Cukorbeteg gondozó/gondozás

Bocsi de nekem van ismét egy kérdésem. Az akku c, mérőhöz már több gyogyiba veszem a csíkot de speciel ma mind 101 chip-el jön ki??? Minek akkor az a csere stb..na és nem beszélve arról,hogy érzem a cukor jelenlétét és 5,4- es cukrot mutat a csík!!!több is !!újonnan vett, nem található ellenőrző színt mutat. Ekkor csinálok még mérést és a második meg hirtelen ugyan abbol a szúrásból...már 9,2 mutatott míg 5 perc mulva 2,9-et. őszintén kezd a bizalmam az Akkuba meginogni,és ezt a kód végtelen azonos száma majd az elképesztő mérések eredménye indította el.
 

Nyíkos

Új tag
Sziasztok!
Csatlakozom az előttem irókhoz, ehhez az eredményhez csak gratulálni lehet. Ez dícséri a jó magatartást az odafigyelést, az Öntörődést.
Az eltelt első 2 hét (ekkor derűlt ki a diabetesem) mérési eredményemről szeretnélek benneteket tájékoztatni.
-reggeli előtt 6,1 és 7,2 mmol/l
-reggeli után 6,4- és 9,4 mmol/l
-ebéd előtt 4,8 és 8,5 mmol/l
-ebéd után 6,8 és 9,0 mmol/l
-vacsora előtt 5,4 és 7,8 mmol/l
-vacsora után 5,5 és 7,6 mmol/l
-lefekvés előtt 5,3 és 10,2 mmol/l
-éjjel 02-03 körül 5,2 és 8,1 mmol/l
Hát ezek az eredményeim, igyekszek minden elfogyasztott mennyíséget, számolni és mérni általában 1400-1500 kcal/nap.
Mit szóltok ehez az eredményekhez, várom jó tanácsotokat?!
Szeretettel: Nyíkos
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Csatlakozom az előttem irókhoz, ehhez az eredményhez csak gratulálni lehet. Ez dícséri a jó magatartást az odafigyelést, az Öntörődést.
Az eltelt első 2 hét (ekkor derűlt ki a diabetesem) mérési eredményemről szeretnélek benneteket tájékoztatni.
-reggeli előtt 6,1 és 7,2 mmol/l
-reggeli után 6,4- és 9,4 mmol/l
-ebéd előtt 4,8 és 8,5 mmol/l
-ebéd után 6,8 és 9,0 mmol/l
-vacsora előtt 5,4 és 7,8 mmol/l
-vacsora után 5,5 és 7,6 mmol/l
-lefekvés előtt 5,3 és 10,2 mmol/l
-éjjel 02-03 körül 5,2 és 8,1 mmol/l
Hát ezek az eredményeim, igyekszek minden elfogyasztott mennyíséget, számolni és mérni általában 1400-1500 kcal/nap.
Mit szóltok ehez az eredményekhez, várom jó tanácsotokat?!
Szeretettel: Nyíkos
Szia Nyíkos!
Nagyon szépek az eredményeid, még a kaja utáni 9,0-es is belefér, mert az általános összkép egy jó egyensúlyról árulkodik. Egy szem 10 fölötti érték meg csak egy becsúszás, az is elhanyagolható.
Azt kérdezném tőled, hogy a reggeli az mikor van? Mert a reggeli előtti mérés az az éhgyomri mérés is. Felkelsz és eszel? Vagy van egy fél-egyórás időszak az ébredés és a reggeli között? Mert szerintem jó a 6,1, de a nagykönyv szerint 5,5 alatt kellene lennie. De én úgy gondolom, hogy emiatt a 6,1-es miatt nem szabad terápiát módosítanod, mert azzal könnyen felboríthatnád a többi jó értéket. (én örülnék, ha mindig 6 körül lenne az ébredési cukim)
Mindenképpen dícséretes, hogy valaki 2 hét után ilyen szép eredményekkel szolgál. Nagyon ügyi vagy, és maradjon is így.

Viszont írod, hogy mennyi kalóriát fogyasztasz. A napi CH mennyiséget is írod? Biztosan jól kalkulálod az étkezések CH-ját, az eredményeid mutatják.
 

borka

Őstag
Sziasztok !

