A keresés eredményei

  1. orsika

    Insulinpumpa

    Szia. Titok, hogy miért? Én is gondolkodom... Most fog lejárni a 4 év, és szültem két babát pumpával... Viszont anyagilag nehezen bírom , és a pumpával sem jobbak a cukraim... Eddigi legjobb HgA1c-m 7.0 volt, és a mostani is 8. Ezt pennel is elérem... :(((
  2. orsika

    Insulinpumpa

    sziasztok. Régen írtam ide többször is, talán néhányan emlékeztek is rám. Az idő telik, és nekem már két kisbabám is van... .) a gondom annyi, hogy idén lejár az inzulinpumpám ihordási ideje, a négy év. accu-check-es vagyok. Mi a teendő, ha vissza állnék a pen-re? Többek között anyagi okokból? K...
  3. orsika

    Babázhatok

    Köszönöm szépen :,)
  4. orsika

    Babázhatok

    Sziasztok! Én is jó régen voltam erre, de az én életem is változik... :) GRATULÁLOK MINDEN ÚJ KISMAMÁNAK, ÉS KITARTÁST A PRÓBÁLKOZÓKNAK. Én azt szeretném bejelenteni, hogy 20 hetes a kisbaba a pocimban, aki kislány... :) egy kis hercegnőt hordok a szívem alatt. Nekem nincsenek ilyen szép HgA1c...
  5. orsika

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Annak idején, mikor diabetológust válltottam, én akkor tudtam meg, hogy jár adókedvezmény nekünk,. Akkor is úgy, hogy be kellett feküdnöm, állapot felmérésre, és újra beállításra, és ott mondták a szobatársaim... Amúgy én sem tudtam volna meg, lehet soha...
  6. orsika

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Azt hiszem az ez évi összeg. 3750 ft./hó Arra pont elég, hogy kijöjjön a dobozdíj, és a havi tesztcsík adagod... Ugye hogy nem is olyan kevéske???:D:D:D
  7. orsika

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Lehet visszamenőleg kérni, én is megkaptam... Az orvos úgy is a betegség kezdeti dátumát írja az igazolásra, és ez elég nekik.
  8. orsika

    Új munkahely

    Sziasztok! Viccesen hangzik, de nekem a három műszakos melóban, az éjszaka a legjobb a cukim... Nem viccelek, de mögöttem több éves műszakos meló van... A lényeg, nem szabad félni tőle, mert ez is, mint minden más,egyénenként változóan hat a szervezetünkre... Nekem a cukrom, a délelőttös héten...
  9. orsika

    Mondjatok véleményt!

    Remélem nálatok is minden rendben Cuki... Kicsit hanyag voltam mostanában... Meg lusta... :p
  10. orsika

    Mondjatok véleményt!

    Szia Tímeácska! Rég voltam erre... Mi újság nálatok? minden rendben? Remélem jól vagytok...
  11. orsika

    Gyes, gyed

    Tehát 2010 április 30.-ig kellene megszületnie a babának.. Köszönöm... Ezt még sehol sem olvastam...
  12. orsika

    Gyes, gyed

    TUDJA VALAKI, HOGY EZ MÉGIS MIT JELENT? AKKOR MOST MIKOR IS LÉP ÉRVÉNYBE? Gyermekgondozási segélyek folyósításának időtartamát 2 évben maximáljuk. Az intézkedés célja a gyermeket vállaló nők munkaerő-piaci aktivitásának növelése. Az intézkedés a hatályba lépését követő 300 nap múlva született...
  13. orsika

    Vércukor érték HbA1c

    Szia Hajni! Írtam privit, megy az e-mail címem is...
  14. orsika

    Babázhatok

    Szia Kata! Mindhárom műszakra megvan a bázis. Bólus a kaja függvénye. Viszont nem ua a labor, és vagy két hónapja átálltam az elnyújtott bólusra, mert kaja után sok volt a hipo. Lehet akkor megy fel mármint kaja után kb 1/2 órával. Volt kb 2-3 alkalom, mikor egyszerűen elfelejtettem beadni a...
  15. orsika

    A nap vicce

    remélem, ez csak tényleg a nap vicce. Rálépek magamra, és azt kapom, hogy: NINCS ILYEN TAG! Miért?
  16. orsika

