Fizikai sport/aktivitás

gabibaba

Aktív tag
Gáborék tegnap körbetekerték a Balatont! A bázisokat beadta, de egész nap 7E inzulinnal és kb. 400g CH-tal tök jó cukrai voltak (még így is csúszott be egy hipo).
 

napocska

Őstag
Annyira szeretem az ilyen sok-mozgásos napokat! Szinte alig kell inzulin, és rengeteget lehet enni :)
Amikor meg nincs mozgás, nem győzzük emelgetni az inzulinadagokat, aztán mégsem jó... Akartam is már kérdezni, hogy más a lusta napokon, időszakokban mennyivel használ több inzulint, mint az aktív napokon?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A ma esti Fókuszban (aug. 9.) a kettlebelt mutatták be, mégpedig kommandósok edzettek vele. Ha tudjátok, nézzétek meg az éjszakai ismétlést, vagy neten az adás vetítését. A magyar kommandósok ezzel edzenek a kommandós világbajnokságra. Az amerikai edző nagyon jó véleménnyel volt a magyarok edzettségéről.
 

poe

Őstag
Kommandós nem vagyok, de két órája értem haza edzésről. Jó volt. :)
Egyébként ráadásul a kettlebel "atyja", Pavel Tsatsouline tartotta, akinek fontos szerepe volt abban, hogy világszerte elterjedt a sport.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kommandós nem vagyok, de két órája értem haza edzésről. Jó volt. :)
Egyébként ráadásul a kettlebel "atyja", Pavel Tsatsouline tartotta, akinek fontos szerepe volt abban, hogy világszerte elterjedt a sport.
Mármint a te edzésedet tartotta Pavel, vagy a tv-ben a kommandósokét? Mert a tv-ben ő volt. Egyébként rád gondoltam, és bíztam benne, hogy jössz a fórumra, és olvasod ezt az üzit.
A tv riportot pedig jó volt nézni, mert általad belekóstolhattam ebbe a sportba, így számomra nem volt ismeretlen. De te tudod jól, hogy ez még eléggé ismeretlen a nagyközönség között.
 

poe

Őstag
A kommandósokét, természetesen. ;) Én sajnos még nem találkoztam vele, csak a könyvét olvastam.
Igen, tudom, ismeretlen. Pedig a végtelenségig variálható, edzhetsz erőre, gyorsaságra, állóképességre és nem kell hozzá más, mint egy golyó, pár négyzetméter szabad terület, meg némi kitartás.
Évekig kísérleteztem azzal, hogy eljárok gyúróterembe, kínlódás volt és pár hónap után abbamaradt mindig. Ezt most szeretem, várom az edzéseket.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A kommandósokét, természetesen. ;) Én sajnos még nem találkoztam vele, csak a könyvét olvastam.
Igen, tudom, ismeretlen. Pedig a végtelenségig variálható, edzhetsz erőre, gyorsaságra, állóképességre és nem kell hozzá más, mint egy golyó, pár négyzetméter szabad terület, meg némi kitartás.
Évekig kísérleteztem azzal, hogy eljárok gyúróterembe, kínlódás volt és pár hónap után abbamaradt mindig. Ezt most szeretem, várom az edzéseket.
Igen, ugyanezeket mondta a tv-ben Pavel is. Talán még ezért is érdemes megnézni az adást.
Egyébként valamit elárul a ennek a sportnak a mikéntjéről, hasznosságáról az, hogy elit kommandósok edzésébe van beépítve.

Most már nagyon él bennem a vágy, hogy részt vegyek egy ilyen edzésen, de ezt ugye nem lehet otthon csinálgatni, mert a technikát megfelelő tanár mellett lehet elsajátítani. Félő, hogy itt nálunk nincs egyelőre szervezett edzés. Pedig biztos vagyok benne, hogy a számítógépes munkától eredő hát,-nyakfájásomat ez jobban rendbehozná, mint bármi más. Legalábbis az az egy alkalom, amikor a Bánvölgye táborban kipróbálhattam, engem erről győzött meg.
 

poe

Őstag
Jelentem a heti 3-4 kettlebell edzés mellé még beszorítottam egy krav magát is. Egyenlőre egy edzésen vagyok túl, ha lesz bővebb tapasztalat, beszámolok. A kanül védelme mindenesetre fogós kérdés. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jelentem a heti 3-4 kettlebell edzés mellé még beszorítottam egy krav magát is. Egyenlőre egy edzésen vagyok túl, ha lesz bővebb tapasztalat, beszámolok. A kanül védelme mindenesetre fogós kérdés. :)
Ez nem semmi, hogy nálatok minden van? Ez nekem túl harcias, bár tudom, hogy ennek elsősorban az önvédelem a célja. A fogáson és a technikán múlik a siker. A beszámolót én nagyon várom. Kanül védelemre nincs tippem, de te azt biztosan meg fogod találni, ha más nem, tartalék mindig lesz nálad.
 