Ma voltam a szokásos diab. szakrendelésen.Megemlítettem,hogy a Xceed mérőhöz szeretnék föliratni Optium plusz csíkot;),mivel február 1-től ez is felírható. De ez nem úgy megy. Az hogy az OEP honlaján megjelent a TB támogatás az egy dolog,de amíg a közlönybe nem jelenik meg nem írhatják föl,mert az OEP büntet.:mad:Az orvosoknál még ezidáig nem frrisítették a programot sem.:rolleyes: Nagyon sokszor a betegektől ill. a gyógyszertáraktól kapják az új infókat.

Csütörtökön megyek vissza Neuropátiás mérésre.
A HbA1c változatlan:7,3:(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok !
De ez nem úgy megy. Az hogy az OEP honlaján megjelent a TB támogatás az egy dolog,de amíg a közlönybe nem jelenik meg nem írhatják föl,mert az OEP büntet.:mad:Az orvosoknál még ezidáig nem frrisítették a programot sem.
A közlönyben már benne van, nem? Én a napokban néztem, bár lehet, hogy nem ezt, most egy kicsit elbizonytalanodtam.

Én holnap akarom elvinni a passzusokat a dokimnak, ill a lányoknak bögyölőzésre, mert én is hamarosan ki szeretném írni az Optium Plust.
 

poe

Őstag
A jogszabályokat hatálybalépés előtt megjelentetik a közlönyben, ergo tuti megjelent ott.
Szerintem a patikába egyszerűen nem akartak foglalkozni veled...
 

borka

Őstag
A jogszabályokat hatálybalépés előtt megjelentetik a közlönyben, ergo tuti megjelent ott.
Szerintem a patikába egyszerűen nem akartak foglalkozni veled...

Bocsi,de nem a patikában,hanem a szakrendelésen mondták.
A főnővér kereste a fölírható segédeszközöknél és nem volt közte.
 

Nyíkos

Új tag
Sziasztok!
Szia Kata, köszönöm kedves soraidat!
Röviden a válaszok a kérdéseidre. Igen mindent számolok és irok. Vettem g-os mérleget amely maximum 500g tud mérni pontosan!
Általában 05,00kor kelek 06,00-ra az irodámban vagyok (amennyíben nem megyek vidékre) általában heti 1-2 nap vidéken az Ország külömböző pontjain.
A reggeli 06,30-07,00-között
A tizórai 09,45-10,15 -között
Az ebéd 12,00- 13,00-között
Az uzsi 16,00-körül (de ez nem rendszeres)
A vacsi 18,00-19,00-körül
(igyekszem az időpontokat is tartani).
Természetesen nem csak a CH-ra figyelek, hanem minden apró részletekre.
általában 1260-1500 kcal a napi adagom amelynek legalább 2/3-át lassú felszívódású szénhidrát képezi az adagaimat amely 160 g CH/nap tartalmaz átlagban.
Én megfogadtam ezt az alattomos diabetest visszaszoritom amennyíre csak tudom.
Mégegyszer köszönöm kedves soritokat, ez ad erőt a kitartáshoz, a jó közérzethez.
Szeretettel:
Nyíkos
 

misamaci

Aktív tag
Sziasztok !

Ma voltam a szokásos diab. szakrendelésen.Megemlítettem,hogy a Xceed mérőhöz szeretnék föliratni Optium plusz csíkot;),mivel február 1-től ez is felírható. De ez nem úgy megy. Az hogy az OEP honlaján megjelent a TB támogatás az egy dolog,de amíg a közlönybe nem jelenik meg nem írhatják föl,mert az OEP büntet.:mad:Az orvosoknál még ezidáig nem frrisítették a programot sem.:rolleyes: Nagyon sokszor a betegektől ill. a gyógyszertáraktól kapják az új infókat.

Szia Borka!

Ezt a csíkot akartad felíratni?
"Abbott MediSense Optium 50 db/doboz" ugyanis ez rajta van a 03.01-től érvényes támogatott listán ... legfeljebb a rendelőben nem frissítették még a programot (bár már a februári listában is benne volt ha jól tudom).

