Insulinpumpa

umbra08

Aktív tag
Christina és Umbra meg mindenki!
Nagyon tuti a tapasz olyan mint amit a szenzor mellé szoktak adni de nem tudom hogy valaki kapott e olyat 3 szám van rajta és az azt jelzi mikor melyiket kell levenned hogy rendesen odatapadjon.Átlátszó fólia de még sós vízben csak később tudom tesztelni!
Mindenképp megírom milyen volt!
Ára:10 db 1234 Ft.
10 napra végre két kemény év után nyaralok!Mindenki vigyázzon magára és nemsokára jelentkezem!Puszi Meli

Jó nyaralást Meli!!!
 
Szia Sándor!!

Szeretnék segitséget kérni töled ,nem tudom megnézni a képeket a pumpa tartórol amiröl beszéltünk a Patcai találkozon.
Nem engedi hogy megnézzem,köszönöm a segitséget.
 

szanrit

Új tag
[h=2]
Vízhatlan pumpatok ![/h]
Sziasztok !

Itt a nyár,és a fürdőzések ideje.Elég sokat agyaltam az olcsó, VÍZHATLAN PUMPATOK megoldáson./ Spirit,és Medtronic pumpákhoz /
Többhetes utánjárás során, sikerült egy általam jónak mondható megoldásra találnom,amit a talira el is készítettem,és bemutattam.
Nagyon egyszerűen egy "strandpénztárcát " alakítottam át,mely a célnak tökéletesen megfelel.
Kipróbálás végett 24 órán keresztül tartottam vízalatt,és nem került víz a belsejébe,tehát megóvja a pumpát.Fürdés közben nem kell lecsatolni a pumpát,és nem kell azon agyalni,hogy vajon mennyi ideig is fürdőzünk,és mennyi bólust adjunk be előre. A kanül leragasztására pedig talán ez lenne a megoldás: http://abiol.hu/product/muteti-ruhaz...adfasdfsf.html

Várom hozzászólásaitokat,véleményeiteket.
Az esetleges MEGRENDELÉSEKET max. 1 héten belül tudom teljesíteni,mivel az alkatrészeket nekem is meg kell rendelnem.

Üdv:
Sándor​

<FIELDSET class=postcontent> <LEGEND>
Csatolt Thumbnail-ek</LEGEND> Sziasztok! Nagyon tetszik az e tok,jópofa.Mennyibe kerülne egy ilyen tokocska?Tényleg teljesen vízhatlan? Tetszik! Köszi,hogy agyaltál rajta!! Megkönnyítené az életet!! Rita
</FIELDSET>
 

borka

Őstag
[h=2]
Vízhatlan pumpatok ![/h]
Sziasztok !

Itt a nyár,és a fürdőzések ideje.Elég sokat agyaltam az olcsó, VÍZHATLAN PUMPATOK megoldáson./ Spirit,és Medtronic pumpákhoz /
Többhetes utánjárás során, sikerült egy általam jónak mondható megoldásra találnom,amit a talira el is készítettem,és bemutattam.
Nagyon egyszerűen egy "strandpénztárcát " alakítottam át,mely a célnak tökéletesen megfelel.
Kipróbálás végett 24 órán keresztül tartottam vízalatt,és nem került víz a belsejébe,tehát megóvja a pumpát.Fürdés közben nem kell lecsatolni a pumpát,és nem kell azon agyalni,hogy vajon mennyi ideig is fürdőzünk,és mennyi bólust adjunk be előre. A kanül leragasztására pedig talán ez lenne a megoldás: http://abiol.hu/product/muteti-ruhaz...adfasdfsf.html

Várom hozzászólásaitokat,véleményeiteket.
Az esetleges MEGRENDELÉSEKET max. 1 héten belül tudom teljesíteni,mivel az alkatrészeket nekem is meg kell rendelnem.

