A keresés eredményei

  1. manocs

    Insulinpumpa

    Nem, nem adott át, a honvédba irányított, logikus módon...de gondoltam hátha van valakinek valami tuti ötlete. Van egyáltalán olyan doki, aki kommunikál email-ben és megnézi a feltöltéseket neten? Olyan jó és egyszerű volt:cool:
  2. manocs

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem :D Dokit keresnék, aki vállalna pumpástul (Budapesten). Az eddigi dokinénim elmegy babázni:hurra:. Valakinek valami tipp?
  3. manocs

    Influenza elleni védőoltás

    Mint minden évben, most is beoltattam magam...egyenlőre megúsztam:cool:
  4. manocs

    mindenkinek

    Boldog karácsonyt! Remélem mindenki megússza gyomorrontás és rokongyilkosság nélkül...:rohog: http://www.youtube.com/watch?v=nn2h3_aH3vo
  5. manocs

    Ünnepeljünk!

    A "mi történt velem..." kezdetű történet nem pont az ünnepeljünk topic témája...inkább csak a jó dolgokat írom most ide, de bármikor, bárkinek szívesen elmesélem a többit. Szóval: - van hol laknom -elképesztően jó barátaim vannak, akiktől rengeteg segítséget kaptam -lassan-lassan javulgat a...
  6. manocs

    Ünnepeljünk!

    Végre van otthon netem, most már újfent létezem!:hurra:
  7. manocs

    Insulinpumpa

    Leáll az adagolás és sipít a pumpa, hogy aszongya: Nincs beadás? Vagy csak a segédtű görbe amikor kihúzzátok? Mert az gyakori, de nem befolyásolja a beadást. Nekem is volt ilyen nincsbeadásos problémám, akkor váltottam ferde kanülre.(Silhouette) Ja és belövővel használtam/használom.
  8. manocs

    Levemir inzulin

    Elővadásztam a régi naplómat. Az utolsó, pumpa előtti időszakban 8-8-9E Levemirt adtam, Az étkezéshez adott Novorapiddal egy időben, tehát kb reggel 6-7ó között, 12 körül. Az estit nem vacsorakor (18-19 körül) adtam, hanem 20-kor. Kb 150-160gr. Ch-t ettem akkoriban, három étkezéssel.
  9. manocs

    Levemir inzulin

    Én csak a pumpa miatt hagytam el a Levemirt. Nem volt vele semmi gond...
  10. manocs

    mindenkinek

    Szerencsére , Pumpáshoz hasonlóan, nekem sem voltak negatív élményeim. A különböző barátok, pasik mind probléma nélkül fogadtak el. Soha nem titkolóztam, bujkáltam. Én bizony kitettem az asztalra mindenhol a mérőt. Bárki bármit kérdezett, szívesen válaszoltam. A férjemet gyerekkorom óta...
  11. manocs

    Cukorbeteg gyermek

    Nekem volt Quick-Set is, most Silhouette.t használok, mert sikerült néhányszor magamba görbítenem a kanült (nem fájt, csak inzulint sem adott). Nem fáj jobban a belövése, csak a belövő néz ki kicsit ijesztőbben. Milyen jó, hogy én már tudok beszélni :rohog: A tesztelést magadon én is nagyon...
  12. manocs

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Most érkezett a melóhelyemre egy levél a Roche-tól, hogy az Accu-Chek FlexLink Plus szereléket visszahívják, a terméket ingyenesen kicserélik. Elvileg minden beteget tájékoztatnak. Egy nagyon ritkán előforduló hiba miatt...(elgörbülő kanül). Gondoltam hátha segít valakinek :)
  13. manocs

    Insulinpumpa

    A combtokot én is tudom ajánlani, szoknya alatt nekem ilyen van: http://www.medtronic-diabetes.hu/product-information/insulin-pump-accessories/close-fitting-pouches.html Elég jó, mert tépőzárral állítható a mérete, övnek is tudom hordani, nem csak combon. :)
  14. manocs

    mindenkinek

    Én még ezzel a történettel nem találkoztam (szerencsére). Az egyetemi menzán is szépen mértem, aztán izulinoztam az asztalnál, a büfében sem zavart senkit...max megkérdezték, hogy mit csinálok, sajnáltak egy kicsit mikor elmondtam, aztán ennyi. A mostani munkahelyemen sincs gond, mert már pumpás...
  15. manocs

    Levemir inzulin

    Én Levemir- Novorapid combóval kezdtem. Eleinte egyszer adtam Levemirt, majd kétszer, aztán 3x.. Ezek szerint az én szervezetem sem komplett... :(
  16. manocs

    Mindenkinek - inzulinok

    Nem tudhatjuk mekkora ember, Emberke :) Nekem a napi adagom 45, 50-60, 60g CH. Semmi uzsi, pót vacsi :)
  17. manocs

