Legutóbbi tartalom: edit67

  1. E

    Insulinpumpa

    Nekünk is jobban bevált a 45 fokos kanül de nekem is sokáig nem engedte használni a gyerek aztán miután nekem is hasonló problémáim voltak (igen magas cukor értékek! bár a kanül nem mindig hajlott el de annak ellenére a vc. magasak voltak!) "bekeményítettem" :) és kipróbáltuk a 45 fokost, sokkal...
  2. E

    mindenkinek

  3. E

    Vércukormérők

    Nemrég kaptunk ajándékba egy one touch select mini- mérőt a gyerekemnek, nagyon megtetszett (szép kék és jó a tartója) ezért rögtön ki is próbáltuk. Nagyon meglepett az eredmény mert egyszerre mértünk az eddig használatos Méry mérővel. Az one touch select mini 4.1 et mért míg ugyanakkor a méry...
  4. E

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Kitöltöttem bár nekem a gyermekem a cukorbeteg de az ő nevében tettem hátha segít ez is neked!
  5. E

    Insulinpumpa

    Gratulálok én is nektek én is nagyon reménykedem benne, hogy a mostani kontrolunk jobb lesz. Volt 8.2 azután 8.1 most nagyon bízom abban hogy nyolc alá megyünk végre!! Bár nekünk is voltak olyan napok amikor 10-13 alá nem ment a vc.-ra a gyerkőcnek. Szóval: Gratula!!:)
  6. E

    Insulinpumpa

    Szia Kriszti! Ilyen problémával én az elmúlt pár hét alatt kétszer is találkoztam! Azt gondoltam én rontottam el valamit és nagyon meg is ijedtem mert másodszorra már akár hányszor próbáltam újra tölteni a vezetéket mindig azt írta ki "NINCS INZULIN BEADÁS" nagyon meglepődtem végül teljesen...
  7. E

    mindenkinek

    Miért kérded? Régen Békéscsabán rendelt és akkor nagyon kedvelték de ha bővebbet szeretnél tudni akkor illetékest is kérdezhetek aki személyesen ismerte!! Én ugy emlékszem vele minden rendben volt, szerették..
  8. E

    Közgyógyellátási igazolvány

    Jó ez a fórum!! Eszembe nem jutott volna, hogy közgyógyra glukonont is lehet iratni. Köszi a tippet! Persze ez a mi Dr. nő-nek majd okoz némi fejtörést a felírása (főleg az asszisztensnek!!) mert ott minden nehézkesen megy. Ők ilyet mért nem mondanak...(mert halvány lila fogalmuk sincs!!) A D...
  9. E

    Insulinpumpa

    Megtettük!! Köszi!!:dr_24: Az eredményt nagyon reméljük...
  10. E

    Insulinpumpa

    végre valaki azért még mellettünk is áll talán!! Érdekes, hogy az alkoholistáknak a gyógyszerükre a támogatást akkor sem vonják meg, ha újra inni kezdenek nekik jár....minden. Siralmas ez az egész rendelet úgy ahogy van:mad:
  11. E

    Insulinpumpa

    Szia! A kanült mi olyan helyre szúrtuk ha tudtuk, hogy strandolás lesz, hogy azt fedje a fürdőruha így nekünk még nem ázott le, igaz ezek még csak 1-vagy másfél órás fürdőzések voltak. A hosszabb egész napos strandolások még előttünk állnak! Majd kiderül mindenesetre viszünk pót kanült...
  12. E

    Insulinpumpa

    Szia Lizzi! De mi Medtronicosok nem csak medtronicos szereléket írathatunk fel kedvezményesen?? Egyébként ez a INSET II szerelék milyen fajta?
  13. E

    Insulinpumpa

    Ja most jut eszembe lehet, hogy a nyuszis is Energizer de akkor ehet, hogy a pumpa a különbség tényleg!!:o
  14. E

    Insulinpumpa

    Szia Gyöngyös! Mi Energizer (remélem jól írtam) elemet használunk és több hétig bírja!! De általában közel 1 hónapig és akkor sem merül le teljesen de akkor már csak két "pálca" van rajta.(Elem kijelzésen)! Igaz mi Medtronic pumpát használunk de ha én nézem én mindig bekapcsolom rajta a...
  15. E

    CH - számláló segítség

    Szia! Azt nem tudom, hogy a mekibe mekkora adagot adnak (súlyra), de mi amikor cukorbetegek lettünk és itthon nagy gőzerővel próbáltunk mindent kiszámolni akkor csináltunk egy sült krumpli szénhidrát mérést vagyis lemértük a nyers krumplit meg a sültet és így számoltuk ki akkor nekem az jött ki...
Oldal tetejére