Üdv:
Sándor​

<fieldset class="postcontent"> <legend>
Csatolt Thumbnail-ek</legend> Sziasztok! Nagyon tetszik az e tok,jópofa.Mennyibe kerülne egy ilyen tokocska?Tényleg teljesen vízhatlan? Tetszik! Köszi,hogy agyaltál rajta!! Megkönnyítené az életet!! Rita
</fieldset>

Szia Rita !

Minden igaz amit leírtam.

Ezúton szeretném megköszönni az ADMINISZTRÁTOR-nak,hogy a nem regisztrált látogatok is láthatják a képeket.
Most pedig felteszem az albumokba is !!!!!!!!!
Sándor

Ezen a topikon is megtekinthető: újdonságok, masinák
 

mumus

Új tag
Sziasztok!
Új vagyok itt. De rögtön a lényegre térnék. Nagylányom másfél éve használ pumpát. Ez gyakorlatilag problémamentesen megy.
Idén úgy alakult, hogy nyaralni tudunk menni. Az értéke tudatában mindenféleképpen szeretnénk biztosítást kötni rá.
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e tapasztalatotok ilyen témában?
Köszönettel, mumus
 

somcsika

Aktív tag
Bevált a Hartmann Hidrofilm tapasza!Bírja a sós vizet bár nem áztam órákig de jó!

És megkérdezhetem Melli, hogy hol sikerült beszerezni, mert mi a tali után próbáltunk szerezni, valamit amivel le lehetne tapasztani kanült, de nem tudtak nekünk segíteni a gyógyszertárban.
Így peneztünk a nyaralás alatt. Amivel lehet, hogy nagy hibát követtünk el, de ha minden nap új kanült lett volna Szandi kényetelen szúrni akkor már nem lett volna elég az a mennyiség amit a 3 hónapos próbaidőszakra kaptunk. (tudjátok az elején sűrűn kellett szúrni, mert rendszeresen elgörbült benne a tű).
Ettől függetlenül nem lett volna különösebb gond a cukrával ha egy félfejnyi fánk és két nápolyi után nem felejt el inzulint beadni. :(
Péntek éjjel jöttünk haza, és már szombaton 8 órakor rajta ketyegett a pumpa. Most telik le 18-án a próbaidő. Még nem beszéltünk róla, de nagyon úgy néz ki hogy marad.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Új vagyok itt. De rögtön a lényegre térnék. Nagylányom másfél éve használ pumpát. Ez gyakorlatilag problémamentesen megy.
Idén úgy alakult, hogy nyaralni tudunk menni. Az értéke tudatában mindenféleképpen szeretnénk biztosítást kötni rá.
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e tapasztalatotok ilyen témában?
Köszönettel, mumus
Szia Mumus!
Nekem van a pumpára biztosításom. Akkor kötöttem rá, amikor külföldre utaztam. Amikor hazajöttem, akkor pedig úgy gondoltam, elfér az a biztosítás a költségeim között.
Azt nem tudom megmondani, hogy ha baj van, vagyis szükség lenne a biztosítás igénybevételére, akkor (ismerve a biztosítókat) valóban jól járnék-e, mivel eddig csak fizettem a havi részleteket, de nem volt kárigényem.
Annyit tudok neked segíteni, hogy amikor én kötöttem (2005-ben), akkor a biztosítós ügynöknek sem volt fogalma arról, hogy hogyan kell biztosítani egy ilyen kütyüt, de felhívta a központot, és a javaslatukra az Ingóság II-es kategoriába tették, mivel nem a lakásban van, hanem hordom magammal, magamon. Ez egy kicsit drágább, mint általában az ingóságok, de ebben a kategoriában a pumpám sorozatszáma is is rögzítve van.