A rossz hír viszont, hogy ha jól értelmezem ezt az OEP közleményt (5. oldal): http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/80EF9A0E73E5234DE040A8C0CB324B90
akkor április 1.-i hatállyal kikerül a támogatotti körből. (Ne legyen igazam, de még az is lehet hogy összekeverték a DC-s optimum csíkkal .... nagyon más értelmes magyarázatot nem találok, mivel nemrég került be a támogatott körbe .... és a hozzátartozó xceed mérő viszont továbbra is támogatott)

Mellesleg az a lista ami véglegesként megjelenik az OEP honlapon, az ugyanaz, ami a közlönyben jelenik meg (csak arra érdemes figyelni, hogy az OEP-nél majdnem folyamatosan vannak fent munkaanyagok is)

Üdv:
Misi
<style> <!-- BODY,DIV,TABLE,THEAD,TBODY,TFOOT,TR,TH,TD,P { font-family:"Arial CE"; font-size:x-small } --> </style> <table frame="VOID" rules="NONE" border="0" cellspacing="0" cols="1"> <colgroup><col width="489"></colgroup> <tbody> <tr> <td height="17" width="489" align="LEFT">
</td> </tr> </tbody> </table>
 

borka

Őstag
Szia Misi !

Egy kicsit összekeverted a dolgokat.
Íme a február 1-től érvényes OEP támogatotti lista

Felhívom a figyelmeteket az 1185. és az 1191. sorokra.


<TABLE style="MARGIN: auto auto auto 2.75pt; WIDTH: 751pt; BORDER-COLLAPSE: collapse; mso-padding-alt: 0cm 3.5pt 0cm 3.5pt" class=MsoNormalTable border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=1001><TBODY><TR style="HEIGHT: 11.25pt; mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 3.5pt; WIDTH: 258.7pt; PADDING-RIGHT: 3.5pt; HEIGHT: 11.25pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-bottom-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-right-alt: solid windowtext .5pt" width=345>Abbott MediSense Optium 50 db/doboz ( ez nem támogatott és ezt törölték!!!!!!!)
</TD></TR></TBODY></TABLE>
<TABLE style="WIDTH: 412pt; BORDER-COLLAPSE: collapse" border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=549 x:str><COLGROUP><COL style="WIDTH: 109pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 5302" width=145><COL style="WIDTH: 303pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 14774" width=404><TBODY><TR style="HEIGHT: 12.75pt" height=17><TD style="BORDER-BOTTOM: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BACKGROUND-COLOR: transparent; WIDTH: 109pt; HEIGHT: 12.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: #ece9d8" class=xl22 height=17 width=145 x:str="'04 24 12 06 03 002">04 24 12 06 03 002</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BACKGROUND-COLOR: transparent; WIDTH: 303pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: #ece9d8" class=xl23 width=404>

Optium Plus (50 db/doboz) tesztcsík (ez támogatott) A xceed géphez




</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

misamaci

Aktív tag
Szia Misi !

Egy kicsit összekeverted a dolgokat.
Íme a február 1-től érvényes OEP támogatotti lista

Felhívom a figyelmeteket az 1185. és az 1191. sorokra.


<table style="margin: auto auto auto 2.75pt; width: 751pt; border-collapse: collapse;" class="MsoNormalTable" width="1001" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><tbody><tr style="height: 11.25pt;"><td style="border-style: none solid solid none; border-color: rgb(236, 233, 216) windowtext windowtext rgb(236, 233, 216); border-width: medium 1pt 1pt medium; padding: 0cm 3.5pt; background-color: transparent; width: 258.7pt; height: 11.25pt;" width="345">Abbott MediSense Optium 50 db/doboz ( ez nem támogatott és ezt törölték!!!!!!!)
</td></tr></tbody></table>
<table style="width: 412pt; border-collapse: collapse;" x:str="" width="549" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><colgroup><col style="width: 109pt;" width="145"><col style="width: 303pt;" width="404"></colgroup><tbody><tr style="height: 12.75pt;" height="17"><td style="border: medium none rgb(236, 233, 216); background-color: transparent; width: 109pt; height: 12.75pt;" class="xl22" x:str="'04 24 12 06 03 002" height="17" width="145">04 24 12 06 03 002</td><td style="border: medium none rgb(236, 233, 216); background-color: transparent; width: 303pt;" class="xl23" width="404">

Optium Plus (50 db/doboz) tesztcsík (ez támogatott) A xceed géphez




</td></tr></tbody></table>

Jogos! elkeveredtem .... miért kell ennyi hasonló nevű csíkot gyártani? :)
viszont ha már február 1-el rajta van a listán, akkor valamikor január végén volt a közlönyben, szóval simán felírható .... a dokinál meg erősen meg kell rugdosni a rendszergazdát, mert ezek szerint legalább 1 frissítéssel el van maradva (és akkor jogosan nem engedi a gép felírni, hiszen az akkori állapot szerint még tényleg nem támogatott ...)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Borka!

