Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

poe

Őstag
Vagy a jólképzetség kapcsán Rejtő:
"A kocsmáros azt mondta, hogy amíg nem hoz orvost, hagyjam bent a kést, mert különben elvérzek. A kocsmáros ért ehhez, mert itt már öltek orvost is. Régi étterem." ;)
 

napocska

Őstag
Gyorsan ment szerencsére, egy nap volt teljes KO. Másnap már fel tudtam kelni, csak gyenge voltam, meg fájt a fejem, hasam. Dani sajnos többször hányt, szinte egész éjjel, félóránként, meg hasmenése is volt. Remélem, holnapra ő is jobban lesz.
 

napocska

Őstag
Hát, ja, jöhetett volna rosszabbkor is :). A mérleg jelenleg a következő: én, már teljesen jól vagyok, Dani egyre virgoncabb, Beni tegnap este lett vacakul, a párom pedig éjjel. De ők jobban bírják. Nagyobb tartalékaik vannak :) Még jó, hogy csak négy fő a család...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát, ja, jöhetett volna rosszabbkor is :). A mérleg jelenleg a következő: én, már teljesen jól vagyok, Dani egyre virgoncabb, Beni tegnap este lett vacakul, a párom pedig éjjel. De ők jobban bírják. Nagyobb tartalékaik vannak :) Még jó, hogy csak négy fő a család...
És még jó, hogy nagyjából egy hét alatt letudjátok a nyavalyát. Azért így sem lehetett kellemes, de hát ti vagytok az erősebbek.
Jobbulást a fiúknak.
 
Rettentő pipa vagyok!!! A szembe szomszédunkba "olyan" filmet forgatnak! Onnan tudom, hogy láttuk a ház előtt a (gyanús) szereplőket. Távol álljon tőlem, hogy ítélkezzek, de minden jel arra utal, hogy "olyan" a film. Talán, ha csak ketten a férjemmel éldegélnénk itt, nem zavarna annyira, de egyszerűen csurig van az utcánk 10 év alatti gyerekekkel! Nem elég nekünk az a bár a sarkon, ami mellett a suli miatt napi 2x kell elmennünk, és ahol munkaruha a topless? Még ez is! Lila a fejem!!! És ez a Gellérthegy! Fel fogom keresni a lakossági képviselőt!
 

borka

Őstag
Nyugodtan fordulj a jegyzőhöz,vagy akár a rendőrséghez is mert törvény van rá,hogy az iskola közelébe milyen szolgáltató egységek üzemeltethetők. Ha jól tudom 200m a tilalmi határ.A jól öltözött lányokat is meg említheted és a filmforgatás pedig lehet,hogy illegális.
 

dg

Őstag
Rettentő pipa vagyok!!! A szembe szomszédunkba "olyan" filmet forgatnak! Onnan tudom, hogy láttuk a ház előtt a (gyanús) szereplőket. Távol álljon tőlem, hogy ítélkezzek, de minden jel arra utal, hogy "olyan" a film. Talán, ha csak ketten a férjemmel éldegélnénk itt, nem zavarna annyira, de egyszerűen csurig van az utcánk 10 év alatti gyerekekkel! Nem elég nekünk az a bár a sarkon, ami mellett a suli miatt napi 2x kell elmennünk, és ahol munkaruha a topless? Még ez is! Lila a fejem!!! És ez a Gellérthegy! Fel fogom keresni a lakossági képviselőt!

Nyugodtan fordulj a jegyzőhöz,vagy akár a rendőrséghez is mert törvény van rá,hogy az iskola közelébe milyen szolgáltató egységek üzemeltethetők. Ha jól tudom 200m a tilalmi határ.A jól öltözött lányokat is meg említheted és a filmforgatás pedig lehet,hogy illegális.


