Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

Zsu77

Új tag
Nyilván. Már gyerekként is rosszul voltam vérvételkor. Ez nem változott.

Nem vagyok vele egyedül, emberek nagy tömege ilyen, ezért is kérdezik meg - már amikor - hogy ülve, vagy fekve.

Nem hiszem, hogy aki nem élt át ilyesmit meg tudná érteni. Én sem igazán értem és tudom elképzelni a migrénes fejfájást, mert olyanom még ugyan nem volt. De másoknak meg az a komoly gond.

A gyermek cukorbetegeknek annyiban más, hogy ők ugyan nem maguk mérik a vércukorszitnjüket és adagolják az inzulint maguknak, hanem a szüleik teszik tudtommal.

Képzeld,én ilyen voltam!Még tiniként is:elájultam.Ha lerugtam egy kicsit a bőrt az egyik lábujjamon,annyira leesett a vérnyomásom,hogy fél perc múlva minden sötétedett és ha nem feküdtem,le elájultam...Ám most még sem okoz gondot,hogyha szükséges,akkor napi 9 vc mérsét megcsináljak...és egyéb is elég jól megy már nekem igaz Csigu?;)
 

Zsu77

Új tag
És honnét vegyem azt a több inzulint?
A háziorvos nem ír fel többet, mint amennyi a diabetológus szerint kell és mindig alaposan utánaszámol, hogy mennyi időre mennyi is az annyi. Sohasem volt inzulintartalékom. Ilyet nincs miből felhalmozni.

A diabetológusok szerint pedig MINDIG kevesebb kell, mint amennyi szerintem kell(ene).

Való igaz, még nem jöttem rá a jó megoldásra.

Azért is irogatok ide, hátha írtok jó ötleteket.

Ez a válts orvost azért nem tűnik jó taktikának, mert eddig úgy láttam, hogy mind egyforma elveket vall a kezelés terén, és az kevés, ha emberileg más.

Süketek párbeszéde zajlik, ők nem értik vagy nem fogadják el az én szempontjaimat én meg nem értem, vagy nem fogadom el az övékét.

Miért? Mert mások a szempontjaink, - és az orvos nem is maga választja a szempontjait - úgyhogy ezen ugyan nem sokat változtat az orvos személye.

Én most komolyan nem tudom,hogy te mit gondolsz azorkról az emberekről,akik itt írkálnak:nem is léteznek?Így aztán a nem létező emberek járkálnak a nemlétező dokijaikhoz és produkálnak nem létező-kítűnő-HgA1c-t...Hát ezt sirály!Neked kedves Akitlosz már régen egy ilyen kérdést kellett volna föltenned:
"Hol találom azt az orvost,akiről beszélsz?"
Hogy ez nem érdekel,azt jelenti,hogy nem hiszel ezeknek az embereknek.Ha durva,vagy épp Akitloszosan túlzó akarok lenni:"ez itt egy olyan fórum,ahol csupa hazug ember terjeszti a hazugságait nem létező jó diab dokikról,hazug,jónak nevezett tapasztalataikról.Biztos pénzt kapnak érte!..."
 

Zsu77

Új tag
Na ezt a szintet én még nem értem el, hogy én dirigáljak az orvosi rendelőkben.

Az üvöltözés az orvossal nem az én stílusom, máshogy meg nem igazán megy, úgysem biztos, úgyhogy inkább rájuk hagyom, aztán csinálom, ahogy tudom - adott körülmények között csak rosszul lehet csinálni - aztán idejövök irogatni egy kis meg nem értésért, meg hogy körülöttem forogjon.

Tímeácska,ezt nem gondoltam volna rólad!Hát te olyan kedves,aranyos mosolygós vagy...ejnye-bejnye,nem szabad doktorbácsival üvöltözni,nem szép viselkedés...

Akitlosz!Te nem megértésért kellene,hogy ide gyere,hanem tanácsért,ötletért,amit aztán meg is fogadsz.Tudod megértéssel nem lesz neked jobb!De kipróbálhatjuk...

Szegény Akitlosz,ezek az elvetemült orvosok,mind ugyanolyan,egy sem különb,annyira gonoszok és neked annyira rossz...-most jobb lett a helyzeted?Vallás nem kell,pedig van egy tutkerájos mondás:"Segíts magadon,Isten is megsegít!"
 

Zsu77

Új tag
Akkor örülök, hogy megismerhettelek, te vagy az első ilyen tapasztalatokkal, akit ismerek.