    Fizikai sport/aktivitás

    És igyál sokat (teát, vizet) mert az is segíthet lefelé vinni a cukrot! (plusz egy kicsit segít a vesédnek is,ha jól gondolom) Betegség esetén nekem is szépen mennek felfelé a cukraim, 150%-ra is vittem már fel az adagot (pumpás vagyok).
  18. manocs

    Levemir inzulin

    Már sokszor említettem (és azóta csak egyre misztikusabbnak tűnik), hogy én rögtön a diagnózis után Levemir/Novorapid kombót kaptam. Mindenféle egyéb kísérlet és vacak HbA1c nélkül. Szóval én sem nagyon hiszem, hogy létezne ilyen.
  19. manocs

    mindenkinek

    Nekem novorapid levemir kombó volt a pumpa előtt. Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos soha nem lesz olyan, hogy " beáll". Én kb egy évig ezt vártam, folyton magamat hibáztattam, meg, hogy ez nálam nem működik....aztán egy gyakorlottabb sorstárs világosított fel...tökéletes nem lesz, de...
  20. manocs

    Insulinpumpa

    Már nem él az a szabály, hogy a felnőttek csak 3 év után kaphatnak pumpát a szakorvos javaslatára? Storno: elolvastam, még él. De ez vicces:súlyos hypoglykaemia (vércukor < 3,0 mmol/l) jelentkezik legalább 1 ízben 6 hónap alatt. és napi vércukor-ingadozása jelentős (>=10,0 mmol/l). Nem mondom...
  21. manocs

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Csak tisztelni tudlak Benneteket!! Egyrészt ezerszer profibbak vagytok, sokkal jobban odafigyeltek, másrészt pedig mindemellett ott van a gyereknevelés, amúgy sem túl egyszerű feladata. Tudom, hogy sovány vigasz, de előbb-utóbb már nem nektek kell ezt csinálni, hanem a kis manócskának, aki...
  22. manocs

    mindenkinek

    Én is! :) Sok sikert a vizsgákhoz!
  23. manocs

    Insulinpumpa

    Nem vicc. a felnőteknek ennyit adnak: havi 1 doboz, azaz 10 db, merthogy 3 naponta cserélsz... (valamelyik mesében, ahol nincs görbe tű, baleset és 31 napos hónap.. )Mindenesetre 6 hónapra 6 doboz jár. Ezért spórol mindenki és hagyja bent 4-5 napig, ha nincs gond, hogy legyen tartalék.
  24. manocs

    Insulinpumpa

    A quick settel jártam így.. sehogy sem tudtam ráerőszakolni a a kanülre a a csatlakozót. Aztán-némi hisztériás rohamot követve- a férjem (aki a hisztirohamok hatására angyalian türelmes lesz) kb 10 perces küzdelem után visszatuszkolta.. Később alapos vizsgálatoknak vetettük alá, a már kiszedett...
  25. manocs

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    A dokinénim erre a hullámvasút dologra (mert és is sokszor belefutottam, aztán minél jobban küzdöttem ellene, annál rosszabb lett) azt javasolta, hogy csak nagyon finoman korrigáljak, ha egyáltalán... helyette igyak sok vizet. Ha két óra alatt lefelé indul, akkor valószínűleg somogyis történet...
  26. manocs

    Insulinpumpa

    -Először érdemes a kiválasztott dokit megkeresni, megbeszélni a dolgokat, kérdezni, stb. -Aztán a cége(ke)t megkeresni a további részletek miatt (pénzügyek, oktatás stb) 3 hónap a próbaidő (inzulinnal). -Előtte egy-két hétre felrakják fizsóval, csak hogy lehessen szokni a dolgot. :) (nekem ez...
  27. manocs

    Mindenkinek - inzulinok

    Sajna létezik..sőt, már az is lehet, hogy nem toltál el semmit, csak ferdébben állt a hold.. mármint van valami fronthatás (mikor nincs :mad: ). Szerintem ilyen esetben, ha gyanakszol, mérj azonnal cukrot!!!(buszon parkban, fa tetején, bárhol)És tojd le, ha valakinek nem tetszik.:dr_123...
  28. manocs

    Insulinpumpa

    Sajnos már nem emlékszem ki kérdezte..:o, de megérdeklődtem: a dokinénim:cool: 16 éves kortól vállal beteget.
  29. manocs

    Kipróbált édesség receptek

    Széééép... gondolom lehet szentségelni és kísérletezni... Én általában a csomagolásnak hiszek :), de asszem ez már-már vallási kérdés :)
  30. manocs

    mindenkinek

    Forralt bort már éppen üveges, de még 500 ft alatt borból lehet jót csinálni :) Drágább borból pocsékolás lenne :) , meg úgysem érzed annyira a különbséget a sok fűszer, édesítő, narancs, citrom, diabméz, grogtea, stb között. :) Bezzeg a kannás így is kibukik...
Oldal tetejére