Fizikai sport/aktivitás

poe

Őstag
Igyekszem, igyekszem. Hetek óta mást sem csinálok, mint a nettet bújom, éjjel-nappal, már fáj a szemem tőle. . A minap találtam itt a netten egy Megpróbáltatások naplója című írást, több részből áll. Egy 11 éves kislányról Lauráról szól. Kinyomtattam, nagy örömmel hazavittem és semmi, pontosabban volt megjegyzése, de azt most nem szeretném leírni. Próbálok tűrelmes lenni.
Erőltetni semmikép sem szabad, inkább a kíváncsiságát kellene felkelteni. Ebben a korban már amúgy is neki kell szép lassan átvenni a kezelés irányítását, önállóan, felelősségteljesen dönteni. Neked az lesz a nehéz, hogy ezt megengedd. ;)
 

somcsika

Aktív tag
Erőltetni semmikép sem szabad, inkább a kíváncsiságát kellene felkelteni. Ebben a korban már amúgy is neki kell szép lassan átvenni a kezelés irányítását, önállóan, felelősségteljesen dönteni. Neked az lesz a nehéz, hogy ezt megengedd. ;)

Ez az utolsó mondat. Eeez hihetetlen.
Pedig nem is ismersz.
Vagy jó emberismerő vagy, vagy az irásaimból egyértelműen ez jött le.
 

poe

Őstag
Én inkább kisebb súllyal, de szimmetrikusan dolgoznék. Egyébként én nem vagyok híve a nagy súlynak, ez is meglepett, hogy nőknek a 8 kg-t ajánlják. Nekem az egy kézzel, egy oldalra való dolgozás nem tetszik, hiába csináljuk meg párban a másik oldalra is.

Pl 4 kg a jobb kézben nagyobb erőkifejtést igényel a jobb karban, mint 4-4 kg a jobb és bal kézben egyszerre, hiszen nincs meg az egyensúly, jelentős izommunkával kell ellentartani a dolgozó kar húzóerejének. Ez sokkal sérülés veszélyesebb, mint mindkét kézben szimmetrikusan dolgozni.

Az egy súly, két kezes gyakorlat már oké.
Bocs a régi hsz idzéséért, csak eszembe jutott ez beszélgetés. Mostanában több gyakorlatot is csináltunk két súllyal... Hát, mit mondja, nagyon észen kell lenni, 32 kg, az azért nem kevés (csajoknak 2*8, azaz 16 kg). De jó érzés, hogy edzésről edzésre észrevehető a fejlődés, úgy erő, mint állóképesség terén. ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bocs a régi hsz idzéséért, csak eszembe jutott ez beszélgetés. Mostanában több gyakorlatot is csináltunk két súllyal... Hát, mit mondja, nagyon észen kell lenni, 32 kg, az azért nem kevés (csajoknak 2*8, azaz 16 kg). De jó érzés, hogy edzésről edzésre észrevehető a fejlődés, úgy erő, mint állóképesség terén. ;)
Köszi az infot, a kétkezes verzió már sokkal szimpibb.
 

poe

Őstag
Ilyenek jutnak eszembe:
Jó ha van egy pici, jól illeszkedő, nem lötyögő hátizsák, amibe elférnek a szükséges cuccok. A vc mérőt óvni kell a nagy hidegtől, pl belebugyolálni a tartalék pulóverbe (ez esésnél is jól jön). Legyen nála keksz, szőlőcukor, utóbbi zsebben is. Hamár van zsák, beleférhet egy fém termosz is. Mivel kinn is kell szurkálnia egy sínadrág+dzseki praktikusabb, mint az overáll. A sportot kajánál, inzulinbeadásnál számításba kell venni. (1-2 óránként nem árt elrágni egy kis kekszet szerintem, ha nem akartok belenyúlni a bázisba).
Most ennyi jutott eszembe. ;)
 

gabibaba

Aktív tag
Köszi, pont ilyenekre! Hogy pent hogyan hová, meg ilyenek. Övtáska esetleg?
Nem tudom, hogy lesz inzulinnal, nem velünk megy (én életemben nem síeltem még :)), hanem diabosokkal.
 

