Kipróbált édesség receptek

gabibaba

Aktív tag
1/2 kg. túró (legjobb a dobozos meg a régi téglatest alakú), 1/2 l. tejszín (vagy tej+tejszín), cirtomhéj, citromlé, édesítőszer, 1 cs. zselatin. Összekeverni, felmelegíteni, formában kihűteni. Mellé bármilyen gyümölcs összetörve.
 

misamaci

Aktív tag
1/2 kg. túró (legjobb a dobozos meg a régi téglatest alakú), 1/2 l. tejszín (vagy tej+tejszín), cirtomhéj, citromlé, édesítőszer, 1 cs. zselatin. Összekeverni, felmelegíteni, formában kihűteni. Mellé bármilyen gyümölcs összetörve.

továbbgondolva:
hűtés után csokival behúzni, lehűteni .... darabolni és mehet a csokis muffin tésztájába :) ... és kész a túrórudis muffin :D
 

somcsika

Aktív tag
Ezt a receptet a diab-pont oldalon találtam, kissé átalakítottam, megsütöttem és pikk-pakk elfogyott (immáron másodjára, ma ugyanis ujra megsütöttem az ebéd mellé). A kicsi fiam azt mondta rá, hogy finomat főztél anya.
Kellemesen savanykás ízű süti.<O:p</O:p
<O:p</O:p

Hozzávalók a tésztához:<O:p</O:p
<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comhttp://drinfo.hu/forum/ /><st1:metricconverter alt=</st1:metricconverter>300 g ribizli (lehet több is ki hogy szereti) (CH: <st1:metricconverter w:st="on" ProductID="21 g">21 g),</st1:metricconverter><O:p</O:p
30g folyékony édesítő ( ez 3 evőkanálnyi),<O:p</O:p
180g liszt (<st1:metricconverter w:st="on" ProductID="90 g">90 g</st1:metricconverter> zabkenyérlisztet és 90 g fehér tönköly lisztet használtam) (CH: <st1:metricconverter w:st="on" ProductID="111 g">111 g</st1:metricconverter>),<O:p</O:p
<st1:metricconverter w:st="on" ProductID="100 g">100 g</st1:metricconverter> margarin,<O:p</O:p
1 egész tojás + 1 tojás sárgája,<O:p</O:p
<st1:metricconverter w:st="on" ProductID="1 dl">1 dl</st1:metricconverter> tej (CH: <st1:metricconverter w:st="on" ProductID="5 g">5 g</st1:metricconverter>)<O:p</O:p
1 csomag sütőpor,<O:p</O:p
1 citrom reszelt héja ( el is hagyható, most pl. nem tettem bele, mert nem volt itthon)<O:p</O:p
<O:p</O:p

Tojásfehérje masszához:<O:p</O:p
4 tojás fehérje + izlés szerinti édesítő „bogyó” összetörve, vagy 1 kanál folyékony édesítő<O:p</O:p
<O:p</O:p

Elkészítés:<O:p</O:p
Tisztítsuk és mossuk meg a ribizlit, Az édesítővel keverjük habosra a margarint, adjunk hozzá 1 egész tojást + 1 tojásnak csak a sárgáját és öntsük hozzá a tejet. Apránként adjuk hozzá az átszitált és sütőporral összekevert lisztet és az egész masszába reszeljük bele 1 citrom héját. Kivajazott, kisebb tepsibe egyenletesen oszlassuk el a tésztát és szórjuk meg a ribizli szemekkel.<O:p</O:p
Az én tepsim 36x23 cm-es, jobb lett volna kisebb tepsibe sütni - ami ugye nincs - , mert akkor a tésztája vastagabb lenne, természetesen a szeletenkénti ch tartalom rovására.<O:p</O:p
<O:p</O:p
Előmelegített sütőben 25-30 percig süssük 180&ordm;C fokon. Közben a megmaradt tojásfehérjéket verjük kemény habbá az édesítővel. Amikor a tészta átsült, az édes tojásfehérje masszát kenjük a tetejére és még 15 percre tegyük vissza a sütőbe.
A kihűlt tésztát vágjuk kockákra.<O:p</O:p
<O:p</O:p

Összes szénhidrát-tartalom: <st1:metricconverter w:st="on" ProductID="136 g">136 g</st1:metricconverter><O:p</O:p
Nekem 24 kockát sikerült belőle vágnom, így szeletenként a ch tartalom <st1:metricconverter w:st="on" ProductID="5,6 g">5,6 g</st1:metricconverter> <O:p</O:p
 

Csatolások

  • P1020375.JPG
    P1020375.JPG
    56.8 KB · Olvasás: 7
  • P1020376.JPG
    P1020376.JPG
    51.4 KB · Olvasás: 14

