A keresés eredményei

  1. B

    Insulinpumpa

    Jól látod, sajnos lassan érnek ide a fejlesztések. De legalább ideérnek. De a gyártók részéről is érthető a dolog, a sok adminisztratív + egyéb akadály és költség mellett azért elég kicsit országocska vagyunk, nekik meg a nagyobb üzleti lehetőségek felé kell koncentrálni és ezért megy ilyen...
  2. B

    Insulinpumpa

    Egész pontosan a Disetronic van itt 98 óta illetve nem a Disetronic, hanem mi, a PHARMA-Marketing voltunk jelen először Magyarországon. Aztán szépen bejött a Medtronic is, illetve a Medtrust nevű cégen keresztül az Animas. Később a Roche megvette a Disetronicot és átvette tőlük a termékeket és...
  3. B

    Insulinpumpa

    Jelentem: én már láttam, fogdostam elégszer :) Poe: itt a pont. Annyit és azt tudja amit kell. Nem mér folyamatosan vércukrot, nincs bólusvarázsolgatás, nincsenek rajta ezerféle extra funkciók. Viszont olcsó, nem is kicsit, hanem nagyon. És ez a mai világban nagyon fontos szempont lehet. A...
  4. B

    Insulinpumpa

    Köszi az infót. Ebben az esetben csak a sajátja jó hozzá, nem tudok alternatíváról. Nikinek: az a javaslatom hogy próbálj megbarátkozni ezzel valahogy, kérj másoktól tippeket, tapasztalatokat. Menni fog ez szerintem, csak szokni kell.
  5. B

    Insulinpumpa

    A szerelékek kompatibilitásánal az egyes számú kérdés a csatlakozás. Medtronic ügyben még nem vettem részt képzésen, úgyhogy segíts ki lsz. Sztenderd Luer záras?
  6. B

    Insulinpumpa

    Márpedig a lényeget kipréselted: Standard Luer-Lock. Pontosan erről van szó ebben az esetben.
  7. B

    Insulinpumpa

    Pontosan! Nincs új a nap alatt. Egy gyárban készült, egyikre ilyen matrica megy, másikra meg olyan. Ahogy az AC mérőbe belerakod a Personal csíkot, úgy az AC pumpába simán belerakhatod az Animas vagy Diamesco szereléket. Annyi a különbség hogy a tesztcsík esetén a Roche az originális gyártó...
  8. B

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Ahogy látom itt volt mindenféle történés a távollétem alatt :) No, akkor a tények: igen, a PHARMA-Marketing csak forgalmaz, nem gyárt. Forgalmazunk szereléket mindenfajta pumpához (Roche, Medtronic, Animas, Diamesco) és forgalmazunk 3 fajta pumpát (Animas, Diamesco és Medtronic)...
  9. B

    Vércukormérők

    Sziasztok! Rég jártam erre, ennek több oka is van, pl az is hogy 3 hétig gép nélkül voltam mert megégett a videókártya :( Na, de most visszaolvastam, látom nem unatkoztatok :)
  10. B

    Insulinpumpa

    Fontos változások! Sziasztok! Igen fontos változások történtek az utóbbi fél évben inzulinpumpa ügyben, ennek a fejleményeit szeretném most közölni Veletek. A Roche céggel megszűnt a megállapodásunk az inzulinpumpákra, de az Accu-Chek szerelékeket, tartozékokat igénylő betegeket továbbra is...
  11. B

    Vércukormérők

    Ez tévedés, az Xceed mérő és a csík is támogatott. Lásd: http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310196296&termek=optium-xceed és http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310196301&termek=optium-plus-50-db-doboz-tesztcs%C3%ADk A Clever Chek általában többfunkciós műszer, vércukor és vérnyomás...
  12. B

    Vércukormérők

    http://mobilarena.hu/hir/sanofi-aventis_vercukorszintmero_iphone-hoz.html Erre kíváncsi leszek, nyilván nem a tömeges ellátás vele a cél, de érdekes lehet.
  13. B

    Insulinpumpa

    Na, közben tisztázódtak a dolgok, erről már lehet tudni egy ideje. Viszont a magyarországi megjelenéshez nem fűznék nagy reményeket, szerintem ne áltassuk a nagyérdeműt ilyen dolgokkal :(
  14. B

    Insulinpumpa

    Erre mindenesetre kíváncsi leszek. Ha van bővebb infótok akkor esetleg megoszthatnátok velem priviben.
  15. B

    Insulinpumpa

    És jelen állás szerint nem is fognak. Ez kicsit összetettebb kérdés ahhoz hogy megindokoljam, de egyelőre így néz ki a dolog.
  16. B