Hát az biztos, hogy 100%-ban illegális, de kötve hiszem, hogy hathatósan fel lehet lépni ez ellen. Sőt! Szerintem nem is biztos hogy érdemes a saját testi épségünk érdekében, mert ha nagy pénz forog kockán esetleg, "azoknak" biztosan nem lesznek erkölcsi gátaik...
Soványka vigasz, de a 10 év alattiaknak nem fog feltűnni az, ami nektek, már ha fel nem világosítjátok őket, amit meg úgy sem tesztek. Mondjuk a topless bár már neccesebb. Annak én sem örülnék, ha napi rendszerességel látnák a gyerekeim az ott dolgozó nőciket (már ha belátni oda kintről.)
 
Kedves Borka, a 200 méter megvan a bár és a suli között, több is, mint 200. Ők már hosszú évek óta "be vannak ide betonozva". Mi jöttünk később :). Azt hiszem, elszállt az első mérgem, de biztos, hogy bármilyen lakossági fórum lesz, megemlítem, hogy a bár jelenléte nem kellemes.

Kedves Grácia, lehet, hogy igazad van abban, hogy a gyerkőcök nem veszik igazán észre ezt. Tegnap a mieink fel voltak dobva, hogy "a szomszéd benne lesz a tv-ben?", de aztán lecsengett az érdeklődésük. Reméljük, hamar vége a forgatásnak, és mindenki elmegy... :) A bárba pedig nem látni be, csak "csalogató fényképeket" tesznek ki a falára kívülről, amin a gyerekek egyelőre vihognak: de fura, a néni nem tudja, hogy kell rendesen felöltözni?
Úgy érzem, már nem is vagyok olyan fenemód ingerült, csak feszengek, nem tudom, mit várhatok ma délután, ha hazaérünk.
Kíváncsi vagyok, a szomszédságnak mi a véleménye. Talán hamarosan kiderül.
 

eszter10

Új tag
Vigyázzatok mert újra beindult az Angol telefonbetyárok akciója !
Felhívnak a mobilodon és amikor a lenyomod a Zöld gombot, már hívja is a következő számot, 3613283700 mielőtt bárki beleszolna. Azonnal szakítsd meg a hívást amikor hallod a kimenő csengetést,mert ellenkező esetben az összes adatodat pénzedet elviszik.
Tegnap kétszer hívtak.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p> </o:p>
Segítség! Segítség!
Szeretném kérdezni napi 10-15 hívásom, van +3613283700. Az elsőt felvettem de nem szóltak bele csak rögtön csörgött. Én gyorsan kinyomtam. Voltam a T.-kom üzletben
Tiltó listára rakták de, bizony csak hívogatnak engem. Ti hogy oldottátok meg.
Mikor hagy békén? Mit csináljak?
:(
 

borka

Őstag
ffice:office" /><O:p></O:p>
Segítség! Segítség!
Szeretném kérdezni napi 10-15 hívásom, van +3613283700. Az elsőt felvettem de nem szóltak bele csak rögtön csörgött. Én gyorsan kinyomtam. Voltam a T.-kom üzletben
Tiltó listára rakták de, bizony csak hívogatnak engem. Ti hogy oldottátok meg.
Mikor hagy békén? Mit csináljak?
:(

Nyugodtan hagyad csörögni,mert az a T-kom saját vonala,nem kell érte fizetni.Akkor hívnak,ha valamilyen hibát jelentettél be és csak azt szeretnék meg tudni,hogy minden rendbe van-e,miután ki javították a hibát. Nekem is utólag magyarázták meg.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rettentően pipa vagyok! :mad:

Tegnap vettünk egy mobilinternetet a pannontól, amivel nem is lenne gond, de teljesen hazavágta a gépemet. Feltelepíti magát alapból, ez tök jó, az internet is működik, de aztán érdekes dolgok történtek. Egyszercsak nem kezdtek működni a programok, egyszerűen nem jöttem rá, mi lehet a hiba – gondoltam újraindítom, biztos besokallt szegényke... Na! Onnantól kezdve sohasenem indult el többet :mad: Az összes levelem, adatom, melóm, amit április 11 után csináltam, kampec. :mad: (ápr.11 volt az utolsó mentésem sajna)

Hozzá kell tennem macintosh gépről és szoftverről van szó, elméletileg, a pendrive-ra előre telepített program Mac OS 1O.4 és afeletti verziót kért (az enyém 1O.6-os), ez is OK. De nem működik! SŐT!!!