    Babázhatok

    Sziasztok! Segítsetek légyszi... Nem tudom mi van velem. Decemberbennéztek HgA1c-t, ami 7,4 lett... Úgy orültem, mikor azt mondta adiabdokim, hogy legközelebb már biztos jobb lesz, és juniusra hívott vissza laborra. Reménykedtem, és arra gondoltam 2 hete, hogy elmegyek a háziorvoshoz, és onnan...
  17. orsika

    Vércukor érték HbA1c

    Sziasztok! Segítsetek légyszi... Nem tudom mi van velem. Decemberbennéztek HgA1c-t, ami 7,4 lett... Úgy orültem, mikor azt mondta adiabdokim, hogy legközelebb már biztos jobb lesz, és juniusra hívott vissza laborra. Reménykedtem, és arra gondoltam 2 hete, hogy elmegyek a háziorvoshoz, és onnan...
  18. orsika

    Insulinpumpa

    Tavaly Április...
  19. orsika

    Insulinpumpa

    A Sani pumpája tök jó... Röhejesen hangzik, de nekem hiányzik az a pumpámból, hogy 0.025 E-gel tudjam módosítani az a dagokat. Nem egyszer fordult már elő, hogy a cukrom 0.7 E bázissal 10 mmol/l körül volt, viszont ha 0.8E-el ment, akkor tartós 3.0 mmol/l lett... Szóval lehet hogy a 0.05...
  20. orsika

    Ünnepeljünk!

    Boldog 87. szülinapot Inzulin!!!
  21. orsika

    Babázhatok

    Nodeméris???:???::???::???::???:
  22. orsika

    Babázhatok

    Sziasztok. Most egy picit szomorú lettem. Azt írta valaki, hogy a terhesség előtt legalább három, 7 alatti HgA1c-t kell produkálni. Én a terhességet őszre tervezem (tudjátok... ember tervez, isten végez...), de a decemberi laborom 7.4 volt. Tehát ha megfeszülök is, csak max. kettő lehet alatta...
  23. orsika

    Vércukor érték HbA1c

    Biztos nem kevés... Én csak annyit tudok, hogy én 33 mmol/l vc-vel sétáltam be a kórházba, és 10,78% volt a HgA1c. De szerény gondolat menetem szerint ez nemcsak a magas értéken múlik, hanem azon is, hogy milyen régen áll fent, az inzulinhiányos állapot. Jól tudom?
  24. orsika

    Insulinpumpa

    Az apidra jobb az novorapidnál?
  25. orsika

    Insulinpumpa

    Lányok!!! Szóhoz sem jutok tőletek... Én mindkettőtöktől tanultam... Kérlek ne vitázzatok. Puszilom az orcátokat... No...:-?
  26. orsika

    Vércukor érték HbA1c

    Tegnap voltam laborban, és 7.4% lett a HgA1c-m. Iszonyat boldog vagyok, mert a 4,5 éves cukis múltammal, ez a legjobb... 3 hónapja 7.9% volt... Előtte pedig még csapnivalóbb... Pumpa nélkül 8.1% alatt soha nem volt... ÚGYHOGY "HEPI" vagyok...
  27. orsika

    Insulinpumpa

    Szerintem pedig a kellő figyelmet is tulzásba lehet vinni... Mégpedig úgy, hogy éreztem én már a jó cukit magasnak, (legalább olyan sz*rul voltam mint ha 18mmol/l lett volna) és az 5-ös cukimat pedig hipónak... Be tud csapni a szervezet... SZERINTEM... Egyébként tegnap voltam laborban, és 7.4%...
  28. orsika

    Reggeli utáni magas cukrok

    Szia! ÉN TUDOM A MEGOLDÁST... INZULINPUMPA A NEVE... :D hALLOTTÁL MÁR RÓLA???:D:D:D:D:D:D:D
  29. orsika

    Insulinpumpa

    Kata! Hol az e.mail-em?:( Nekem elküldhetnéd a beállítást, kiszámoló táblázataidat... Cserébe megígérem, hogy nem állítom nagyon el magam... jó???:D:D:D
  30. orsika

    Insulinpumpa

    Asszem a Kata (vagy nem?) kérdezte a HgA1c-m. A baba miatt... Pumpa előtt a legjobb értékem 8.1 volt... Közvetlen a pumpa felhelyezése előtt 8.5. (ez év áprilisa) 1,5 hónapja pedig 7.9 (!) lett... Én kevesebbre számítottam, de NE LEGYEK TELHETETLEN, NA... és pont... Nyugi... amíg nem lesz 6.5...
Oldal tetejére