A keresés eredményei

  1. erika74

    Cukorbeteg gyermek

    Örülök hogy sikerült találkozni a doktornővel, és hogy Balázs igyekszik. Reméljük így is marad.
  2. erika74

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Elek! Higgye el, nem Balázs cukra a legrosszabb. Ismerek hasonló korú fiatalokat, akik napokig nem mérik a cukrukat, ha egy-egy találkozás alkalmával megmérték az unszolásunkra, bizony szinte mindig 20 fölött volt. A rendelésen is sok olyan gyerekkel találkoztam, akinek jócskán 10 fölött...
  3. erika74

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Elek! A lányom, Réka, Balázs fia egyik barátja. Gyakran találkozom én is Balázzsal. A viselkedés szokásos kamasz viselkedés, hidd el. Az édesanyja mindent megtesz érte, ennél jobb kezekben nem lehet. Réka többször volt a Zsuzsa által tartott táborokban, együtt jártunk csoportos...
  4. erika74

    Vércukormérők

    Sziasztok! Nekünk is nagyon durván felül-mér az Optimumhoz képest, aminél már épp kezdtük megszokni a plazma-kalibrációs rendszert. Most az agyamat próbálom átszoktatni (meg a pumpa vc céltartományát), hogy a 8-as cukor még ok, de bizony az 5 már alacsony. Mivel sajnos kiváltottam a 3 havi...
  5. erika74

    Cukorbeteg gyermek

    Mindenképpen megkérdezem. Most a telefonban annyit kérdezett az orvos, hogy nem volt-e nagyon intenzív mozgás/megerőltetés az első labornál. Gondolom akkor ez is előidézheti. De azt határozottan állította, hogy nem a diabtól van. Viszont a kontroll után egyértelműen azt mondta, hogy nem lehetne...
  6. erika74

    Cukorbeteg gyermek

    Szia Kata! Köszi a cikket. Képzeld, már meg is van a kontroll :) Fehérje egyáltalán nem volt a vizeletben, az éjjeli microalbumin is normális (5), csak a nappali magasabb mint a normális, 50. Azért ez így sokkal jobban hangzik, mint az előző. Persze lesz még egy kontroll kb. 1 hónap múlva, de...
  7. erika74

    Cukorbeteg gyermek

    Szia Kata! Igen, én is gondoltam rá, hogy jó hogy legalább évente elvégzik a vizsgálatot. Nem igazán hibáztatom magamat, csak nagyon csalódott vagyok. Eddig mindig azt hallgattam az orvostól, hogy ne legyek elégedetlen, ennél jobbat nem tudunk elérni egy serdülőkorban lévő kislánynál. És a...
  8. erika74

    Cukorbeteg gyermek

    Én is mindenhol azt olvastam, hogy később alakulnak ki a szövődmények. Nincs, nem volt semmi más betegsége. Legalábbis nem tudunk róla. Már elkezdtük gyűjteni a következő adagot a vizsgálathoz, most külön az éjszakai és a nappali vizeletet. Meglátjuk, mit találnak ki. Köszi a drukkolást és az...
  9. erika74

    Cukorbeteg gyermek

    Szövődmények Sziasztok! Kislányomnak nagyon magas lett a microalbumin értéke (150). A vizsgálatot meg fogják ismételni, de tavaly is határértéken volt (30 körül), szóval nem vagyok optimista. Réka 3 éve cukros, minden HgA1c értéke 6-6.5% között volt. Tartósan (több órán keresztül) nagyon...
  10. erika74

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Kislányomnak is rengetegszer elgörbült a kanül (Quick Set). Egyetlen megoldást találtunk: ferde szerelék (Silhouette). Javaslom, hogy próbáljátok ki, ha még nem tettétek. És nekünk a jvasolt 0,7 fix feltöltés helyett 1,0 vált be, különben meglódul a cukra.
  11. erika74

    Insulinpumpa

    Nem, sőt! Nekünk az egyenessel volt mindig bajunk. De ha netán nagyon bevérzik, akkor egyből cserélünk, nem kockáztatunk. Ha csak a cső mellett jön egy pici vér, akkor hagyjuk.
  12. erika74

    Insulinpumpa

    Szia! Az én kislányom 12 éves, már önállóan intézi a szerelékkel kapcsolatos dolgokat. Ő sem szereti a Quick Setet, Silouettet használ szinte mindig. (Mi azért választottuk ezt, mert Réka nagyon vékony, és az egyenes tű rendszeresen megtört.) Sokkal egyszerűbb, csak be kell pattintani, nem kell...
  13. erika74

    Közgyógyellátási igazolvány

    Sziasztok! Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólást, megnyugodtam, hogy nem rontották el. Eddig nem használtuk ki az egyéni gyógyszerkeretet, mindig azt láttam a blokkon, hogy van 30 ezer Ft körüli összeg rajta. Szerencsére az inzulinon kívül nem nagyon van másra szükség. (Egyébként a...
  14. erika74

    Közgyógyellátási igazolvány

    Szia! Köszi a gyors választ. Ha ez így van, mit jelent az egyéni gyógyszerkeret? Nem lehet, hogy valamelyik orvos (diab vagy házi) kihagyta a csíkokat?
  15. erika74

    Közgyógyellátási igazolvány

    Sziasztok! Közgyógy kártyával kapcsolatban lenne kérdésem. Réka lányom 12 éves, alanyi jogon jár neki a közgyógy ellátás. Nemrég lejárt a régi, és beadtam az összes szükséges papírt a hosszabbításhoz. Tegnap katam kaptam meg a határozatot, hogy az egyéni gyógyszekeret havi összege 2195 Ft...
  16. erika74

