Fizikai sport/aktivitás

sport I. tipusú cukorbetegen

Kedves Mindenki aki sportol!

A következőben kérném a segítségeteket. 1 hónapja vagyok I. tipusú cukorbeteg, 3 acrapid van sajnos, 1 insuletard. NBI-es kézilabdás voltam, most 41 évesen jött ez a betegség. Már nem játszom, öreg vagyok hozzá, viszont maradt a konditerem. 26 cukor sem bírt leteríteni, nem tudni mikortól éltem már vele.
1,5 éve kínlódok egy achilles részleges szakadással, mint kiderült a cukor miatt nem gyógyult. Szőnyegen tornázom 1 órát, ebben van kis súlyokkal súlyzózás, hasizom is. Futás az nincs. Eddig mindig 10 felettivel mentem a terembe, eredmény mindig 11-12-13 cukor. Ezt értem. Tegnap történt valami. Délben szúrok, 4-ig dolgozom, utána megyek edzeni Kb. fél 5-kor kezdem, 6-ig. Edzés előtt eddig még nem kellett emelni szénhidrátot, mivel eddig felfelé ment a cukor. Negyed 4-kor mindig eszem egy 3/4 kiflit, az 20 g szénhidrát. Tegnap 10,7 cukorral mentem be. Ugyanazt csináltam, mint eddig, csak azzal a különbséggel, hogy 10 percre felmentem a futógépre gyalogoltam, kicsit intenzíven, de nem futottam!, nem lehet a lábom állapota miatt.Éreztem, hogy változik valami bennem, volt szőlőcukor, volt víz nálam. Amikor kimentem, 6,5 lett a cukor nagy meglepetésemre. Ami nagyon jó! csak megijedtem, hogy most lefelé ment. Szúrtam neki 4e acrapidot, mert vacsora időm volt, és ettem 40 g-mot, de egy kicsit remegett a lábom. Jó hogy jöttek értem. Fél óra múlva megmértük 7.0 volt, gyenge voltam, de szerencsére felment 8,8-ra. Nincs mit tenni, csak december 12-én válthatunk inzulint, akkor engedi a kormány.
Ki mit tanácsol, hogy egyek edzés előtt 40g-ot, úgy menjek be a terembe? vagy cukros üdítőt?
Köszönettel :

Moncsi:dr_24:
 

poe

Őstag
Szia!

Valami nem stimmel nálad, szerintem. 6-7 mmol/l-nél nem kellene hipót érezned, az teljesen korrekt érték. Vagy a mérőd nem jó, vagy folyamatosan magas a vércukrod és normál értéknél relatív hipó érzeted van.
Ráadásul a mozgás lefelé viszi a vc-t, kivéve, ha nagyon magas (15 körüli értékről indul)....
Milyen mérőd van?
 
Szia!

A baj az, hogy 26-ról indultunk 3 hete. Nem lehet rángatgatni, bár az orvosok nagyon akarják, 5-6-ra. Ehhez idő kell. 3 hét után 12-13 az is szép nekem. Majd lassan csökkentjük. Egyenlőre a magasabb értékeknél vagyok jól, de ez változni fog, ha majd áttérünk az új inzulinra, még 4 hét. Remélem a kórházban be tudják majd lőni. Addig is viszont sportolni szeretnék. Nem szeretném ha hipo lenne, végre már megindult lefelé. 20 g-mot eszem délután, emeljem edzés előtt?
 
Kedves Mindenki!

Most már kicsit jobban érzem magam ilyen szép történetek, és bátorítások után.....hogy Ti is vagytok így, mert ugye emberek vagyunk!
Nagyon jól esik, hogy itt mindenki törődik mindenkivel!
Tudjátok az is a baj, hogy még a betegség előtt, heti 3-szor edzettem, most meg ez lecsökkent kettőre, munka után megyek, 4 után, fél 5 odaérek, akkor kezdek neki, 3/4 6-ig bent vagyok a teremben. Folyamatosan mérek, negyed óránként, mert elég érdekes dolgokat produkál a testem. Komolyabb kardio edzésbe bele sem tudnék menni, részleges achilles szakadással, de most 1,5 hete mielőtt odaérnék a teremhez általában 12 fölött van a cukor, és nem megyek be, mert ugye akkor még feljebb megy. Szóval az is lehet a baj, hogy nem tudok edzeni, és ez kihat az idegrendszeremre.
Mindenesetre múlt hét hétfőn, ilyen még nem volt 5,9-et mértem edzés előtt, és itteni tanácsra felittam magam cukros üdítővel 9,4-re így mentem be, és így tudtam edzeni, és legalább nem jött a hipo.
Amúgy annyira szerencsés vagyok, hogy a bérlet szedő srác, neki autóbalesete volt, egy karú támmal jár, de jár! ő szokott odajönni, és szólni, hogy mérnem kell, meg figyel rám, nehogy baj legyen! Szóval ma mennék edzeni, és ez helyre fog rakni, addig is nagyon köszönöm, a sok bátorítást, elfogadást, és mindent, higyjétek el, jobb ez, mint a nyugtató!

