Cukorbeteg gondozó/gondozás

Zsu77

Új tag
(Kata,pont tegnap beszélgettünk a hipo-rendezés és somi párosról.)
Na,ma ezt találtam,erről mi a véleményetek?

"Amit Ch ír a Somogyi hatás, az sajna a hajnali 2.8 as értéknél nagyon is számottevő, és ezt rendbetenni aznap egy művészet. Az a tapasztalatom, mert régebben én is beleestem, megha nem figyelek néha előfordulhaz, hogy semmi más nem jó a gyors visszaállításra csak a szőlőcukor. Elmondom miért, az ember kutyául van mert alacsony és kitöri a frász, ha ilyenkor bármi édességet keksz vagy valami édesipari készítményt, ne úgy legyen de esetleg kenyérfélét eszünk, hogy elérjuk a "jóérzés" szintjét ebből hülyére kell magunkat zabálni , és miután már magasabba vc szint jól is vagyunk, de aztán a bentlévő ch emeli még jóval a kelleténél vc értékünket. Tehát sokszor emberi tudatlanság a végeredmény, nem is annyira a Somogyi hatás.Ezért biztonsággal és stabilabb eredmények elérése érdekében alacsony, vc tehát hypo rendbehozatala csakis szőlőcukor és kevéske másodlagos szénhidrát pl egy alma elfogyasztása az indokolt."
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ja, Gyurcsáné Ili (dietetikus) is ezt írja a könyvében, és mondja is, hogy kevés szőlőcukorral gyorsan, aztán valamilyen keményítő tartalmú CH-val tartósan stabilizálni kell a cukit. Így talán nem olyan kifejezett a somogyi.
Ha csak szőlőcuki megy be, akkor nagyobb a valószínűsége egy újabb hiponak. Ha meg sok a szőlőcuki, akkor meg elszáll a cuki, mint a győzelmi lobogó.
(nekem így is el szokott szállni, de néha jól megfogom)
 

Zsu77

Új tag
Ja,pont ezt beszéltük tegnap.Én a prof.könyvben 2szem cukit és valami "normális" ch elfogyasztását olvastam.De ami igaz,az igaz: a közérzet nehezebben rendezhető,mint a cuki,szóval tudni valamit,meg érezni valahogyan magunkat,az sokszor két külön téma.Türelmet nehéz olyankor gyakorolni,amikor pont az hiányzik gőzerővel...:?
 

rgyörgy

Új tag
Szerintem a Somogyi hatás akkor lép fel, mikor gyorsan akarjuk helyrehozni a vc értéket és pánikszerűen, gyorsan falatozunk. Háát, ilyenkor nekem is olyan ehetnékem van, volt. Leállítottam magam. Mindig van a zsebemben két szem mokkacukor. A tüneteket már ismerem, ha kel/nagyon ritkán/ egy szem mokkát a nyelvem alatt elolvasztok, hagyom, mert innét szívódik fel leggyorsabban. Pár falatot eszem, de nem édeset. Így 5,5 fölé nem megy a vc-m. Eleinte két szem mokkát lenyeltem, meg ettem rendesen, és azzal szépen fel lehetett vinni a vc-t.
Ebben a témában van különbség, az egyes és kettes diab között?<o>

</o> <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o><o>
</o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szerintem a Somogyi hatás akkor lép fel, mikor gyorsan akarjuk helyrehozni a vc értéket és pánikszerűen, gyorsan falatozunk. Háát, ilyenkor nekem is olyan ehetnékem van, volt. Leállítottam magam. Mindig van a zsebemben két szem mokkacukor. A tüneteket már ismerem, ha kel/nagyon ritkán/ egy szem mokkát a nyelvem alatt elolvasztok, hagyom, mert innét szívódik fel leggyorsabban. Pár falatot eszem, de nem édeset. Így 5,5 fölé nem megy a vc-m. Eleinte két szem mokkát lenyeltem, meg ettem rendesen, és azzal szépen fel lehetett vinni a vc-t.
Ebben a témában van különbség, az egyes és kettes diab között?<o></o><!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o><o>
</o>
Hát nekem azért nem ilyen egyszerű a dolog, mert nagyon sokfélék a hipóim. Van, hogy nem is eszem sokat a hipora, de valami miatt erőteljesebben hat a növekedési hormon, és ilyenkor amíg a hormon hat, addig megy fel a cukor, és nem is lehet megfogni. Sőt, inzulinnal is csak óvatosan szabad "megfogni" mert könnyen a következő hipot idézzük elő vele.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Növény, kérted tegnap, hogy mondjam el, hogy sikerült a tegnapi hipokor evett cézár salihoz kiszámolni az inzulint.
Szuper volt, bár mindig így sikerülne. Kaja után 8,6 körül, lefekvés 7,1 éjszaka 4,7 reggel ébredés 5,7.
Ilyet akarok magamnak mindig.
 

Zsu77

Új tag
Szerintem a Somogyi hatás akkor lép fel, mikor gyorsan akarjuk helyrehozni a vc értéket és pánikszerűen, gyorsan falatozunk. Háát, ilyenkor nekem is olyan ehetnékem van, volt. Leállítottam magam. Mindig van a zsebemben két szem mokkacukor. A tüneteket már ismerem, ha kel/nagyon ritkán/ egy szem mokkát a nyelvem alatt elolvasztok, hagyom, mert innét szívódik fel leggyorsabban. Pár falatot eszem, de nem édeset. Így 5,5 fölé nem megy a vc-m. Eleinte két szem mokkát lenyeltem, meg ettem rendesen, és azzal szépen fel lehetett vinni a vc-t.
Ebben a témában van különbség, az egyes és kettes diab között?<O>

</O><!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O><O>
</O>

Szerintem nem az a lényeg,hogy 1-es,v.2.-es.Mert a somi az inz.hatékonyságát gátló hormonok miatt áll be.Az pedig hipora beindul.Inkább az sokat számít,hogy van-e még saját inz.,vagy nincs.
 

