Cukorbeteg gondozó/gondozás

tímeácska

Őstag
Tehát, tegnap volt a Nyugat-Magyarországi Gyermek Pumpacentrum talija Győrben. Szuper volt, jól éreztük magunkat, ismét. :)
A programot színesítette:
- Pumpás activity :). Itt ugyan azok voltak (nagyjából) a szabályok, mint a "normál" játékban, de természetesen a megfejtésre váró feladványok a pumpához kapcsolódtak. Miután meg lett a megfejtés, beszélni/beszélgetni kellett a feladványról. Pl.: el kellett mutogatni a légtelenítést, le kellett rajzolni az átmeneti bázis csökkentést/emelést, szintén lerajzolandó volt a szerelékcsere. Ami plusz feleadat volt, nem szerepel a "hivatalos" activityben, akasztófa játék is volt, itt ki kellett találni az információs vonalat, stop üzemmódot, standard bólust, stb. Nagyon jól szórakozott mindenki, főleg a rajzokon! :-D:-D:-D
- Dr. Niederland Tamás nyitotta meg a talit, aki a "feje" a győri pumpa centrumnak. Elmondott pár újabb pumpával kapcsolatos információt, és lényeges dolgokra hívta fel a gerkőcök, és szüleik figyelmét, úgy mint: a szigorú 2 naponkénti kanül csere, és minden második kanülcserekor szükséges szerelékcsere lényegességét emelte ki, táblázattal illusztrálta, hogy a 3. 4. napon mennyivel emelkedik az átlag vércukor, az első-második naphoz képest. Nagyságrendekkel magasabb vércukrok is előfordulhatnak!
Beszámolt 2 olyan eseményről, amikor pumpa mellett, normál odafigyelés, és a "szabályok" betartása mellett súlyos, kórházi kezelésre szoruló ketoacidózis alakult ki a nyár folyamán. Ezek az esetek nem nálunk, hanem a világ más-más pontján fordultak elő, de a közös a két esetben a napozás volt, és a hőség. Egyszerűen teljesen elvesztették hatásukat az inzulinok, megbuggyantak! Ezért, azt javasolják, hogy nyáron 3-4 naponta cseréljük az inzulint is a pumpában (akár csak kisebb mennyiséget szívjunk az inzulintároló tartályba), és közvetlen napfénynek/hőségnek ne tegyük ki a készüléket/inzulint! Ugyan ez vonatkozik a rázkódásra! Ettől is veszíthet az inzulin a hatáserősségéből!
- Ezután a győriek két szuper gyerek diab. szakápolója tartott kisebb előadást, amolyan ismétlés jellegűt, azaz, a reedukáció fontosságát helyezték előtérbe: ismétlés a tudás anyja (repetitio est mater studiorum). Átismételték előadásukban a bólus variációkat, melyiket mikor érdemes alkalmazni, szó esett a kanül/szerelékcsere fontosságáról, megemlítették és bemutatták a kanül beszúrási helyeket, kiemelték a bebökés előtti fertőtlenítés jelentőségét (nem egy esettel találkoztak - sajnos - amikor sebészi beavatkozásra lett szükség, úgy begyulladt a kanül helye!), a vércukormérés elengedhetetlenségérő is beszéltek, és felhívták a figyelmet a cukornapló helyes és folyamatos vezetésére - segítség a betegnek/szülőnek, és az orvosnak!!!
- Mindezt egy 5 oldalas teszt írása követte, amelyet közösen javítottunk ki, a "legrosszabb" eredmény 3 hibapont lett, úgy gondolom, ez nagyon szép eredmény, főleg gyermekektől! ;-)
Hát, ezekkel az élményekkel gyarapodtunk - ismét hasznos volt elmenni! ;-):)
 

borka

Őstag
Nagyon jó volt olvasni a fenti sorokat.Minden régióban rendezhetnének ilyen jellegű és főleg ilyen színvonalú találkozókat. Ha netán mégis volna valahol szívesen olvasnánk arról is.