puszil mindenkit
Moncsi
 
Kedves Mindenki!

Most már kicsit jobban érzem magam ilyen szép történetek, és bátorítások után.....hogy Ti is vagytok így, mert ugye emberek vagyunk!
Nagyon jól esik, hogy itt mindenki törődik mindenkivel!
Tudjátok az is a baj, hogy még a betegség előtt, heti 3-szor edzettem, most meg ez lecsökkent kettőre, munka után megyek, 4 után, fél 5 odaérek, akkor kezdek neki, 3/4 6-ig bent vagyok a teremben. Folyamatosan mérek, negyed óránként, mert elég érdekes dolgokat produkál a testem. Komolyabb kardio edzésbe bele sem tudnék menni, részleges achilles szakadással, de most 1,5 hete mielőtt odaérnék a teremhez általában 12 fölött van a cukor, és nem megyek be, mert ugye akkor még feljebb megy. Szóval az is lehet a baj, hogy nem tudok edzeni, és ez kihat az idegrendszeremre.
Mindenesetre múlt hét hétfőn, ilyen még nem volt 5,9-et mértem edzés előtt, és itteni tanácsra felittam magam cukros üdítővel 9,4-re így mentem be, és így tudtam edzeni, és legalább nem jött a hipo.
Amúgy annyira szerencsés vagyok, hogy a bérlet szedő srác, neki autóbalesete volt, egy karú támmal jár, de jár! ő szokott odajönni, és szólni, hogy mérnem kell, meg figyel rám, nehogy baj legyen! Szóval ma mennék edzeni, és ez helyre fog rakni, addig is nagyon köszönöm, a sok bátorítást, elfogadást, és mindent, higyjétek el, jobb ez, mint a nyugtató!