poe

Őstag
A peneket én anno a zsákban tároltam, kemény tokban, szintén bebugyolálva. Esetleg még jó lehet a dzseki belső zseb (zippzáras, parentos). Az övtáska nekem nem szimpatikus síelésnél, nem rögzíthető stabilan, csúszkál és akadályozhat a felvonózásnál.
Zsáknál ilyesmire gondoltam:
http://www.decathlon.co.hu/HU/product_8111642-91596815/#
Nem kell feltétlen új, a lényeg hogy legyen derékheveder is, ill mellkasnál össze lehessen kapcsolni, illetve ne lógjon le túl lentre, mert akkor a tányéros, csákányos felvonóknál akadályoz.
Közben gondolkodtam, esetleg a vc mérőnek, peneknek lehet venni valami hőszigetelő huzatot, amibe beleférnek. pl:
http://www.decathlon.co.hu/HU/product_6540478-33706961/
 

somcsika

Aktív tag
A lányom ma ment először edzeni, mióta cukorbeteg lett. Most aztán tiszta ideg vagyok, hogy minden rendben lesz-e?
6,8-ra evezett 20 g Ch-t (ez az alap) és még egy fél banánt. Remélem, hogy elég lesz addig míg edz.
Egyébként is bizonytalan vagyok, mert tegnap megint csökkentettek az inzulin adagján - a múlt hét közepe óta naponta többször is hypozott, szinte minden étkezés előtt már alacsony volt a cukra - így nem tudom, hogy hogyan áll most.
 

poe

Őstag
Percet se aggódj, meg fogja oldani. ;)
A kaja így lehet, hogy kevés lesz, a banán nemigen tart ki az edzés végéig. A fontos az, hogy mérjen, följegyezze az eredményeket és néhány hét alatt kitapasztalható, hogy mit és mennyit kell ennie. A hipóval viszont ne várjon, azonnal kezelje!
Majd írd le a tapasztalatokat. :cool:
 

somcsika

Aktív tag
Percet se aggódj, meg fogja oldani. ;)
A kaja így lehet, hogy kevés lesz, a banán nemigen tart ki az edzés végéig. A fontos az, hogy mérjen, följegyezze az eredményeket és néhány hét alatt kitapasztalható, hogy mit és mennyit kell ennie. A hipóval viszont ne várjon, azonnal kezelje!
Majd írd le a tapasztalatokat. :cool:
Na szóval az elsőn túl vagyunk. Nem kérdeztem, megvártam míg ő mondja, hogy mi újság, 4,8-tal jött haza, vacsora előtt 4,7, most éppen vacsizik. Szerintem minden rendben volt.
Hú de nehéz ez. Kérdezném, faggatnám, de inkább nyelek egyet és nem, megvárom míg ő beszél róla. Az orvosa tegnap egy négyszemközti beszélgetés végeztével azt mondta, hogy nagyot nőt a szemében, mert felelősségteljes, tudatos és nagyon okos. Ha ő így látja akkor én sem tehetek mást, minthogy nagyobb teret engedek neki.
 

somcsika

Aktív tag
Most 6/4, 5, 5, 2 egység inzulint kap. 4 egységgel kellett csökkenteni a napi adagját.
A kezdeti 41-hez képest pedig már majdnem a felével.
 

poe

Őstag
Most 6/4, 5, 5, 2 egység inzulint kap. 4 egységgel kellett csökkenteni a napi adagját.
A kezdeti 41-hez képest pedig már majdnem a felével.
Mézeshetek...:)
Vacsi után mérjen mindenképp és nem árt éjjel sem, a sport órákkal később is kihathat a vc-re. Később, ha beállt, kitapasztaltátok akkor lehet majd lazábban is kezelni.
Szerintem dicsérd sokat, biztasd, sőt te mondogasd neki az önállóságot. Ezt a terhet mindenképp neki kell elsősorban cipelnie, te csak besegíthetsz időnként. Ha most nagyon tehermetesíted, később sokkal rosszabb lesz. :cool:
 

somcsika

Aktív tag
Igen ezt én is tudom, hogy ezek a mézeshetek. Tudom, hogy egyszer vége lesz, de az lenne a jó ha minél később jönne el az az idő.
 

somcsika

Aktív tag
A szerdai kézilabda edzés következménye egy részleges izomszakadás.
5 nap ágynyugalom, gyógyszer, jegelés stb.
Irgalmas nővér lettem.
 

somcsika

Aktív tag
Köszönöm a biztatást, szerdán derül ki, hogy kell-e műteni vagy sem.
Most már annyira nem is fáj neki, igaz ugyan, hogy csak fekszik egész nap.
 
Oldal tetejére