Ma felhívtuk őket, hogy 3 heti munkánk ment gajra, hogy tudnának minket kárpótolni, a válasz: vigyem be a gépem és majd megnézik... Hehe... de hát ez munkaeszköz, mégis hogy gondolják???? :mad::mad:
És nem mellesleg egy csomó újságot is tördelek, többek között a Dr.Info-t, szerintetek a kötbért, elmaradást, bármit kifizetnek, mert nem készül el időben én meg ugye szerződésben állok nyomdával, postával, cégekkel...

Arról nem is beszélve, hogy duplán dolgozni a legutálatosabb dolog a világon!!! :rolleyes:
 

borka

Őstag
Rettentően pipa vagyok! :mad:

Tegnap vettünk egy mobilinternetet a pannontól, amivel nem is lenne gond, de teljesen hazavágta a gépemet. Feltelepíti magát alapból, ez tök jó, az internet is működik, de aztán érdekes dolgok történtek. Egyszercsak nem kezdtek működni a programok, egyszerűen nem jöttem rá, mi lehet a hiba – gondoltam újraindítom, biztos besokallt szegényke... Na! Onnantól kezdve sohasenem indult el többet :mad: Az összes levelem, adatom, melóm, amit április 11 után csináltam, kampec. :mad: (ápr.11 volt az utolsó mentésem sajna)

Hozzá kell tennem macintosh gépről és szoftverről van szó, elméletileg, a pendrive-ra előre telepített program Mac OS 1O.4 és afeletti verziót kért (az enyém 1O.6-os), ez is OK. De nem működik! SŐT!!!

Ma felhívtuk őket, hogy 3 heti munkánk ment gajra, hogy tudnának minket kárpótolni, a válasz: vigyem be a gépem és majd megnézik... Hehe... de hát ez munkaeszköz, mégis hogy gondolják???? :mad::mad:
És nem mellesleg egy csomó újságot is tördelek, többek között a Dr.Info-t, szerintetek a kötbért, elmaradást, bármit kifizetnek, mert nem készül el időben én meg ugye szerződésben állok nyomdával, postával, cégekkel...

Arról nem is beszélve, hogy duplán dolgozni a legutálatosabb dolog a világon!!! :rolleyes:

Sajnos valóban be kellene vinned a gépet és mindent rájuk kell verni.
Lehetőleg vigyél magaddal segédeszközt,pl.:dr_27: egy ilyent.
 

misamaci

Aktív tag
Rettentően pipa vagyok! :mad:

Tegnap vettünk egy mobilinternetet a pannontól, amivel nem is lenne gond, de teljesen hazavágta a gépemet. Feltelepíti magát alapból, ez tök jó, az internet is működik, de aztán érdekes dolgok történtek. Egyszercsak nem kezdtek működni a programok, egyszerűen nem jöttem rá, mi lehet a hiba – gondoltam újraindítom, biztos besokallt szegényke... Na! Onnantól kezdve sohasenem indult el többet :mad: Az összes levelem, adatom, melóm, amit április 11 után csináltam, kampec. :mad: (ápr.11 volt az utolsó mentésem sajna)

Hozzá kell tennem macintosh gépről és szoftverről van szó, elméletileg, a pendrive-ra előre telepített program Mac OS 1O.4 és afeletti verziót kért (az enyém 1O.6-os), ez is OK. De nem működik! SŐT!!!

Ma felhívtuk őket, hogy 3 heti munkánk ment gajra, hogy tudnának minket kárpótolni, a válasz: vigyem be a gépem és majd megnézik... Hehe... de hát ez munkaeszköz, mégis hogy gondolják???? :mad::mad:
És nem mellesleg egy csomó újságot is tördelek, többek között a Dr.Info-t, szerintetek a kötbért, elmaradást, bármit kifizetnek, mert nem készül el időben én meg ugye szerződésben állok nyomdával, postával, cégekkel...