Megpróbálhatjátok, hogy az utasbiztosításba tegyétek bele kiegészítésként, nálam nem volt ilyen lehetőség, lehet, hogy ilyen még most sincs.
Kíváncsian várom, hogy mire jutottatok, hogy döntöttetek. Jó utat kívánok nektek.
 

mumus

Új tag
Köszi! Nézegettük mi is az utasbiztosításokat, de ebben az értékben nincs műszaki cikkre (mert sztem annak minősül) kockázatvállalás. Most készülünk a lakásbiztis kirendeltségre. Hátha...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi! Nézegettük mi is az utasbiztosításokat, de ebben az értékben nincs műszaki cikkre (mert sztem annak minősül) kockázatvállalás. Most készülünk a lakásbiztis kirendeltségre. Hátha...
Én is lakásbiztositás keretében kötöttem a pumpára biztositást. A biztostáson belül nem tudom van-e gyógyászati segédeszköz megnevezés, mert a pumpa az. Ha abból indulok ki, hogy egy elektromos kerekesszék is gyógy.seg.eszk. és azt is lehet biztostani, akkor kell, hogy legyen. De lehet, hogy nincs semmi jelentősége a megnevezésnek, a lényeg, ha kár van és kárigény, akkor be lehessen azonositani a biztoitott tárgyat, mármint biztositási kötvényben.
 

pusimelu

Őstag
Pumpával a tengernél!
1.A Hidrofilm 6 cmx 7 cm es tapasz légmentesen zárta a szerelékemet egy csepp víz nem ment bele.10 db 1240Ft ha valaki nem tud szerezni írjon rendelek patikámban és postázom.

Érzékeny bőrűeknél egy kicsit piros lehet mert úgy ragad hogy csak na.
Egész nap pihi bázis állítanom kellett kb. fél egységgel nőtt a napi bázis szükségletem.
Kicsit így is magasabb volt de úsztam és inkább magasabb cukival indultam neki a nagy kékségnek.
Hypo nem volt egész héten de úszás után 4 körülire lement a cukrom.
Pumpámat nekem nem biztosították azt hitték félrebeszélek a biztosítóba ,de a legdrágább prémium biztosítást kötöttük meg ,de nem volt semmi probléma.
Vittem pent és amíg a parton voltunk többször mértem és ha kellett akkor pennel adtam be 1-2 egységet,meg mielőtt lementünk a partra adtam be ha kellett.
Semmi gond nem volt!
 

christina

Őstag
Meli!
Hülye kérdés lehet, de a kanült egy az egyben leragasztottad? Vagy vágtál a közepére kis lukat, hogy a kanülzáró kupakot illetve úszásmentes szünetben a pumpát le-fel tud pakolászni?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pumpával a tengernél!
1.A Hidrofilm 6 cmx 7 cm es tapasz légmentesen zárta a szerelékemet egy csepp víz nem ment bele.10 db 1240Ft ha valaki nem tud szerezni írjon rendelek patikámban és postázom.
Én kértem Papucskától ilyen fajta tapaszt, nálunk a patikus olyan bambán nézett rám, amikor kértem tőle a cuccost, hogy jobbnak láttam nem zaklatni tovább. A kérdése azért annyi volt, hogy minek az nekem. No, hát nem mindegy az neki, hogy nekem minek, mire kell, ha egyszer megveszem, kifizetem, akár légyfogónak is kirakhatom a konyhaablakba. :o Mondjuk azért közöltem vele, hogy kanülrögzitésre kell, ha már kanül rögzitésére van az a tapasz.
Hiába kértem, hogy legalább nézze meg a számtangépben, hogy egyáltalán lehet-e rendelni, de ő csak azt hajtogatta, hogy náluk nem lehet kapni. :rolleyes: Ja, arra már én is rájöttem. :rohog:
Nekem Tegaderm filmtapasz van, annak a közepét kivágom. Azt bonyi rendelni, mert csak 100 db-ot vagyis 1 dobozzal lehet rendelni, és az a 12 ezer peták zúzós egyszerre. Nagyon várom ezt az új tapaszt, biztos ugyanolyan jó, mint a Tegaderm. :dr_31:
 

ildikó

Új tag
Sziasztok!