A magyarázat inkább prózaibb lehet. A gyártó cég akarja inkább már, hogy az újabb készítményét vegyék és ezért lobbizik. A karaván, ha szépen lassan is, de halad.

Én aztán ugyan nem kértem, hogy állítsanak át actrapidról novorapidra, de tudtam előre, hogy az orvos hamarosan szóba hozza és javasolni fogja. És lőn! Mégpedig onnét tudtam, hogy a cukorbeteg ismerőseimet már mind átállították. Ők sem kérték. Az orvosok akarták hirtelen a "modernebb"? kezelést. Micsoda véletlen egybeesés!

Sz'al ugyanúgy mint korábban jöhetett egy ukáz fentről, hogy mostantól ajánlott nyomatni a novorapidot az actrapid helyett és a kórházakban is ajánlott azzal kezdeni a kezelést.

Hát így működik ez.


Tetszettél volna korábban megbetegedni aztán akkor tudnád!

De nem gond, pár év múlva, majd te fogod mesélni a hitetlenkedő újoncoknak, akiket akkor már az új szupermodern novissimarapiddal kezelnek induláskor is, hogy
bezzeg ez régebben a mi időnkben még nem így volt!

Van ezeknek a rettenet-dokiknak egy óriási hibájuk!!!!
Ami még nem létezik,azt nem tudják felírni és ajánlani!!!
Le velük!!!
 

gretta

Új tag
Szerintem ez már az idiótizmus határát súrolja,már bocs.Ha én azt olvasom valahol,hogy ennyi a min. szükség egy vitaminból,akkor az számomra azt jelenti,hogy vigyázni kell,hogy az alatt ne fogyasszak.A világ ám nem olyan gonosz,ahogy te látod,mert tudod,vannak itt néhányan,akik megtapasztalták azt,amit te,meg utána azt is,ami teljesen más.Olvastam a kálváriád,tényleg szomorú,de tovább kell keresni ha az ugyan tényleg indokolt.Nem tudom,hogy Magyarország melyik eldugott részében élsz,ahol mi nem járunk,ahol maga az ördög a doki,hogy csak ilyen kezeléssel találkoztál,mint ahogy azt sem,hogy a beszámolóból mi a te szubjektív látásod,és mi nem.Egyébiránt nem tudunk rólad semmit.Én pl.egy ideális testalkatú hölgyemény vagyok,pl. és a napi tevékenységeimet figyelembe véve a ch-szükségletem olyan kb.150g.Te mi vagy?Vagyis:ki vagy?
A diab-lényegébe azért kötöttem bele,mert úgy robbantál be,hogy neked a legnagyobb gondod a bökik.Jó,most már látszik,hogy nem.Egyébiránt a lényege pedig az,hogy a vc normális tartományban legyen,és ez nem kis feladat.;)


ugy látom egy picit pipa vagy Akitloszra :) Egy picit tényleg furi az észjárása.... Mindenki felett összegyűlhetnek a felhők és kiborul a bili, de azért tényleg nem kellene mindenkit rossznak gondolni. Majd ha megtanulja elfogadni, ogy neki igy kell élnie akkor majd megkönnyebbül a lelke. Addig meg marad az önmarcangolás és önsajnálat. reméljük hogy mihamarabb magadra lelsz. Egyébként ha ennyire nem megy a betegséged elfogadása akkor lehet nem ártana egy szakemberhez fordulnod. Sztem nem szégyen az egyáltalán.
És ha a böködéssel van baja akkor ott a PUMPA. Van választási lehetőség, úgyhogy már az sem gond :)))) Nem ugy mint a régi szép időkben amikor a fecskendő volt az életet mentő megoldás. Mi lett volna ha abban az időben lett volna cukros???
 

tímeácska

Őstag
Tímeácska,ezt nem gondoltam volna rólad!Hát te olyan kedves,aranyos mosolygós vagy...ejnye-bejnye,nem szabad doktorbácsival üvöltözni,nem szép viselkedés...

:mrgreen: Én nem is szoktam a doktorbácsival üvöltözni! Mert doktornénink van! :lol: :rolleyes:Na jó, a doktornéninkkel sem szoktam kiabálni!:rolleyes::cool:
 

tímeácska

Őstag
Nyilván. Már gyerekként is rosszul voltam vérvételkor. Ez nem változott.

