Glikémiás Index = G.I.

dg

Őstag
Kata és György említette a babot, sárgaborsót, lencsét. Csak gondoltam említsük meg itt is, hogy ezeknek nem magas a vc emelő hatásuk, elsősorban magas fehérjetartalmuk miatt. Nekünk is bevált, bár a gyerekeim újabban nem eszik meg szívesen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata és György említette a babot, sárgaborsót, lencsét. Csak gondoltam említsük meg itt is, hogy ezeknek nem magas a vc emelő hatásuk, elsősorban magas fehérjetartalmuk miatt. Nekünk is bevált, bár a gyerekeim újabban nem eszik meg szívesen.
Jó hogy felvetetted itt is. Én sem tartom a kedvenceim között ezeket a száraz hüvelyeseket, épp ezért kevés tapasztalatom van. Akinek viszont nagyobb rutinja van ebben, az segítségünkre siethet.
 

Zsu77

Új tag
Én ha kell befalatozok belőlük valamennyit,de amiért utálom őket az az,hogy olyan "sokat kő inni utána" kaják.Na aztat nem bírom bennük.Brrr...Idegtépő csaprajárni...Brrr...
 

Zsu77

Új tag
Hova írjam?Ideírom,aztán majd lesz valami...
Ma voltam tescoban.Láttam egy pár szója italt a tejitalok között.Az az amiről szok szó lenni,hogy szójás tejital?Vagy az más?Mindegy.De a lényeg,hogy láttam köztük 0,1g-os és 2,8g-os ch tartalmút is.Azért az jó,nem?Persze,ha ez nem az,amiről szok szó lenni,életemben nem ittam,akkor mindegy.
Na,jómegaszontam.De a lényeg,hogy láttam.
 

dg

Őstag
Tökfőzelék, spenót, sóska.
A zöldbabbal is lehet próbálkozni.

A babnak, lencsének viszonylag magas a ch tartalma, de mivel nagyon sok a fehérje benne, elég alacsony a GI-je.

Igazság szerint az összes hazai zöldség jó szívvel ajánlható. Nekem a borsóval, krumplival is csak jó tapasztalataim vannak. Inkább a habarással kell vigyázni (már ha valaki így csinálja. Én igen.)
 

dg

Őstag
Nem tudom, még nem próbáltam (azt hiszem???), de nem lehet rossz. Valamivel biztos kedvezőbb a hatása, mint a sima búzalisztnek. Hogy őszinte legyek, én búzából készült finomliszttel szoktam habarni a leggyakrabban.
Próbáld ki, Növényke, és majd számolj be, milyen lett!
 

borka

Őstag
A Graham liszt korpás búzaliszt, amiben nincs benne minden része a búzaszemnek, pl. nincs benne a csíra .

<TABLE id=table2 width="100%" border=1><TBODY><TR><TD>Graham-liszt</TD><TD>Az elnevezése a liszt bevezetését kezdeményező Graham amerikai orvos nevéből származik. A Graham-liszt étkezési búzából őrölt liszt, amely a gabonaszem héjrészeit (korpa) is tartalmazza. Emésztési zavarokban szenvedő betegek részére nagyon ajánlott. A Graham-liszt nagy héjtartalma miatt zsírban, cukorban, enzimekben gazdag, ezért romlandóbb, mint a búzalisztek, de tovább eláll, mint a teljes kiőrlésűek
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

borka

Őstag
<TABLE id=table2 width="100%" border=1><TBODY><TR><TD>Rozsliszt</TD><TD>A rozs mostohább éghajlatú vagy gyengébb talajú vidék gabonája. A rozsliszt fehérjéi nem állnak össze sikérré, mert a növényi nyálkaanyagok megakadályozzák a nagy molekulák kialakulását. Ezért tisztán rozslisztből nem célszerű kenyeret készíteni. (max. 50%) A rozsliszt keményítője eltér a búzaliszt keményítőjétől, a vizet jobban magába zárja. Ebből is adódik, hogy a rozskenyér tovább marad friss állapotban
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Zsu77

Új tag
Köszi Borka!Ez már nagyon hiányzott!Nagyon hálás vagyok érte,mert így tudom,hogy mire szavazzak.Magamat ismerve a grahamet mégis mellőzném,és inkább a rozslisztre vállalkozom.Borka!Volna esetleg valami ilyesmi az étkezési (kukorica) keményítőről is?:)
Annyi előnye biztos van,hogy 3-a elég,mint amit fehér lisztből használna az ember,meg a kukorica szó elég biztató benne...
 

Zsu77

Új tag
Borka!Ez egy nagyon jó oldal!

Tudja valaki,hogy ez mit jelent?Vagyis miért van ez,ha így van? :
"Minél kevesebb inzulin termelődik, annál kisebb a valószínűsége, hogy a szervezet zsírt fog elraktározni":shock::?:
 
Oldal tetejére