puszil mindenkit
Moncsi
 
Kedves Poe,

A vércukormérőm jó, Optimum D-Cont. Mikor a kórházba kerültem, 26 volt. Mint már elmeséltem a leukémiás osztályra kerültem, mivel a diabon nem volt hely. Apukám előtte két héttel ott halt meg, apám orvosát fogadtam meg, aki nem értett a cukorhoz.
2 napig semmit sem csináltak, utána a megkérdezésem nélkül! tettek acrapidra, meg insuletardra. A tablettát ki sem próbálták rajtam. Kb. a második hét végén kerültem csak diab dokihoz, ahol megkaptam a mérőt, szúrót stb. Kb. 2 hete derült ki a veseállomáson, a barátnőm főorvos, hogy nem vették le a hemoglobin A1C-t, és szemre titrálták ki, hogy 41 évesen 1 típus lehetek, mert hogy vékony, és sportoló vagyok. Igaz, már nem játszom, mert 41 éves vagyok.
Múlt héten mikor számon kértem rajtuk, hogy hol vannak a vér-vizsgálatok, akkor mondták meg, hogy hát nincs. Semmi!!!!!!!!És hogy a megkérdezésem nélkül, C peptid nélkül tettek inzulinra. Holott lehet, hogy II. típus vagyok, és lehetnék gyógyszeren.
Annyit sikerült elérni, hogy múlt héten pénteken levették a C peptidet, és elküldték Debrecenben, meg a hemoglobin A1C-t ami megjött, és 9,4-lett, ami ugye várható volt. Most már ott tartunk tegnaptól, hogy nem kértek ugyan elnézést, de egyezkedünk. Ha a C peptid mutat valami jót, akkor 14-én kell befeküdnöm, rátesznek a gyógyszerre először, ha ez nem viszi le akkor még mindig marad végső esetben a Novorapid, meg a levemír. Szóval ennyi hibával amit elkövettek, én még reménykedek. Az bizony valószínű, hogy édesapám halála már csak pont volt az í-n, és régóta élhetek vele. Mindenesetre úgy gondolom, ha I. típus lennék, már halott volnék. Mindenesetre a sport sokat ad...nekem az életet! mert még itt vagyok.
Az biztos, hogy magasak a cukrok. Mivel beállítás nélkül jöttem ki, mert a lányom aki 9 éves nem volt kire bízni, ezért van ez. 12 cukrok fölött érzem jól magam. 10 alatt már hipó érzetek vannak. Ez olyan mint a drog, le kell majd magam szoktatni erről. De ez munkahelyi körülmények között nem lehet ugye. Nekem meg dolgoznom kell, mert én vagyok a családfenntartó. 2 hét kórházra kaptam 64.000 ft fizetést, nincs gyerektartás, ennyiből kell léteznünk sajnos. Nagyon nem merem magam megszúrni, mert voltak már ügyek, volt elég súlyos is. A szerencse az volt, hogy voltak velem. Én elvagyok a nagyobb cukrokkal, csak az a baj, hogy edzeni nem lehet vele, mert tegnap előtt is 16 jöttem ki ugye. Ez az acrapid meg nagyon rossz, egy azon értékhez nem lehet ugyanazt szúrni, mondjuk tegnap reggel 10,4 indítottam, 1,5 óra után lett 12,4 ma ugyanezzel indítva 1,5 óra múlva 6,0. Ki érti ez? És a kaját tényleg betartom! A két hónap alatt szép lassan a cukor miatt pánik beteg lettem, az sem igazán segít, amiket itt olvasok, hogy másokkal is volt ilyen, és akkor még jobban elkeresedek, és még jobban nem akarok nagyot szúrni, hogy nehogy az utcán baj érjen. Tudom, okos ember vagyok, hogy ez így nem maradhat, mert akármilyen testem van, és még nincs károsodás, majd lesz.
De az sem lehet, hogy a cukor miatt, nem merek elindulni a munkahelyre, mert pánik beteg lettem, és ha pánik beteg vagyok, akkor nem tudok dolgozni, eltartani magunkat, és akkor éhen halunk.
Tegnap elmondtam az orvosnak, hogy ideg-összeroppanást kaptam a cukor miatt, már nem bírom, és ettől már bármi jobb.
Ebben a városban a helyzetet leírtam, hogy hogy viselkednek az emberek....ez is a baj.
Egyetlen megoldás az edzőterem, ott legalább jól érzem magam. De ott sem minden a régi, mert negyed óránként mérek. De mire oda jutok du, már 10 fölé megy....

Ha tablettára tennének, akkor megszabadulok a rettegéstől, ha nem megy, akkor így nem szeretnék élni, de mi a megoldás? Hogy lehet, ezt lelkileg lerendezni?

Köszi,

Moncsi
 

poe

Őstag
Moncsi!

Most olyasmit fogok írni, aminek nemigen fogsz örülni...
A gyógyszeres kezelésbe szerintem ne éld bele magad, jó esélye van annak, hogy 1-es típusú diabos vagy. (Ha meg lesz a vizsgálat eredménye akkor végleg eldől.) Valaki már írta neked, hogy a diabetes elfogadásának vannak fázisai. Te most épp az alkudozási fázisban vagy... Ez azonban sajnos nem tárgyalási szituáció. Ezt készen kapja az ember, választási lehetőség nélkül és neki kell alkalmazkodnia a diabhoz... Ez azonban korántsem lehetetlen. Össze kell szedni magadat, fel kell állni a padlóról és csinálni kell. Magadért, a lányodért, azokért akik szeretnek.
Ha pedig úgy érzed, hogy pánikbeteg vagy, mindenképp keress egy szakembert, pszichológust. A lélek bajait épp úgy kezelni kell, mint a testieket.
Összefoglalva: Hajrá, csináld, segítünk! :cool:
 
Kedves Poe!