Ezt a csíkot akartad felíratni?
"Abbott MediSense Optium 50 db/doboz" ugyanis ez rajta van a 03.01-től érvényes támogatott listán ... legfeljebb a rendelőben nem frissítették még a programot (bár már a februári listában is benne volt ha jól tudom).<table frame="VOID" border="0" cellspacing="0" cols="1" rules="NONE"><tbody><tr><td align="LEFT" height="17" width="489">
</td></tr></tbody></table>/QUOTE]

Az MediSense Optium egy másik, régigebbi géphez való csík, ahogy Borka is írta.
 

linus

Tag
Sziasztok!
Egy ismerősöm Édesapjáról nemrég tudtam meg hogy cukorbeteg. II. típusú.
Eddig csak a háziorvos kezelte, vannak szövődmények is, magas vérnyomás, szív. Tanácsoltam egy diabatológus szakorvos felkeresését, mert eddig nem küldte el a háziorvosa.... no comment
Tudna ajánlani valaki Budapesten egy diabetológust, aki el tudja neki mondani mi hogy merre hány méter, mert pl még napi ch mennyiséget se állítottak neki, csak a gyógyszert cserélgetik.
Volt már egynél, de az nem foglalkozott vele.
Előre is köszönöm!
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Egy ismerősöm Édesapjáról nemrég tudtam meg hogy cukorbeteg. II. típusú.
Eddig csak a háziorvos kezelte, vannak szövődmények is, magas vérnyomás, szív. Tanácsoltam egy diabatológus szakorvos felkeresését, mert eddig nem küldte el a háziorvosa.... no comment
Tudna ajánlani valaki Budapesten egy diabetológust, aki el tudja neki mondani mi hogy merre hány méter, mert pl még napi ch mennyiséget se állítottak neki, csak a gyógyszert cserélgetik.
Volt már egynél, de az nem foglalkozott vele.
Előre is köszönöm!

Sajnos segíteni nem tudok a diab kezelőorvos keresésének kérdésében, de az eszembe jutott a soraidat olvasva, hogy egy ismerősöm teljesen hasonló cipőben jár. Nem rég állapították meg a 2.típ, cukorbetegségét, a háziorvosa "kezeli", de semmiről fogalma sincs, így nem is foglalkozik ch számolással, sőt, semmivel sem, cukormérője sincs. Egész egyszerűen beszedi a gyógyszereket, amit az orvosa elrendel, és kész. Én sem értem, hogyan fogadható el ez így orvosok körében, mert nyilván ők táplálják ezt a tudatlanságot a saját hozzáállásukkal.
 

somcsika

Aktív tag
Sajnos segíteni nem tudok a diab kezelőorvos keresésének kérdésében, de az eszembe jutott a soraidat olvasva, hogy egy ismerősöm teljesen hasonló cipőben jár. Nem rég állapították meg a 2.típ, cukorbetegségét, a háziorvosa "kezeli", de semmiről fogalma sincs, így nem is foglalkozik ch számolással, sőt, semmivel sem, cukormérője sincs. Egész egyszerűen beszedi a gyógyszereket, amit az orvosa elrendel, és kész. Én sem értem, hogyan fogadható el ez így orvosok körében, mert nyilván ők táplálják ezt a tudatlanságot a saját hozzáállásukkal.

Nem érdekük továbbküldeni a beteget, mert attól félnek, hogy rosszabb minősítést kapnak (szerintem a tb-től, de nem mondta ki egyértelműen) és az esetlegesen nem indokolt viszgálat árát velük térítettik meg. (nekem ezt mondta a háziorvosom igaz más orvosi probléma kapcsán.
 
Oldal tetejére