Insulinpumpa

borka

Őstag
Köszönöm gyors válaszod, akkor akár úgy láttam e-mailt is tudok küldeni neked?
Annyit szeretnék még utolsónak kérdzeni tőled, hogy lehet hogy nem olvastad esetleg a korábbi levelemben, de nekem a pumpával a második hónap utántól lettek egyre jobb eredményeim és tartósan ezek fent is maradnak. Ma az történt, hogy tegnap cseréltem tűt az igaz, de ma reggelre megint elszálltak a cukraim és majd már csak most estére tudtam visszaállítani a normális közelébe. Ez lehet attól, hogy esetleg nem látszik ugyan, de elképzelhető, hogy a kanült most rosszul helyeztem volna be? Mondjuk ma is hasonlóan étkeztem mint az előző napokban, sőt este sem ettem többet, ezt azért is írom mert már reggelre magasabb eredményt mértem, vagy lehet hogy nem a tűvel volt a gond, hanem nem vettem esetleg észre de lehet hogy a vezetékbe kicsike buborék került? Nem tudom most ezt a mai tapasztalatomat hova tenni. Esetleg van rá valami ötleted, hogy mitől lehetséges ez?

Olvastam a hozzászólásaidat. A légtelenítésre nagyon oda kell figyelni,hogy véletlenül se maradjon benne bubi.Amikor a pumpát csatlakoztatod ne felejtsd el,hogy 0,5 ill. 1 egységet be kell adni,hogy a bentlévő cső is fel legyen töltve.Ezen kívül még nagyon sok tényező közrejátszhat.
 

linus

Tag
Olvas visszafelé Vércukor érték HbA1c ebben a topikba.
Még ezidáig nem hallottunk róla,hogy valakitől visszavették volna a pumpát.


Mikor voltunk a kontrollon végül is ott sem azt mondták hogy 1x teljesítesz egy rossz eredményt és rögtön elveszik. De a pumpa mellett is "teljesíteni" kell, és a jó eredmény nem csak a te érdeked. Ott mondták hogy ha elér egy bizonyos szintet a HbA1c és nem látnak javulást haladék után sem akkor el lehet venni a pumpát, de erről a kezelőorvos dönt. Erről beszélgettünk és elfelejtettem mit mondtak erről az eredményről! Tulajdonképpen csak erre értékre lennék kíváncsi.
 

borka

Őstag
Mikor voltunk a kontrollon végül is ott sem azt mondták hogy 1x teljesítesz egy rossz eredményt és rögtön elveszik. De a pumpa mellett is "teljesíteni" kell, és a jó eredmény nem csak a te érdeked. Ott mondták hogy ha elér egy bizonyos szintet a HbA1c és nem látnak javulást haladék után sem akkor el lehet venni a pumpát, de erről a kezelőorvos dönt. Erről beszélgettünk és elfelejtettem mit mondtak erről az eredményről! Tulajdonképpen csak erre értékre lennék kíváncsi.

Van 1 bizonyos ajánlás,de konkrét kikötésről nem tudok.Kicsit meg szokták ijeszteni a betegeket,hogy odafigyeljenek magukra.

Légyszi olvasd el:http://hu.wikipedia.org/wiki/HbA1c
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki mennyi az a HbA1c ami felett elveszik a pumpát? Elfelejtettem......
Köszönöm!

Még ezidáig nem hallottunk róla,hogy valakitől visszavették volna a pumpát.

Van 1 bizonyos ajánlás,de konkrét kikötésről nem tudok.Kicsit meg szokták ijeszteni a betegeket,hogy odafigyeljenek magukra.
Évekkel ezelőtt riogattak a 8,1-es HbAc-vel (pont akkor, amikor a második pumpámat kérvényeztem. és akkor lett 8,2 a HbA1c-m), mint határérték, de nem tudok olyanról, hogy valakinél ezt betartották volna, és az OEP nem adta volna meg a támogatást a meghosszabbításra.