Zsu77

Új tag
Növény, kérted tegnap, hogy mondjam el, hogy sikerült a tegnapi hipokor evett cézár salihoz kiszámolni az inzulint.
Szuper volt, bár mindig így sikerülne. Kaja után 8,6 körül, lefekvés 7,1 éjszaka 4,7 reggel ébredés 5,7.
Ilyet akarok magamnak mindig.

Ez nagyon szuper!Szépen sikerült hát a sacc és az arra adott válaszod is helyes volt,és ami szintén fontos nálad: szerencsés estéd is volt hozzá!:D
 

ildikó

Új tag
Ha Péter hipózik, ami napi szinten elő szokott fordulni, akkor ehet bármennyit, de az 5 gr-on felüli ch-hoz inzulint adok. Igen-igen ritka, hogy somogyi van, vagy inkább úgy mondom, hogy a magasabb értékre azt gondolom, hogy ez a somogyi. Ő nem eszi meg a szőlőcukit, nálunk a cukros Monte puding vált be, az éjjel is mehet álmában, 1 kanállal elég az éjjeli hípóhoz.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez nagyon szuper!Szépen sikerült hát a sacc és az arra adott válaszod is helyes volt,és ami szintén fontos nálad: szerencsés estéd is volt hozzá!:D
Valóban sacc volt, előtted számoltam ki, hogy annál a gyenge hiponál mennyivel (és milyen nyújtással) adok többet, mint az egyébként kiszámolt CH, és magyaráztam el, hogy mit veszek figyelembe, hogy működik a somogyi általában, és nálam mi hogy működik a legtöbb esetben.
Az pedig valóban a szerencse volt, hogy most is úgy működött, ahogy saccoltam. Nekem nem azért magas sokszor a cukim, mert nem tudom a CH-t és hozzá az inzulint kiszámolni. Egész egyszerűen szerencsém volt, hogy most nem volt olyan tényező, ami keresztül húzta volna a számításomat.
Nálam az a legfontosabb, hogy a hipot kivédjem, különben "táncolok" 2-3 napig a hullámvasúton. Hipo nélkül néha-néha becsúszik egy 10-12-es érték (az már lehet elszámolás), amit én kénytelen vagyok bekalkulálni, elfogadni, de azt meg is lehet fogni.
 

pusimelu

Őstag
Neked lesz igazad Teki!Jön a meleg!Tegnap ebéd után pedig ettem rendesen 2,9.Ma meg 3,9.(És ebbe már plusz ch is van.)holnap visszaveszek egy egységet a déliből ,csak ne induljon el felfelé.Bár már 5 napja nem kellett délután a plussz egység mert nem ment fel a cukrom.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Neked lesz igazad Teki!Jön a meleg!Tegnap ebéd után pedig ettem rendesen 2,9.Ma meg 3,9.(És ebbe már plusz ch is van.)holnap visszaveszek egy egységet a déliből ,csak ne induljon el felfelé.Bár már 5 napja nem kellett délután a plussz egység mert nem ment fel a cukrom.
Majd tavasszal az igazi jó idő beálltával kell figyelned, hogy mennyivel vedd majd vissza az inzulint. Neked még csak ez lesz a második tavaszod, és most adod először az ultragyorsat, erre is ki kell tapasztalni az évszak váltást. De aztán őszig nyugalom lesz.
 

pusimelu

Őstag
Nem veszek vissza esik a hó.Délután 2 óra cuki 5,0.Jó Isten most már eldönthetné hogy tavasz lesz vagy tél mert a februárt is már most elvesztettem.Nem baj még 5 % -ot megdöntök és már teljesítettem is a kihívásomat.
 

Zsu77

Új tag
Nem veszek vissza esik a hó.Délután 2 óra cuki 5,0.Jó Isten most már eldönthetné hogy tavasz lesz vagy tél mert a februárt is már most elvesztettem.Nem baj még 5 % -ot megdöntök és már teljesítettem is a kihívásomat.

;)Ez a beszéd!

És sajna a hideget mondják jönni...:?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem veszek vissza esik a hó.Délután 2 óra cuki 5,0.Jó Isten most már eldönthetné hogy tavasz lesz vagy tél mert a februárt is már most elvesztettem.Nem baj még 5 % -ot megdöntök és már teljesítettem is a kihívásomat.
Nem vesztettél semmit, jogot nyertél a palacsinta töltés dirigálásra. Laci olyan ütemben fogja tőtteni aztat a palacsintát, ahogy..., ahogy... izé, ahogy akarja.
 

Zsu77

Új tag
Reggel majd odafagytam a bringához, és úgy fújt a szél, ha nem ülök a bicajon, tuti felborította volna.


Jaj,tudom!Én reggel a szemréseimen át kihunyorogtam az ablakon a fák koronáira,mármint a göcsörtökre,mert most nincs levél és egyből tudtam,hogy ma se megyek sehova...:p
 
Oldal tetejére