Ü. Sándr
 
Olvasom a két naponkénti kanül cserére és a minden második utáni szerelékcserére szóló tanácsot. De ezt nem ismerik a recept írók, mert ehhez lényegesen többet kellene engedélyezni. Azt megszoktam, hogy tesztcsikot vegyek teljes áron, de a kanül és szerelék nem gyógyszertári áru. Másoknak mi a tapasztalatuk?
 

pumpás

Őstag
Én ugyvagyok vele hogy addig nem cserélek szereléket amig nemlátom hogy elromlana a vércukor eredményem.Tudom ez rossz példa.Van ugy hogy másfél hétig 1 szereléket használok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hello, helló!
A szerelékeket valóban nagyon pengére kiszámolják, de felnőttek estében 3 naponkénti cserével számolnak.
Ahogy Pumpás, én is is tovább bent hagyom a kanült, különben nem lenne elég. Bár nekem nem bír ki másfél hetet, de van, hogy 4-5 napig egy kanül van bent. Így marad tartalékom arra az esetre, ha valami miatt 1- vagy 2 nap múlva cserélnem kell.
Azt viszont nem értem, hogy szereléket miért kellene cserélni 4 naponként. Azt a pumpa feltöltésekor kell kicserélni. Ez nálam 9 nap, mivel addig elég egy patron. A gyakoribb csere pazarlás a szerelékből is, meg az inzulinból is a légtelenítés miatt.

Ha kifogysz, vehetsz teljes áron a forgalmazó cégtől, ugyanúgy, mint csíkot a patikából, de nagyon húzós az ára. Inkább cserélj 3-4 naponta, és akkor elég lesz a kiírt mennyiség.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Lantussal nekem is ez volt a problémám, de ez még mindig jobban bevált nekem, mint a Humulin N, amit te is használtál.
Valószínű nálad is az van, hogy a hajnali órákban megemelkedik az inzulin igényed, de a Lantus egyenletességével nem tudod fedezni a változó igényt.
Talán tehetsz egy próbát, hogy este többet eszel 5-10 g-mal, és kb. 2 E-vel növeled az esti Lantust. Így esetleg szerencséd van, és nem hipozol éjfél, hajnali 2 óra között, de hajnali 4-6 óra között már nincs a szervezetedben a szénhidrát, a megemelt Lantus viszont ott van.

Tegnap este 7-el feküdtem le...reggel 15-el ébredtem.:confused:

Lehet hogy ezt próbálom tovább, csak az esti nagyobb evést nem igazán akarom erőltetni.
Mit lehetne eszegetni, hogy szénhidrát legyen,de ne hizlaljon ?
Ágicza!
Találtam egy régi cikket (10 éves) a hajnali jelenségről, ami nálad is van. Íme: http://diabetesonline.hu/magazin/1999/1999-szeptember-oktober/302-a-qhajnali-jelensegq
A "B" pontot már javasoltam, de a hízás miatt nem nagyon szeretnél többet enni. Az "A" pontban javasoltat viszont én is elfelejtettem, hogy létezik. Nem tudom hova adod az inzulint, de a combból, ill. farpofából a felszívódás valóban lassúbb, talán tehetnél egy próbát, hátha ezáltal javul egy kicsit a helyzet.

A "C" pont már teljesen elvesztette a jelentőségét, mert MC inzulin (Semilente MC) már nincs forgalomban. Én annak idején adtam ezt az inzulint, valóban ez oldotta meg leginkább a reggeli magas cukorszint problémáját. Bár ez macerás volt penekhez képest, de én szerettem, és csak este adtam ezt az inzulint fecsivel. Amikor beszüntették, akkor tértem át a Lantusra, amit te is használsz most.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Szeretnék kérdezni valamit. Szerintetek melyik a jól beállított diéta + inzulin kezelés?

1. Az étkezésnél elfogyasztott szénhidrát és a hozzáadott inzulin eredményeképpen a vércukorszint nem vagy csak alig emelkedik meg. Ezzel egy állandó, közel azonos vércukorszint tartása?

2. Az étkezésnél elfogyasztott szénhidrát és a hozzáadott inzulin eredményeképpen a vércukorszint az étkezés után 2-3 mmol/l-el megemelkedjen és utána a következő étkezésig minimum 6 mmol/l alá csökkenjen? Mindez bármiféle korrigálás nélkül természetesen.

Mi a véleményetek erről? Kíváncsi lennék rá! (A könyvekben tudom mi van...nagyjából!) ;):D
Köszönöm előre is!
Üdv.,
Laci …aki a többit majd később!:mrgreen:

Ui.: Remélem érthetően sikerült fogalmaznom...;):D
 

poe

Őstag
Sziasztok!
Szeretnék kérdezni valamit. Szerintetek melyik a jól beállított diéta + inzulin kezelés?