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

Nekem 24 kockát sikerült belőle vágnom, így szeletenként a ch tartalom <st1:metricconverter w:st="on" productid="5,6 g">5,6 g</st1:metricconverter> <o>:p</o>:p
Jajj nekem, tátva maradt a szám, csodaszép nem csoda, ha elfogyta magát.
Köszike, hogy megmutattad. :dr_24::cool:
 

christina

Őstag
Somcsika!
Köszi a recepteket, ki fogom próbálni! Én nagyon édesszájú vagyok amúgy és sokszor sütök, de hagyományosan cukorral. Ilyenkor a kicsi fiamat vissza kell fogni, ezért többször készítek kevés CH tartalmú sütiket is. De nekem az nem ugyanaz, sajnos.:(
 

somcsika

Aktív tag
Somcsika!
Köszi a recepteket, ki fogom próbálni! Én nagyon édesszájú vagyok amúgy és sokszor sütök, de hagyományosan cukorral. Ilyenkor a kicsi fiamat vissza kell fogni, ezért többször készítek kevés CH tartalmú sütiket is. De nekem az nem ugyanaz, sajnos.:(

Pedig nem érzik rajta, hogy nem cukorral készült.
Azt viszont elismerem, hogy a ribizlisnek a habja másmilyen lett volna cukorral, de az enyéim nem reklamáltak, mindet megették:)
 

somcsika

Aktív tag
CUKKINIS SÜTEMÉNY<O:p</O:p
<O:p</O:p

Hozzávalók:<O:p</O:p
<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comhttp://drinfo.hu/forum/ /><st1:metricconverter alt=</st1:metricconverter>200 g cukkini (CH: <st1:metricconverter ProductID="5,6 g" w:st="on">5,6 g</st1:metricconverter>)
<st1:metricconverter ProductID="50 g" w:st="on">50 g</st1:metricconverter> 70%-os étcsoki (CH: <st1:metricconverter ProductID="20 g" w:st="on">20 g</st1:metricconverter>)
2 tojás,
4 evőkanál folyékony édesítő
<st1:metricconverter ProductID="30 g" w:st="on">30 g</st1:metricconverter> szorbitum (CH: <st1:metricconverter ProductID="29,7 g" w:st="on">29,7 g</st1:metricconverter>)
1 teáskanál vanília aroma,
&frac12; teáskanál fahéj,
&frac12; teáskanál szódabikarbóna,
&frac12; cs sütőpor,
<st1:metricconverter ProductID="120 g" w:st="on">120 g</st1:metricconverter> olvasztott vaj vagy margarin,
<st1:metricconverter ProductID="70 g" w:st="on">70 g</st1:metricconverter> örölt mogyoró (CH: <st1:metricconverter ProductID="6,9 g" w:st="on">6,9 g</st1:metricconverter>)
<st1:metricconverter ProductID="180 g" w:st="on">180 g</st1:metricconverter> teljes kiörlésű liszt (én <st1:metricconverter ProductID="80 g" w:st="on">80 g</st1:metricconverter> darált árpapelyhet és <st1:metricconverter ProductID="80 g" w:st="on">80 g</st1:metricconverter> tk. tönköly lisztet használtam)
CH: <st1:metricconverter ProductID="35,2 g" w:st="on">35,2 g</st1:metricconverter>, <st1:metricconverter ProductID="51,2 g" w:st="on">51,2 g</st1:metricconverter>)
vaj a forma kikenéséhez.


Előkészületek:<O:p</O:p
A cukkinit megmossuk meghámozzuk és finomra reszeljük.
A csokoládét apróra daraboljuk.
A sütőt előmelgítjük 175 °C-ra.
A formát kikenjük.
<O:p</O:p

Elkészítés:<O:p</O:p
A tojást az édesítőkkel, a vanília aromával, a fahéjjal, a szódabikarbónával és a sütőporral habosra keverjük. Hozzáadjuk a vajat, a mogyorót, a csokoládét, a lisztet és a kicsavart cukkinit. Jól összekeverjük.
<O:p</O:p
A tésztát őzgerinc- vagy pástétomos formába öntjük. 160°C-on kb. 50-60 percig sütjük.
Hagyjuk a formában kihűlni, majd sütőrácsra borítjuk.
<O:p</O:p
Összes szénhidrát tartalom: <st1:metricconverter ProductID="149 g" w:st="on">149 g</st1:metricconverter><O:p</O:p
Összes tömeg: <st1:metricconverter ProductID="650 g" w:st="on">650 g</st1:metricconverter><O:p</O:p
<st1:metricconverter ProductID="100 g" w:st="on">100 g</st1:metricconverter> szénhidrát taralma: <st1:metricconverter ProductID="22 g" w:st="on">22 g</st1:metricconverter> (ez kb. 3 szelet, annyi amennyi a tányéron van)<O:p</O:p
<O:p</O:p
Nekem 20 szeletet sikerült vágnom belőle.<O:p</O:p
 