    Insulinpumpa

    Kitalálom: Accu Chek? :)
  17. B

    Insulinpumpa

    A 28,7-es cukor nagyon durva, mióta ilyen magas? Nem tudom hogy elkapkodtad-e, tényleg az igényeken múlik minden. A Méry egy olcsón fenntartható, távol keleti mérő ami alapvető igényekre teljesen jó. Ha ketont akarsz mérni és real time akkor viszont jobb az Xceed. Csak az Xceedhez drágább a...
  18. B

    Insulinpumpa

    Ketont mérni két módon lehet: vérből és vizeletből. Utóbbi, már csak logikusan nézve is egy kicsit késleltetve mutatja meg hogy mi volt a szervezetedben a helyzet. Ez egy egyszerű tesztcsík, rápisilsz és mutatja a számot. Vérből is lehet mérni, ez valós idejűbb és gyakorlatilag azonnali...
  19. B

    Vércukormérők

    Az OEP nyilvános szakmai adatbázisa szerint a 77E árat fog csökkenteni. Úgy látszik nem bírták a Méry által teremtett nyomást. Árcsökkenés várható ezeknél a csíkoknál: C-Test 50 db/doboz Personal Aktív Test 50 db/doboz Utóbbi a nagy kérdés, hogy mennyivel mennek le, tippem szerint 2 770 Ft-ra...
  20. B

    Vércukormérők

    Igen, én is ebben bízom, hogy a gyártók nem csak hogy fejlődnek hanem amit Kata mondott: a műszereket hajlandóak ide is eladni. Ugyanis sok gép el se jut ide, mondván hogy nem lenne elegendő volumen.
  21. B

    Vércukormérők

    :rolleyes: Szerintem lassan berakhatnád a kazetta B oldalát is.
  22. B

    Vércukormérők

    El kell hogy keserítselek: az Accu Chek GO is pont ugyanúgy fotometriás technológiát használ. Ugyanazokra a dolgokra érzékeny (fény, hő) mint a Partner. És a vérigénye is meglehetősen sok. Tehát ezeket a problémákat pont nem fogja megoldani.
  23. B

    Vércukormérők

    Hát, a másik opció lett volna hogy meghagyják az eredeti nevét (Taidoc), az jobb? :)
  24. B

    Vércukormérők

    Sajnos nem biztosan :( Erről a gépről van a legkevesebb tapasztalatom. Az amit leírtál (fény és hőérzékenység) minden E77 gépre igaz, ez tény. Hiszen mindegyik ugyanazon az elven mér, ezt nem lehet kikerülni. Egyébként a világon ez a mérési elv a kevésbé elfogadott (mondhatni kiveszőfélben van)...
  25. B

    Vércukormérők

    Az eredeti állítás úgy hangzott hogy "jobb készülék, mint a 77E bármely, jelenleg forgalomban lévő készüléke" és ez ugye nem ugyanaz amit most írtál :) Egyébként egyetértek, a Optimum-al kb egyforma minőségű a Méry, azzal a különbséggel hogy távol keleten gyártják, ennek megfelelően jóval...
  26. B

    Vércukormérők

    Ez így önmagában erős túlzás. De az vitathatatlan tény hogy jelenleg ez a legolcsóbb és az ár/érték aránya jó.
  27. B

    Insulinpumpa

    Sajnálom hogy nem találsz munkát, de ne add fel. Gyakorlatban lévő, tapasztalt munkavállalók is szívnak a munkakereséssel, ennél hosszabb ideig is! Szóval semmiképp ne úgy fogd fel hogy benned van a gáz. Ha a gyerekek már nincsenek otthon akkor esetleg menj egy ingyenes átképzésre, sok...
  28. B

    Vércukormérők

    Pontosítok: ennek a legolcsóbb a tesztcsíkja. A mérők közül az Xceed a legolcsóbb, nem ez. A kettő kombinációja (csík + mérő) esetében a Méry olcsóbb.
  29. B

    Vércukormérők

    A Fehérvári úton lehet venni, de biztos neten keresztül is megrendelhető. Ezek szerint Te nem pesti vagy? Honnan írsz?
  30. B

    Vércukormérők

    De ki lehet az az angyal vajon? :dr_24: A csík a viszonylag drága és az szerintem közgyógyra elég esélytelen. A technológia miatt drágább az ára, ezzel nem lehet mit kezdeni. Hiába nem javasolja az FDA a GDH-PQQ technológiát 2009 augusztusa óta, ettől még Magyarországon ezt használják a...
Oldal tetejére