A keresés eredményei

  1. E

    Insulinpumpa

    Nekünk is jobban bevált a 45 fokos kanül de nekem is sokáig nem engedte használni a gyerek aztán miután nekem is hasonló problémáim voltak (igen magas cukor értékek! bár a kanül nem mindig hajlott el de annak ellenére a vc. magasak voltak!) "bekeményítettem" :) és kipróbáltuk a 45 fokost, sokkal...
  2. E

    mindenkinek

  3. E

    Vércukormérők

    Nemrég kaptunk ajándékba egy one touch select mini- mérőt a gyerekemnek, nagyon megtetszett (szép kék és jó a tartója) ezért rögtön ki is próbáltuk. Nagyon meglepett az eredmény mert egyszerre mértünk az eddig használatos Méry mérővel. Az one touch select mini 4.1 et mért míg ugyanakkor a méry...
  4. E

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Kitöltöttem bár nekem a gyermekem a cukorbeteg de az ő nevében tettem hátha segít ez is neked!
  5. E

    Insulinpumpa

    Gratulálok én is nektek én is nagyon reménykedem benne, hogy a mostani kontrolunk jobb lesz. Volt 8.2 azután 8.1 most nagyon bízom abban hogy nyolc alá megyünk végre!! Bár nekünk is voltak olyan napok amikor 10-13 alá nem ment a vc.-ra a gyerkőcnek. Szóval: Gratula!!:)
  6. E

    Insulinpumpa

    Szia Kriszti! Ilyen problémával én az elmúlt pár hét alatt kétszer is találkoztam! Azt gondoltam én rontottam el valamit és nagyon meg is ijedtem mert másodszorra már akár hányszor próbáltam újra tölteni a vezetéket mindig azt írta ki "NINCS INZULIN BEADÁS" nagyon meglepődtem végül teljesen...
  7. E

    mindenkinek

    Miért kérded? Régen Békéscsabán rendelt és akkor nagyon kedvelték de ha bővebbet szeretnél tudni akkor illetékest is kérdezhetek aki személyesen ismerte!! Én ugy emlékszem vele minden rendben volt, szerették..
  8. E

    Közgyógyellátási igazolvány

    Jó ez a fórum!! Eszembe nem jutott volna, hogy közgyógyra glukonont is lehet iratni. Köszi a tippet! Persze ez a mi Dr. nő-nek majd okoz némi fejtörést a felírása (főleg az asszisztensnek!!) mert ott minden nehézkesen megy. Ők ilyet mért nem mondanak...(mert halvány lila fogalmuk sincs!!) A D...
  9. E

    Insulinpumpa

    Megtettük!! Köszi!!:dr_24: Az eredményt nagyon reméljük...
  10. E

    Insulinpumpa

    végre valaki azért még mellettünk is áll talán!! Érdekes, hogy az alkoholistáknak a gyógyszerükre a támogatást akkor sem vonják meg, ha újra inni kezdenek nekik jár....minden. Siralmas ez az egész rendelet úgy ahogy van:mad:
  11. E

    Insulinpumpa

    Szia! A kanült mi olyan helyre szúrtuk ha tudtuk, hogy strandolás lesz, hogy azt fedje a fürdőruha így nekünk még nem ázott le, igaz ezek még csak 1-vagy másfél órás fürdőzések voltak. A hosszabb egész napos strandolások még előttünk állnak! Majd kiderül mindenesetre viszünk pót kanült...
  12. E

    Insulinpumpa

    Szia Lizzi! De mi Medtronicosok nem csak medtronicos szereléket írathatunk fel kedvezményesen?? Egyébként ez a INSET II szerelék milyen fajta?
  13. E

    Insulinpumpa

    Ja most jut eszembe lehet, hogy a nyuszis is Energizer de akkor ehet, hogy a pumpa a különbség tényleg!!:o
  14. E

    Insulinpumpa

    Szia Gyöngyös! Mi Energizer (remélem jól írtam) elemet használunk és több hétig bírja!! De általában közel 1 hónapig és akkor sem merül le teljesen de akkor már csak két "pálca" van rajta.(Elem kijelzésen)! Igaz mi Medtronic pumpát használunk de ha én nézem én mindig bekapcsolom rajta a...
  15. E

    CH - számláló segítség

    Szia! Azt nem tudom, hogy a mekibe mekkora adagot adnak (súlyra), de mi amikor cukorbetegek lettünk és itthon nagy gőzerővel próbáltunk mindent kiszámolni akkor csináltunk egy sült krumpli szénhidrát mérést vagyis lemértük a nyers krumplit meg a sültet és így számoltuk ki akkor nekem az jött ki...
  16. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves Lindzi!! Nagyon régen nem hallottunk felőletek és nagyon "kíváncsi lennék, hogy vagytok mi történik veletek!!! Ha néha olvasod a fórumot írj!! Köszi!
  17. E

    Vércukormérők

    Sziasztok! nem tudom még mennyire jó ez az új vc.mérő de az biztos, hogy ha valaki csak azért akarja mert kicsi a mérete (ami szerintem tényleg előny!!) akkor én most ez miatt rendeltem meg a méry minit ami árban sokkal kedvezőbb 3.900.- Ft. Lehet, hogy kevesebb adatot tud tárolni a...
  18. E