Kedves Mindenki! Szeretnék segítséget kérni tőletek, mert nálam már az orvosok is (három) a kórházban is csődöt mondtak. Most egy hétig voltam bent a kórházba, beállításon. 1 éve vagyok I. típus, ez volt már a 8-dik alkalom. Novorapidot, és lantust használok, alakult a cukor 10 alá vittük, 8 E reggel, 8 E délben, este 10 E volt. 5 napja jöttem ki, dolgozom, és persze edzek. Azóta minden megborult. 5 napja mindennap hipo, van amikor kétszer is. Most szerdán fél 5-től edzettem, futok kardió gépen, előtte megettem egy balaton szeletet, 35 perc után lementem egy kicsit súlyt emelni, hasizmozni. Na most, Ezek beállítottak estére 10 E, na mondom ez biztos sok lesz, akkor szúrok neki 6 E-get. Mivel edzés után hazaérve eszem. Még ez a 6! egység is sok volt neki. Az éjjeli lantusból nem vettem vissza, reggel viszont a 8 E helyett, amit ők beállítottok, szúrtam csak 6! egységet ez is sok lett. 1,5 órával megint hipo. Minden felborult. Az egész anyagcsere. Már azt sem tudom mit szúrjak. Tud valaki segíteni? hogyan kellene helyrehozni a dolgokat?
Más a kórházi fekvés, ezt ugye ők is tudják, meg más, mikor az ember rohan a munkahelyre, dolgozik, megy edzeni. Más inzulin-igény. Ma reggelre felkeltem a hipóra, 3,2 volt ittam egy kis gyümölcslevet, meg ettem az előírt mennyiséget reggelire, csak utána mertem beszúrni, CSAK 5 EGYSÉGET. ÉS MÉG EZ IS SOK VOLT. Pedig tegnap nem edzettem. Tudna valaki segíteni, hogy lehetne kimenni ebből a kaotikus állapotból? Egy héten kétszer edzem kedd, csütörtök 1 órát, ilyenkor fél órát futok, kondizok. Szombaton ugyanabban az időben, ezt igyekszem tartani, egy 20 perces Rubint Réka tornát csinálok. Tudna valaki segíteni? Hogy miket szúrjak?

Köszi,
Moncsi
 

tubi

Aktív tag
Kedves Mindenki! Szeretnék segítséget kérni tőletek, mert nálam már az orvosok is (három) a kórházban is csődöt mondtak. Most egy hétig voltam bent a kórházba, beállításon. 1 éve vagyok I. típus, ez volt már a 8-dik alkalom. Novorapidot, és lantust használok, alakult a cukor 10 alá vittük, 8 E reggel, 8 E délben, este 10 E volt. 5 napja jöttem ki, dolgozom, és persze edzek. Azóta minden megborult. 5 napja mindennap hipo, van amikor kétszer is. Most szerdán fél 5-től edzettem, futok kardió gépen, előtte megettem egy balaton szeletet, 35 perc után lementem egy kicsit súlyt emelni, hasizmozni. Na most, Ezek beállítottak estére 10 E, na mondom ez biztos sok lesz, akkor szúrok neki 6 E-get. Mivel edzés után hazaérve eszem. Még ez a 6! egység is sok volt neki. Az éjjeli lantusból nem vettem vissza, reggel viszont a 8 E helyett, amit ők beállítottok, szúrtam csak 6! egységet ez is sok lett. 1,5 órával megint hipo. Minden felborult. Az egész anyagcsere. Már azt sem tudom mit szúrjak. Tud valaki segíteni? hogyan kellene helyrehozni a dolgokat?
Más a kórházi fekvés, ezt ugye ők is tudják, meg más, mikor az ember rohan a munkahelyre, dolgozik, megy edzeni. Más inzulin-igény. Ma reggelre felkeltem a hipóra, 3,2 volt ittam egy kis gyümölcslevet, meg ettem az előírt mennyiséget reggelire, csak utána mertem beszúrni, CSAK 5 EGYSÉGET. ÉS MÉG EZ IS SOK VOLT. Pedig tegnap nem edzettem. Tudna valaki segíteni, hogy lehetne kimenni ebből a kaotikus állapotból? Egy héten kétszer edzem kedd, csütörtök 1 órát, ilyenkor fél órát futok, kondizok. Szombaton ugyanabban az időben, ezt igyekszem tartani, egy 20 perces Rubint Réka tornát csinálok. Tudna valaki segíteni? Hogy miket szúrjak?