Csatolások

  • P1020378.JPG
    P1020378.JPG
    56.5 KB · Olvasás: 8
  • P1020379.JPG
    P1020379.JPG
    53.6 KB · Olvasás: 9

misamaci

Aktív tag
Joghurtos-csokoládés szelet

Csigu kedvéért :D:D:D egy régebbi receptem (szintén a csokis sütk vonalán maradva ...:D:D)

Hozzávalók:
A tésztához:

  • 250 g margarin
  • 250 g porcukor(nak megfelelő édesítő)
  • 6 db tojás
  • 1/2 dl étolaj
  • 1 cs vanilincukor
  • 230 g tk. liszt
  • 50 g étcsokoládé (lehetőleg magas kakaótartalmú, én 60%-ost használok)

A krémhez:

  • 0,5 l natúr joghurt (vagy sovány tejföl)
  • 4 dl sovány tej
  • 3 cs tejszínhabpor
  • 1 cs vanilincukor
  • 100 g porcukor(nak megfelelő édesítő)
  • 1 cs. zselatin

A csokit vízfürdő felett megolvasztom
A margarint a vanilincukorral és az édesítővel habosra keverem és utána hozzáadom a tojásokat és az étolajat, majd hozzákeverem az olvasztott csokit és a lisztet.

Sütőpapírral bélelt gáztepsiben (kb 23x35 cm), 190 fokra melegített sütőben kb 20 percig kell sütni (ha megnézed és úgy gondolod hogy még kell neki pár perc ... na akkor pont jó!!), ha kész akkor hagyni kell kihűlni.


A habport a vanilincukorral és a tejjel felverem (ezek helyett lehet használni 0,5 l habtejszínt is). A joghurtot alaposan kikeverem a porcukorral és utána hozzákeverem a habot is. A végén (mielőtt a tésztára kenem) a langyosra hűtött zselatint keverem bele a krémbe.

A zselatinos krémet rákenem a kihűlt (teljesen kihűlt!!) lapra és mehet a hűtőbe kb 2-3 órára.

kb 30 szelet jön ki belőle.
1 szelet
cukorral számolva: kb 21 g ch
cukor nélkül : kb 10-11 g ch

A tésztát lehet turbózni magozott meggyel (sütés előtt rászórni, vagy a még lágy krém tetejére tenni, hogy jusson minden szeletre), vagy olvasztott meggylekvárral (a krém alá kenni) .... vagy ezekkel együtt :rohog::rohog::rohog::rohog: A tésztának sütés után nem árt ha egy kevés rummal vagy pálinkával meghintem ... de persze ez nem kötelező
 
Talán tudnátok segíteni abban, hogy hogyan számoljak át cukrot folyékony édesítőszerre, vagy édesítőporra??:)
Elég volna annyi, hogy 100g cukor = ..evőkanál izéke (kicsi evőkanalam van, de ezt majd én megoldom.);)
A lisztet már megoldottam zabkorpával.:dr_31:
 

misamaci

Aktív tag
Talán tudnátok segíteni abban, hogy hogyan számoljak át cukrot folyékony édesítőszerre, vagy édesítőporra??:)
Elég volna annyi, hogy 100g cukor = ..evőkanál izéke (kicsi evőkanalam van, de ezt majd én megoldom.);)
A lisztet már megoldottam zabkorpával.:dr_31:
A legtöbb édesítőn feltüntetik, hogy mennyi cukorral egyenértékű, ha bizonytalan vagy, akkor érdemes azzal átszámolni és kimérni.

Nekem az vált be, hogy evőkanállal számolok vagyis 1 ek cukor (kb 50g) = 1 ek édesítőpor
pl az előző receptben a 250g cukor = 5 ek édesítőpor stb.

folyékony édesítőt ritkán használok sütibe, mert nem növeli a térfogatot és nagyon lapos és tömör lesz a tészta.

csokis sütiknél még az is bevált, hogy a liszt egy részét kókuszreszelékkel váltom ki ... mondjuk ettől is tömörebb lesz a tészta, de az íze nagyon jó
 

dg

Őstag
A legtöbb édesítőn feltüntetik, hogy mennyi cukorral egyenértékű, ha bizonytalan vagy, akkor érdemes azzal átszámolni és kimérni.

Nekem az vált be, hogy evőkanállal számolok vagyis 1 ek cukor (kb 50g) = 1 ek édesítőpor
pl az előző receptben a 250g cukor = 5 ek édesítőpor stb.

folyékony édesítőt ritkán használok sütibe, mert nem növeli a térfogatot és nagyon lapos és tömör lesz a tészta.

csokis sütiknél még az is bevált, hogy a liszt egy részét kókuszreszelékkel váltom ki ... mondjuk ettől is tömörebb lesz a tészta, de az íze nagyon jó


Őrület, hogy mennyi mindent tudsz! :) Kellene egy saját kis gyűjtemény arról a sok tapasztalaton alapuló információról, amit már megosztottál velünk. Mint egy süteményes könyv!
 

misamaci

Aktív tag
Őrület, hogy mennyi mindent tudsz! :) Kellene egy saját kis gyűjtemény arról a sok tapasztalaton alapuló információról, amit már megosztottál velünk. Mint egy süteményes könyv!