Köszönöm, igazán kedves vagy! A remény hal meg utoljára...ugye? Még van durván két hetem, és kiderül, hogy mi van. Én azért sűrűn gondolkodom pozitívan, hogy 2. vagyok, és hogy gyógyszert eszem......
Ha még is úgy alakulna, hogy szúrás, akkor úgy néz ki, hogy levemír, és novorapid lesz. Neked ilyen volt a pumpa előtt? Annyit tudok, hogy 3xszor lehet enni vele, de akkor mi van az edzésekkel? Mert ugye ez nálam úgy néz ki, és tényleg kötött időben edzek, hogy délben szúrnék ebéd, utána már csak 6-kor ugye, de előtte fél 5-től edzem 3/4 6-ig. Edzés után mérek,szúrok, eszem.

Most még acrapid, és inzuletard, de ez rendkívül rossz nekem, sokszor szédülök, beesik.
A kérdésem : ha az új kombináció lesz, akkor edzés előtt is ennem kell? És a novorapiddal ha edzés előtt magas, lehet korrigálni? Mert néha 12 fölött megyek be a terembe, de ezzel nem lehet korrigálni. Szóval, örülnék, ha tudnál segíteni? Tanulnék szívesen....

köszi mindent,
Moncsi
 

poe

Őstag
Szia!

A pozitív gondolkodás az az, hogy bármi lesz, megoldom! ;)
A novorapiddal lehet korrigálni, mivel az egy ultragyors hatású analóg inzulin. Az edzés előtti kajálás attól függ mennyit mérsz előtte, ki kell majd tapasztalnod, de korrekt vc-hez valószínűleg kelleni fog 15-20 g összetett CH. A vacsora előtti bólusod pedig valószínűleg kevesebb lesz.
 

manocs

Új tag
Nekem ez a kombináció volt :)
A Novorapid ultragyors hatású, ami itt annyit jelent, hogy kb 2 óra alatt teljesen ki is ürül.Tehát a déli ebédhez beadott inzulin már nem hat a délután edzésedre. Ezért kell mellé a Levemir, mely elhúzódó hatású.Az étkezések közötti időben ez tartja szinten a cukrod Valószínűleg az edzős napokon majd ebből kell kevesebbet adnod.
Novorapiddal lehet korrigálni, bár 12 alatt nem nagyon érdemes, ill vigyázni kell, nehogy túlkorrigálj!! Az étkezések időpontja kicsit rugalmasabb lesz, de a Levemirt fix időben kell beadni.
Nekem is napi 3X-i étkezés volt. Igazából ki kell tapasztalnod, hogyan jön ki jobban Neked: kevesebb bázissal (Levemir), vagy az mozgás előtt bevitt plussz CH val tartod szinten a cukrod mozgás közben. Nyilván attól is függ, hogy milyen cukival indulsz.10-12-es cukorra nem kell kajálni, de 5-6-ra nem árt.
Nagyon szurkolok!! Nem lesz egy csapásra jobb, de majd szép fokozatosan Te is beletanulsz!!:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Már fogytam január eleje óta 4 kg-ot, de kb. másfél hete szinte semmit.
Mondhatnám, hogy az éhen halás fenyeget, de ez nem igaz, mindenesetre igyekszem korán lefeküdni, hogy az éhség ne marja a gyomrom.
De elszánt vagyok és egy HERO. Lehet, hogy mire újra találkozunk meg sem fogtok ismerni.
Az a kezdeti 4 kg nagy valószínűséggel a szervezetben felgyülemlett víz (ödéma).
Nekem ez az egész olyan jo-jo effektusnak néz ki. Ha sanyargatod magad, és nem evéssel akarsz fogyni, az többszörösen meg fogja bosszulni magát, vagyis visszamegy, elraktározódik, beépül a zsírsejtekbe. A szervezeted "tudomásul" veszi, hogy most nincs táp, és fenntartja az életfunkciókat, de amint táphoz jut, azt nem az energiaforgalomra fogja használni, hanem nekiáll azonnal raktározni, mert nem tudja mikor jön az újabb ínséges idő. Ez a jo-jo effektus alapelve.
Az ellenkezőjét éred el, mint amit szeretnél, és mér ráadásul szenvedsz is. :(
Egyél, evéssel lehet fogyni, hidd el. :dr_31:
 

somcsika

Aktív tag
Az a kezdeti 4 kg nagy valószínűséggel a szervezetben felgyülemlett víz (ödéma).
Nekem ez az egész olyan jo-jo effektusnak néz ki. Ha sanyargatod magad, és nem evéssel akarsz fogyni, az többszörösen meg fogja bosszulni magát, vagyis visszamegy, elraktározódik, beépül a zsírsejtekbe. A szervezeted "tudomásul" veszi, hogy most nincs táp, és fenntartja az életfunkciókat, de amint táphoz jut, azt nem az energiaforgalomra fogja használni, hanem nekiáll azonnal raktározni, mert nem tudja mikor jön az újabb ínséges idő. Ez a jo-jo effektus alapelve.
Az ellenkezőjét éred el, mint amit szeretnél, és mér ráadásul szenvedsz is. :(
Egyél, evéssel lehet fogyni, hidd el. :dr_31:

Eszek én, csak keveset. De azért jól esik, hogy aggódsz és tanácsot adsz.
Ma délben pl. 2 db alsó csirkecombot ettem, egy karalábét és egy répát.
Átmenetileg jól laktam, de 3 órára farkas éhes leszek, akkor egy kis gyümi jön, estére meg valami saláta, sajttal, vagy valami light-os dolgoggal. Ami összeségében akkor elég, de ha sokáig kell fenmaradnom dolgozni akkor 9-órára már nagyon éhes vagyok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Eszek én, csak keveset. De azért jól esik, hogy aggódsz és tanácsot adsz.
Ma délben pl. 2 db alsó csirkecombot ettem, egy karalábét és egy répát.
Átmenetileg jól laktam, de 3 órára farkas éhes leszek, akkor egy kis gyümi jön, estére meg valami saláta, sajttal, vagy valami light-os dolgoggal. Ami összeségében akkor elég, de ha sokáig kell fenmaradnom dolgozni akkor 9-órára már nagyon éhes vagyok.
Na nem is arra gondoltam, hogy éhségsztrájkot tartasz, vagyis 0 falat kaja, hanem arra, hogy a mennyiséget csökkentetted drasztikusan, annyira, hogy éhezel, kínlódsz. Ezzel a csökkentéssel ugyanazt "teszed" mint amit leírtam. Átprogramozod a szervezetedet a raktározásra, tartalékolásra.

Tudom jól mit jelent a csak fehérje némi kis zőccséggel, hiszen a kórházban lehúztam 4 napot CH mentes diétán. 2 óra múlva kopogott a szemem az éhségtől. Igaz, hogy a 2-3-4 napon már baromi jól ment, alig éreztem éhséget.
Az agy felfogja, hogy táphoz jutott, de hamar érzi, hogy valami nincs rendben, és hiányolja a jól megszokott CH-t, amiből tulajdonképpen építkezik, amivel üzemel.
Egy szónak is száz a vége, ha tápolás után 2-3 órával kínzó éhséget érzel, akkor ott valamit nem csinálsz jól. Sem a fogyi szempontjából sem a lelked szempontjából.

Próbálj meg csökkentett mennyiségen (ahogy eddig tetted, de ne annyira) tápolni, de az egyszeri kajában legyen minden tápanyag féle. A kaját tényleg nagyon alaposan rágd meg, vagyis inkább csócsáld, akkor valóban elég (de ez is becsapás némileg) lesz a kevesebb mennyiség is a jóllakáshoz, és talán később jön az éhség. Ha csak éhséget érzel, az nem baj, de ha kínzó éhséget érzel, akkor kapj be egy szem háztartási, vagy korpás kekszet, de ne rágd össze, hanem hagyd elolvadni a szádban, és csak utána nyeld le. A tudatod is és a szervezeted is hozzájut egy kis túlélő táphoz, de nem borítja fel a célodat.

Szóval ne kínozd magad, mert szétcsapok közted ;):rohog:;)
(Bázis beállítás, megfigyelés miatt voltam CH mentes diétán, és azért kórházban, mert több naposra terveztük.)
 

poe

Őstag
Egyetértek Katával abban, hogy nem szerencsés és nem is vezet eredményre a drasztikus kajacsökkentés. Viszont még hozzátenném, hogy a rendszeres sport, mozgás ia nagyon fontos, na meg a bőséges folyadékbevitel. ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyetértek Katával abban, hogy nem szerencsés és nem is vezet eredményre a drasztikus kajacsökkentés. Viszont még hozzátenném, hogy a rendszeres sport, mozgás ia nagyon fontos, na meg a bőséges folyadékbevitel. ;)
Ezzel meg én értek egyet, kiemelve jó vastagon a "rendszeres" szót. Ha ugyanis a mozgás ugyanolyan kampányszerű, mint a kajamegvonásos diéta, akkor az ugyanúgy működik, mint a diéta, jo-józik. A kondi által megerősödött izomzat visszatunyul a kondi abbahagyásakor. A sport által az izomzat a bevitt energia (táp) nagy részét elhasználja, beépíti az izomsejtekbe. A sport abbahagyásakor az izomzatnak nincs szüksége többlet energiára, így a bevitt táp a zsírsejteket gyarapítja.