    Insulinpumpa

    Szia Umbra! Ki az orvosotok? Ha gondolod, privátban is küldheted. Rékával a Bethesdában voltunk a legeljén, még a penes időben. A kórházból csak úgy engedtek el, hogy az orvos "levizsgáztatott". Pénteken mentünk haza, következő kedden és pénteken vissza kellett mennem a naplóval. Utána még 3...
  17. erika74

    Insulinpumpa

    Bocs, nem volt egyértelmű. 13g CH-hoz 1E inzulin a bólus varázsló beállítása. Lehetséges, hogy ezen az arányon is módosítani kell, ha változik a kaja ch mennyisége? Réka borzasztóan keveset eszik, 180g CH lenne napi cél, de 150 körül fogyaszt csak. Elég sovány, és mostanában próbálok többet és...
  18. erika74

    Insulinpumpa

    Szia Kata! Nagyon köszönöm a válaszod. Tudom, hogy egyszerre csak egy helyen szabad belenyúlni, de nem vagyok sajnos elég türelmes. Tegnap vacsorára nem evett Réka szénhidrátot, és gyönyörű volt a cukra (5,8 - 6,1 - 5,9). Szóval a bázis jónak tűnik. Milyen arányban adjam a bólust, miért...
  19. erika74

    Insulinpumpa

    Köszi a választ. Sajnos mindennapos ez a probléma. Éjfél körül korrigálok, 1-1,2E, és így reggelre normális lesz a cukra. Mivel nayon türelmetlen típus vagyok, mindog korrigálok egyből :( Tegnap állítottam a bóluson és a bázison is, 14g ch helyett 12-höz kapott 1 E inzulint. A bázist 0,05-tel...
  20. erika74

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Megint segítséget szeretnék kérni, hátha van valami jó ötletetek, hogy tudnám Réka cukrát kordában tartani. Az egyetlen működő dolog a nagyon intenzív mozgás vacsora előtt, de az sajnos nem oldható meg a hétköznapokban. Reggel is megugrik a cukra, pedig tejet nem kap, de az csak...
  21. erika74

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Én is a túlkorrigálás mestere vagyok. :( Mi is szenvedtünk tegnap Rékával rendesen. Ebéd előtt 6.5 volt a cukra, de 4-kor csak 3.4. Evett, szögletes bólust kapott hozzá, erre vacsi előtt 12-t mért. Korrekció, vacsora, irány a doki influenza oltásra, és mire hazaértünk, 3.2. Ilyenkor...
  22. erika74

    Insulinpumpa

    Neked is köszönöm, megerősítettél, hogy kipróbáljuk. Mi a La Roche Posay Cicaplast krémet használjuk, szerintem nagyon jó. Erika
  23. erika74

    Insulinpumpa

    Nagyon köszönöm a válaszod, holnap kipróbáljuk, ha Réka is úgy akarja. Szenzort szoktunk a karjába tenni, de annak nincs madzagja. Erika
  24. erika74

    Insulinpumpa

    Szerelék csere Sziasztok! Bocs mindenkitől, hogy csak akkor írok, ha kérdésem van. Elég sokat szenvedünk a szerelék cséjével. Medtronic pumpája van Rékának, és ferde szereléket használ, mert nagyon vékony, és az egyenes sokszor elgörbült a belövésnél. Gondolom nincs elég zsírszövete...
  25. erika74

    Insulinpumpa

    Annyi kérdést tettetek fel! Megpróbálok mindre válszolni. Réka is a tortilla chipset eszi, nem dobja meg a cukrát, a Tesco light változat nem túl sós, és mindenféle mártás nélkül eszi. A Norbi müzli szeletet a Cerbona gyártja, és fruktózzal készül. Ha jól tudom, csak ennyiben különbözik a...
  26. erika74

    Insulinpumpa

    Köszi, igyekszünk. :oops: A doki szerint túlzásba is visszük. Fagyit Réka is szokott enni, meg gyümölcslevest is. Bár amikor megkapta a pumpát, külön rákérdeztem a dietetikusnál, hogy akkor ugye most már ehet több gyümölcsöt? Azt mondta, hogy gyümölcsből a napi 20-30g CH-nál többre nincs...
  27. erika74

    Insulinpumpa

    Szia Laci! Nem volt éhes egyáltán, Katának írtam, hogy nem esett le a cukra, hála a rengeteg kajának. Te milyen müzlit szoktál enni? Réka a Cerbonát szereti, általában azt veszünk. Köszi a tippet a banánra. Ritkán szokott enni, a dietetikus tilitólistára helyezte. De ha nem jön be a gyümölcslé...
  28. erika74

    Insulinpumpa

    Nem volt alacsony a cukra, 6 körül volt egész idő alatt, ezért nem gondolom, hogy a tartakékokhoz kellett nyúlni. Szőlőcukrot kapott és kekszet is vagy szendvicset is, vagy Cerbona szeletet. Most is normális a cukra, éjjel 1 körül kapott 5 g CH-ot, reggel 6,5-tel ébredt. Azóta is stabil...
  29. erika74

    Insulinpumpa

    Nem, de ki fogjuk próbálni. A gyümölcslével együtt. :) MAjd beszámolok az eredményről.
  30. erika74

    Insulinpumpa

    Réka 1,5 éve cukros, talán van még saját inzulinja.
Oldal tetejére