Nagyrészt én is úgy szedegetem össze menet közben, innen-onnan ..Mondjuk az is igaz hogy rengeteg receptet olvasok át ... aztán szépen megsütöm a saját verziómat :)

Misamaci Mesés Süteményei címmel!!

A nagy melegre való tekintettel hamarosan indul a gyümölcsfagylalt és parfé fejezet :D:D (csak még összeszedem/átdolgozom a recepteket)
 

misamaci

Aktív tag
fagyireceptek

A jóidő ugyan még nincs itt, de csakazértis leírom a fagyirecepteket :)... Itt mindig folyékony édesítőt használok, mivel igazából nincs jelentősége a cukor adta térfogatnak és ezek általában jobban bírják a főzést. A fagyasztást - fagyigép híjn - érdemes inkább a hűtőgép fagyasztójában végezni, a fagyasztóláda túl erősen hűt, nem lesz olyan szép krémes. Fagyasztás közben a krémet érdemes párszor egy villával átkeverni (legalább 3-4x)

Fagyialapok

Vaníliafagyi I.
Hozzávalók:


  • 1 liter tej
  • 2-3 tk. édesítőszer (Polisweet)
  • 4 tojás sárgája
  • 1/4 rúd vanília v. vaníliaaroma
  • 1 csapott kávéskanál vaníliás pudingpor

1 dl tejjel az alapanyagokat simára keverjük, a maradék tejet felforraljuk és folyamatos keverés mellett a tojásos tejhez adagoljuk. Lassú tűzön (vízfürdő javasolt! misamaci) addig melegítjük, míg gőzöl, de még nem forr, hagyjuk kihűlni, időnként átkeverjük és formába öntve, időnként megkeverve fagyasztjuk. (fagylaltgéppel könnyebb és az állaga is jobb lesz!)

Vaníliafagyi II. (gyors)
Hozzávalók:


  • 1 liter tej
  • 1 zacskó vaníliás pudingpor
  • 3 tk. polisweet

A pudingport 2 dl tejjel simára keverjük, hozzáadjuk a felforralt tejet, Állandó keverés mellett felforraljuk, majd kevergetve kihűtjük.

Vaníliafagyi III. (fagyialap)
Hozzávalók


  • 1 liter tej
  • 2-3 tk édesítőszer (Polisweet)
  • 2 csapott ek. kukoricalisz (v. finomliszt)
  • 1/4 rúd vanília v. vaníliaaroma

A kukoricalisztet és az édesítőt 3 dl tejben csomómentesre keverjük, a maradék tejet felforraljuk. A forró tejben elkeverjük a lisztes keveréket és folyamatos keverés mellett, lassú tűzön (vízfürdőn) kb. tejfölsűrűre főzzök (kb. mint a pudingokat).

Önállóan az I-es a legfinomabb, a másik kettőt inkább tényleg csak fagyialapnak használom.

Csokifagyi
Bármelyik fagyialaphoz még a főzés előtt hozzáadunk 40 g /nem instant!/ kakaóport (vagy olvasztott étcsokit a főzés elején)
Mindenképpen javaslom a vízfürdőt és a folyamatos keverést... a kakaó miatt könnyebben odakap és keserű lesz.

Gyümölcsfagyi
0,5 kg gyümölcsöt megmosunk, megtisztítunk és pépesre turmixoljuk (vagy átküldjük a gyümölcscentrifugán) és a pépet a kicsit kihűtött alapfagyihoz keverjük ... utána mehet a hűtőbe.
Szinte bármilyen idénygyümölcsből készíthető fagyi.
Málnát, ribiszkét, egrest érdemes szitán vagy tüllön átszűrni hogy a magok ne kerüljenek át a fagyiba.
Sárgabarackot a turmixolás előtt meg kell hámozni (1/2 percre forró vízbe mártani, utána hideg vízbe és kiugrik a bőréből)
Minden gyümölcsfagyihoz érdemes 1-2 gerezd citromot is turmixolni ... frissebb lesz tőle az íze.
 
Sziasztok!
Ezt a topicot most kezdtem el nézegetni, és rögtön az első hozzászólásban egy nagyon dicsért málnás édességről olvastam. Sajnos nem lehetett már az mcd oldalát megnyitni (vagy csak én nem tudtam). Kedves Molli el tudnád küldeni a receptjét a málnás desszertnek?
Nagyon köszi!
 
Oldal tetejére