Köszi,
Moncsi
hú, ez nagyon nem egyszerű! a kórház tényleg más, erre szinte nem is lehet alapozni csak nagyságrendileg. mi is sztem csak hozzávetőleges dolgokat tudunk mondani, mert mindenki másképp műkszik. az biztos, ha sokat hypozol egy nap, akkor a lantust kell csökkenteni. nálam még a beadás idejét is változtatni kell, mert ha este adom, én is hypozom hajnalban. szóval először érd el, hogy egy alap napon, amikor nem edzel semmit, ne hypozz. úgy kell valahogy gondolkodni, hogy a lantusnak majdnem stabilan 5-6 körül kell tartania a cukrodat, csak kajához kelljen adni novorapidot és ne legyen hypo. lehet, hogy érdemes lenne egy hetet kihagyni a sportból és kitalálni, hogy anélkül hogy kell beállítani az inzulint. utána jöhet a sport. de arra nem számíts, hogy minden sport ugyanúgy fog hatni, még ha ugyanazt is csinálod, ugyanaddig. sajnos ez nem így műkszik :( de kb.-ra ki tudod találni. a munkád mennyire nyugodt? mert az is számít ám, mennyit stresszelsz, rohangálsz egy munkanapon. ha ilyen után mész sportolni, egész más, mintha van egy aránylag normális napod. bocs, hogy nem mondtam semmi konkrétat, ezek csak alapelvek, ami mentén el lehet indulni.
 

poe

Őstag
Ígértem beszámolót a Krav Maga edzésről.
Maga az edzés nekem bejön, lefáraszt elég rendesen és úgy gondolom tényleges haszna, értelme is van. Én nem tanultam ez előtt semmilyen önvédelmet, vagy küzdősportot. Ebben azz tetszik, hogy igyekszik életszerű helyzetekre felkészíteni, nincsennek formagyakorlatok, nincs finomkodás... :D Ennek ellenére lányoknak is ajánlom, főleg, ha időnként félnek, amikor éjszaka egyedül mennek haza.
A kanül védelemről. Először házibarkács módszerrel próbálkoztam, egy kb 8*8 cm-es formázott műanyaglappal és némi ragasztószalaggal igyekeztem megóvni az ütésektől, rúgásoktól (ezek egyébként inkább csak jelzés értékűek, vagy eltévedt, véletlen találatok, ezen a szinten nincs full kontakt, nem cél, hoggy bárki lesérüljön). Ez teljes kudarc volt, bármilyen ragasztóval is próbálkoztam, a verejték és ide-oda hajlongás percek alatt leszedte a cuccot. Aztán vettem egy ilyet:
n_mellvedo-konnyu_202_1.jpg
Ez gyakorlatilag nyaktól ágyékig véd, ahhoz ugyan nem elég vastag, hogy egy teljes erővel bevitt találatot tompítson, de arra amire nekem kell, tökéletesen megfelel. Bár nyáron kegyetlen lesz benne lenyomni a másfél órát. :)
 

ecetke

Új tag
Sziasztok!