1. Az étkezésnél elfogyasztott szénhidrát és a hozzáadott inzulin eredményeképpen a vércukorszint nem vagy csak alig emelkedik meg. Ezzel egy állandó, közel azonos vércukorszint tartása?

2. Az étkezésnél elfogyasztott szénhidrát és a hozzáadott inzulin eredményeképpen a vércukorszint az étkezés után 2-3 mmol/l-el megemelkedjen és utána a következő étkezésig minimum 6 mmol/l alá csökkenjen? Mindez bármiféle korrigálás nélkül természetesen.

Mi a véleményetek erről? Kíváncsi lennék rá! (A könyvekben tudom mi van...nagyjából!) ;):D

Köszönöm előre is!
Üdv.,
Laci …aki a többit majd később!:mrgreen:

Ui.: Remélem érthetően sikerült fogalmaznom...;):D

Szerintem a második a jó (bár én inkább 1,5-2 mmol/l-el számolnék). Az első esetben ugyanis az van, hogy kevés a bázis és azt pótlod a bólussal. Ha az étkezés kimarad, csúszik, akkor el fog mászni a vc is. Szerintem. :p
 

agicza

Új tag
Ágicza!
Találtam egy régi cikket (10 éves) a hajnali jelenségről, ami nálad is van. Íme: http://diabetesonline.hu/magazin/1999/1999-szeptember-oktober/302-a-qhajnali-jelensegq
A "B" pontot már javasoltam, de a hízás miatt nem nagyon szeretnél többet enni. Az "A" pontban javasoltat viszont én is elfelejtettem, hogy létezik. Nem tudom hova adod az inzulint, de a combból, ill. farpofából a felszívódás valóban lassúbb, talán tehetnél egy próbát, hátha ezáltal javul egy kicsit a helyzet.

A "C" pont már teljesen elvesztette a jelentőségét, mert MC inzulin (Semilente MC) már nincs forgalomban. Én annak idején adtam ezt az inzulint, valóban ez oldotta meg leginkább a reggeli magas cukorszint problémáját. Bár ez macerás volt penekhez képest, de én szerettem, és csak este adtam ezt az inzulint fecsivel. Amikor beszüntették, akkor tértem át a Lantusra, amit te is használsz most.

Kata,

Nagyon köszönöm,hogy elővetted a témámat.
Épp készülődök a Lantusz című topic-ba írni ezügyben a napokban, kinek hogy sikerült megoldani ezt a problémát.
Már sokmindent olvastam ott ... két hete combba
adom, emeltem is, később is adom be...de túl sok jó eredményem nem született. :( A mai épp 8.8 volt,és ez még jobbak közé tartozik. :(

Elolvasom ezt is amit küldtél,köszi. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Szeretnék kérdezni valamit. Szerintetek melyik a jól beállított diéta + inzulin kezelés?

1. Az étkezésnél elfogyasztott szénhidrát és a hozzáadott inzulin eredményeképpen a vércukorszint nem vagy csak alig emelkedik meg. Ezzel egy állandó, közel azonos vércukorszint tartása?

2. Az étkezésnél elfogyasztott szénhidrát és a hozzáadott inzulin eredményeképpen a vércukorszint az étkezés után 2-3 mmol/l-el megemelkedjen és utána a következő étkezésig minimum 6 mmol/l alá csökkenjen? Mindez bármiféle korrigálás nélkül természetesen.

Mi a véleményetek erről? Kíváncsi lennék rá! (A könyvekben tudom mi van...nagyjából!) ;):D
Köszönöm előre is!
Üdv.,
Laci …aki a többit majd később!:mrgreen:

Ui.: Remélem érthetően sikerült fogalmaznom...;):D
Nekem egyértelmű, hogy a 2-es pont a helyes. Csak nem hogy egy tudományban az 1-est írták? Az még sokszor a nem diabosoknál sem állja meg a helyét.