    Vércukormérők

    feltétlen jelezd, hol nézhetjük meg a filmet, nagyon kíváncsivá tettél, jó értelemben....igazán addig is gratulálok a fiadnak és nektek!!
  19. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    edit, hozzád intéznék még 1-2 szót Békéscsaba kapcsán: a te gyerkőcödet ki kezeli ott? A kórházba jártok vele vagy van esetleg centrum? Azért kérdezem ezeket, mert a megyében éltem/dolgoztam 5,5 évig és engem anno a Gyimesi Doktor úr kezelt évekig a Réthyben...Azóta is meleg szívvel és...
  20. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia Lindzi! Üdvözöllek én is ezen a jó és hasznos fórumon. Sajnos nem öröm, hogy itt vagyunk de tényleg nagyon sok hasznos és érdekes infóhoz jutunk . Hallottunk már erről a vezeték nélküli pumpáról mi is. Nagyon vártuk volna, hogy nálunk is elérhető legyen mi ugy gondoltuk akkor lesz a...
  21. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia Lindzi! Üdvözöllek én is ezen a jó és hasznos fórumon. Sajnos nem öröm, hogy itt vagyunk de tényleg nagyon sok hasznos és érdekes infóhoz jutunk . Hallottunk már erről a vezeték nélküli pumpáról mi is. Nagyon vártuk volna, hogy nálunk is elérhető legyen mi ugy gondoltuk akkor lesz a...
  22. E

    Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

    szia Tubi! A doktor úr mit mondott erről szerinte belátható időn belül használatra is bocsátják vagy még évtizedekig csak kisérlet alatt áll. Bocsi a pesszimizmusomért pedig nagyon szeretném ha közel lenne a megoldás.... Azért köszi az infót!!:cool:
  23. E

    Vércukor érték HbA1c

    Sajnos minálunk ugyan ez a helyzet nincs séma miszerint jó lenne ugyanaz egyik nap-éjjel jó másnap az már teljesen rossz... Szerda éjszaka pl. azon küzdöttem, hogy ne essen le a cukra mert "véletlen" teljesen jó tartományban volt. és mivel magas az éjszakai bázis így azt visszább vettem de még...
  24. E

    mindenkinek

    Mindenesetre én azért azt gondolom ha ezzel még élhetőbb lenne a gyerekeink (vagy önmagunk) élete ők nagyon valószínűleg kiprópálnák ezt ha már elérhető lenne végre és akkor majd ők eldöntik tetszik nekik vagy nem. Addig is csak arra tudok gondolni -lehet önző módon,- hogy az ami...
  25. E

    Insulinpumpa

    Szia Kriszta! Hát ezektől az apró "bibiKtől" eltekintve jól vagyunk bár a cukraink eléggé változóak még mindig de talán most egy kicsit stabilabbak (ma estét kivéve- de ma valószínű többet evett és nem találtuk el a bólus adagot illetve ma szinte biztos, hogy kikelet volna próbálni a szögletes...
  26. E

    Insulinpumpa

    Kedves Sándor! Ha még lehetséges szeretnék én is vásárolni ilyen vízhatlan tokot. Kérlek itt írd meg tudsz-e küldeni nekem is.(Sajnos az emai-jeimet egyenlőre nem tudom megnyitni!) Telefonon tudnálak felhívni ha lehetséges. Köszönettel!!
  27. E

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Kérdezni szeretném, hogy ti aki Medtronicos pumpát használtok, jártatok-e már ugy, hogy nem lehetett a pumpát visszacsatlakoztatni a kanülre? Mi mostanában nem is egyszer jártunk ugy, hogy nem tudtam visszatenni. Volt amikor már belövés után közvetlenül de tegnap a fürdéshez vette le...
  28. E

    Insulinpumpa

    Kedves Borka Mostanában nem tudta nagyon ide figyelni de azt szeretném kérdezni, hogy ezzel a vizhatlan pumpa tokkal lehet fürdőben fürdeni vagy csak zuhanyzáshoz való? Bocsi ha butaságot kérdeztem:dr_24:. Üdv.: Edit
  29. E

    Insulinpumpa

    Szia! Nem használjuk még mi sem a többit csak a normál bólust. Nekünk is azt javasolták, hogy még ne próbáljunk mást. Pedig tényleg én is észrevettem ha pl. pizzát készítek az sokkal később emeli meg a cukorját ha jól értelmezem ekkor lenne jó az elnyújtott bólust használni (szögletes). Nektek...
  30. E

    Insulinpumpa

    Szia Remka! Mi is másodikosok vagyunk! Ti, hogy oldjátok meg a suliba az ebédet? Hordtok,visztek vagy nálatok van diabos ebéd? Levi nekem ottani ebédet eszi kapunk általában előre étlapot és látjuk ha olyan az ebéd akkor viszünk mást vagy megbeszéljük mennyi egységet nyomjon hozzá. Ott egyébkét...
Oldal tetejére