackó is segített neki, hogy meg ne szakadjon a nagy cipekedésben! Nagyon köszönjük mi is :-). :hurra:
  22. napocska

    Ünnepeljünk!

    Isten éltesse a nagylányt sokáig! Dani pedig ma 10 éves :-)
  23. napocska

    Hamis, egészségtelen, és jó minőségű élelmiszerek megismerésére

    Szomorúan olvastam ezt a pangasiusról szóló cikket: http://ketesaruk.hu/elelmiszer-biztonsag_fogyasztovedelem/hogyan-lett-gyanus-a-pangasius
  24. napocska

    Insulinpumpa

    Nekem kifejezetten úgy rémlik, hogy valami evésről is szó volt... vagy csak éhes vagyok? :-)
  25. napocska

    Insulinpumpa

    Nekünk sem működött az, amikor használtuk a bólus varázslót, és kiírta, hogy mennyi az aktív inzulin, és emiatt kevesebbet adtunk be, ha három órán belül evett Dani még valamit. Nem adódott össze az inzulin, hanem felment a cukor. Azóta függetlenül attól, mennyi aktív inzulin van a korábbi...
  26. napocska

    Vércukormérők

    Nekem a Méryben az nem tetszett, hogy nem lehetett látni, hogy mennyi vért szívott fel -eleget,vagy túl keveset-, és szerintem ebből adódott a pontatlansága (nekem nagyon mást mért, mint a kontroll mérő, és pont volt lehetőségünk a laborral is összehasonlítani, és ott is nagy volt az eltérés)...
  27. napocska

    Vércukormérők

    Nekünk akkor írta az accu chek hogy E7, amikor a monitor előtt mértünk.
  28. napocska

    Insulinpumpa

    :hurra::hurra::hurra:
  29. napocska

    Technikai kérdések

    Szerintem senki sem tud belépni az új fórumra, nekem sem sikerült egykönnyen. A facebook-on keresztül mondjuk sikerült azonnal :-)
  30. napocska

    Vércukor érték HbA1c

    Most tudtuk meg, hogy az augusztusi vérvételkor a HbA1c eredménye 5,8 lett :-)
Oldal tetejére