Jó kérdés, az tuti, könnyebb is, mint tavaly a kis sárga. Aki jól fejti meg, azt ingyen léphet be az Egy Csepp-re a Syma-ba, aki nem, azt meg bevisszük.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata,

Nagyon köszönöm,hogy elővetted a témámat.
Épp készülődök a Lantusz című topic-ba írni ezügyben a napokban, kinek hogy sikerült megoldani ezt a problémát.
Már sokmindent olvastam ott ... két hete combba
adom, emeltem is, később is adom be...de túl sok jó eredményem nem született. :( A mai épp 8.8 volt,és ez még jobbak közé tartozik. :(

Elolvasom ezt is amit küldtél,köszi. :)
Ágicza, remek ötlet a Lantuson keresni a megoldást, a sok tapasztalatból minden bizonnyal lesznek igazán hasznosak is. Sajna én még jó tippet sem tudok adni, mert a Lantus nekem nem vált be annyira, mint sokaknak.
Egy földimmel együtt lettünk pumpások, és ő is Lantust adott előtte. Én kb már egy éve Lantust használtam, amikor ő is áttért rá, és nála a Lantus 3 hónap alatt látványosabb eredményt hozott, mint nálam 1 év alatt.
Ezt csak azért írom le, hogy nehogy elkeseredj, ha nem hozol látványos eredményt, ne gondold, hogy te nem csinálsz valamit jól.

Ajánlanék még egy topikot, érdemes szemezgetni belőle, hátha rátalálsz valami megoldásra. Ez a http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/1408-reggeli-utani-magas-cukrok-13.html
 

poe

Őstag
Ágicza, remek ötlet a Lantuson keresni a megoldást, a sok tapasztalatból minden bizonnyal lesznek igazán hasznosak is. Sajna én még jó tippet sem tudok adni, mert a Lantus nekem nem vált be annyira, mint sokaknak.
Egy földimmel együtt lettünk pumpások, és ő is Lantust adott előtte. Én kb már egy éve Lantust használtam, amikor ő is áttért rá, és nála a Lantus 3 hónap alatt látványosabb eredményt hozott, mint nálam 1 év alatt.
Ezt csak azért írom le, hogy nehogy elkeseredj, ha nem hozol látványos eredményt, ne gondold, hogy te nem csinálsz valamit jól.

Ajánlanék még egy topikot, érdemes szemezgetni belőle, hátha rátalálsz valami megoldásra. Ez a http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/1408-reggeli-utani-magas-cukrok-13.html

Hallottam már olyat is, aki két részletben adta a lantust, hasonló gondok miatt. De sajnos erről nem tudok többet, én soha nem próbáltam, lehet hogy hülyeség. :rolleyes:
Aki jobban informált, sikítson! :p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hallottam már olyat is, aki két részletben adta a lantust, hasonló gondok miatt. De sajnos erről nem tudok többet, én soha nem próbáltam, lehet hogy hülyeség. :rolleyes:
Aki jobban informált, sikítson! :p
Én is hallottam, de akit erről megkérdeztem, hogy miért, az nem tudott elfogadható, logikus magyarázatot adni. Ráadásul a cukrai ugyanolyan pocsékak voltak.

(Ha logikusan belegondolok, a naponta 2x beadott Lantus úgy néz ki, hogy pl a 20 E-t két részletben, 10+10 E-ben adja be, vagyis a 24 óra alatt ugyanúgy 20 E kerül a szervezetbe. Ezen kívül a 10 E is 24 óráig dolgozik, erre adják be fél nap múlva az újabb 10 E-t, ami szintén 24 óráig van a szervezetben. Az első fél nap után már "utol éri" magát az első és második 10+10 E, így valójában meg van a folytonos 20 E/24 óra, főleg, hogy a Lantus tulajdonsága a csúcs nélküli, egyenletes felszívódás.)

Mollival beszéltünk erről, és ő mondta, hogy kismamáknál van ennek logikus magyarázata, de tudjuk jól, hogy a terhes állapotban teljesen át kell alakítani az inzulin terápiát.
 

poe

Őstag
Én is hallottam, de akit erről megkérdeztem, hogy miért, az nem tudott elfogadható, logikus magyarázatot adni. Ráadásul a cukrai ugyanolyan pocsékak voltak.

(Ha logikusan belegondolok, a naponta 2x beadott Lantus úgy néz ki, hogy pl a 20 E-t két részletben, 10+10 E-ben adja be, vagyis a 24 óra alatt ugyanúgy 20 E kerül a szervezetbe. Ezen kívül a 10 E is 24 óráig dolgozik, erre adják be fél nap múlva az újabb 10 E-t, ami szintén 24 óráig van a szervezetben. Az első fél nap után már "utol éri" magát az első és második 10+10 E, így valójában meg van a folytonos 20 E/24 óra, főleg, hogy a Lantus tulajdonsága a csúcs nélküli, egyenletes felszívódás.)