Arról nem is beszélve, hogy duplán dolgozni a legutálatosabb dolog a világon!!! :rolleyes:

A Mac OSx lelkivilágát annyira nem ismerem, de így sokadik olvasásra én elsőre memória/swap problémára gondolnék (főleg hogy szerkesztesz/tördelsz stb).
Gyanús hogy nem egyszerre fagyott be, hanem - ha jól értem - szépen, fokozatosan kezdett egyre lassulni - ahogy egyre több progit indítottál - és utána halt be ...
mert ilyet okozhat a kevés memória, ilyenkor ugyanis - ha már nem fér a memóriába több fájl - akkor elkezd a merevlemezre dolgozni (swap-ol) ... sajna egy idő után ez annyi erőforrást fog le, hogy behal tőle a gép. (bár ennek az újraindítás után igazából meg kellene szűnnie)

Itt találtam egy cikket, ami szerint 1 GB alatt (de néha felette is) jó esély van erre ... ajánlanak egy megoldási lehetőséget is (cikk itt-->)

Egy másik hibalehetőség lehet szerintem, hogy a Mac-ban alapból van saját hálózatkezelő, amihez legfeljebb csak 1 csomagot kell telepíteni és elkezelgeti a mobilnetet (de szerintem ez az újabb kiadásokban alapból benne van) ... nem lehetséges hogy a pannon internetprogramja összeakadt a saját hálózatkezelővel?
Itt van egy leírás egy régebbi - kb 2 éves - modemhez ... itt kimondottan ajánlja, hogy a Mac saját kapcsolati beállításit használják a pannonconnect helyett (a végén van pdf leírás, ott jobban látszik mire is gondolok)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
A Mac OSx lelkivilágát annyira nem ismerem, de így sokadik olvasásra én elsőre memória/swap problémára gondolnék (főleg hogy szerkesztesz/tördelsz stb).
Gyanús hogy nem egyszerre fagyott be, hanem - ha jól értem - szépen, fokozatosan kezdett egyre lassulni - ahogy egyre több progit indítottál - és utána halt be ...
mert ilyet okozhat a kevés memória, ilyenkor ugyanis - ha már nem fér a memóriába több fájl - akkor elkezd a merevlemezre dolgozni (swap-ol) ... sajna egy idő után ez annyi erőforrást fog le, hogy behal tőle a gép. (bár ennek az újraindítás után igazából meg kellene szűnnie)

Itt találtam egy cikket, ami szerint 1 GB alatt (de néha felette is) jó esély van erre ... ajánlanak egy megoldási lehetőséget is (cikk itt-->)

Egy másik hibalehetőség lehet szerintem, hogy a Mac-ban alapból van saját hálózatkezelő, amihez legfeljebb csak 1 csomagot kell telepíteni és elkezelgeti a mobilnetet (de szerintem ez az újabb kiadásokban alapból benne van) ... nem lehetséges hogy a pannon internetprogramja összeakadt a saját hálózatkezelővel?
Itt van egy leírás egy régebbi - kb 2 éves - modemhez ... itt kimondottan ajánlja, hogy a Mac saját kapcsolati beállításit használják a pannonconnect helyett (a végén van pdf leírás, ott jobban látszik mire is gondolok)

Nagyon hasznos, amit belinkeltél, köszi! Ami bosszant, hogy egyáltalán nem hívják fel a figyelmet, hogy NE HASZNÁLJUK az USB modemre telepített szoftvert. A gép aránylag új - MacBook Pro, memóriám is van bőven, 4 GB... Most nem tudom megnézni, melyik modemet adták, lehet, hogy azt, amiről írtak a blogon. Holnap megnézem. Köszi szépen!
 
Oldal tetejére