Zsuzsi, van még egy-két fontos dolog, amit sokan nem tudnak, vagy nem vesznek figyelembe (inkább nem hisznek). Ha a diétázás sporttal párosul, akkor a mérleg nyelve nem mutat fogyást, vagy csak csekély fogyást mutat. Ennek az az oka, hogy ami zsírban lemegy, az az izomban felmegy, vagyis izomnövekedés tapasztalható. Ugyanakkora térfogatú izom 4x akkora tömegű, mint a zsír. Tehát az elején még lehet, hogy súlygyarapodás is tapasztalható, és erre sokan csalatkoznak, és feladják még mielőtt igazi eredmény látszana.
Ilyenkor a mérleget hagyni kellene a csudába, és a gatya korcájánál megítélni, hogy volt-e fogyás. Alakformálás tuti biztos lesz.
De tény itt is, ha abba marad a sport, akkor a bevitt tápból nem vesz fel az izomzat, és a fölösleg szintén a zsírsejtekben rakódik le.

Még egy dolgot megemlítenék. Az alak genetikailag kódolva van. Persze bizonyos testalkat változást (fogyás) el lehet érni, de a szervezet mindig megpróbál az ő genetikai programjához visszatérni, és vissza is fog térni. Ezért is fontos a rendszeres kifejezés, mert azzal némileg lehet befolyásolni a genetikai programot (hízásra való hajlam).
 
Remisszió - Zolinak

Kedves Zoli!

Te vagy az én emberem! Már csak a sport miatt is....lenne egy két kérdésem hozzád.

Sport :

Mindig kötötten edzek. Tehát 4-ig dolgozom, fél 5-re érek a konditerembe, onnan 6-ig. Eléggé korlátozva vagyok, 1,5 éve kínlódok egy achilles részleges szakadással a bal lábomon. Eddig semmilyen gyógyulást nem mutatott. Nehezen, de meg lett, hogy miért, ugye a 26-os cukor miatt, a szövetek majdnem elhaltak a lábamban. A sport ezért eléggé korlátozva van nálam. Karra dolgozom kis súlyokkal, has, fenék, láb, de a láb csak szőnyegen torna kb. 1 óra. Nincsenek kardió gépek. Tegnap volt délben egy hipóm így délutánra lett 10,7 így mentem be a terembe. Nem ettem előtte, mert ugye 10,7-re minek. Eddig az volt az érdekes, hogy mindig bármit, még 10 alatt is felfelé vitte az értéket, most megindult lefelé az érték. Edzés után az öltözőben 6-kor mérek, szúrok, eszem. Eddig az edzés utáni inzulint sem kellett csökkenteni. Mióta elindult ez a NAGY REMISSZIÓS FÁZIS, aminek rendkívül örülök, minden megváltozott. Tegnap nem volt elég a déli hipo, a teremből 9,2-vel jöttem ki, erre szúrtam neki 5E-et, de mire a boltba értem, mert kezdem lelassulni, elég szépen, na nagy gáz még nem volt, de mikor hazamentem 4,9-állt a cukor, szóval ettem egy pogácsát, amit jól tettem, mert esti lantushoz, már 8,9 volt a cukor. Tehát kellett a pogácsa. Most a nagy táltosodásba, eddig a reggel legalább biztos volt, de most már az sem.
Az orvos szerint, nem kellene sportolni, mert így sohasem fog beállni Ő szerinte. Én meg ilyenkor borzasztó mérges leszek, mert 13 év NBI után, nem fogom hagyni magam lebeszélni. Sőt! Nem vagyok hajlandó abbahagyni, még így félig szakadt achillessel is edzem, mert nagyon jót tesz, lelkileg és fizikailag is. Így érzem jól magam.
Ez az ő tehetetlenségük. Te a napi sportot hogyan, mikor? csinálod? enni? inzulin? csökkentessz? Ilyenekre vagyok kíváncsi, szeretném tudni, jól jönne a segítség, mert még az elején vagyok én is.