Mollival beszéltünk erről, és ő mondta, hogy kismamáknál van ennek logikus magyarázata, de tudjuk jól, hogy a terhes állapotban teljesen át kell alakítani az inzulin terápiát.
Azért ez az egyenletes felszívódás és a 24 órás hatás az elmélet... ;)
Én olyasmire gondolnék, hogy nem két egyforma részletben, hanem - példádnál maradva - mondjuk 12-8 elosztásban....
Kellene valaki, aki már próbálkozott ilyennel, vagy meg kellene kérdezni egy diabetológust.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azért ez az egyenletes felszívódás és a 24 órás hatás az elmélet... ;)
Én olyasmire gondolnék, hogy nem két egyforma részletben, hanem - példádnál maradva - mondjuk 12-8 elosztásban....
Kellene valaki, aki már próbálkozott ilyennel, vagy meg kellene kérdezni egy diabetológust.
A 24 órás időtartammal és az egyenletes felszívódással akkor is "utol éri" magát az inzulin.
A megosztott adagolással nem változik meg az inzulin sajátossága. Lagalábbis az analogoknál nem. Az NPH inzulinnál van jelentősége az egyszerre beadott mennyiségnek, mert megváltozik a csúcs, és hatástartam ideje, de itt nem erről van szó.
 

agicza

Új tag
Ma 11.7-re ébredtem. Jól indul a nap.
Az a gond,hogy két hete voltam a cukorgondozóban, mivel a napközbeni értékeim jók, fogyok is, összességében jól is vagyok, csak 6 hónap múlva kaptam időpontot.
A reggeli magas cukrokat letudták 2 egység emeléssel amig el nem érem a 5-7 közti eredményeket. Hát ez nem fog összejönni. 2 egység emeléssel még magas az érték, 4 egységgel hipo éjjel-nappal, úgyhogy most próbálkozom, várakozom.
Nagy okosan kiolvastam a neten,hogy kiderítendő hipo éjjel vagy hajnali jelenség okozza több hajnal 3-as eredményt mértem. Olyankor 6-7-8 körül szokott lenni.
/Kivéve amikor hipoztam a 4 egység emelés miatt./
 

pusimelu

Őstag
2 éve és 2 napja cukorbeteg vagyok!Hogy megy az idő és még csak most jöttem a fórumra!
Én Lantuson vagyok és nekem délután megy fel a cukrom de nem minden nap!
1- szer adom be este 9-kor 8 egység!
 

agicza

Új tag
2 éve és 2 napja cukorbeteg vagyok!Hogy megy az idő és még csak most jöttem a fórumra!
Én Lantuson vagyok és nekem délután megy fel a cukrom de nem minden nap!
1- szer adom be este 9-kor 8 egység!

Meli, hadd kérdezzem hanyas cukrokkal szoktál lefeküdni?
És mennyi szokott lenni reggel?
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Szeretnék kérdezni valamit. Szerintetek melyik a jól beállított diéta + inzulin kezelés?

1. Az étkezésnél elfogyasztott szénhidrát és a hozzáadott inzulin eredményeképpen a vércukorszint nem vagy csak alig emelkedik meg. Ezzel egy állandó, közel azonos vércukorszint tartása?

2. Az étkezésnél elfogyasztott szénhidrát és a hozzáadott inzulin eredményeképpen a vércukorszint az étkezés után 2-3 mmol/l-el megemelkedjen és utána a következő étkezésig minimum 6 mmol/l alá csökkenjen? Mindez bármiféle korrigálás nélkül természetesen.

Mi a véleményetek erről? Kíváncsi lennék rá! (A könyvekben tudom mi van...nagyjából!) ;):D
Köszönöm előre is!
Üdv.,
Laci …aki a többit majd később!:mrgreen:

Ui.: Remélem érthetően sikerült fogalmaznom...;):D

Szerintem a második a jó (bár én inkább 1,5-2 mmol/l-el számolnék). Az első esetben ugyanis az van, hogy kevés a bázis és azt pótlod a bólussal. Ha az étkezés kimarad, csúszik, akkor el fog mászni a vc is. Szerintem. :p

Nekem egyértelmű, hogy a 2-es pont a helyes. Csak nem hogy egy tudományban az 1-est írták? Az még sokszor a nem diabosoknál sem állja meg a helyét.