Nem is logikus egy akármilyen határértéket meghatározni. Csak az én példámmal tudok előhozakodni. Amikor pumpás lettem, 13 valamennyiről indultam, és ehhez képest a 8,1-es HbA1c nagyszerű eredmény. Így tőlem "elvenni" a pumpát mert nem értem el a 8,1-et, a legnagyobb értelmetlenség lett volna.

Azonban ha valaki elkezdi a pumpás kezelést mondjuk 6,5-ös HbA1c-vel, és évek (vagy hónapok) múlva produkál egy 8,1-8,5-ös értéket, annál megfontolandó, hogy van-e értelme folytatni a kezelést, hiszen pont a pumpa előnyeit nem használja ki. Legalábbis orvosi szempontból nem úgy tűnik, hogy komolyan odafigyelne magára, inkább hanyagul azt gondolja, hogy majd a pumpa megold helyette mindent. Ekkor vagy a kezelő orvos, vagy az országos pumpa koordinátor nem javasolja tovább a pumpás kezelést.

Lina, gondolom te Nórika miatt kérdezted a határértéket. Szerintem gyerkőcök esetében más a helyzet, hiszen ők nehezebben beállíthatók, a növekedés, és a változó inzulinigény miatt lehetnek ingadozások, akár 2 % is. De okosan belegondolva, ha pumpával vannak ingadozások, akkor pennel még inkább lennének. Nem hinném, hogy Nórikától "visszavennék" a pumpát.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
"Fontos tudnivaló, hogy a rendelet 3 hónapos próbakezelési időt ír elő, így ha az ellenőrzések során kiderül, hogy akár a beteg hibájából, akár más okból a pumpakezelés nem éri el a célját, akkor a nagyértékű eszköz visszavonható, azaz a kezelésről levehető a beteg – emeli ki Kautzky doktor."

Forrás: http://diabetesonline.hu/hirek/egeszsegpolitika/2304-inzulinpumpa-valtoztak-a-szabalyok

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy nem csak a próbaidő letelte után vonható vissza pumpa, hanem bármikor, ha nem válik be.
 

linus

Tag
Lina, gondolom te Nórika miatt kérdezted a határértéket. Szerintem gyerkőcök esetében más a helyzet, hiszen ők nehezebben beállíthatók, a növekedés, és a változó inzulinigény miatt lehetnek ingadozások, akár 2 % is. De okosan belegondolva, ha pumpával vannak ingadozások, akkor pennel még inkább lennének. Nem hinném, hogy Nórikától "visszavennék" a pumpát.

Köszi Kata! ;)

Bár nekünk "csak" egy penes és egy olyan érték van amikor 1 hónapja van már pumpi. Az első 7,6 volt a második 7,8. Ettől függetlenül szerintem a következő nem lesz jó. Visszamentem melózni például ami szerintem borított mindent.
Azt hiszem mi is benne vagyunk egy növekedésbe pluszba, mert valahogy nem állunk be. Megnőtt az inzulinigénye.
Gondolom nem dicsérnek meg a kontrollon...................

Érdeklődnék, van-e valaki akinek megmagyarázhatatlan okból jött már ki csalánkiütése. Egyszer csak jött és aztán el is tűnt!
Ez már a második mióta diabos. Az elsőnél ki lett vizsgálva, de semmi! Van esetleg valami ötlete valakinek?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi Kata! ;)

Bár nekünk "csak" egy penes és egy olyan érték van amikor 1 hónapja van már pumpi. Az első 7,6 volt a második 7,8. Ettől függetlenül szerintem a következő nem lesz jó. Visszamentem melózni például ami szerintem borított mindent.
Azt hiszem mi is benne vagyunk egy növekedésbe pluszba, mert valahogy nem állunk be. Megnőtt az inzulinigénye.
Gondolom nem dicsérnek meg a kontrollon...................