Mi is túl vagyunk nyaraláson, meg itthon is napi szinten medencéznek, de nálunk még soha nem jött le a tapacs.
És megvan az új pumpánk, szép kék, Péter kedvenc színe, Medronic Veo. Kicsit más menüje van, mint az előzőnek, nagyon pici inzulint is tud adni (hajj, de jó lett volna 2 évesen!), teljesen jó. Az ismét új kapcsolattartó is nagyon kedves!
És bizony így lassan 6 év elteltével megéltünk egy érdekes hypót. 2,4 -el kelt a drágám, ült az ágyban. Hamar vittem neki a pudingot, evett is. És csak nézett ki a fejéből, és megrázkódott sokszor, mint akit kirázott a hideg. Nagyon ilyesztő volt, tartott kb. 5 percig. Aztán kitisztult, kezdett beszélni, de az előzményekre nem emlékezett. Nálunk ilyen még nem volt. Inkább "bealszik" hypókor. Na, most már hogy kicsit szabadabbra engedtem, nem kellett mindig a látómezőmben lennie, most megint rövidebb lett a "póráz". Sajna!
 

christina

Őstag
Örülök az új pumpátoknak.:)
Ma strandoltunk és a tegaderm kötszer pikk-pakk leázott. Így a medencébe levettem, és csak a kanül ragacsa maradt. Az nem is jött le.:cool: Nem fogok rátenni inkább ragtapaszt, amíg nem szerzek a Meli által javasolt kötszerből. Csak bosszant, hogy elköltöttem a tegadermre 10 ezer forintot-lett volna a pénznek jobb helye is.:mad:
Remélem nem lesz több ilyen hypótok.:( Nekünk volt már ilyen alacsony többször is, de szerencsére Gergő nem viselkedett furcsán.
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok!

Mi is túl vagyunk nyaraláson, meg itthon is napi szinten medencéznek, de nálunk még soha nem jött le a tapacs.
És megvan az új pumpánk, szép kék, Péter kedvenc színe, Medronic Veo. Kicsit más menüje van, mint az előzőnek, nagyon pici inzulint is tud adni (hajj, de jó lett volna 2 évesen!), teljesen jó. Az ismét új kapcsolattartó is nagyon kedves!
És bizony így lassan 6 év elteltével megéltünk egy érdekes hypót. 2,4 -el kelt a drágám, ült az ágyban. Hamar vittem neki a pudingot, evett is. És csak nézett ki a fejéből, és megrázkódott sokszor, mint akit kirázott a hideg. Nagyon ilyesztő volt, tartott kb. 5 percig. Aztán kitisztult, kezdett beszélni, de az előzményekre nem emlékezett. Nálunk ilyen még nem volt. Inkább "bealszik" hypókor. Na, most már hogy kicsit szabadabbra engedtem, nem kellett mindig a látómezőmben lennie, most megint rövidebb lett a "póráz". Sajna!

Sziasztok,

Nekünk is megvolt az eddigi legdurvább hipónk: 1,4 !
Borzasztó volt, nem tudom elfelejteni, nagyon sajnálom, hogy így történt.

Szombat délutáni alvás, Tökmag jót alszik, nem keltem fel, hisz megyünk vendégségbe, úgyis estig (21-22:00) maradunk majd biztosan.
Ha cukit mérek felébred, inkább hagyom még. Anya is legalább megfürdik, már 15:45 van, csak mérni kell. Mérem, cuki 1,4, rohanok narancsléért, szólok Apának.
Kicsim felébredt, nézett mereven maga elé. Narancslé babának. Elkezdett rángatózni, én bőgök, apa mondja "ne ijesztgesd"! Mondom nem ijesztgetem, mondom, itt baj van.
Szaladok cukros vízért, cukrot csak öntöm, öntöm a vízhez. Hozom a Glukanon injekciót, de végül nem használjuk.
Rengeteg cukros víz után kicsim kezd magához térni, kezd kommunikálni.
Ez már 1 hete történt, csak most tudom leírni. Fel kellett dolgozni ... (bár netem se volt). Éjjel 2-ig bőgtem, kicsit belehaltam. Mindig előjött Tökmag arca és az a pár perc.
Többet ilyen nem fordulhat elő!!!!!!!!
 

