Legutóbbi tartalom: Dorika

  1. D

    Insulinpumpa

    Én csak a medtronicosról tudok véleményt alkotni. Fontos lehet a távirányító, ami már a medtronicnál a 2-3-val ezelőtti pumpákhoz is volt. A mostani veo, a kicsik szempontjából azért előnyösebb, mert nagyon pici az inzulin léptetésének mértéke, 0.025 E/ óra is lehet( picibabáknál nagyon sokat...
  2. D

    Insulinpumpa

    Abban igaza van poenak, hogy annak kell örülni ami van, de a másért meg lehet ácsingózni vagy harcolni:) hozzáállás kérdése!(?) Gondoljunk bele h x éve még a fecskendőket főzték ki otthon. Szerintem nagyon sokan közülünk már szinte tökélyre fejlesztette a pumpaviselés művészetét, egy kis szűk...
  3. D

    Insulinpumpa

    Most olvasgatok vissza régebbi bejegyzéseket. Debrecenben havi-2havi rendszerességgel vannak továbbképzések, "pumpás-találkozók". minden tréner/képviselő a saját betegeinek tart továbbképzést. De ha érdekel értesítelek emailben:).
  4. D

    Insulinpumpa

    Nocsak! Ha rám gondoltál, ha nem én is szívesen segítek amiben tudok!
  5. D

    Insulinpumpa

    Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni a ferde szereléket. Testalkatonként más-más szerelék javallott. A zsírszövetben szívódik fel a legjobban, viszont ha már az izomréteget érinti okozhat hasonló problémát. Fontos a légtelenítés is, de szerintem az a minimális inzulin ( 0.3 vagy akár 1E) nem...
  6. D

    Insulinpumpa

    Közúti járművezetők egészségi alkalmasságának új szabályairól... Júliusi, de csak most találtam rá. http://www.diabet.hu/hirek.aspx?cid=241&nid=14706&t=1#14706
  7. D

    Insulinpumpa

    Hmmm... Nem vagyok nagyravágyó! Elég lesz a fele! Látom magunkat mint őrült tudósokat! Hahahahah (ez gonosz kacaj lenne:) )
  8. D

    Insulinpumpa

    Még szép, hogy kitöltöttem! Lehet, hogy szövetkeznünk kéne:).
  9. D

    Insulinpumpa

    Nagyon nagy segítséget jelentene a TDK munkámhoz, ha kitöltenétek az alábbi kérdőívet! kb. 2 perc!(tényleg:D Lemértem!) Töltsétek ki az online kérdőívet! Név nélkül történik! Kérlek őszintén, a realitást szinte tökéletesen visszaadva próbálj válaszolni kérdéseimre. Válaszaidat, illetve a...
  10. D

    Insulinpumpa

    Bubik a hőingadozástól, a nagy melegtől,rázkódástól képződhetnek még zárt rendszerben is. A tartályban a dugattyút felszívás előtt mozgasd meg, hogy a szilikonos védőréteget szétoszlasd a falán, ez segíthet abban, hogy még ha képződik is buborék kiüljön a tartály falára és azon tapadjon meg...
  11. D

    Insulinpumpa

    Minden kezdet nehéz:). A szappanos víz nem rossz ötlet, de nagyon fontos a beszúrási hely fertőtlenítése és zsírtalanítása is. Próbálkozhatsz egyszerű gyógyszertári alkohollal vagy nem tudom esetleg hallottál e fertőtlenítő kendőről? Nálunk minden pumpás ezt használ, fertőtleníti a bőrt és jobb...
  12. D

    Insulinpumpa

    Nahát! Tényleg... Megvan!Heves:)
  13. D

    Insulinpumpa

    Várhatóan 3hét múlva lesz az 1.előadás ismétlése, de amint pontosítunk megírom! Valahogy úgy emlékeztem h bp-i vagy:) --> 2009 Gánt Üdv
  14. D

    Insulinpumpa

    Minden pumpásnak lett meghívó küldve a Kenézys oktatásról aki ahhoz a kórházhoz tartozik. Ha mondjuk nem a Kenézybe jársz kezelésre, hanem egy másik klinikára/kórházba akkor majd arról az oktatásról kapsz meghívót ami a Te gondozód közelében lesz megtartva. mikor?hol? stb! Gondolj bele, ha...
Oldal tetejére