Érdeklődnék, van-e valaki akinek megmagyarázhatatlan okból jött már ki csalánkiütése. Egyszer csak jött és aztán el is tűnt!
Ez már a második mióta diabos. Az elsőnél ki lett vizsgálva, de semmi! Van esetleg valami ötlete valakinek?
Biztos lehetsz benne, hogy ez a kis ingadozás nem befolyásolja a pumpa odaítélését, és a 8,1-es határértéket is elfelejtheted, mint riogatást.
Nincs miért aggódnod, a hosszútávú eredmények a fontosak, kisebb ingadozások mindig is lesznek. Pici gyerkőcöknél a növekedés, ahogy te is látod, könnyen befolyásolják a napi szintű és a hosszútávú értékeket.

Ha a csalánkiütés (vagy olyan szerű) csak a diab óta jelentkezik, akkor lehet, hogy az adott inzulinra érzékeny. Az inzulin hordozóanyagai között van olyan, ami allergiás, vagy hasonló reakciót vált ki. Szerencsére az ultragyors inzulin közül is lehet másikat választani.
Nekem ugyan nincs semmilyen reakcióm, de itt a fórumon tudnak segíteni, akiknek volt. (Asszem Pusimelu, és Hangyuszka)
Olvasd el az inzulin papírját, hogy milyen reakciókat ír le, és próbáld a tünetekkel beazonosítani, akkor azt, ha szerinted oka lehet, meg tudod említeni a dokinak, és felír egy máikat.

Egyéb esetben lehet, hogy valamilyen gyümölcs váltotta ki a tüneteket, az eperről tudom, hogy kiválthat csalánkiütést, ami fellobban, aztán eltűnik.
 

rugach

Új tag
inzulinpumpa

Én nem ismerem az inzulin pumpát mert én pent használok.Ezért érdekelne,hogy a pumpánál milyen fajta inzulint használtok? Csak gyorsan hatót vagy ennél is használtok bázis inzulint?
 

somcsika

Aktív tag
Én nem ismerem az inzulin pumpát mert én pent használok.Ezért érdekelne,hogy a pumpánál milyen fajta inzulint használtok? Csak gyorsan hatót vagy ennél is használtok bázis inzulint?

Több témánál észre vettem már, hogy egyszerűen figyelmen kívül hagyod a korábbi hozzászólásokat. - hogy mit irtak éppen azon az oldalon ahova éppen a te írásod is kerül, - vagy éppen az előtted lévő hozzászólását sem olvasod el.

Ha vennéd a fáradságot és visszaolvasnál, csak egy pár oldat, vagy tudod mit kezd az elejéről - ártani nem árthat - akkor biztosan megkapod a kérdésre a választ.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha vennéd a fáradságot és visszaolvasnál, csak egy pár oldat, vagy tudod mit kezd az elejéről - ártani nem árthat - akkor biztosan megkapod a kérdésre a választ.
Sajna ez nem jött be. A mi Rugachunk elkezdett tanácsokat adni a 2008. novemberében feltett (de azóta rendeződött) problémára. :o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Több témánál észre vettem már, hogy egyszerűen figyelmen kívül hagyod a korábbi hozzászólásokat. - hogy mit irtak éppen azon az oldalon ahova éppen a te írásod is kerül, - vagy éppen az előtted lévő hozzászólását sem olvasod el.
Ezen is próbáltunk már "segíteni", hasztalanul. ;) :rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én nem ismerem az inzulin pumpát mert én pent használok.Ezért érdekelne,hogy a pumpánál milyen fajta inzulint használtok? Csak gyorsan hatót vagy ennél is használtok bázis inzulint?
Na, hogy ne maradj ismeretek nélkül. Először is van gyors hatású, és ultragyors hatású (analóg) inzulin.
A pumpába csak és kizárólag ultragyors inzulint szabad rakni. Ezzel az egyféle inzulinnal működik a pumpa, nem lehet külön bázis (hosszú hatású) inzulint belerakni, nincs is rá hely.
Az ultragyors inzulinnal oldja meg a pumpa a bázis inzulin ellátottságot azáltal, hogy 3 percenként egy előre beállított, személyreszabott dózist automatikusan bejuttat a kanülön keresztül a bőr alá. Ugyanezzel a pumpával, ugyanezzel az inzulinnal, ami a pumpában van, lehet az étkezések előtt manuálisan (kézi vezérléssel, nyomkodással) beadagolni az étkezési inzulint.
 