Köszi, és szép napot Neked,

Moncsi
 

pzoli

Új tag
Szia Moncsi.

Nagyon nehéz a sportban tanácsot adni, mert mindenkinek máshogy reagál a szervezete a mozgásra.
Az én dokim kifejezetten kéri a sportot, és ehhez próbálja hozzá állítani az inzulint.:dr_24:
Az elején amikor elkezdtem akkor 2 naponta csak kardo edzéseket végeztem fél órát, szinte folyamatosan minden edzésnél hipoztam.De nem adtam fel:D
Kb. 7-8 hónap alatt jutottam el oda ahol most vagyok,és már nem igazán hipozom az edzéseknél:).Persze azért még néha még becsúszik,
Jelenleg 1-1,5 órát edzem, a kondicionáló edzést mindennap, a kardiót pedig 2 naponta végzem.
Én este tudok csak edzeni vacsi után, így kb. a vacsihoz 20-30%.-al kevesebb bolust adok, és ha normál 5-7.-es értékel kezdeném el akkor még pluszba szoktam enni ill. inni kb.20-40 gr. CH.-, és egy 20-30percet szoktam várni..Ilyenkor általában kevés gyümölcslét és valami gyümit szoktam még enni.(pl.banán+topjoy light v. hey-ho)
Azt már megfigyeltem, hogy a kondi az nem igazán csökkenti a cukorszintemet, viszont a kardió az nagyon gyorsan tudja csökkenti nekem.Amelyik nap mindkét edzést csinálom, akkor előbb a kondival kezdek és kardióval fejezem be,
Az elején még rengeteg mértem a cukromat, előtte, közben, utána.
Ill. gondolom azért azt tudod, hogy sport után nem célszerű inzulint beadni, ill. ha sport előtt adod be, akkor pedig arra a testre nem szabad sportolni, mert így gyorsabban szívódik fel.
Ha vacsi előtt edz-esz én biztos várnék utána kb. fél órát a szúrással és a vacsival.
Hajrá MKB,
Üdv, Zoli
 

pzoli

Új tag
Szia Moncsi,

Bemásolom Neked, azt amit nekem először tanítottak a sportoláshoz, hátha találsz benne valami érdekeset számodra,
" A mozgások közül az aerob(állóképességi)edzések ajánlottak.ezek a dinamikus,kis intramusculáris erőkifejtést jell. sportok. Az izomrost hosszúságának a változásával jár,de az izomrost hossza nem vált.A dinamikus terh. leggyakoribb formái a biciklizés, úszás,kocogás,labdajátékok.Az aerob vagy állóképességi edzés növeli a pulzust,a verőtérfogatot,nő az oxigénfelhaszn.kismért. emelkedhet a szisztolés,csökken a diasztolés vérnyomás és a perifériás ellenállás.Ennek ellentéte az erőedzés ami kifejezett vérnyomásemelkedést okozhat.Edzettebb betegnek a fizikai terh. kis részét lehet erőedzés formájában is végezni..Legfontosabba mozgás rendszeressége és hogy szeresd amit sportolsz.Neked nagyon fontos a fokozatosság.A terhelhetőséget ki lehet számolni egy egyenlettel.A módszer annak az elvnek a figyelembevételén alapul,hogy a terhelést a max. erőkifejtés 50-60 százalékával jav. végezni.:(ritkán 70%)
max.kívánatos pulzusszám=220-életkor(évek)
A max. erőkifejtés 60%-a=0,6×(max. pulzus-nyugalmi pulzus)+(nyugalmi pulzus)
50%-os terhelés esetén 0,5 70%-os terh. esetén 0,7 a szorzószám.A kapott szám a az elérendő pulzus.Remélem sikerül kiszámolni.pl.56 éves ffi nyugalmi pulzusa 70,a mx kívánatos pulzus 126.Tap. szerint a 120-130/perc pulzus a megfelelő terh. esetén. Először próbálj egy uzsonna után keveset edzeni és lehet,hogy még nem kell+ch.Amikor már eléred az 1 óra mozgást szüks lehet 20-25g ch ami gyorsan felszívódó legyen.pl.gyümölcs és keksz.Fontos még a bemelegítés és a levezetés."

Üdv, Zoli
 
Oldal tetejére