Nem vagyok vele egyedül, emberek nagy tömege ilyen, ezért is kérdezik meg - már amikor - hogy ülve, vagy fekve.

Nem hiszem, hogy aki nem élt át ilyesmit meg tudná érteni. Én sem igazán értem és tudom elképzelni a migrénes fejfájást, mert olyanom még ugyan nem volt. De másoknak meg az a komoly gond.

A gyermek cukorbetegeknek annyiban más, hogy ők ugyan nem maguk mérik a vércukorszitnjüket és adagolják az inzulint maguknak, hanem a szüleik teszik tudtommal.

Ez az "annyiban más", ez most annyit jelentene, hogy a cukorbeteg gyermekeknek könnyebb (jobb:confused:), mert nem saját magukat kell bökdösniük???
 

tímeácska

Őstag
Én most komolyan nem tudom,hogy te mit gondolsz azorkról az emberekről,akik itt írkálnak:nem is léteznek?Így aztán a nem létező emberek járkálnak a nemlétező dokijaikhoz és produkálnak nem létező-kítűnő-HgA1c-t...Hát ezt sirály!Neked kedves Akitlosz már régen egy ilyen kérdést kellett volna föltenned:
"Hol találom azt az orvost,akiről beszélsz?"
Hogy ez nem érdekel,azt jelenti,hogy nem hiszel ezeknek az embereknek.Ha durva,vagy épp Akitloszosan túlzó akarok lenni:"ez itt egy olyan fórum,ahol csupa hazug ember terjeszti a hazugságait nem létező jó diab dokikról,hazug,jónak nevezett tapasztalataikról.Biztos pénzt kapnak érte!..."

Én mindig is sejtettem, hogy nem is létezek... :cool::cool::mrgreen::mrgreen:
 

dg

Őstag
Örülök, hogy jobban tudod mit akarok, mint én magam.

Másik hozzászólásodra is válaszolva, nem tudom, nem emlékszem mit kérdeztél pár hónapja, amire "nem válaszoltam", valószínűleg nem is olvastam, nem járok ide, minden nap és nem olvasom az összes hozzászólást.

"Belekötésről" sem tudok. Az a te értékítéleted, mert magadból indulsz ki, mint mindenki. Én nem is jellemzem úgy magamat, sem téged, hogy "gonosz kis poénjai" vannak.

Amúgy ha rám hallgatsz azzal fogalkozol, akivel, amivel, akarsz.
De ha nem hallgatsz rám, akkor is azzal foglalkozol, akivel, amivel csak akarsz.

Ha velem óhajtasz foglalkozni az Te saját döntésed, nekem nem áll módomban sem helyetted dönteni, sem helyetted cselekedni. Tetszik nem tetszik nekem is el kell viselnem, ha idejövök, hogy iylen emberek is fórumoznak, mint Te.

További sok sikert és boldogságot!

Ime a példája, hogy Zsoltikának nincsenek gonosz kis poénjai.

Amúgy lehetnek! Sőt, megkérnénk rá! Tudod, ez a fórum nélküled nem pörög.
Csak megint ez a fránya önellentmondás...
 

tímeácska

Őstag
És honnét vegyem azt a több inzulint?
A háziorvos nem ír fel többet, mint amennyi a diabetológus szerint kell és mindig alaposan utánaszámol, hogy mennyi időre mennyi is az annyi. Sohasem volt inzulintartalékom. Ilyet nincs miből felhalmozni.

A diabetológusok szerint pedig MINDIG kevesebb kell, mint amennyi szerintem kell(ene).

Való igaz, még nem jöttem rá a jó megoldásra.

Azért is irogatok ide, hátha írtok jó ötleteket.

Ez a válts orvost azért nem tűnik jó taktikának, mert eddig úgy láttam, hogy mind egyforma elveket vall a kezelés terén, és az kevés, ha emberileg más.

Süketek párbeszéde zajlik, ők nem értik vagy nem fogadják el az én szempontjaimat én meg nem értem, vagy nem fogadom el az övékét.

Miért? Mert mások a szempontjaink, - és az orvos nem is maga választja a szempontjait - úgyhogy ezen ugyan nem sokat változtat az orvos személye.