somcsika

Aktív tag
Na, hogy ne maradj ismeretek nélkül. Először is van gyors hatású, és ultragyors hatású (analóg) inzulin.
A pumpába csak és kizárólag ultragyors inzulint szabad rakni. Ezzel az egyféle inzulinnal működik a pumpa, nem lehet külön bázis (hosszú hatású) inzulint belerakni, nincs is rá hely.
Az ultragyors inzulinnal oldja meg a pumpa a bázis inzulin ellátottságot azáltal, hogy 3 percenként egy előre beállított, személyreszabott dózist automatikusan bejuttat a kanülön keresztül a bőr alá. Ugyanezzel a pumpával, ugyanezzel az inzulinnal, ami a pumpában van, lehet az étkezések előtt manuálisan (kézi vezérléssel, nyomkodással) beadagolni az étkezési inzulint.

Le a kalappal előtted. Gratuálok.
 

rugach

Új tag
Na, hogy ne maradj ismeretek nélkül. Először is van gyors hatású, és ultragyors hatású (analóg) inzulin.
A pumpába csak és kizárólag ultragyors inzulint szabad rakni. Ezzel az egyféle inzulinnal működik a pumpa, nem lehet külön bázis (hosszú hatású) inzulint belerakni, nincs is rá hely.
Az ultragyors inzulinnal oldja meg a pumpa a bázis inzulin ellátottságot azáltal, hogy 3 percenként egy előre beállított, személyreszabott dózist automatikusan bejuttat a kanülön keresztül a bőr alá. Ugyanezzel a pumpával, ugyanezzel az inzulinnal, ami a pumpában van, lehet az étkezések előtt manuálisan (kézi vezérléssel, nyomkodással) beadagolni az étkezési inzulint.

Köszönöm,hogy válaszoltál.Látom időnként magadat is tudod moderálni.
Gratulálok!:D
 

poe

Őstag
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Épp a második félévet végzem a BME rehabilitációs szakmérnöki szakán. A képzés négy féléves, viszont a második félév végén rehabilitációs szaktanácsadói végzettséget kapunk, amihez azonban múlhatatlanul szükséges egy szakdolgozat elkészítése.
Én összekötöttem a hasznost a még hasznosabbal és az inzulinpumpa ergonómiai vizsgálatáról írok, különös tekintettel a speciális (vak, illetve gyengénlátó) felhasználókra.
Adatgyűjtéshez készítettem egy kérdőívet, ami itt elérhető:
http://ripet.hu/feedback.php?kid=qh37g7pjes3amuwf
Ha időtök engedi, töltsétek ki (csak a pumpások, illetve a pumpás gyerekek szülei), nem hosszú, illetve terjesszétek az ismeretségi körötökben, a nem fórumozók között is.
Az is nagy segítség lenne, ha valamelyikőtök ismer olyan 1-es típusú diabost, aki látássérült is és hajlandó velem beszélgeti (személyesen, vagy telefonon), az keressen meg priviben, vagy emailben.

Köszönöm!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha időtök engedi, töltsétek ki (csak a pumpások, illetve a pumpás gyerekek szülei), nem hosszú, illetve terjesszétek az ismeretségi körötökben, a nem fórumozók között is.
Köszönöm!
Kitöltöttem és 6 nem fórumos ismerősömnek is átküldtem, azonban nincs gyengénlátó diabos ismerősöm.
 
Oldal tetejére