Nekem pont ugyan ez a problémám. Kicsit túlsúlyos vagyok, de cukorbeteg már 9 éve. a dokim mindig hajtogatja, hogy fogyjak, és most rászántam magam. Eléggé intenzíven edzek már. napi 2-3 órát. És iszonyat, mert a cukrom zuhan, és zuhan, egész éjel, másnap reggelre meg nagyon magas értékek jönnek ki. ált. ebéd után megyek el. kis súlyzózás, és utána meg 1 óra futás. előtte gyümölcslé, félidőben gyümölcslé, utána gyü9ölcslé, mikor meg hazaérek vacsi. EGyszerűen borzasztó ez. akármennyi inzulint adok be, mindig zuhan, és zuhan, hétvégén meg mikor nem edzek akkor meg nem tudom eltalálni mi a jó mennyiség sz inzulinnal, és akkor meg elszáll. Lefogytam már 11 kilót, de őrület ez az állandó hypozás. EGyik alkalommal munka előtt reggeli után voltam edzeni, és késő délután, jóval ebéd után meg olyat zuhant a cukrom, hogy majdnem elájultam. A dokinénim meg hát egy nagy rakás semmi. Tömegrendelés, és nincs ideje semmire sem. eléggé el vagyok keseredve, de nem akarom abbahagyni, mert II. típusú vagyok, és azt mondják, hogy talán esetleg megszabadulhatok a cukortól. Én már igazán nme tudom mit tegyek, és kezdek kétségbeesni, mert ezt nehéz elviselni, de látom nálatok is így van. Valaki tud valami jó megoldást? Már elég sokat csökkentettem az inzulinbevitelen. Lantust, és Novorapidot használok.
 

tubi

Aktív tag
Sziasztok!


Nekem pont ugyan ez a problémám. Kicsit túlsúlyos vagyok, de cukorbeteg már 9 éve. a dokim mindig hajtogatja, hogy fogyjak, és most rászántam magam. Eléggé intenzíven edzek már. napi 2-3 órát. És iszonyat, mert a cukrom zuhan, és zuhan, egész éjel, másnap reggelre meg nagyon magas értékek jönnek ki. ált. ebéd után megyek el. kis súlyzózás, és utána meg 1 óra futás. előtte gyümölcslé, félidőben gyümölcslé, utána gyü9ölcslé, mikor meg hazaérek vacsi. EGyszerűen borzasztó ez. akármennyi inzulint adok be, mindig zuhan, és zuhan, hétvégén meg mikor nem edzek akkor meg nem tudom eltalálni mi a jó mennyiség sz inzulinnal, és akkor meg elszáll. Lefogytam már 11 kilót, de őrület ez az állandó hypozás. EGyik alkalommal munka előtt reggeli után voltam edzeni, és késő délután, jóval ebéd után meg olyat zuhant a cukrom, hogy majdnem elájultam. A dokinénim meg hát egy nagy rakás semmi. Tömegrendelés, és nincs ideje semmire sem. eléggé el vagyok keseredve, de nem akarom abbahagyni, mert II. típusú vagyok, és azt mondják, hogy talán esetleg megszabadulhatok a cukortól. Én már igazán nme tudom mit tegyek, és kezdek kétségbeesni, mert ezt nehéz elviselni, de látom nálatok is így van. Valaki tud valami jó megoldást? Már elég sokat csökkentettem az inzulinbevitelen. Lantust, és Novorapidot használok.
szia!
hát, sokkal okosabbat nem tudok mondani, mint hogy még többet kell csökkenteni. hiába érzed elég soknak, ha nem elég sok :) ha napi rendszerességgel edzel (istenem, de irigyellek...), akkor majdnem minden napod hasonló, nem? így elvileg elég pontosan be lehetne lőni mindent. mindenkinek más jön be, lehet, hogy ahhoz a fajta terheléshez, amit Te csinálsz, nem a gyümilé a legjobb, vagy az edzés utáni vacsi minőségén-mennyiségén kellene változtatni. én egyrészt 1-es vagyok, másrészt más jellegű sportokat csinálok, szóval konkrét tanácsokat nem tudok adni, de nekem is ki kellett tapasztalnom, mikor és mennyit kell előtte ennem, hogy jó legyen.
a másik a lantus. mindenkinek másképp hat, nekem pl. este beadott Lantus miatt hajnali hypoim voltak! ki kellene tapasztalnod, hogy a lantusnak milyen a görbéje Nálad, mert az is lehet, hogy annak a beadási időpontjával kell játszanod. lehet, hogy kellene néhány nap, amikor nem edzel, hanem egy átlag napon látod a cukrod alakulását, be tudod lőni az inzulint-kaját mozgás nélkül. és aztán erre rátenni a mozgást. mondjuk megint elkezdesz edzeni és 3 napig edzés előtti-utáni kajának ugyanazt eszed és ugyanazt az inzulint adod rá. azért kell 3 nap, mert akkor látsz már egy tendenciát. aztán 3 nap másfajta edzés előtti-utáni kajával kísérltezel. tudom, elég macerás, de sajna cukorral sokkal nehezebb edzeni :( egyszerre minél kevesebb legyen a változó, mert akkor tudod, mi miért van.
mindenesetre a 11 kilóhoz gratula, nekem csak 3-4 felesleg van, de arra sem látok sok esélyt, hogy lemenjen :(
 
Kedves Ecetke!