Tudod mennyire kézenfekvő a megoldás?!?! Pofon egyszerű! Csak ahelyett, hogy sajnálnád Magad, és szidnál mindenkit (orvosokat, a galád, nem létező fórumozókat:mrgreen:, és mindenkit), csak egy ici-picit kell gondolkodni!
Segítsek?! Oké!
Nos, ha Te úgy látod, hogy kevés az előírt Ch, akkor egyél annyit, amennyit jónak látsz (persze, ésszerű kereteken belül!), számold ki a hozzá szükséges inzulin mennyisége, és egyszerűen add be! Igen, igen, most jön a megszokott témád: Honnan vegyek plusz inzulint?! Válaszom: a kezelőorvosodtól. Na, igen ám, de nem ír fel elegendőt (az anyagias dög!:-D)... Persze, előre kiszámítja. Ezzel sincs semmi baj. Amikor már fogytán lesz az inzulinod, szépen visszaballagsz az orvosodhoz, és elmondod Neki, hogy eeefogyott!:cool: Nyugodtan mondd el Neki, hogy miért! Hidd el, köteles adni még inzulint! Nem hagyhat inzulin nélkül mondjuk 1 hétre (de akár fél napra!!!) sem! Nehogy azt írd, hogy nem ad, mert KÖTELES!!! Fel lehet jelenteni, ha nem gondoskodik a megfelelő mennyiségű inzulinról! Mondom, egyél amennyit jónak látsz, add be hozzá a megfelelő mennyiségű inzulint, még akkor is, ha a felírt inzulin mennyiség ezután nem fedezi az egész havi mennyiséget! Hát mit fog tudni Veled csinálni az a doki?! Kiszedi belőled az inzulint?!:mrgreen: Próbáld csak meg! Légy egy kicsit határozott, és menni fog!;):rolleyes:
 

dg

Őstag
Mi a diab lényege?

Ezt még valóban nem láttam megfogalmazva sehol.

Diab lényege = ......

Érdeklődéssel várom a hozzászólásod.

S lenne még egy kérdésem Hozzád.

Szerinted mi ér többet:
1 hónap boldogság, vagy 30 év szenvedés?

Próbáld megfogalmazni magadnak! Ha ez sikerül, tettél egy keveset magadért.
Állóvíz fórumunkon amúgy van válasz is.
 

dg

Őstag
Köszönöm a hozzászólásod. Igencsak meglepődtem volna, ha csak nekem lennének hasonló tapasztalataim a diabetológusokkal.

Miért éhezik a gyerek?
Mert idióta diétára kényszerítik a zorvosok, csak azért, hogy a lehető legkevesebb inzulinnal kezelhessék.

Szerinted a napi ajánlott vitamennyiséget - RDA - hogy számolták ki?

Úgy, hogy mennyi az a minimális vitaminmennyiség amennyinek az elfogyasztása esetén még nem jelentkeznek a vitaminhiány tünetei. Mennyi az a minimális mennyiségű C vitamin például amennyinek az elfogyasztása esetén még biztosan nem alakul ki skorbut. A többinél ugyanígy.

Miért így számolták ki? Mert nem az volt a szempont, hogy az emberkék jól érezzék magukat, hanem hogy hogyan lehet a matrózokat, katonákat stb. a lehető legolcsóbban táplálni, hogy még munka/harcképesek maradjanak és még ne betegedjenek meg vitaminhiánytól.

Így működik ez.


A te országodban biztos.
 

blaci

Őstag
Nekem az a véleményem hogy a cukorbetegséget igazából egyik orvos sem tudja kezelni, azt mindenkinek magának kell, nem vagyunk egyformák. Tapasztalatom szerint az orvosok ehhez minden segítséget megadnak, de a csodát nem tőlük kell várni.
Ahogy a régi mondás tartja:
"Segíts magadon, az Isten is megsegít."
Én sem azért használom az Actrapid/Insulatard kezelést mert az a legolcsóbb hanem azért mert MŰKÖDIK! (Pedig állítólag vagy 20 éve elavult, na mindegy.)
 

dg

Őstag
Nem is oly' régen tragikus véget ért a diabosok sorsa pár hónapon belül

Kinek mibe könnyebb beletörődnie.

Cukorbetegségben meghallni nem jelent hosszú szenvedést. Csak az elájulás elötti percek, esetleg órák, ami szenvedés.




Már próbáltad?
Mert valahol azt írod, a migrént se tudod elképzelni.
 

tímeácska

Őstag
:mrgreen: Megint megkapta ami kellett Neki... :mrgreen: :rolleyes: De én meg egy elégedett ember vagyok, hogy ebben -megint- részt vehettem! :lol:
 
Oldal tetejére