tímeácska

Őstag
Ildikó és Ditti, elsősorban a Ti bejegyzésetekre írom a válaszomat - de természetesen másnak is! :)

Mint már sokszor írtam, Mátémnak ugyan ilyen hypoi voltak pumpa előtt - és pumpával 1 alkalommal, még 2009 márciusában.
Ilyenkor, amikor a gyerek csak néz maga elé, semmit nem kommunikál, semmire nem reagál, és összerezzen, mint akit megijesztenek, általában hallucinálhatnak! Sőt, Mátém még látványosan meg is ijedt, ha bekerültem a látóterébe! Olyan nagyon mélyről jövő hangon üvöltött, mint a horrorfilmekben! Talán ez még ijesztőbb volt, mint az összerezdülései! Mátém egészen biztosan nem emlékezett rá, hogy miket hallucinált, és az orvosunk is azt mondta, hogy a nagyobb gyerekek sem szoktak rá emlékezni - szerencsére!

Ilyenkor, amikor már semmi kommunikáció, semmi közreműködés nincs a gyerek részéről, DE megbízhatóan bír nyelni, akkor a legjobb a cukros víz, lehetőleg szőlőcukros (por alakban is lehet venni, pl. DM-ben)- mivel az már a száj nyálkahártyájáról elkezd felszívódni, és sokkal hamarabb, mint a répacukor, mert a májnak a szőlőcukrot már nem kell átalakítania!
Régebben nekünk mindig volt itthon a hasonló esetekre Wellbion narancsízű folyékony cukor (ami egyáltalán nem narancs ízű...), ezt elég volt csak belekenni a gyerek szájába, általában elég is szokott lenni, vagyis, arra tökéletesen megfelelt, hogy a megbízhatóan inni tudó állapotra tért tőle a gyerek, és utána jöhetett a cukros víz, gyümölcslé, stb.!
Persze, mindenek előtt óriási nagy fegyelemre volt szükség a szülő részéről, vagyis, ha megpróbálja itatni a szülő a gyereket, akkor pár percet ha tetszik, ha nem, ki KELL várni, ugyanis, fel kell szívódni a cukros akárminek, ahhoz pedig idő kell...
Régen készítettem magamnak egy "menekülési tervet", vagyis, sajnos már előre meg kellett terveznem, ha pl. a Wellbiontól számított 5-7 percen belül nem jön annyira helyre a gyerek, hogy 2-3 korty szőlőcukros löttyöt még meg bírjon inni, akkor Glucagon, ha a Glucagontól számított 7-8 percen belül nem kielégítően rendeződik a gyerek, akkor mentő... De persze ezt a "tervet" felülírhatta a gyerek adott pillanatnyi helyzete/állapota!
És természetesen ami még nagyon fontos volt: nyugodtnak kellett maradni és higgadtnak, míg a gyerek "félkómás" állapotban volt (én ezt úgy hívtam, hogy "kamillázik"), mivel az amúgy is rémképekkel/hangokkal küzdő gyereket nem feltétlen kell még a szülő pánikhangulatával is tetézni! Meg miután a gyerek magához tért sem kell, hogy a mi rémült arcunkat lássa, hiszen jó eséllyel a gyermek nem fog emlékezni semmire, így ne csak a mi pánikhangulatunkra kelljen emlékeznie!
Tudom, hogy nehéz, és ha kívülálló lennék, biztosan nem írtam volna le ezeket, de higgyétek el, nekem már vagy 30-40 ilyen esetem volt Mátémmal! És biztosan rossz érzés lett volna az éppen magához térő gyereknek arra eszmélnie, hogy ő "felébred", és a szülők pánikolnak, morognak egymásra, hogy hozzad már, csináld már, hát nem érted, hogy...!!! Hiszen ő csak éppen felébredt... (Mátém is csak felébredésként érzékelte az esetet!)
 
Oldal tetejére