Előrebocsájtom, I. típus, és 42. éves, egy éve. NB I-es kézilabdás voltam, nagy volt a változás, mikor jött a cukor. El kell fogadnod, ez már egy más élet, ehhez kell alkalmazkodni. Novorapidot, és Lantust szúrok. Egyet mondok, fix időben próbálj edzeni! Én például megyek, kedden, és csütörtök, és mindig munka után fél 5-től fél 6-ig edzem. Mert ha, össze vissza edzel, akkor össze vissza lesz az egész rendszer, felborul minden. Így látni fogod, mennyit, és hogyan szúrjál. Én 45 percet kardiózok, ez bármiféle gép lehet, én az elekszis trénert részesítem előnyben. Megnézem a cukort, Ha 8 alatt van, mindig eszem egy ét balaton szeletet, ebben van ugye lassan felszívódó szénhidrát, ami tartja a cukort. Edzés közben mindig mérek, a pultból a fiuk figyelnek rám, negyed óránként szólnak, és mérek. Mindig van nálam cukros üdítő, és rengeteg vizet iszom. Amikor öltözök még egyszer megmérem, úgy indulok haza. Otthon mindig este 6.30-kor eszem, ilyenkor 1 E kevesebbet adok be, és a lantusból is éjszakára. Próbáld meg, ezt tudom ajánlani. Ha össze vissza edzel megkavarodik az egész rendszer, nem tudja a szervezet, mihez alkalmazkodjon. Ezért mondja Fövényi Prof. hogy lehetőleg fix időpontban kell edzeni. Abba ne hagyd a sportot! Engem is ez éltet, nem is tudom mi lenne velem, ha nem edzhetnék.
Kemény legyél, de nagyon figyelj oda magadra! Moncsi:cool:Szurkolok!
 

ecetke

Új tag
Kedves Moncsi, és tubi!

Köszi a segítséget.

Minden nap edzek, kiv. hétvégén, akkor nyugi van. Hétvégén meg borul az egész.
Nem tudok ugyan abban az időpontban mindig, csak kb vacsora előtt, mert a munkahelyemen mindig máskor végzek attól függően, hogy mikorra vagyok beosztva. de van hogy ebéd után érek le az edzőterembe, és akkor mondjuk tovább is maradok, de van, hogy pl 5-6 órakor érek le, és akkor meg kevesebb ideig maradok. Max 7ig, mert ugye a kaja miatt, amit lehet elvileg variálni, meg akármikor enni, meg kihagyni, de mindenki mást mond. A legzavaróbb az az, hogy simán bírnék másfél órát is futni egyhuzamban, csak a cukrom nem bírja, és én akarom is, de le kell állnom. Mindig van nálam szőlőcukor vész esetére, de a narancslé ami igazán ok, meg az orvos is szívszélütést kapna, ha megemlíteném neki a szőlőcukrot. De így is edzés előtt megiszok 2 deci narancslét, 1 óra múlva is, és a végén is kell, mert különben lezuhan. edzés közben pedig 1l vizet simán lenyomok. Nap közben is kb 2-3 liter folyadékot megiszom ,mert az edző azt mondta, hogy nagyon sok folyadékot kell inni. És nálam a napi 3l az alap. Nem jó nekem a balatonszelet, mert nekem a cukor mellé van kis "társának" a lisztérzékenység is, inkább a 100%narancslé, meg kis sós keksz. Múlt héten már tök jó volt a cukrom, most meg megint az egekben van. viszont semmi hypo. Remélem nem leszek beteg.
Moncsi, te hova jársz edzeni? mert nekem is jó lenne egy-két ilyen figyelmes pult beli fiú. A személyi edző nagyon jó, meg aranyos, csak semmi fogalma sincs a cukorbetegekről. Hát én alig merem megnézni a cukromat, mert nem igazán van hely rá. MEg mindig sok az ember, de érzem, ha vmi nem ok.
 
Oldal tetejére