Jó kérdés, az tuti, könnyebb is, mint tavaly a kis sárga. Aki jól fejti meg, azt ingyen léphet be az Egy Csepp-re a Syma-ba, aki nem, azt meg bevisszük.


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. Nem könyvben olvastam, igazából a dokim véleménye, hogy az én (vagyis az ilyen!) beállításom így nem jó. Ki kéne mozdítani valamerre, mert nagyon be van állva. (Értsd: egyenletes…) Ahogy Kata is írta, ez még a nem diabosoknál sem így működik. Ezt már máskor is mondta, de nem nagyon kezdtem el kísérletezgetni vele...egészen mostanáig! Most viszont igen…miért is ne?;):D
A kérdésemet arra alapoztam, hogy itt a fórumon volt nemrég egy beszélgetés az ingadozó, magas cukrokról. (Tudom, volt már sok másik is…) Ott írta valaki, hogy mért egy 6 körüli értéket - már nem emlékszem pontosan - kaja után meg olyan 4,3 volt a cukra. Ezért pedig többen is megdicsérték…szóval, csak így tovább, stb., stb. Pedig ez azért még nem jó beállítás...;) (Megpróbálom majd megkeresni, talán megtalálom.)
Nekem már jó ideje kaja után általában csak 1 – 1,5 mmol/l-t szokott emelkedni a cukim, vagy leginkább semmit, kb. ugyanott marad. Ez a reggelire vonatkozik, ebéd után már volt kisebb emelkedés, ott se mindig. A következő étkezésig legtöbbször szépen vissza is állt olyan 5 mmol/l értékre. Vacsora előtt szoktam picivel magasabbakat mérni, de az (szerintem) attól van, hogy az előző este adott 2NE Insulatard addigra már sehol nincs… Ezt viszont azért sem tartom problémának mert este jobban szeretek 6 mmol/l körüli értékkel lefeküdni aludni, mint mondjuk 5 mmol/l értékkel. Ha dolgozom éjszaka, akkor meg pláne, hajnalban 2 - 3 óra körül mindig esik kb. 1 - 2 mmol/l-t a cukrom az esti méréshez képest. Ami reggelig kb. ott is marad, esetleg egy kicsit emelkedik csak feljebb.

A lényeg, ha étkezés után nem emelkedik meg a vércukorérték, akkor vagy az elfogyasztott szénhidrát volt kevés, vagy pedig a hozzáadott inzulin volt sok. Igaz?

Ebből kiindulva, mivel a 2NE Actrapidot csökkenteni nem nagyon lehet, igaz van a penen 1NE beállítás, használtam is egy ideig, de pl. a tájékoztató szerint a beadható legkisebb mennyiség 2 egység. :D (Novopen 3)
Persze, nem mindegy hogy milyen értékkel kezdjük, vagyis mennyit mértünk étkezés előtt. Ha mondjuk 5 mmol/l-t akkor akár a 2 -3 mmol/l emelkedés is az ajánláson belül marad. Viszont ha mondjuk ez a kezdő érték kb. 7 mmol/l, akkor már nem nagyon érdemes felfelé mozgatni, max. 1 – 1,5 mmol/l-el. Így még határeseten belül vagyunk. Viszont lényegesen nehezebb dolog lesz azt elérni, hogy bármiféle korrigálás nélkül a kívánatos értékre csökkenjen vissza a vércukorszint a következő étkezésig… (6 mmol/l vagy az alá...)

Ha azt szeretném, hogy étkezés után mégis látványosabb emelkedésnek induljon a cukrom, akkor több szénhidrátot kell elfogyasztanom. Ezt most meg is tettem, ebben a hónapban. Több, kevesebb sikerrel. De semmi gond, ura vagyok a helyzetnek! ;) (Valamennyire…) :D
A részleteket hamarosan a blogomban láthatjátok, a táblázattal együtt. Ez a hónap a kísérletezés jegyében telt nálam, a hónap végét most már kivárom…
Üdv.,
Laci ...aki természetesen csakis a penes, szigorúbb és kötöttebb kezelésre érti a fentieket!:mrgreen:
 

dg

Őstag
Laci!
Tán túl egycerű vagyok, de tulajdonképpen mia gond? Jól értem? Rosszabb cukikat szeretnél? :D
 
Oldal tetejére